Rybársky revír

Skalnatý potok

Lososový – pstruhovýč. 4-2260-4-1Skalnatý potokPovodie Bodrogu a Hornádu
Navigovať

Vymedzenie revíru: Skalnatý potok od ústia v obci Veľká Lomnica po hranicu TANAPu a potoky Pasienkový, Chotárny, Hlboký, Lomnický od ústia po hranicu TANAPu a ostatné bezmenné prítoky od ústia po hranicu TANAPu.

dĺžka revíru
7,3km
okres
Poprad
kraj
Prešovský kraj
Letecká snímka revíru Skalnatý potok so zvýraznenou čiarou
Modrá čiara: priebeh revíru (orientačne). Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Mapy Google

Teraz pri vode

Podmienky na loveIndex aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.

Skóre, najlepšie okno dňa a čo ho ťahá hore alebo dole

Podmienky na love

Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.

Načítavam údaje…

Voda

Vodný stav, teplota, modelový prietok a spád

Hladina vody

Hladina vodyVodný stav na najbližšom vodočte SHMÚ v centimetroch nad nulou vodočtu. Je to stav vody na stanici, nie hĺbka vody na revíre.
020406080100

Veľká Lomnica – Skalnatý potok · hladina ustálená

Hladina je meraná na vodočte SHMÚ, nie je to hĺbka vody na revíri.

Zdroj: SHMÚAktualizované 5. 11. 2026 23:45

Výškový profil toku

Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.

Rýchly tok Podhorský potok: rýchla voda, kamenité dno, perejky a jamy pod nimi. Typické pstruhové vody.

6006507007508000 km2 km4 km6 km
Výškový profil revíru po prúde: od 783 do 651 m n. m. na 7,3 km.
Po prúde, od horného konca revíru (vľavo) k dolnému
Najvyšší bod
783 m n. m.
Najnižší bod
642 m n. m.
SpádSpádRozdiel nadmorskej výšky medzi horným a dolným koncom revíru v metroch. Čím väčší spád na kratšej dĺžke, tým rýchlejšia voda.
141 m
SklonSklon tokuSpád na kilometer v promile (‰, metre na kilometer). Do 2 ‰ je pomalá nížinná rieka, 5 až 10 ‰ podhorská rieka (lipeň, pstruh), nad 10 ‰ rýchly potok.
19 ‰
KľukatosťKľukatosťDĺžka toku vydelená vzdialenosťou jeho koncov vzdušnou čiarou. 1,0 je priamy tok, nad 1,3 výrazne meandruje. Meandre vytvárajú jamy pod brehmi a plytčiny v prieťahoch.
1,08
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m)Aktualizované 4. 11. 2026 11:27

Počasie a predpoveď

Hodina po hodine, tlak a najbližšie dni

Počasie a predpoveď

Načítavam údaje…

Obloha: slnko, mesiac a solunárne oknáSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.

Kde sú slnko a mesiac práve teraz a kedy prídu najlepšie okná dňa

Obloha: slnko a mesiac

Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.

Ťahaj po osi a uvidíš, kde budú slnko a mesiac.

  • Slnko
  • Mesiac
  • Zlatá hodinka
  • Hlavné obdobie
  • Vedľajšie obdobie

Slnko

  • Úsvit06:00
  • Východ06:34
  • Západ16:10
  • Súmrak16:43

Deň trvá 9 h 36 min.

MesiacFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.

Ubúdajúci kosáčikosvetlených 16 %
  • Východ03:21
  • Západ14:35

Spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11..

Okná dňaSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.

  • Vedľajšie solunárne obdobie02:51–03:51
  • Zlatá hodinka (ráno)06:04–07:34
  • Hlavné solunárne obdobie08:05–10:05
  • Vedľajšie solunárne obdobie14:05–15:05
  • Zlatá hodinka (večer)15:10–16:40
  • Hlavné solunárne obdobie20:27–22:27

Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok. Zlatá hodinka je čas okolo východu a západu slnka, kedy ryby často berú.

