Rybársky revír

Zelená Voda

Kaprovýč. 2-5590-1-1Zelená VodaPovodie Váhu
Navigovať

Vymedzenie revíru: Vodná plocha štrkovísk pri obciach Nové Mesto nad Váhom, Trenčianske Bohuslavice.

kraj
Trenčiansky kraj

Stav revíru Zelená Voda, mapa a údaje o revíri

Podmienky na love

Index aktivity rýbNáš výpočet z teploty vody, trendu tlaku, vetra, oblačnosti, zrážok, dennej doby a Mesiaca (0–100). Pomôcka podľa rybárskych pravidiel, nie vedecká predpoveď.

Načítavam údaje…

48.7703, 17.8684 OpenStreetMap

Bod označuje stred revíru. Presný priebeh a prístupové miesta si overte na mieste.

Údaje o revíri

Užívateľ
SRZ
Organizácia
MO SRZ Nové Mesto nad Váhom (Miestna organizácia SRZ)
Oblasť
Západoslovenská
Účel
Lovný revír
Zvýšené lovné miery
v cm (najmenšia/najväčšia): kapor x/65, lieň 40/x, amur x/90, šťuka 70/x.
Poloha na mape
Približná poloha podľa vodnej plochy. Presné miesto si over na mieste.

Počasie

Načítavam údaje…

Slnko a mesiac

Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.
  • Úsvit06:06
  • Východ slnka06:39
  • Západ slnka16:24
  • Súmrak16:57

Deň trvá 9 h 44 min.

Zlatá hodinkaZlatá hodinkaÚsvit a súmrak (zhruba hodina po východe a pred západom slnka). Šikmé svetlo dáva dravcom výhodu pri love, preto sú tieto chvíle tradične najlepšie.

  • ráno06:09–07:39
  • večer15:24–16:54

Solunárne obdobia dnesSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória, berieme ju ako malý doplnok.

  • vedľajšie01:48–02:48
  • hlavné07:32–09:32
  • vedľajšie14:01–15:01
  • hlavné19:53–21:53

Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok.

Ubúdajúci kosáčikFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.osvetlených 25 %Najbližší spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.

Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus

Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní

  • ČírosťMierne zakalená
  • ChlorofylNízky chlorofyl
  • ZarastenieVýrazne zarastená
  • HladinaPlná hladina
  • ĽadBez ľadu
Družicová snímka Sentinel-2 vodnej plochy Zelená Voda z 28. 10. 2026
Sentinel-2, 10 uložených snímok. Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026.

Čírosť vody zo satelitu

Čírosť vody zo satelituOdhad zákalu z odrazu svetla od vodnej hladiny v červenom pásme družice Sentinel-2. Číra voda odráža málo, zakalená veľa. Je to relatívna pomôcka, nie meranie.
≈ 8,9 FNUMierne zakalená

Podobne ako v posledných obdobiach.

Zakalenie nad 25 FNU je na 0 % vodnej plochy.

0204060801005. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Vývoj odhadu zákalu: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy 9 FNU, najmenej 4, najviac 78 FNU.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 4 FNU (25. 12. 2025), najvyššie 78 FNU (19. 1. 2026).

Odhad podľa odrazivosti vody v červenom pásme. Ide o relatívnu pomôcku, nie meranie v NTU.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Kvitnutie a chlorofyl

Kvitnutie a chlorofylIndex NDCI porovnáva odraz v červenom okraji (705 nm) a v červenom pásme (665 nm). Vyššie hodnoty znamenajú viac chlorofylu-a, teda rias a siníc vo vode.
NDCI -0,24Nízky chlorofyl

Zvýšený chlorofyl sa ukazuje na 6 % vodnej plochy.

-0,40-0,200,000,205. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Vývoj indexu chlorofylu NDCI: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy -0,24 , najmenej -0,34, najviac 0,07 .

Od 5. 11. 2025: najnižšie -0,34 (29. 4. 2026), najvyššie 0,07 (11. 9. 2026).

Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rastlinnom planktóne (riasy, sinice). Neurčí druh rias ani toxicitu.

Sentinel-2, 26. 10. 2026

Zarastenie hladiny

Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.
44 % plochyVýrazne zarastená

Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu).

