Rybársky revír

Melioračný kanál Tvrdonice

Navigovať

Vymedzenie revíru: Vodný tok od ústia rieky Moravy pri hati Adamov, cez Kopčianske jazero a Novomlynský potok po vyústenie do Farskej vody.

dĺžka revíru
12,6km
okres
Skalica
kraj
Trnavský kraj
Letecká snímka revíru Melioračný kanál Tvrdonice so zvýraznenou čiarou
Modrá čiara: priebeh revíru (orientačne). Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Mapy Google

Stav revíru Melioračný kanál Tvrdonice, mapa a údaje o revíri

Podmienky na love

Index aktivity rýbNáš výpočet z teploty vody, trendu tlaku, vetra, oblačnosti, zrážok, dennej doby a Mesiaca (0–100). Pomôcka podľa rybárskych pravidiel, nie vedecká predpoveď.

Načítavam údaje…

48.77185, 17.0753 OpenStreetMap

Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste.

Údaje o revíri

Správca
SVP, š.p. OZ Bratislava
Užívateľ
SRZ
Organizácia
MO SRZ Holíč (Miestna organizácia SRZ)
Oblasť
Západoslovenská
Účel
Lovný revír
Minimálne zarybnenie
Šr 500ks

Počasie

Načítavam údaje…

Slnko a mesiac

Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.
  • Úsvit06:11
  • Východ slnka06:44
  • Západ slnka16:25
  • Súmrak16:59

Deň trvá 9 h 41 min.

Zlatá hodinkaZlatá hodinkaÚsvit a súmrak (zhruba hodina po východe a pred západom slnka). Šikmé svetlo dáva dravcom výhodu pri love, preto sú tieto chvíle tradične najlepšie.

  • ráno06:14–07:44
  • večer15:25–16:55

Solunárne obdobia dnesSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.

  • vedľajšie01:51–02:51
  • hlavné07:35–09:35
  • vedľajšie14:04–15:04
  • hlavné19:57–21:57

Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok.

Ubúdajúci kosáčikFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.osvetlených 19 %Najbližší spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.

Charakteristika

  • HĺbkaHĺbkaNajväčšia hĺbka z opisu revíru. Plytčiny sa rýchlo prehrievajú a sú bohaté na potravu, hlboké jamy dávajú úkryt a stabilnejšiu teplotu. 1,5 m
  • DnoDnoMateriál dna určuje, aké ryby sa tu držia a kde nachádzajú potravu. Rybie pásma sa dajú rozoznať podľa dna: kamenité, štrkovité, piesčité až bahnité. hlinito – bahnité
  • Línia tokuLínia tokuTvar toku zhora. V zákrutách je pod vonkajším brehom hlboký výmoľ a pod vnútorným plytká lavica; členitý tok má viac úkrytov a zmien hĺbky. priama
  • ZatienenieZatieneniePodiel hladiny v tieni. Tieň znižuje letné teploty vody, dodáva hmyz a úkryty; slnečný úsek sa rýchlejšie prehrieva a viac zarastá. 60 %
  • PorastPorastDrevinný a bylinný porast brehov. Korene a konáre vytvárajú úkryty, z listov a konárov padá potrava. Určuje aj to, kde sa dá hádzať a kde sa montáž zachytáva. jelša, vŕba, topoľ
  • Priečne stavbyPriečne stavbyJazy, stupne a hate zadržiavajú vodu a bránia rybám v migrácii. Pod nimi sa vytvára hlboký vývar s okysličenou vodou. žiadne
Čo to znamená pre rybáravysvetlenie dna, porastu, línie a ďalších údajov tohto revíru
  • Hĺbka: Stredný, 1–3 m

    Najbežnejší typ: plytčiny sa striedajú s hlbšími miestami a ryby sa presúvajú podľa denného času a teploty.

  • Dno: Bahnité dno

    Pomalé nížinné vody a kaprové revíry. Bahno ukrýva potravu, v lete však môže byť pri dne menej kyslíka a nástrahy v ňom zapadajú.

  • Dno: Hlinité dno

    Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom. V zakalenej vode pomáhajú výraznejšie a voňavé nástrahy.

  • Línia toku: Priama línia

    Vyrovnaná hĺbka a prúd. Ryby sa držia pri brehu, kameňoch, koreňoch a na rozhraní rýchlejšieho a pomalšieho prúdu.

  • Zatienenie: Tienistý, 41–70 %

    V lete chladnejšia voda, viac padajúceho hmyzu a úkrytov. Býva dobrým miestom pre pstruhy a lipne.

  • Porast: Vŕba

    Rastie pri vode, korene spevňujú breh a vytvárajú úkryty pod hladinou. Konáre visia nad vodou, dávajú tieň a hmyz.