Mapa a údaje o revíri

Priebeh vody, miesta pri vode, charakter a základné údaje

49.13807, 20.34007 OpenStreetMap

Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste.

Údaje o revíri

Správca
SVP, š.p. OZ Košice
Užívateľ
SRZ
Organizácia
MO SRZ Poprad (Miestna organizácia SRZ)
Oblasť
Východoslovenská
Účel
Lovný revír
Minimálne zarybnenie
Pp1 1000 ks

Charakteristika

  • HĺbkaHĺbkaNajväčšia hĺbka z opisu revíru. Plytčiny sa rýchlo prehrievajú a sú bohaté na potravu, hlboké jamy dávajú úkryt a stabilnejšiu teplotu. 0,3–1,0 m
  • DnoDnoMateriál dna určuje, aké ryby sa tu držia a kde nachádzajú potravu. Rybie pásma sa dajú rozoznať podľa dna: kamenité, štrkovité, piesčité až bahnité. kamenisto-štrkovo-piesočnaté
  • Línia tokuLínia tokuTvar toku zhora. V zákrutách je pod vonkajším brehom hlboký výmoľ a pod vnútorným plytká lavica; členitý tok má viac úkrytov a zmien hĺbky. zvlnená
  • ZatienenieZatieneniePodiel hladiny v tieni. Tieň znižuje letné teploty vody, dodáva hmyz a úkryty; slnečný úsek sa rýchlejšie prehrieva a viac zarastá. 50 %
  • PorastPorastDrevinný a bylinný porast brehov. Korene a konáre vytvárajú úkryty, z listov a konárov padá potrava. Určuje aj to, kde sa dá hádzať a kde sa montáž zachytáva. vŕba
  • Priečne stavbyPriečne stavbyJazy, stupne a hate zadržiavajú vodu a bránia rybám v migrácii. Pod nimi sa vytvára hlboký vývar s okysličenou vodou. 1 MVE
Čo to znamená pre rybáravysvetlenie dna, porastu, línie a ďalších údajov tohto revíru
  • Hĺbka: Plytký, do 1 m

    Rýchlo sa prehrieva aj ochladzuje. Ryby sú plaché, pomáha tichý prístup a jemná montáž.

  • Dno: Štrkové dno

    Dobre prekysličená voda a bohatá potrava (larvy vodného hmyzu). Typické pre lipňové a mrenové pásmo, štrkové lavice slúžia mnohým rybám aj ako neresisko.

  • Dno: Piesočnaté dno

    Plytšie úseky s menším počtom úkrytov. V nížinných tokoch sa striedajú s bahnitými; ryby sa držia pri brehoch, koreňoch a prekážkach.

  • Dno: Kamenité dno

    Typické pre rýchle horské a podhorské toky. Medzi kameňmi sú úkryty pre pstruhy a iné ryby, montáž sa tu však často zachytáva.

  • Línia toku: Zvlnená línia

    Výrazné zákruty. Pod vonkajším brehom býva hlboká jama, na vnútornej strane plytká štrková alebo piesočná lavica.

  • Zatienenie: Tienistý, 41–70 %

    V lete chladnejšia voda, viac padajúceho hmyzu a úkrytov. Býva dobrým miestom pre pstruhy a lipne.

  • Porast: Vŕba

    Rastie pri vode, korene spevňujú breh a vytvárajú úkryty pod hladinou. Konáre visia nad vodou, dávajú tieň a hmyz.

  • Priečne stavby: S priečnymi stavbami

    Jazy, stupne alebo hate: bariéra pre migráciu rýb, pod stavbou býva vývar. Over si zákazy lovu v blízkosti stavieb.

Výklad je všeobecný a vychádza z opisu revíru v dátach a z bežnej rybárskej praxe. Skutočné podmienky na mieste sa môžu líšiť, pred lovom ich skontroluj.

