Vymedzenie revíru: Stupavský potok od ústia do kanála Malina po vyústenie vôd z rybničnej sústavy (Malý park). Skóre, najlepšie okno dňa a čo ho ťahá hore alebo dole Načítavam údaje… Vodný stav, teplota, modelový prietok a spád Svižný tok Podhorská rieka so štrkovým dnom a rýchlym prúdom. Tu sa už darí lipňu a pstruhu. Hodina po hodine, tlak a najbližšie dni Načítavam údaje… Kde sú slnko a mesiac práve teraz a kedy prídu najlepšie okná dňa Ťahaj po osi a uvidíš, kde budú slnko a mesiac. Deň trvá 9 h 41 min. Spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.. Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok. Zlatá hodinka je čas okolo východu a západu slnka, kedy ryby často berú. Priebeh vody, miesta pri vode, charakter a základné údaje Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste. Zobrazené sú miesta do 3 km od toku. Načítavam 3D model terénu… Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity. Voda je výborne okysličená, ryby zostávajú aktívne aj pri vyššej teplote. Rozbor je z roku 2006, preto sa započítava len polovicou. Stredná zásoba živín dáva bohatú potravnú základňu bez výrazného rizika rias. Rozbor je z roku 2006, preto sa započítava len polovicou. Jemnozrnné dno nie je pre pstruhové vody typické, voda sa ľahšie zakalí. V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne. Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje. Ryby majú dosť kyslíka aj pri vyššej teplote. Bežné rozpätie, v ktorom ryby žijú bez problémov. Dobrá potravná základňa bez veľkého rizika rias. Chudobná voda, rias je málo. Bez znakov znečistenia odpadovou vodou. Merané na stanici MYJAVA – NAD MYJAVOU (MALINA), 1,9 km od vody. Údaje sú z oficiálneho monitoringu, nie z merania priamo na revíri. Ide o priemer za posledné roky, takže okamžitý stav môže byť iný. V ročenkách za 2022 až 2025 nemá toto miesto žiadny nesplnený ukazovateľ. Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru), preto môže byť skutočné miesto odberu inde na toku. Naposledy v roku 2024 bolo prekročené: V roku 2025 bolo prekročené: Naposledy v roku 2024 bolo prekročené: V roku 2025 bolo prekročené: Naposledy v roku 2022 bolo prekročené: V roku 2025 bolo prekročené: V roku 2025 bolo prekročené: V roku 2025 bolo prekročené: Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok, súvislosť s tokom pri revíre je preto len nepriama. Prirodzené látky (železo, mangán, sírany, vodivosť) sa do skóre nepočítajú. Čistiareň nemusí ležať nad revírom, tok pri nej neposudzujeme. Zaťaženie je pomer vyprodukovaného znečistenia a kapacity čistiarne (EO = ekvivalentný obyvateľ). Údaje sú z ročeniek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025, podzemné vody 2017 až 2025) a z registra čistiarní. Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu; miesto, ktoré v ročenke chýba, sa nepovažuje za čisté. Vzdialenosť a zhodu názvu toku určujeme sami, preto ide o orientačné priradenie. Tok z databázy HydroRIVERS spárovaný s revírom, odchýlka čiary okolo 213 m Údaje sú z celosvetovej databázy s hrubším rozlíšením (desiatky metrov), preto sú pri malých vodách len orientačné. Hĺbka a objem sú modelové priemery. Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom. Podľa geologickej mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén | antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky, holocén Mapa ukazuje geológiu podložia, nie presné dno na mieste. Skutočný materiál dna sa môže líšiť, najmä pri nánosoch. Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac 0,0× priemerný mesiac, 0 z 67 pozorovaní za rok, iNaturalist. Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu. Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Zver a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu. Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov. Rybožravý vták. Pri veľkých nádržiach hniezdi, v zime sa zdržiava aj na tokoch s otvorenou vodou. Malý vták, ktorý sa potápa za drobnými rybami. Hniezdi v strmých brehoch čistých tokov. Veľký dravec, ktorý loví ryby pri veľkých nádržiach a riekach. V zime sa sústreďuje pri vode, ktorá nezamŕza. Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu. Loví ryby, raky a žaby. Je prísne chránená a jej výskyt sa považuje za znak pomerne čistej vody s dostatkom rýb. Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka. Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch. Prenáša kliešťovú encefalitídu a lymskú boreliózu. Čaká vo vysokej tráve a v poraste pri brehoch. Ako sa chrániť: Od jari do jesene sa po love skontroluj, použi repelent a dlhé nohavice do ponožiek. Kliešťa čo najskôr odstráň pinzetou. Proti encefalitíde existuje očkovanie. Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci. Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla. Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach. Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent. Plachá šelma lesov. K vode chodí v noci a za súmraku. Ako sa chrániť: Útoky na ľudí sú veľmi vzácne. Udržuj poriadok v tábore, nekŕm zver a psa maj na vôdzke. Zver a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km. Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka). Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa Slovenska 1 : 50 000: horniny pod povrchom, od naplavených štrkov a pieskov cez íly až po žuly a vápence. Farby podľa legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy sa ukáže popis horniny v danom mieste. Pre rybára: Štrkové lavice a kamenisté prahy dávajú čisté dno a biotop pre zubáča, ostrieža či mrenu. Ílovité a bahnité podložie drží potravu pre kapra a pleskáča. Vápence a dolomity dávajú tvrdšiu, na potravu bohatšiu vodu než žuly a kremence. Radónové riziko podložia (nízke, stredné, vysoké). Vychádza z rádioaktivity hornín a z puklín. Mapa ukazuje podložie, nie radón vo vode. Pre rybára: Radón je prírodný stopovač podzemnej vody. Podložie s vyšším radónovým rizikom (žuly, ruly, tektonické zlomy) býva miestom, kde puklinová voda vyteká na povrch. Väčšina Slovenska je „stredné“, preto je zaujímavé hlavne vysoké riziko. Ekvivalentný urán v povrchových horninách z leteckej gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm sa podložie radi označuje za zvýšené radónové riziko. Pre rybára: Vysoký urán je znakom žúl, rúl a čiernych bridlíc, teda hornín, z ktorých sa do vody dostáva radón a rozpustené látky. Pre záber nemá priamy význam, pomáha čítať geológiu územia. Dávkový príkon gama žiarenia vo vzduchu (nGy/h) z leteckého merania. Je to prirodzené pozadie podložia, nie znečistenie. Pre rybára: Vyššie hodnoty majú horniny bohaté na urán, tórium a draslík (žuly, ruly, flyš s bridlicami). Je to doplnok k mape uránu; rybárovi hlavne ukazuje, kde sa mení podložie. Anomálie magnetického poľa Zeme (ΔT, v nT) spôsobené horninami s magnetickými minerálmi, napríklad sopečnými horninami, bazaltmi či amfibolitmi. Pre rybára: Ryby (najmä lososovité a úhory) vnímajú magnetické pole. Či miestne anomálie ovplyvňujú ich pohyb a záber, nie je preukázané; berie sa to ako hypotéza. Kliknutím alebo ťuknutím do mapy zistíte hodnotu v danom mieste. stredné Bežné pre väčšinu Slovenska. 1,6ppm nízky Nízke pozadie hornín. 6,2ppm pod priemerom kôry Prírodné pozadie hornín. 1,24% pod priemerom kôry Prírodné pozadie hornín. 41nGy/h pod svetovým priemerom Prirodzené pozadie podložia. 25nT nad priemerom okolia Odchýlka magnetického poľa od priemeru okolia. Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia. Značka na ciferníku: priemer hornej zemskej kôry (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a svetový priemer prirodzenej dávky vonku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička sa nevychyľuje do „dobra“ ani „zla“, len ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza. do 3 km zlom v okolí Tektonický zlom na geologickej mape. 0 žiadne zaznačené Žiadne v okruhu 1 km. zakrytý mladšími usadeninami predpokladaný kvartérny (mladý) Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty). Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre. Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú. Naplaveniny Prevládajúca skupina hornín podľa mapy. 8,1 vhodná pre ryby Meranie z oficiálneho monitoringu. Štrky, piesky a hliny v údolí hovoria o dne údolia, nie o hornine v povodí. Chémiu vody určuje hlavne podložie vyššie nad miestom. Meranie z monitoringu (karta Kvalita vody) je spoľahlivejšie než odhad z hornín, ak sa líšia. Hornina v jednom mieste neurčuje chémiu celej vody: tá závisí od podložia v celom povodí nad miestom. Údaj slúži ako nápoveda, nie ako meranie. Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 5,0 (geomagnetická búrka). Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy. Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body). Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú. Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty sa preto berú z pásu okolo čiary revíru a z bodov, v ktorých sa mieša voda s brehom, takže sú len orientačné a môžu ukazovať aj breh. Plocha hladiny sa pri toku nehodnotí a odhady nad vodou sa v snímke ukážu len tam, kde je tok širší než bod družice. Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu). Od 25. 12. 2025: najnižšie 0 % (25. 12. 2025), najvyššie 2 % (30. 12. 2025). Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie. Sentinel-2, 21. 10. 2026, bez oblakov 67 % plochy Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %. Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju. Sentinel-2, 21. 10. 2026, bez oblakov 67 % plochy Údaje sa ukladajú od 1. 10. 2025 (55 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV) Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike. Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok. Najbližšie revíry v tom istom povodí
Teraz pri vode
Podmienky na loveIndex aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.
Podmienky na love
Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.Voda
Výškový profil toku
Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.Počasie a predpoveď
Počasie a predpoveď
Obloha: slnko, mesiac a solunárne oknáSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Obloha: slnko a mesiac
Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.Slnko
MesiacFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.
Okná dňaSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Mapa a údaje o revíri
48.28157, 17.00213
OpenStreetMap
Údaje o revíri
Charakteristika
Zaústenia a rizikové miesta
Podrobnosti
Terén v 3D
Voda podľa verejných zdrojov
Čo z toho vyplýva
Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.Kvalita vody
Rozpustený kyslík (EEA)Koľko kyslíka je rozpustené vo vode podľa najbližšej monitorovacej stanice (priemer posledných rokov). Pstruhy a lipne potrebujú nad 8 mg/l, kaprovité ryby zvládnu aj menej.Znečistenie vody
Znečistenie vody (SHMÚ)Ukazovatele kvality vody, ktoré v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nespĺňajú normy na najbližšom mieste monitoringu na tom istom toku.Povrchová voda: najbližšie miesto monitoringu
Ďalšie miesta na tom istom toku
Podzemná voda do 10 km (8 staníc)
Ukázať ďalších 5
Čistiarne odpadových vôd do 2 km od revíru
Povodie a nádrž
Hĺbka nádrže (HydroLAKES)Priemerná hĺbka, objem a doba zdržania vody v nádrži z databázy HydroLAKES (WWF). Hĺbku odhaduje model z okolitého terénu, takže je orientačná.Dno a podložie
Dno a podložie (ŠGÚDŠ)Podložie pod vodou podľa hydrogeologickej mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Hovorí o tom, či je okolie štrkové, piesočnaté, ílovité, bahnité alebo skalnaté.Vodný hmyz
Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.
Podenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
Potočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
Pošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.Zdroje fotografií
Ryby, zver a riziká v okolí vodyZver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.
VtákVolavka popolavá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákKormorán veľký
Najviac záznamov: január.
O druhu
VtákRybárik riečny
Najviac záznamov: august.
O druhu
VtákOrliak morský
Najviac záznamov: február.
O druhu
ZverBobor vodný
Najviac záznamov: január.
O druhu
ZverVydra riečna
Najviac záznamov: júl.
O druhu
RizikoKomáre
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť
RizikoKliešť obyčajný
Najviac záznamov: október.
Ako sa chrániť
RizikoDiviak lesný
Najviac záznamov: október.
Ako sa chrániť
RizikoOvady
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť
RizikoVlk dravý
Najviac záznamov: február.