  • Porast: Jelša

    Typická drevina brehov potokov a riek. Hustý koreňový systém vytvára podmyté brehy a úkryty, lístie sa rýchlo rozkladá.

  • Porast: Topoľ

    Vysoké, rýchlo rastúce stromy. Dávajú tieň a hmyz, konáre a lístie sa dostávajú do vody.

  • Priečne stavby: Bez priečnych stavieb

    Ryby sa môžu voľne presúvať po toku, úsek je plynulejší.

Výklad je všeobecný a vychádza z opisu revíru v dátach a z bežnej rybárskej praxe. Skutočné podmienky na mieste sa môžu líšiť, pred lovom ich skontroluj.

Výškový profil toku

Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.

Pomalý tok Nížinná rieka s pokojným prúdom, pri brehoch plytčiny a v ohyboch hlbšie jamy.

1501551601650 km5 km10 km
Výškový profil revíru po prúde: od 163 do 155 m n. m. na 12,5 km.
Po prúde, od horného konca revíru (vľavo) k dolnému
Najvyšší bod
163 m n. m.
Najnižší bod
155 m n. m.
SpádSpádRozdiel nadmorskej výšky medzi horným a dolným koncom revíru v metroch. Čím väčší spád na kratšej dĺžke, tým rýchlejšia voda.
8,3 m
SklonSklon tokuSpád na kilometer v promile (‰, metre na kilometer). Do 2 ‰ je pomalá nížinná rieka, 5 až 10 ‰ podhorská rieka (lipeň, pstruh), nad 10 ‰ rýchly potok.
0,7 ‰
KľukatosťKľukatosťDĺžka toku vydelená vzdialenosťou jeho koncov vzdušnou čiarou. 1,0 je priamy tok, nad 1,3 výrazne meandruje. Meandre vytvárajú jamy pod brehmi a plytčiny v prieťahoch.
1,09
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m)Aktualizované 4. 11. 2026 11:04

Zaústenia a rizikové miesta

  • COV KopcanyČistiareň odpadových vôd · kapacita 1 750 EO
    Podrobnosti
    Zaťaženie
    1 321 z 1 750 EO (75 %)
    Čistenie
    mechanické, biologické
    Spĺňa požiadavky
    BSK₅, CHSK
    0,0 km
  • COV KopcanyBod vypúšťania odpadových vôd
    0,4 km
  • COV HolicBod vypúšťania odpadových vôd
    0,8 km

Zobrazené sú miesta do 3 km od toku.

Zdroj: VÚVH (CC BY 4.0)Aktualizované 5. 11. 2026 12:57

Terén v 3D

Načítavam 3D model terénu…

Voda podľa verejných zdrojov

Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity.

Čo z toho vyplýva

Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.
Verejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.Úpravy z verejných zdrojov sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie. Započítavajú sa do skóre aktivity, do zoradenia a do filtrov.
  • +1
    Veľkosť tokupovodie nad miestom 9 890 km², priemerný prietok 64,9 m³/s, HydroRIVERS

    Veľká rieka má stabilnejšiu teplotu aj vodný stav.

  • 0
    Rojenie vodného hmyzu0,0× priemerný mesiac, 0 z 50 pozorovaní za rok, iNaturalist

    V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne.

Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje.

Povodie a nádrž

Hĺbka nádrže (HydroLAKES)Priemerná hĺbka, objem a doba zdržania vody v nádrži z databázy HydroLAKES (WWF). Hĺbku odhaduje model z okolitého terénu, takže je orientačná.

Tok z databázy HydroRIVERS spárovaný s revírom, odchýlka čiary okolo 146 m

Povodie nad miestomVeľkosť toku (HydroRIVERS)Plocha povodia nad miestom, rád toku a priemerný prietok z databázy HydroRIVERS (WWF). Určuje, či ide o potok, rieku alebo veľkú rieku.
9 890 km²veľká rieka
Priemerný prietok
64,9 m³/smodelová hodnota
Rád toku (Strahler)
4stredný tok
Sklon koryta
0,7 ‰Pomalý tok

Údaje sú z celosvetovej databázy s hrubším rozlíšením (desiatky metrov), preto sú pri malých vodách len orientačné. Hĺbka a objem sú modelové priemery.

Dno a podložie

Dno a podložie (ŠGÚDŠ)Podložie pod vodou podľa hydrogeologickej mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Hovorí o tom, či je okolie štrkové, piesočnaté, ílovité, bahnité alebo skalnaté.

Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom.

  • Štrky 33 %
  • Íly a hliny 67 %
Pramene a vývery
0žiadne v okruhu 1 km

Podľa geologickej mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén

Opis revíru uvádza dno: jemnozrnné, bahnité, íly a hliny, čo sa zhoduje s geologickou mapou.

Mapa ukazuje geológiu podložia, nie presné dno na mieste. Skutočný materiál dna sa môže líšiť, najmä pri nánosoch.

