Vymedzenie revíru: Vodná plocha dvoch štrkovísk (14 ha) pri obci Most pri Bratislave. Lov rýb povolený celoročne s dodržaním individuálnej doby ochrany.
- kraj
- Bratislavský kraj

- Hladina17 % obvyklejpodľa družice Sentinel-2
- Voda–
- ČírosťČíra voda≈ 1,9 FNU, družica 4. 11.
- PorastČistá hladina1 % plochy
- Počasie–
- Aktivita rýb–
Stav revíru Štrkovisko Zelená voda 1, mapa a údaje o revíri
Podmienky na love
Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.Načítavam údaje…
48.1579, 17.2531
OpenStreetMap
Bod označuje stred revíru. Presný priebeh a prístupové miesta si overte na mieste.
Údaje o revíri
- Lokalita
- Bratislavský kraj
- Užívateľ
- SRZ
- Organizácia
- MsO SRZ Bratislava II (Mestská organizácia SRZ)
- Oblasť
- Bratislavská
- Účel
- Lovný revír
- Výmera
- 14,0 ha
- Zvýšené lovné miery
- v cm (najmenšia/najväčšia): kapor x/70.
- Poloha na mape
- Približná poloha podľa vodnej plochy. Presné miesto si over na mieste.
Počasie
Načítavam údaje…
Slnko a mesiac
Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.- Úsvit06:09
- Východ slnka06:42
- Západ slnka16:26
- Súmrak16:59
Deň trvá 9 h 44 min.
Zlatá hodinkaZlatá hodinkaÚsvit a súmrak (zhruba hodina po východe a pred západom slnka). Šikmé svetlo dáva dravcom výhodu pri love, preto sú tieto chvíle tradične najlepšie. Úsvit a súmrak zvyšovali úspešnosť lovu aj v štúdii Shaw a kol. (2021).
- ráno06:12–07:42
- večer15:26–16:56
Solunárne obdobia dnesSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
- vedľajšie01:50–02:50
- hlavné07:34–09:34
- vedľajšie14:04–15:04
- hlavné19:56–21:56
Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok.
Terén v 3D
Načítavam 3D model terénu…
Voda podľa verejných zdrojov
Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity.
Čo z toho vyplýva
Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.- 0Rojenie vodného hmyzu0,0× priemerný mesiac, 0 z 67 pozorovaní za rok, iNaturalist
V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne.
Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje.
Vodný hmyz
Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac
- jan
- feb
- mar
- apr
- máj
- jún
- júl
- aug
- sep
- okt
- nov
- dec
Podenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
Potočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
Pošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.
Zdroje fotografií
- Podenky: Foto: Richard Bartz, Munich aka Makro Freak Image:MFB.jpg, CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons
- Potočníky: Foto: Bruce Marlin, CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons
- Pošvatky: Foto: JJ Harrison (https://www.jjharrison.com.au/), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
0,0× priemerný mesiac, 0 z 67 pozorovaní za rok, iNaturalist.
Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu.
Ryby, zver a riziká v okolí vodyRyby v okolí (GBIF)Druhy rýb, ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali (databáza GBIF, posledné desaťročia). Nie je to zoznam druhov v revíri, len nápoveda, čo sa v okolí vyskytuje.Zver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.
Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Číslo pri rybe je počet záznamov v databáze GBIF, nie počet rýb. Zver a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu.
RybaJalec hlavatý
Squalius cephaluspreferuje 10–22 °C, neres pri 14–18 °C, až 80 cm a 8,0 kg, bežné nároky na kyslík
RybaPleskáč vysoký
Abramis bramapreferuje 14–24 °C, neres pri 12–20 °C, až 82 cm a 6,0 kg, bežné nároky na kyslík
RybaŠťuka severná
Esox luciuspreferuje 10–21 °C, neres pri 4–10 °C, až 150 cm a 35 kg, bežné nároky na kyslík
RybaKapor obyčajný
Cyprinus carpiopreferuje 18–28 °C, neres pri 18–24 °C, až 120 cm a 37 kg, znáša málo kyslíka
RybaÚhor európsky
Anguilla anguillapreferuje 10–22 °C, až 133 cm a 6,6 kg, znáša málo kyslíka
RybaOstriež zelenkavý
Perca fluviatilispreferuje 12–24 °C, neres pri 8–12 °C, až 60 cm a 4,8 kg, bežné nároky na kyslík
VtákVolavka popolavá
O druhu
Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov.
