Rybársky revír

Dunaj č. 3 – zdrž VD (Hrušov – Čunovo)

Kaprovýč. 2-0610-1-1DunajPovodie Dunaja
Navigovať

Vymedzenie revíru: Vodná plocha zdrže na ľavej strane od vyústenia potrubia z ČOV Šamorín pri obci Čilistov po rkm 1862 a priľahlé vodné plochy voľne spojené so zdržou. Vodná plocha zdrže na pravej strane od plavebného km 29 VD (tabuľa "Stop športovej pl

dĺžka revíru
19,8km
okres
Dunajská Streda
kraj
Trnavský kraj
Letecká snímka revíru Dunaj č. 3 - zdrž VD (Hrušov - Čunovo) so zvýraznenou čiarou
Modrá čiara: priebeh revíru (orientačne). Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Mapy Google

Stav revíru Dunaj č. 3 – zdrž VD (Hrušov – Čunovo), mapa a údaje o revíri

Podmienky na love

Index aktivity rýbNáš výpočet z teploty vody, trendu tlaku, vetra, oblačnosti, zrážok, dennej doby a Mesiaca (0–100). Pomôcka podľa rybárskych pravidiel, nie vedecká predpoveď.

Načítavam údaje…

48.03757, 17.23151 OpenStreetMap

Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste.

Údaje o revíri

Správca
SVP, š.p. OZ Bratislava
Užívateľ
SRZ
Organizácia
RADA (Rada SRZ)
Oblasť
Západoslovenská
Účel
Lovný revír
Minimálne zarybnenie
K2 3500kg, Šr 160000ks, Zu1 80000ks

Hladina vody

Hladina vodyVodný stav na najbližšom vodočte SHMÚ v centimetroch nad nulou vodočtu. Je to stav vody na stanici, nie hĺbka vody na revíre.
01002003004005006007008001. SPA2. SPA3. SPA
91cmGabčíkovo – Dunaj · hladina ustálená, vodočet vzdialený 6 km
Hladina je ustálenáVývoj hladinyMierne stúpajúca voda vyplavuje potravu z brehov a aktivuje ryby, tlačia sa do tíšin a za prekážky. Rýchle stúpanie prináša zákal a ryby neberú, po povodni klesajúca voda zábery často utlmí.+1 cm za 24 hodín

Stabilný vodný stav býva pre lov príjemný, ryby majú ustálené stanovištia.

Vodný stav na vodočte, posledné dni (cm)
05010015003:4509:4515:4521:4503:45
Vývoj vodného stavu: od 4. 11. 03:45 do 5. 11. 03:45. Naposledy 91 cm, najmenej 89, najviac 97 cm.

Hladina je meraná na vodočte SHMÚ, nie je to hĺbka vody na revíri. Farebné čiary sú stupne povodňovej aktivityStupne povodňovej aktivitySHMÚ vyhlasuje pre vodočty tri stupne: 1. bdelosť, 2. pohotovosť, 3. ohrozenie. Pri vyššom stupni je lov nebezpečný..

Zdroj: SHMÚAktualizované 5. 11. 2026 03:45

Počasie

Načítavam údaje…

Teplota vody

Teplota vodyRyby sú studenokrvné a teplota vody riadi ich trávenie. Pod 8 °C sa metabolizmus spomaľuje, pri 15–22 °C vrcholí aktivita, nad 25 °C klesá kyslík.
10,2°CChladná voda

Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

Teplota vody, posledné dni (°C)
8–15 °C: aktivita rastie10,010,210,410,610,811,003:4509:4515:4521:4503:45
Vývoj teploty vody: od 4. 11. 03:45 do 5. 11. 03:45. Naposledy 10,2 °C, najmenej 10,2, najviac 10,9 °C.
  • Pod 8 °C: spomalený metabolizmus
  • 8–15 °C: aktivita rastie
  • 15–22 °C: vrchol potravnej aktivity
  • 22–25 °C: aktivita klesá
  • Nad 25 °C: málo kyslíka
Zdroj: SHMÚAktualizované 5. 11. 2026 03:45

Slnko a mesiac

Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.
  • Úsvit06:09
  • Východ slnka06:42
  • Západ slnka16:27
  • Súmrak16:59

Deň trvá 9 h 45 min.