Vodný hmyz

Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.

Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac

  • PodenkyPodenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
  • PotočníkyPotočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
  • PošvatkyPošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.
Zdroje fotografií

0,0× priemerný mesiac, 0 z 50 pozorovaní za rok, iNaturalist.

Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu.

Ryby, zver a riziká v okolí vodyRyby v okolí (GBIF)Druhy rýb, ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali (databáza GBIF, posledné desaťročia). Nie je to zoznam druhov v revíri, len nápoveda, čo sa v okolí vyskytuje.Zver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.

Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Číslo pri rybe je počet záznamov v databáze GBIF, nie počet rýb. Zver a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu.

Mieň sladkovodnýRyba

Mieň sladkovodný

Lota lota
lovný druh

preferuje 4–14 °C, neres pri 0–4 °C, až 152 cm a 34 kg, vyžaduje veľa kyslíka

Sumec veľkýRyba

Sumec veľký

Silurus glanis
lovný druh

preferuje 18–28 °C, neres pri 18–22 °C, až 500 cm a 306 kg, bežné nároky na kyslík

Šťuka severnáRyba

Šťuka severná

Esox lucius
lovný druh

preferuje 10–21 °C, neres pri 4–10 °C, až 150 cm a 35 kg, bežné nároky na kyslík

Jalec hlavatýRyba

Jalec hlavatý

Squalius cephalus
lovný druh

preferuje 10–22 °C, neres pri 14–18 °C, až 80 cm a 8,0 kg, bežné nároky na kyslík

Zubáč veľkoústyRyba

Zubáč veľkoústy

Sander lucioperca
lovný druh

preferuje 14–25 °C, neres pri 10–15 °C, až 130 cm a 20 kg, bežné nároky na kyslík

Pleskáč vysokýRyba

Pleskáč vysoký

Abramis brama
lovný druh

preferuje 14–24 °C, neres pri 12–20 °C, až 82 cm a 6,0 kg, bežné nároky na kyslík

Volavka popolaváVták

Volavka popolavá

veľa záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov.

Kormorán veľkýVták

Kormorán veľký

veľa záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Rybožravý vták. Pri veľkých nádržiach hniezdi, v zime sa zdržiava aj na tokoch s otvorenou vodou.

Rybárik riečnyVták

Rybárik riečny

veľa záznamov
Najviac záznamov: jún.
O druhu

Malý vták, ktorý sa potápa za drobnými rybami. Hniezdi v strmých brehoch čistých tokov.

Orliak morskýVták

Orliak morský

veľa záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Veľký dravec, ktorý loví ryby pri veľkých nádržiach a riekach. V zime sa sústreďuje pri vode, ktorá nezamŕza.

Bobor vodnýZver

Bobor vodný

niekoľko záznamov
Najviac záznamov: október.
O druhu

Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu.

Kliešť obyčajnýRiziko

Kliešť obyčajný

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Prenáša kliešťovú encefalitídu a lymskú boreliózu. Čaká vo vysokej tráve a v poraste pri brehoch.

Ako sa chrániť: Od jari do jesene sa po love skontroluj, použi repelent a dlhé nohavice do ponožiek. Kliešťa čo najskôr odstráň pinzetou. Proti encefalitíde existuje očkovanie.

Boľševník obrovskýRiziko

Boľševník obrovský

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: jún.
Ako sa chrániť

Invázna rastlina, ktorá rastie pri brehoch tokov a na vlhkých lúkach. Miazga na slnku spôsobuje popáleniny kože.

Ako sa chrániť: Nedotýkaj sa ho a neprechádzaj cez porast. Ak sa miazga dostane na kožu, zmy ju vodou a mydlom a chráň miesto pred slnkom. Pri väčšom popálení vyhľadaj lekára.

OvadyRiziko

Ovady

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť

Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach.

Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent.

Diviak lesnýRiziko

Diviak lesný

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci.

Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla.

KomáreRiziko

Komáre

treba rátaťojedinelý záznam
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka.

Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch.

Ryby: záznamy od roku 1995 z okolia vody (obdĺžnik okolo revíru). Ide o pozorovania a zbierky, nie o súpis rýb v revíri, preto druh môže chýbať aj tam, kde žije.

Zver a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km.

Zdroje fotografií

Katalóg rýb so všetkými druhmi

Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón

Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí, do skóre aktivity sa nezapočítava.

Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript.

Mapa sa posúva a približuje; vrstvy ŠGÚDŠ sú uložené na tomto serveri. © Štátny geologický ústav Dionýza Štúra. Merítko podkladu 1 : 50 000 (zlomy a geológia), rádioaktivita a magnetika sú hrubšie.