VtákKormorán veľký
O druhu
Rybožravý vták. Pri veľkých nádržiach hniezdi, v zime sa zdržiava aj na tokoch s otvorenou vodou.
VtákRybárik riečny
O druhu
Malý vták, ktorý sa potápa za drobnými rybami. Hniezdi v strmých brehoch čistých tokov.
VtákOrliak morský
O druhu
Veľký dravec, ktorý loví ryby pri veľkých nádržiach a riekach. V zime sa sústreďuje pri vode, ktorá nezamŕza.
ZverBobor vodný
O druhu
Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu.
ZverVydra riečna
O druhu
Loví ryby, raky a žaby. Je prísne chránená a jej výskyt sa považuje za znak pomerne čistej vody s dostatkom rýb.
RizikoKomáre
Ako sa chrániť
Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka.
Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch.
RizikoKliešť obyčajný
Ako sa chrániť
Prenáša kliešťovú encefalitídu a lymskú boreliózu. Čaká vo vysokej tráve a v poraste pri brehoch.
Ako sa chrániť: Od jari do jesene sa po love skontroluj, použi repelent a dlhé nohavice do ponožiek. Kliešťa čo najskôr odstráň pinzetou. Proti encefalitíde existuje očkovanie.
RizikoDiviak lesný
Ako sa chrániť
Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci.
Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla.
RizikoOvady
Ako sa chrániť
Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach.
Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent.
RizikoVlk dravý
Ako sa chrániť
Plachá šelma lesov. K vode chodí v noci a za súmraku.
Ako sa chrániť: Útoky na ľudí sú veľmi vzácne. Udržuj poriadok v tábore, nekŕm zver a psa maj na vôdzke.
Ryby: záznamy od roku 1995 z okolia vody (obdĺžnik okolo revíru). Ide o pozorovania a zbierky, nie o súpis rýb v revíri, preto druh môže chýbať aj tam, kde žije.
Zver a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km.
Zdroje fotografií
- Jalec hlavatý: Foto: Karelj, Public domain, Wikimedia Commons
- Pleskáč vysoký: Foto: Микова Наталия, Public domain, Wikimedia Commons
- Šťuka severná: Foto: Jik jik, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Kapor obyčajný: Foto: George Chernilevsky, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Úhor európsky: Foto: NasserHalaweh, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Ostriež zelenkavý: Foto: Gilles San Martin, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Volavka popolavá: Foto: Giacomo Cimino (foto.giacomocimino.workers.dev · @giacomociminoph), CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Kormorán veľký: Foto: MPF, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Rybárik riečny: Foto: Tony Wood, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Orliak morský: Foto: Bengt Nyman from Vaxholm, Sweden, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons
- Bobor vodný: Foto: Per Harald Olsen, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Vydra riečna: Foto: Bernard Landgraf, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
- Komáre: Foto: Katja Schulz from Washington, D. C., USA, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
- Kliešť obyčajný: Foto: W.alter, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
- Diviak lesný: Foto: Valentin Panzirsch, CC BY-SA 3.0 at, Wikimedia Commons
- Ovady: Foto: Bruce Marlin, CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons
- Vlk dravý: Foto: User:Mas3cf, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón
Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka).
Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript.
Geologická mapa Slovenska 1 : 50 000: horniny pod povrchom, od naplavených štrkov a pieskov cez íly až po žuly a vápence. Farby podľa legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy sa ukáže popis horniny v danom mieste.
Pre rybára: Štrkové lavice a kamenisté prahy dávajú čisté dno a biotop pre zubáča, ostrieža či mrenu. Ílovité a bahnité podložie drží potravu pre kapra a pleskáča. Vápence a dolomity dávajú tvrdšiu, na potravu bohatšiu vodu než žuly a kremence.