Zlatá hodinkaZlatá hodinkaÚsvit a súmrak (zhruba hodina po východe a pred západom slnka). Šikmé svetlo dáva dravcom výhodu pri love, preto sú tieto chvíle tradične najlepšie.

  • ráno06:12–07:42
  • večer15:27–16:57

Solunárne obdobia dnesSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.

  • vedľajšie01:50–02:50
  • hlavné07:34–09:34
  • vedľajšie14:04–15:04
  • hlavné19:56–21:56

Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok.

Ubúdajúci kosáčikFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.osvetlených 24 %Najbližší spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.

Charakteristika

  • HĺbkaHĺbkaNajväčšia hĺbka z opisu revíru. Plytčiny sa rýchlo prehrievajú a sú bohaté na potravu, hlboké jamy dávajú úkryt a stabilnejšiu teplotu. 1,0–7,0 m
  • DnoDnoMateriál dna určuje, aké ryby sa tu držia a kde nachádzajú potravu. Rybie pásma sa dajú rozoznať podľa dna: kamenité, štrkovité, piesčité až bahnité. štrkovité s nánosmi bahna
  • BrehLínia tokuTvar toku zhora. V zákrutách je pod vonkajším brehom hlboký výmoľ a pod vnútorným plytká lavica; členitý tok má viac úkrytov a zmien hĺbky. mierne členitý
  • ZatienenieZatieneniePodiel hladiny v tieni. Tieň znižuje letné teploty vody, dodáva hmyz a úkryty; slnečný úsek sa rýchlejšie prehrieva a viac zarastá. 3 %
  • PorastPorastDrevinný a bylinný porast brehov. Korene a konáre vytvárajú úkryty, z listov a konárov padá potrava. Určuje aj to, kde sa dá hádzať a kde sa montáž zachytáva. vŕba, topoľ, agát, rákos, pálka
  • Priečne stavbyPriečne stavbyJazy, stupne a hate zadržiavajú vodu a bránia rybám v migrácii. Pod nimi sa vytvára hlboký vývar s okysličenou vodou. hať Čunovo
Čo to znamená pre rybáravysvetlenie dna, porastu, línie a ďalších údajov tohto revíru
  • Hĺbka: Hlboký, nad 6 m

    Typické pre štrkoviská a priehrady. V lete sa ryby často držia nad teplotnou vrstvou alebo na jej úrovni, pod ňou je málo kyslíka.

  • Dno: Štrkové dno

    Dobre prekysličená voda a bohatá potrava (larvy vodného hmyzu). Typické pre lipňové a mrenové pásmo, štrkové lavice slúžia mnohým rybám aj ako neresisko.

  • Dno: Bahnité dno

    Pomalé nížinné vody a kaprové revíry. Bahno ukrýva potravu, v lete však môže byť pri dne menej kyslíka a nástrahy v ňom zapadajú.

  • Línia toku: Členitá línia

    Veľa zátok, ostrovčekov a zmien hĺbky, teda veľa úkrytov a miest, kde sa ryby zastavujú. Úsek sa ťažšie prejde a prehľadá.

  • Zatienenie: Slnečný, do 10 % tieňa

    Voda sa v lete rýchlo prehrieva, viac sa tu darí vodným rastlinám a riasam. Ryby sa v poludnie sťahujú do hlbších miest.

  • Porast: Vŕba

    Rastie pri vode, korene spevňujú breh a vytvárajú úkryty pod hladinou. Konáre visia nad vodou, dávajú tieň a hmyz.

  • Porast: Topoľ

    Vysoké, rýchlo rastúce stromy. Dávajú tieň a hmyz, konáre a lístie sa dostávajú do vody.

  • Porast: Agát

    Nepôvodný druh, často na násypoch a brehoch nížinných tokov. Tieni, ale mení aj pôdu a prostredie okolo vody.

  • Porast: Rákos, trstina

    Pásmo pri brehu je úkryt a plodisko rýb (šťuka, ostriež, plotica) a chránená voda pre poter. Lov je náročnejší, loví sa v oknách medzi trstinou.

  • Priečne stavby: S priečnymi stavbami

    Jazy, stupne alebo hate: bariéra pre migráciu rýb, pod stavbou býva vývar. Over si zákazy lovu v blízkosti stavieb.