Hodnoty v mieste vody

Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).
Radónové riziko podložia
strednébežné pre väčšinu Slovenska
Urán (eU)
1,6 ppmnízky
Tórium (eTh)
6,4 ppmprírodné pozadie hornín
Draslík (K)
1,18 %prírodné pozadie hornín
Gama žiarenie
41 nGy/hprirodzené pozadie podložia
Magnetická anomália (ΔT)
119 nTnad priemerom okolia

Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia.

Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza.

Zlomy a pramene

Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.
Najbližší zlom
do 1 kmtektonický zlom na geologickej mape
Pramene a vývery
0žiadne v okruhu 1 km

zakrytý mladšími usadeninami

Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty).

Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre.

Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú.

Horniny a chémia vody

Horniny a chémia vodyPrevládajúca skupina hornín v mieste vody a čo to zvyčajne znamená pre tvrdosť, pH a bohatosť vody.

Naplaveniny prevládajúca skupina hornín v mieste vody podľa mapy

Štrky, piesky a hliny v údolí hovoria o dne údolia, nie o hornine v povodí. Chémiu vody určuje hlavne podložie vyššie nad miestom.

Hornina v jednom mieste neurčuje chémiu celej vody: tá závisí od podložia v celom povodí nad miestom. Údaj slúži ako nápoveda, nie ako meranie.

Geomagnetická aktivita

Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.

Kp 0,7pokojné poleposledné meranie (5. 11. 2026 13:00)

Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 2,7 (pokojné pole).

Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy.

Údaj je rovnaký pre celé Slovensko a nezapočítava sa do skóre aktivity.

Zemetrasenia v okolí

Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).

bez otrasov v okruhu 150 km za posledných 30 dní (od magnitúdy 1,0)

Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú.

Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity.

Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike.

Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus

Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní

  • ZarastenieČistá hladina
  • ĽadBez ľadu

Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty sa preto berú z pásu okolo čiary revíru a z bodov, v ktorých sa mieša voda s brehom, takže sú len orientačné a môžu ukazovať aj breh. Plocha hladiny sa pri toku nehodnotí a odhady nad vodou sa v snímke ukážu len tam, kde je tok širší než bod družice.

Posledná použiteľná snímka je stará 185 dní (4. 5. 2026), pretože nad revírom bola oblačnosť.

Zarastenie hladiny

Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.
0 % plochyČistá hladina

Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu).

0,00,10,20,30,40,530. 12.10. 2.23. 3.4. 5.
Vývoj zarastenia hladiny: od 30. 12. 13:00 do 4. 5. 14:00. Naposledy 0 %, najmenej 0, najviac 0 %.

Od 30. 12. 2025: najnižšie 0 % (28. 2. 2026), najvyššie 0 % (30. 12. 2025).

Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie.

Sentinel-2, 4. 5. 2026, bez oblakov 100 % plochy

Ľad na hladine

Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.
0 % plochyBez ľadu

Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %.

Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju.

Sentinel-2, 4. 5. 2026, bez oblakov 100 % plochy

Údaje sa ukladajú od 30. 12. 2025 (49 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV)

Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike.

Historické snímky

Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

Letecká snímka revíru Melioračný kanál Tvrdonice z roku 2017
2017snímkované 24. 8. 2017
Letecká snímka revíru Melioračný kanál Tvrdonice z roku 2020
2020snímkované 22. 8. 2020
Letecká snímka revíru Melioračný kanál Tvrdonice z roku 2023
2023snímkované 27. 5. 2023

Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

Novinky z organizácie a úlovky z revíru

Úlovky z revíru

Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.

Novinky z organizácie

  • Brigáda na Boričkách I.

    Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 7.11.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Boričky I. Zraz je o 8:00 pri rybárskej chate. Krovinorez a motorová píla sú vítané, vhodná obuv samozrejmosťou.

  • Brigáda na Boričkách I.

    Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 31.10.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Boričky I. Zraz je o 8:00 pri rybárskej chate. Krovinorez a motorová píla sú vítané, vhodná obuv samozrejmosťou.

  • Zákaz lovu kapra na Adamove č.2

    Oznamujeme členom, že po zarybnení štrkoviska Adamov č. 2 kaprom K2, K3, je zakázaný lov kapra na tomto revíre do 13.11.2026 vrátane. Od 14.11.2026 sa bude môcť kapor na Adamove č.2 zase chytať.

  • Brigáda na Uníne

    Oznamujeme členom, že v sobotu 24.10.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Unín. Zraz je o 8:00 u chaty. Každý účastník si musí zo sebou priniesť hrabe. Kto má, môže si doniesť spolu s hrablami aj…

  • Brigáda na výlove

    Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 17.10.2026 sa bude konať brigáda. Zraz je o 6:30 na Rybárskom dome. Nie je treba si nič so sebou nosiť, všetko potrebné vybavenie dostanete na mieste. Bude prebiehať…

Revíry v okolí

Najbližšie revíry v tom istom povodí