Ako sa chrániť
Zdroje fotografií
Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón
nízke 36,7 %
stredné 63,0 %
vysoké 0,3 %
no data
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
no data
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v mieste vody
Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).Radónové riziko podložia
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Draslík (K)
Gama žiarenie
Magnetická anomália (ΔT)
Zlomy a pramene
Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.Najbližší zlom
Pramene a vývery
Horniny a chémia vody
Horniny a chémia vodyPrevládajúca skupina hornín v mieste vody a čo to zvyčajne znamená pre tvrdosť, pH a bohatosť vody.Podložie v mieste vody
Kyslosť vody (pH)
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.Zemetrasenia v okolí
Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus
Zarastenie hladiny
Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.Ľad na hladine
Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.Historické snímky



Novinky z organizácie a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Ďalšie revíry na toku Stupavský potok
Revíry v okolí
1-1250-1-1KaprovýVachálkov rybník
Bratislavský kraj
1-1481-1-1KaprovýBezedné
Bratislavský kraj
1-0060-1-1KaprovýDolná Rudávka
Bratislavský kraj
1-1480-1-1KaprovýZohorský kanál č. 1
Malacky, Bratislavský kraj
1-1482-1-1KaprovýVysocký kanál
Bratislavský kraj
1-1360-1-1KaprovýVN Lozorno č. 2
Malacky, Bratislavský kraj
Ubúdajúci kosáčikosvetlených 14 %
COV StupavaBod vypúšťania odpadových vôd
0,4 kmCOV StupavaČistiareň odpadových vôd · kapacita 18 000 EO
1,8 km+2bodov k skóre
Verejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.Úpravy z verejných zdrojov sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie. Započítavajú sa do skóre aktivity, do zoradenia a do filtrov.
Rozpustený kyslík11,5 mg/l, stanica EEA 1,9 km od vody, 2006
Živiny vo vodedusičnany 2,3 mg N/l, fosfor 0,03 mg P/l, stanica EEA 1,9 km od vody, 2006
Dno podľa geológieÍly a hliny, ŠGÚDŠ
Rojenie vodného hmyzu0,0× priemerný mesiac, 0 z 67 pozorovaní za rok, iNaturalist
Rozpustený kyslík11,5 mg/l
Dobre okysličenánajnižšie namerané 8,6 mg/l, 25 meraní, do roku 2006
Kyslosť vody (pH)8,1
Vyrovnaná3 merania, do roku 2006
DusičnanyŽiviny vo vode (EEA)Dusičnany (mg dusíka na liter) a fosforečnany (mg fosforu na liter) zo susednej monitorovacej stanice. Veľa živín znamená bohatú potravu, ale aj riasy a výkyvy kyslíka.2,3 mg N/l
Stredné25 meraní, do roku 2006
Fosfor (fosforečnany)Živiny vo vode (EEA)Dusičnany (mg dusíka na liter) a fosforečnany (mg fosforu na liter) zo susednej monitorovacej stanice. Veľa živín znamená bohatú potravu, ale aj riasy a výkyvy kyslíka.0,03 mg P/l
Nízky19 meraní, do roku 2006
Amónne ióny0,16 mg N/l
Nízke13 meraní, do roku 2006
Stupavský potok, nad ČOV BorinkaStupavský potok, rkm 9,3 · 0,9 km od revíru
bez nesplnenej normy2022202320242025
Stupavaokres Malacky · vrt alebo studňa · 1,3 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Zohorokres Malacky · vrt alebo studňa · 2,6 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Vysoka pri Moraveokres Malacky · vrt alebo studňa · 3,0 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Devinske Jazerookres Bratislava IV · vrt alebo studňa · 3,3 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Borinka-propadleokres Malacky · prameň · 5,9 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Labokres Malacky · vrt alebo studňa · 6,7 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Raca-zbojnickaokres Bratislava III · prameň · 7,2 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Devinska Nova Vesokres Bratislava IV · vrt alebo studňa · 7,3 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
COV Stupava1,8 km od revíru · kapacita 18 000 EO · mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka a fosforu
v norme74 % kapacity
Íly a hliny
Geológia
Radónové riziko
Urán (eU)
Gama žiarenie
Magnetika
1 % plochyČistá hladina
0 % plochyBez ľadu