Výklad je všeobecný a vychádza z opisu revíru v dátach a z bežnej rybárskej praxe. Skutočné podmienky na mieste sa môžu líšiť, pred lovom ich skontroluj.

Výškový profil: vodná nádrž

Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.

Vodná nádrž Ide o vodnú nádrž, preto sa tu tok nehodnotí: voda nemá prúd, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu pozdĺž revíru.

1151201251301350 km5 km10 km15 km
Výškový profil terénu pozdĺž revíru (Vodná nádrž): od 130 do 117 m n. m. na 19,7 km.
Výška terénu pozdĺž revíru, od začiatku línie (vľavo) po jej koniec
Hladina približne
117 m n. m.
Najnižší bod profilu
117 m n. m.
Najvyšší bod profilu
130 m n. m.

Výška je z modelu reliéfu a je orientačná (chyba niekoľko metrov).

Zdroj: Open Topo Data (eudem25m)Aktualizované 4. 11. 2026 19:22

Modelový prietok

Modelový prietokOdhad množstva vody v rieke (m³/s) z modelu GloFAS, nie meranie. Rozlíšenie je asi 5 km, na malých tokoch môže ukazovať väčšiu rieku v okolí.

Načítavam údaje…

Zaústenia a rizikové miesta

  • COV HamuliakovoBod vypúšťania odpadových vôd
    0,4 km
  • COV SamorinBod vypúšťania odpadových vôd
    0,6 km
  • COV PetrzalkaČistiareň odpadových vôd · kapacita 171 050 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    95 798 z 171 050 EO (56 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka a fosforu
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK, dusík, fosfor
    Vypustené za rok
    BSK₅ 28,5 t · CHSK 163 t · N 56,3 t · P 5,8 t (namerané)
    Priemerná koncentrácia
    BSK₅ 3,5 · CHSK 20 · N 6,9 · P 0,71 mg/l vo vypustenej vode (výpočet z ročných údajov)
    Vyčistená voda
    8,1 mil. m³ za rok
    0,9 km
  • COV HamuliakovoČistiareň odpadových vôd · kapacita 31 080 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    21 345 z 31 080 EO (69 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka a fosforu
    Dočistenie a dezinfekcia
    mikrofiltrácia
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK
    1,5 km
  • COV PetrzalkaBod vypúšťania odpadových vôd
    1,6 km
  • COV SamorinČistiareň odpadových vôd · kapacita 15 000 EOČistiareň je preťažená (136 % kapacity)
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    20 383 z 15 000 EO (136 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka a fosforu
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK, dusík, fosfor
    1,7 km

Zobrazené sú miesta do 3 km od toku.

Zdroj: VÚVH (CC BY 4.0)Aktualizované 4. 11. 2026 22:11

Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus

Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní

  • ČírosťMierne zakalená
  • ChlorofylNízky chlorofyl
  • ZarastenieČistá hladina
  • HladinaPlná hladina
  • ĽadBez ľadu
Družicová snímka Sentinel-2 vodnej plochy Dunaj č. 3 - zdrž VD (Hrušov - Čunovo) z 2. 11. 2026
Sentinel-2. Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026.

Čírosť vody zo satelitu

Čírosť vody zo satelituOdhad zákalu z odrazu svetla od vodnej hladiny v červenom pásme družice Sentinel-2. Číra voda odráža málo, zakalená veľa. Je to relatívna pomôcka, nie meranie.
≈ 9,8 FNUMierne zakalená

Podobne ako v posledných obdobiach.

Zakalenie nad 25 FNU je na 1 % vodnej plochy.

010203024. 8.16. 9.10. 10.2. 11.
Vývoj odhadu zákalu: od 24. 8. 14:00 do 2. 11. 13:00. Naposledy 10 FNU, najmenej 5, najviac 21 FNU.

Odhad podľa odrazivosti vody v červenom pásme. Ide o relatívnu pomôcku, nie meranie v NTU.

Sentinel-2, 2. 11. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Kvitnutie a chlorofyl

Kvitnutie a chlorofylIndex NDCI porovnáva odraz v červenom okraji (705 nm) a v červenom pásme (665 nm). Vyššie hodnoty znamenajú viac chlorofylu-a, teda rias a siníc vo vode.
NDCI -0,11Nízky chlorofyl

Zvýšený chlorofyl sa ukazuje na 2 % vodnej plochy.

