Rybársky revír

VN Dubník č. 2

Kaprovýč. 2-4700-1-1VN DubníkPovodie Váhu
Navigovať

Vymedzenie revíru: Vodná plocha nádrže pri Starej Turej.

dĺžka revíru
1,3km
okres
Nové Mesto nad Váhom
kraj
Trenčiansky kraj
Letecká snímka revíru VN Dubník č. 2 so zvýraznenou čiarou
Modrá čiara: priebeh revíru (orientačne). Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Mapy Google

Stav revíru VN Dubník č. 2, mapa a údaje o revíri

Podmienky na love

Index aktivity rýbNáš výpočet z teploty vody, trendu tlaku, vetra, oblačnosti, zrážok, dennej doby a Mesiaca (0–100). Pomôcka podľa rybárskych pravidiel, nie vedecká predpoveď.

Načítavam údaje…

48.76611, 17.67613 OpenStreetMap

Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste.

Údaje o revíri

Užívateľ
SRZ
Organizácia
MO SRZ Stará Turá (Miestna organizácia SRZ)
Oblasť
Západoslovenská
Účel
Lovný revír
Minimálne zarybnenie
K2 3000kg

Počasie

Načítavam údaje…

Slnko a mesiac

Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.
  • Úsvit06:09
  • Východ slnka06:42
  • Západ slnka16:23
  • Súmrak16:56

Deň trvá 9 h 41 min.

Zlatá hodinkaZlatá hodinkaÚsvit a súmrak (zhruba hodina po východe a pred západom slnka). Šikmé svetlo dáva dravcom výhodu pri love, preto sú tieto chvíle tradične najlepšie.

  • ráno06:12–07:42
  • večer15:23–16:53

Solunárne obdobia dnesSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.

  • vedľajšie01:48–02:48
  • hlavné07:32–09:32
  • vedľajšie14:02–15:02
  • hlavné19:54–21:54

Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok.

Ubúdajúci kosáčikFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.osvetlených 23 %Najbližší spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.

Charakteristika

  • HĺbkaHĺbkaNajväčšia hĺbka z opisu revíru. Plytčiny sa rýchlo prehrievajú a sú bohaté na potravu, hlboké jamy dávajú úkryt a stabilnejšiu teplotu. 4,5 m
  • DnoDnoMateriál dna určuje, aké ryby sa tu držia a kde nachádzajú potravu. Rybie pásma sa dajú rozoznať podľa dna: kamenité, štrkovité, piesčité až bahnité. bahnité
  • BrehLínia tokuTvar toku zhora. V zákrutách je pod vonkajším brehom hlboký výmoľ a pod vnútorným plytká lavica; členitý tok má viac úkrytov a zmien hĺbky. nečlenitý
  • ZatienenieZatieneniePodiel hladiny v tieni. Tieň znižuje letné teploty vody, dodáva hmyz a úkryty; slnečný úsek sa rýchlejšie prehrieva a viac zarastá. 10 %
  • PorastPorastDrevinný a bylinný porast brehov. Korene a konáre vytvárajú úkryty, z listov a konárov padá potrava. Určuje aj to, kde sa dá hádzať a kde sa montáž zachytáva. dub, buk, vŕba, jelša
Čo to znamená pre rybáravysvetlenie dna, porastu, línie a ďalších údajov tohto revíru
  • Hĺbka: Hlbší, 3–6 m

    Ryby majú kam ustúpiť pred horúčavou aj chladom. Na stojatých vodách sa v lete môže vytvoriť teplotná vrstva (termoklina).

  • Dno: Bahnité dno

    Pomalé nížinné vody a kaprové revíry. Bahno ukrýva potravu, v lete však môže byť pri dne menej kyslíka a nástrahy v ňom zapadajú.

  • Línia toku: Nečlenitá línia

    Rovnomerný breh bez zátok. Ryby sa sústreďujú pri zriedkavých prekážkach: kmene, kamene, vtoky.

  • Zatienenie: Slnečný, do 10 % tieňa

    Voda sa v lete rýchlo prehrieva, viac sa tu darí vodným rastlinám a riasam. Ryby sa v poludnie sťahujú do hlbších miest.