Radónové riziko podložia (nízke, stredné, vysoké). Vychádza z rádioaktivity hornín a z puklín. Mapa ukazuje podložie, nie radón vo vode.
Pre rybára: Radón je prírodný stopovač podzemnej vody. Podložie s vyšším radónovým rizikom (žuly, ruly, tektonické zlomy) býva miestom, kde puklinová voda vyteká na povrch. Väčšina Slovenska je „stredné“, preto je zaujímavé hlavne vysoké riziko.
nízke 36,7 %
stredné 63,0 %
vysoké 0,3 %
Ekvivalentný urán v povrchových horninách z leteckej gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm sa podložie radi označuje za zvýšené radónové riziko.
Pre rybára: Vysoký urán je znakom žúl, rúl a čiernych bridlíc, teda hornín, z ktorých sa do vody dostáva radón a rozpustené látky. Pre záber nemá priamy význam, pomáha čítať geológiu územia.
no data
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
Dávkový príkon gama žiarenia vo vzduchu (nGy/h) z leteckého merania. Je to prirodzené pozadie podložia, nie znečistenie.
Pre rybára: Vyššie hodnoty majú horniny bohaté na urán, tórium a draslík (žuly, ruly, flyš s bridlicami). Je to doplnok k mape uránu; rybárovi hlavne ukazuje, kde sa mení podložie.
no data
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
Anomálie magnetického poľa Zeme (ΔT, v nT) spôsobené horninami s magnetickými minerálmi, napríklad sopečnými horninami, bazaltmi či amfibolitmi.
Pre rybára: Ryby (najmä lososovité a úhory) vnímajú magnetické pole. Či miestne anomálie ovplyvňujú ich pohyb a záber, nie je preukázané; berie sa to ako hypotéza.
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Kliknutím alebo ťuknutím do mapy zistíte hodnotu v danom mieste.
Hodnoty v mieste vody
Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).- Radónové riziko podložia
- nízkepodložie s nízkym podielom radónu
- Urán (eU)
- 2,6 ppmbežný
- Tórium (eTh)
- 6,5 ppmprírodné pozadie hornín
- Draslík (K)
- 1,31 %prírodné pozadie hornín
- Gama žiarenie
- 48 nGy/hprirodzené pozadie podložia
- Magnetická anomália (ΔT)
- -15 nTpod priemerom okolia
Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia.
Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza.
Zlomy a pramene
Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.- Najbližší zlom
- do 1 kmtektonický zlom na geologickej mape
predpokladaný zakrytý mladšími usadeninami
Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty).
Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre.
Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú.
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.Kp 0,7pokojné poleposledné meranie (5. 11. 2026 13:00)
Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 2,7 (pokojné pole).
Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy.
Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body).
Zemetrasenia v okolí
Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).bez otrasov v okruhu 150 km za posledných 30 dní (od magnitúdy 1,0)
Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú.
Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity.
Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike.
Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus
Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní
- ČírosťČíra voda
- ChlorofylNízky chlorofyl
- ZarastenieČistá hladina
- HladinaVýrazne znížená hladina
- ĽadBez ľadu

Čírosť vody zo satelitu
Čírosť vody zo satelituOdhad zákalu z odrazu svetla od vodnej hladiny v červenom pásme družice Sentinel-2. Číra voda odráža málo, zakalená veľa. Je to relatívna pomôcka, nie meranie.Čírejšia než zvyčajne (×0,2 oproti posledným obdobiam).
Zakalenie nad 25 FNU je na 1 % vodnej plochy.
Od 5. 11. 2025: najnižšie 2 FNU (30. 12. 2025), najvyššie 117 FNU (19. 1. 2026).
Odhad podľa odrazivosti vody v červenom pásme. Ide o relatívnu pomôcku, nie meranie v NTU.
Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 100 % plochy
Kvitnutie a chlorofyl
Kvitnutie a chlorofylIndex NDCI porovnáva odraz v červenom okraji (705 nm) a v červenom pásme (665 nm). Vyššie hodnoty znamenajú viac chlorofylu-a, teda rias a siníc vo vode.Zvýšený chlorofyl sa ukazuje na 12 % vodnej plochy.