Zaústenia a rizikové miesta

  • COV Velka Lomnica – romska osadaČistiareň odpadových vôd · kapacita 900 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    64 z 900 EO (7 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK
    0,1 km
  • COV Tatranska LomnicaBod vypúšťania odpadových vôd
    0,2 km
  • COV Tatranska LomnicaČistiareň odpadových vôd · kapacita 6 965 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    2 281 z 6 965 EO (33 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK
    0,3 km
  • COV Velka Lomnica – romska osadaBod vypúšťania odpadových vôd
    0,4 km
  • COV HuncovceBod vypúšťania odpadových vôd
    1,4 km
  • COV Poprad-MatejovceČistiareň odpadových vôd · kapacita 143 206 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    90 041 z 143 206 EO (63 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické, odstraňovanie dusíka a fosforu
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK, dusík, fosfor
    Vypustené za rok
    BSK₅ 40,4 t · CHSK 171 t · N 74,0 t · P 10,9 t (namerané)
    Priemerná koncentrácia
    BSK₅ 3,0 · CHSK 13 · N 5,5 · P 0,81 mg/l vo vypustenej vode (výpočet z ročných údajov)
    Vyčistená voda
    13,4 mil. m³ za rok
    1,8 km
  • COV HuncovceČistiareň odpadových vôd · kapacita 750 EOČistiareň je preťažená (112 % kapacity)
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    840 z 750 EO (112 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK
    1,8 km

Zobrazené sú miesta do 3 km od toku.

Zdroj: VÚVH (CC BY 4.0)Aktualizované 5. 11. 2026 12:57

Voda podľa verejných zdrojov

Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity.

Čo z toho vyplýva

Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.
Verejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.Úpravy z verejných zdrojov sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie. Započítavajú sa do skóre aktivity, do zoradenia a do filtrov.
  • −1
    Dno podľa geológieÍly a hliny, ŠGÚDŠ

    Jemnozrnné dno nie je pre pstruhové vody typické, voda sa ľahšie zakalí.

  • 0
    Rojenie vodného hmyzu0,0× priemerný mesiac, 0 z 22 pozorovaní za rok, iNaturalist

    V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne.

Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje.

Povodie a nádrž

Hĺbka nádrže (HydroLAKES)Priemerná hĺbka, objem a doba zdržania vody v nádrži z databázy HydroLAKES (WWF). Hĺbku odhaduje model z okolitého terénu, takže je orientačná.

Tok z databázy HydroRIVERS spárovaný s revírom, odchýlka čiary okolo 136 m

Povodie nad miestomVeľkosť toku (HydroRIVERS)Plocha povodia nad miestom, rád toku a priemerný prietok z databázy HydroRIVERS (WWF). Určuje, či ide o potok, rieku alebo veľkú rieku.
25 km²potok
Priemerný prietok
0,40 m³/smodelová hodnota
Rád toku (Strahler)
1horný tok, drobný prítok
Sklon koryta
19 ‰Rýchly tok

Údaje sú z celosvetovej databázy s hrubším rozlíšením (desiatky metrov), preto sú pri malých vodách len orientačné. Hĺbka a objem sú modelové priemery.

Dno a podložie

Dno a podložie (ŠGÚDŠ)Podložie pod vodou podľa hydrogeologickej mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Hovorí o tom, či je okolie štrkové, piesočnaté, ílovité, bahnité alebo skalnaté.

Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom.

  • Štrky 33 %
  • Íly a hliny 67 %
Pramene a vývery
0žiadne v okruhu 1 km

Podľa geologickej mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén

Opis revíru uvádza dno: štrky, piesky, skalné podložie, kamenité, geologická mapa ukazuje niečo iné; opis revíru je presnejší.

Mapa ukazuje geológiu podložia, nie presné dno na mieste. Skutočný materiál dna sa môže líšiť, najmä pri nánosoch.