-0,25-0,20-0,15-0,10-0,050,0024. 8.16. 9.10. 10.2. 11.
Vývoj indexu chlorofylu NDCI: od 24. 8. 14:00 do 2. 11. 13:00. Naposledy -0,11 , najmenej -0,20, najviac -0,06 .

Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rastlinnom planktóne (riasy, sinice). Neurčí druh rias ani toxicitu.

Sentinel-2, 2. 11. 2026

Zarastenie hladiny

Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.
2 % plochyČistá hladina

Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu).

0,00,51,01,52,024. 8.16. 9.10. 10.2. 11.
Vývoj zarastenia hladiny: od 24. 8. 14:00 do 2. 11. 13:00. Naposledy 2 %, najmenej 1, najviac 2 %.

Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie.

Sentinel-2, 2. 11. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Plocha hladiny: optika a radar

Plocha hladiny: optika a radarPlocha čistej vody z optickej snímky (Sentinel-2) a podiel hladkej vody z radaru (Sentinel-1), ktorý vidí aj cez oblaky. Dôležitejšia než samotné číslo je zmena oproti obvyklému stavu.
28,1 ha čistej vodyPlná hladina

To je 100 % obvyklého maxima za posledný rok (28,1 ha).

0,010,020,030,024. 8.16. 9.10. 10.2. 11.
Plocha čistej vody podľa Sentinelu-2: od 24. 8. 14:00 do 2. 11. 13:00. Naposledy 28,1 ha, najmenej 27,9, najviac 28,1 ha.

Radar Sentinel-1 (vidí aj cez oblaky a v noci): 93 % tvaru revíru je hladká voda (2. 11. 2026), za mesiac −0 p. b..

Plocha čistej vody je bez pixelov pri brehu, preto je nižšia ako výmera revíru (28,0 ha podľa mapy). Zmena je dôležitejšia než samotné číslo. Radar môže pri vetre ukázať hladinu ako drsnú.

Sentinel-2, 2. 11. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Ľad na hladine

Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.
0 % plochyBez ľadu

Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %.

Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju.

Sentinel-2, 2. 11. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Teplota hladiny zo satelitu

Teplota hladiny zo satelituExperimentálny odhad z tepelného pásma družice Landsat 8/9 (pixel 100 m). Chyba môže byť 2 až 3 °C a ide len o povrch.
10,8 °CChladná voda

Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

Experimentálny odhad z tepelného pásma Landsatu (pixel 100 m, bez korekcie atmosféry), chyba môže byť 2 až 3 °C. Je to teplota povrchu, nie hĺbky.

Landsat 8/9, 28. 10. 2026

Čo to znamená pre lov

Čo to znamená pre lovKrátky rozbor podľa údajov družice a bežných rybárskych pravidiel. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov.
  • Mierne zakalená voda

    Pre lov väčšinou výhodná: ryby sú menej plaché a nástrahu ešte vidia. Dobre fungujú prirodzené aj výraznejšie farby.

  • Teplota hladiny 11 °C (odhad)

    Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

Rozbor vychádza z bežných rybárskych pravidiel a z údajov družice. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov. Rozhoduje rybársky poriadok, povolenie a situácia na mieste.

Údaje sa ukladajú od 24. 8. 2026 (13 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV)

Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy; tvar vodnej plochy je pri tomto revíre len približný. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike.

Historické snímky

Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

Letecká snímka revíru Dunaj č. 3 - zdrž VD (Hrušov - Čunovo) z roku 2017
2017snímkované 1. 8. 2017
Letecká snímka revíru Dunaj č. 3 - zdrž VD (Hrušov - Čunovo) z roku 2020
2020snímkované 20. 8. 2020
Letecká snímka revíru Dunaj č. 3 - zdrž VD (Hrušov - Čunovo) z roku 2023
2023snímkované 28. 9. 2023

Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

Novinky z organizácie a úlovky z revíru

Úlovky z revíru

Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.

Ďalšie revíry na toku Dunaj

Revíry v okolí

Najbližšie revíry v tom istom povodí