02040605. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Vývoj zarastenia hladiny: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy 44 %, najmenej 0, najviac 49 %.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 0 % (19. 1. 2026), najvyššie 49 % (14. 5. 2026).

Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Plocha hladiny: optika a radar

Plocha hladiny: optika a radarPlocha čistej vody z optickej snímky (Sentinel-2) a podiel hladkej vody z radaru (Sentinel-1), ktorý vidí aj cez oblaky. Dôležitejšia než samotné číslo je zmena oproti obvyklému stavu.
13,7 ha čistej vodyPlná hladina

To je 95 % obvyklého maxima za posledný rok (14,5 ha).

0,05,010,015,020,05. 11.3. 3.30. 6.26. 10.
Plocha čistej vody podľa Sentinelu-2: od 5. 11. 13:00 do 26. 10. 13:00. Naposledy 13,7 ha, najmenej 0,7, najviac 16,2 ha.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 0,7 ha (19. 1. 2026), najvyššie 16,2 ha (4. 1. 2026).

Radar Sentinel-1 (vidí aj cez oblaky a v noci): 40 % tvaru revíru je hladká voda (31. 10. 2026), za mesiac −6 p. b..

Plocha čistej vody je bez pixelov pri brehu, preto je nižšia ako výmera revíru (28,0 ha podľa mapy). Zmena je dôležitejšia než samotné číslo. Radar môže pri vetre ukázať hladinu ako drsnú.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Ľad na hladine

Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.
0 % plochyBez ľadu

Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %.

Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju.

Sentinel-2, 26. 10. 2026, bez oblakov 81 % plochy

Teplota hladiny zo satelitu

Teplota hladiny zo satelituExperimentálny odhad z tepelného pásma družice Landsat 8/9 (pixel 100 m). Chyba môže byť 2 až 3 °C a ide len o povrch.
12,8 °CChladná voda

Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

-10,00,010,020,030,016. 11.8. 3.28. 6.18. 10.
Teplota hladiny z Landsatu: od 16. 11. 01:00 do 18. 10. 02:00. Naposledy 12,8 °C, najmenej -1,6, najviac 23,2 °C.

Od 16. 11. 2025: najnižšie -1,6 °C (3. 1. 2026), najvyššie 23,2 °C (30. 7. 2026).

Experimentálny odhad z tepelného pásma Landsatu (pixel 100 m, bez korekcie atmosféry), chyba môže byť 2 až 3 °C. Je to teplota povrchu, nie hĺbky.

Landsat 8/9, 18. 10. 2026

Čo to znamená pre lov

Čo to znamená pre lovKrátky rozbor podľa údajov družice a bežných rybárskych pravidiel. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov.
  • Mierne zakalená voda

    Pre lov väčšinou výhodná: ryby sú menej plaché a nástrahu ešte vidia. Dobre fungujú prirodzené aj výraznejšie farby.

  • Zarastená hladina

    Vodné rastliny pokrývajú asi 44 % plochy. Hladinové nástrahy (gumená žaba, popper) sú tu ideálne, klasická montáž sa nahadzuje ťažko; hľadaj čisté okná, lávky a brehy bez porastu.

  • Teplota hladiny 13 °C (odhad)

    Aktivita rýb rastie spolu s teplotou. Ryby sa držia v hlbších a pomalších miestach.

Rozbor vychádza z bežných rybárskych pravidiel a z údajov družice. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov. Rozhoduje rybársky poriadok, povolenie a situácia na mieste.

Údaje sa ukladajú od 1. 10. 2025 (43 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV)

Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy; tvar vodnej plochy je pri tomto revíre len približný. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike.

Historické snímky

Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

Letecká snímka revíru Zelená Voda z roku 2017
2017snímkované 24. 8. 2017
Letecká snímka revíru Zelená Voda z roku 2020
2020snímkované 28. 7. 2020
Letecká snímka revíru Zelená Voda z roku 2023
2023snímkované 13. 8. 2023

Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

Novinky z organizácie a úlovky z revíru

Úlovky z revíru

Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.

Revíry v okolí

Najbližšie revíry v tom istom povodí