  • Porast: Vŕba

    Rastie pri vode, korene spevňujú breh a vytvárajú úkryty pod hladinou. Konáre visia nad vodou, dávajú tieň a hmyz.

  • Porast: Jelša

    Typická drevina brehov potokov a riek. Hustý koreňový systém vytvára podmyté brehy a úkryty, lístie sa rýchlo rozkladá.

  • Porast: Buk

    Súvislý bukový les dáva pri toku silný tieň a veľa opadaného lístia, ktoré živí drobné živočíchy na dne.

  • Porast: Dub

    Staré duby pri vode dávajú tieň, spadnuté konáre a korene vytvárajú úkryty.

Výklad je všeobecný a vychádza z opisu revíru v dátach a z bežnej rybárskej praxe. Skutočné podmienky na mieste sa môžu líšiť, pred lovom ich skontroluj.

Výškový profil: vodná nádrž

Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.

Vodná nádrž Ide o vodnú nádrž, preto sa tu tok nehodnotí: voda nemá prúd, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu pozdĺž revíru.

2602652702750,0 km0,5 km1,0 km
Výškový profil terénu pozdĺž revíru (Vodná nádrž): od 273 do 264 m n. m. na 1,3 km.
Výška terénu pozdĺž revíru, od začiatku línie (vľavo) po jej koniec
Hladina približne
264 m n. m.
Najnižší bod profilu
264 m n. m.
Najvyšší bod profilu
273 m n. m.

Výška je z modelu reliéfu a je orientačná (chyba niekoľko metrov).

Zdroj: Open Topo Data (eudem25m)Aktualizované 4. 11. 2026 19:22

Zaústenia a rizikové miesta

  • COV Stara TuraČistiareň odpadových vôd · kapacita 12 650 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    9 897 z 12 650 EO (78 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka a fosforu
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK, dusík, fosfor
    1,2 km
  • COV Stara TuraBod vypúšťania odpadových vôd
    1,3 km

Zobrazené sú miesta do 3 km od toku.

Zdroj: VÚVH (CC BY 4.0)Aktualizované 4. 11. 2026 22:11

Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus

Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní

  • ČírosťČíra voda
  • ChlorofylNízky chlorofyl
  • ZarastenieSilne zarastená
  • HladinaMierne znížená hladina
  • ĽadBez ľadu
Družicová snímka Sentinel-2 vodnej plochy VN Dubník č. 2 z 26. 10. 2026, Voda (NDWI)
Sentinel-2, 10 uložených snímok. Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026.

Čírosť vody zo satelitu

Čírosť vody zo satelituOdhad zákalu z odrazu svetla od vodnej hladiny v červenom pásme družice Sentinel-2. Číra voda odráža málo, zakalená veľa. Je to relatívna pomôcka, nie meranie.
≈ 4,1 FNUČíra voda

Čírejšia než zvyčajne (×0,6 oproti posledným obdobiam).

Zakalenie nad 25 FNU je na 0 % vodnej plochy.

02040605. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Vývoj odhadu zákalu: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy 4 FNU, najmenej 1, najviac 52 FNU.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 1 FNU (25. 12. 2025), najvyššie 52 FNU (19. 1. 2026).

Odhad podľa odrazivosti vody v červenom pásme. Ide o relatívnu pomôcku, nie meranie v NTU.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Kvitnutie a chlorofyl

Kvitnutie a chlorofylIndex NDCI porovnáva odraz v červenom okraji (705 nm) a v červenom pásme (665 nm). Vyššie hodnoty znamenajú viac chlorofylu-a, teda rias a siníc vo vode.
NDCI -0,07Nízky chlorofyl

Zvýšený chlorofyl sa ukazuje na 10 % vodnej plochy.

-0,40-0,30-0,20-0,100,000,105. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Vývoj indexu chlorofylu NDCI: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy -0,07 , najmenej -0,34, najviac 0,04 .

Od 5. 11. 2025: najnižšie -0,34 (23. 6. 2026), najvyššie 0,04 (19. 1. 2026).

Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rastlinnom planktóne (riasy, sinice). Neurčí druh rias ani toxicitu.