Vodný hmyz

Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.

Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac

  • PodenkyPodenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
  • PotočníkyPotočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
  • PošvatkyPošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.
Zdroje fotografií

0,0× priemerný mesiac, 0 z 22 pozorovaní za rok, iNaturalist.

Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu.

Ryby, zver a riziká v okolí vodyZver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.

Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Zver a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu.

Volavka popolaváVták

Volavka popolavá

veľa záznamov
Najviac záznamov: august.
O druhu

Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov.

Kormorán veľkýVták

Kormorán veľký

veľa záznamov
Najviac záznamov: november.
O druhu

Rybožravý vták. Pri veľkých nádržiach hniezdi, v zime sa zdržiava aj na tokoch s otvorenou vodou.

Rybárik riečnyVták

Rybárik riečny

viac záznamov
Najviac záznamov: august.
O druhu

Malý vták, ktorý sa potápa za drobnými rybami. Hniezdi v strmých brehoch čistých tokov.

Bobor vodnýZver

Bobor vodný

viac záznamov
Najviac záznamov: jún.
O druhu

Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu.

Orliak morskýVták

Orliak morský

viac záznamov
Najviac záznamov: február.
O druhu

Veľký dravec, ktorý loví ryby pri veľkých nádržiach a riekach. V zime sa sústreďuje pri vode, ktorá nezamŕza.

Rys ostrovidZver

Rys ostrovid

niekoľko záznamov
Najviac záznamov: august.
O druhu

Skrytá lesná šelma. K vode chodí za korisťou. Útoky na ľudí nie sú známe, stretnutie je veľmi nepravdepodobné.

Vydra riečnaZver

Vydra riečna

niekoľko záznamov
O druhu

Loví ryby, raky a žaby. Je prísne chránená a jej výskyt sa považuje za znak pomerne čistej vody s dostatkom rýb.

Medveď hnedýRiziko

Medveď hnedý

vyššie rizikoviac záznamov
Najviac záznamov: september.
Ako sa chrániť

Žije v horských lesoch severného a stredného Slovenska. Pri vode loví ryby a pije.

Ako sa chrániť: V horských revíroch sa pohybuj hlučne, nenechávaj pri stane ryby, vnútornosti ani zvyšky návnad a jedlo ukladaj mimo spacieho miesta. Ak medveďa uvidíš, nebehaj, pokojne sa prehováraj a pomaly ustupuj. Nikdy sa nepribližuj k mláďatám.

Vretenica severnáRiziko

Vretenica severná

treba rátaťviac záznamov
Najviac záznamov: máj.
Ako sa chrániť

Jedovatý had, ktorý sa vyhrieva na kamenistých svahoch, v mokradiach a na lesných okrajoch pri vode.

Ako sa chrániť: Je plachá a uštipne len pri ohrození. Pri kamenitých brehoch nešmátraj rukou medzi kamene a maj pevnú obuv. Po uštipnutí zostaň v pokoji, nehýb postihnutou končatinou a volaj 112.

Boľševník obrovskýRiziko

Boľševník obrovský

treba rátaťviac záznamov
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť

Invázna rastlina, ktorá rastie pri brehoch tokov a na vlhkých lúkach. Miazga na slnku spôsobuje popáleniny kože.

Ako sa chrániť: Nedotýkaj sa ho a neprechádzaj cez porast. Ak sa miazga dostane na kožu, zmy ju vodou a mydlom a chráň miesto pred slnkom. Pri väčšom popálení vyhľadaj lekára.

Vlk dravýRiziko

Vlk dravý

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: február.
Ako sa chrániť

Plachá šelma lesov. K vode chodí v noci a za súmraku.

Ako sa chrániť: Útoky na ľudí sú veľmi vzácne. Udržuj poriadok v tábore, nekŕm zver a psa maj na vôdzke.

OvadyRiziko

Ovady

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť

Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach.

Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent.

Diviak lesnýRiziko

Diviak lesný

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci.

Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla.

Zver a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km.

Zdroje fotografií
Zdroj: GBIFAktualizované 5. 11. 2026 14:09

Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón

Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka).

Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript.

Mapa sa posúva a približuje; vrstvy ŠGÚDŠ sú uložené na tomto serveri. © Štátny geologický ústav Dionýza Štúra. Merítko podkladu 1 : 50 000 (zlomy a geológia), rádioaktivita a magnetika sú hrubšie.

Hodnoty v mieste vody

Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).

Radónové riziko podložia

stredné

Bežné pre väčšinu Slovenska.

08

Urán (eU)

2,0ppm

bežný

Bežné pozadie hornín.

020

Tórium (eTh)

5,9ppm

pod priemerom kôry

Prírodné pozadie hornín.

04

Draslík (K)

1,22%

pod priemerom kôry

Prírodné pozadie hornín.

0150

Gama žiarenie

42nGy/h

pod svetovým priemerom

Prirodzené pozadie podložia.

SVJZ

Magnetická anomália (ΔT)

-25nT

pod priemerom okolia

Odchýlka magnetického poľa od priemeru okolia.

Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia.

Značka na ciferníku: priemer hornej zemskej kôry (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a svetový priemer prirodzenej dávky vonku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička sa nevychyľuje do „dobra“ ani „zla“, len ukazuje, kde hodnota leží.

Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza.

Zlomy a pramene

Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.
250 m1 km3 km8 km

Najbližší zlom

do 8 km

zlom v okolí

Tektonický zlom na geologickej mape.

Pramene a vývery

0

žiadne zaznačené

Žiadne v okruhu 1 km.

zakrytý mladšími usadeninami

Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty).

Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre.

Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú.

Horniny a chémia vody

Horniny a chémia vodyPrevládajúca skupina hornín v mieste vody a čo to zvyčajne znamená pre tvrdosť, pH a bohatosť vody.

Podložie v mieste vody

Naplaveniny

Prevládajúca skupina hornín podľa mapy.

Štrky, piesky a hliny v údolí hovoria o dne údolia, nie o hornine v povodí. Chémiu vody určuje hlavne podložie vyššie nad miestom.

Hornina v jednom mieste neurčuje chémiu celej vody: tá závisí od podložia v celom povodí nad miestom. Údaj slúži ako nápoveda, nie ako meranie.

Geomagnetická aktivita

Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.
09

Kp-index

2,0z 9

pokojné pole

Posledné meranie (5. 11. 2026 19:00). Bodka na ciferníku je najvyššia predpoveď na 24 hodín.

Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 4,0 (neupokojené pole).

Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy.

Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body).

Zemetrasenia v okolí

Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).
S

Otrasy za 30 dní

1v okruhu 150 km

najsilnejší M 2,3

127 km od vody, 3. 11.

  • M 2,3
    Poľsko3. 11. 23:05, 127 km od vody, hĺbka 1 kmpravdepodobne banský otras (plytko pod povrchom)

Všetky tieto otrasy sú veľmi plytké, ide pravdepodobne o banské otrasy (napríklad v poľských a českých revíroch), nie o tektonickú aktivitu.

Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú.

Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity.

Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike.

Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus

Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní

Družicové údaje pre tento revír sa práve pripravujú. Zvyčajne sú hotové do niekoľkých minút, obnov stránku neskôr.

Historické snímky

Vývoj okolia a prírody od 2019 do 2025: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

Letecká snímka revíru Skalnatý potok z roku 2019
2019snímkované 19. 8. 2019
Letecká snímka revíru Skalnatý potok z roku 2022
2022snímkované 26. 8. 2022
Letecká snímka revíru Skalnatý potok z roku 2025
2025snímkované 10. 8. 2025

Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

Novinky z organizácie a úlovky z revíru

Úlovky z revíru

Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.