Od 5. 11. 2025: najnižšie -0,55 (26. 10. 2026), najvyššie 0,13 (24. 5. 2026).
Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rastlinnom planktóne (riasy, sinice). Neurčí druh rias ani toxicitu.
Sentinel-2, 26. 10. 2026
Zarastenie hladiny
Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu).
Od 5. 11. 2025: najnižšie 1 % (19. 1. 2026), najvyššie 45 % (14. 5. 2026).
Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie.
Sentinel-2, 4. 11. 2026, bez oblakov 65 % plochy
Plocha hladiny: optika a radar
Plocha hladiny: optika a radarPlocha čistej vody z optickej snímky (Sentinel-2) a podiel hladkej vody z radaru (Sentinel-1), ktorý vidí aj cez oblaky. Dôležitejšia než samotné číslo je zmena oproti obvyklému stavu.To je 16 % obvyklého maxima za posledný rok (8,6 ha).
Od 5. 11. 2025: najnižšie 1,1 ha (19. 1. 2026), najvyššie 9,3 ha (13. 2. 2026).
Radar Sentinel-1 (vidí aj cez oblaky a v noci): 37 % tvaru revíru je hladká voda (4. 11. 2026), za mesiac −4 p. b..
Plocha čistej vody je bez pixelov pri brehu, preto je nižšia ako výmera revíru (20,6 ha podľa mapy). Zmena je dôležitejšia než samotné číslo. Radar môže pri vetre ukázať hladinu ako drsnú.
Sentinel-2, 4. 11. 2026, bez oblakov 65 % plochy
Ľad na hladine
Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %.
Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju.
Sentinel-2, 4. 11. 2026, bez oblakov 65 % plochy
Teplota hladiny zo satelitu
Teplota hladiny zo satelituExperimentálny odhad z tepelného pásma družice Landsat 8/9 (pixel 100 m). Chyba môže byť 2 až 3 °C a ide len o povrch.Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.
Od 16. 11. 2025: najnižšie 1,1 °C (3. 1. 2026), najvyššie 26,7 °C (15. 8. 2026).
Experimentálny odhad z tepelného pásma Landsatu (pixel 100 m, bez korekcie atmosféry), chyba môže byť 2 až 3 °C. Je to teplota povrchu, nie hĺbky.
Landsat 8/9, 18. 10. 2026
Čo to znamená pre lov
Čo to znamená pre lovKrátky rozbor podľa údajov družice a bežných rybárskych pravidiel. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov.- Číra voda
Ryby dobre vidia a sú plaché. Jemnejšia montáž, prirodzené farby, dlhšie nahadzovanie, lov najmä ráno a navečer.
- Nižšia hladina
Voda má menšiu plochu než obvykle: ryby ustupujú do hlbších miest, plytčiny a brehy sa odkrývajú a môžu sa objaviť nové prekážky. Do vody vstupuj opatrne.
- Teplota hladiny 14 °C (odhad)
Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.
Rozbor vychádza z bežných rybárskych pravidiel a z údajov družice. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov. Rozhoduje rybársky poriadok, povolenie a situácia na mieste.
Údaje sa ukladajú od 1. 10. 2025 (56 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV)
Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy; tvar vodnej plochy je pri tomto revíre len približný. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike.
Historické snímky
Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.



Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.
Novinky z organizácie a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.
Revíry v okolí
Najbližšie revíry v tom istom povodí
1-1170-1-1KaprovýŠtrkovisko Zelená voda 2
Bratislavský kraj
1-0920-1-1KaprovýŠtrkovisko Ivanka pri Dunaji
Bratislavský kraj
1-0370-1-1KaprovýMalý Dunaj č. 6
Senec, Bratislavský kraj
1-1210-1-1KaprovýŠúrsky potok č. 1
Pezinok, Bratislavský kraj
1-0890-1-1KaprovýŠtrkovisko Ľadová voda – Dunajek
Bratislavský kraj
1-1120-1-1KaprovýŠtrkovisko Vajnory 2