Sentinel-2, 26. 10. 2026

Zarastenie hladiny

Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.
63 % plochySilne zarastená

Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu).

0501005. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Vývoj zarastenia hladiny: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy 63 %, najmenej 18, najviac 91 %.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 18 % (19. 1. 2026), najvyššie 91 % (11. 9. 2026).

Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Plocha hladiny: optika a radar

Plocha hladiny: optika a radarPlocha čistej vody z optickej snímky (Sentinel-2) a podiel hladkej vody z radaru (Sentinel-1), ktorý vidí aj cez oblaky. Dôležitejšia než samotné číslo je zmena oproti obvyklému stavu.
6,9 ha čistej vodyMierne znížená hladina

To je 83 % obvyklého maxima za posledný rok (8,2 ha).

0,05,010,05. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Plocha čistej vody podľa Sentinelu-2: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy 6,9 ha, najmenej 0,2, najviac 9,0 ha.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 0,2 ha (11. 9. 2026), najvyššie 9,0 ha (25. 11. 2025).

Radar Sentinel-1 (vidí aj cez oblaky a v noci): 25 % tvaru revíru je hladká voda (31. 10. 2026), za mesiac −2 p. b..

Plocha čistej vody je bez pixelov pri brehu, preto je nižšia ako výmera revíru (28,0 ha podľa mapy). Zmena je dôležitejšia než samotné číslo. Radar môže pri vetre ukázať hladinu ako drsnú.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Ľad na hladine

Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.
0 % plochyBez ľadu

Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %.

Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Teplota hladiny zo satelitu

Teplota hladiny zo satelituExperimentálny odhad z tepelného pásma družice Landsat 8/9 (pixel 100 m). Chyba môže byť 2 až 3 °C a ide len o povrch.
12,0 °CChladná voda

Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

-10,00,010,020,030,016. 11.8. 3.28. 6.18. 10.
Teplota hladiny z Landsatu: od 16. 11. 01:00 do 18. 10. 02:00. Naposledy 12,0 °C, najmenej -1,5, najviac 21,5 °C.

Od 16. 11. 2025: najnižšie -1,5 °C (3. 1. 2026), najvyššie 21,5 °C (30. 7. 2026).

Experimentálny odhad z tepelného pásma Landsatu (pixel 100 m, bez korekcie atmosféry), chyba môže byť 2 až 3 °C. Je to teplota povrchu, nie hĺbky.

Landsat 8/9, 18. 10. 2026

Čo to znamená pre lov

Čo to znamená pre lovKrátky rozbor podľa údajov družice a bežných rybárskych pravidiel. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov.
  • Číra voda

    Ryby dobre vidia a sú plaché. Jemnejšia montáž, prirodzené farby, dlhšie nahadzovanie, lov najmä ráno a navečer.

  • Zarastená hladina

    Vodné rastliny pokrývajú asi 63 % plochy. Hladinové nástrahy (gumená žaba, popper) sú tu ideálne, klasická montáž sa nahadzuje ťažko; hľadaj čisté okná, lávky a brehy bez porastu.

  • Nižšia hladina

    Voda má menšiu plochu než obvykle: ryby ustupujú do hlbších miest, plytčiny a brehy sa odkrývajú a môžu sa objaviť nové prekážky. Do vody vstupuj opatrne.

  • Teplota hladiny 12 °C (odhad)

    Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

Rozbor vychádza z bežných rybárskych pravidiel a z údajov družice. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov. Rozhoduje rybársky poriadok, povolenie a situácia na mieste.

Údaje sa ukladajú od 1. 10. 2025 (49 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV)

Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy; tvar vodnej plochy je pri tomto revíre len približný. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike.

Historické snímky

Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

Letecká snímka revíru VN Dubník č. 2 z roku 2017
2017snímkované 24. 8. 2017
Letecká snímka revíru VN Dubník č. 2 z roku 2020
2020snímkované 28. 7. 2020
Letecká snímka revíru VN Dubník č. 2 z roku 2023
2023snímkované 13. 8. 2023

Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

Novinky z organizácie a úlovky z revíru

Úlovky z revíru

Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.

Ďalšie revíry na toku VN Dubník

Revíry v okolí

Najbližšie revíry v tom istom povodí