Dnes na toku Kátovský Kút

Skóre podmienok na love, najlepšie okno dňa a revíry od najlepších podmienok

Priemer revírov toku

Nízka aktivita · priemer z jedného revíru

Číslo v hlavičke je odhad pre stred toku podľa počasia a meraní. Priemer revírov navyše počíta družicové údaje, zatienenie a geológiu každého revíru.

Najlepšie okno dnes

15:00–17:00

Kátovský Kút, skóre okna 15.

Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Prepočítané o 03:04.

Mapa a revíry toku

Priebeh toku a jeho revíry. Farbu čiar prepneš na podmienky dnes, kvalitu alebo ľubovoľný iný parameter.

Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia

1445revírov
Vyber kategóriu a zúž výber. Pri každej možnosti uvidíš, koľko revírov ti ostane.
Farba na mape
Načítavam mapu…

Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu pozdĺž revíru a približná hladina.

    Stojatá voda Ide o stojatú vodu, preto sa tu tok nehodnotí: voda nemá prúd, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu pozdĺž revíru.

    1591601611621631641650,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 164 do 160 m n. m. na 0,5 km.
    Výška terénu pozdĺž línie revíru, od začiatku (vľavo) po koniec
    Hladina približne
    162 m n. m.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientačná (chyba niekoľko metrov).

    Terén v 3D

    Načítavam 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

    Letecká snímka toku Kátovský Kút z roku 2017
    2017snímkované 24. 8. 2017
    Letecká snímka toku Kátovský Kút z roku 2020
    2020snímkované 22. 8. 2020
    Letecká snímka toku Kátovský Kút z roku 2023
    2023snímkované 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

    Znečistenie vody na toku Kátovský Kút

    Kvalita vody podľa SHMÚ, čistiarne pri revíroch a podzemná voda v okolí

    Podzemná voda: namerané hodnotytypická hodnota zo staníc do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s meraním má v okolí podzemnú vodu s hodnotou nad hranicou aspoň v jednom ukazovateli.

    • amónne ióny alebo dusitany nad normou aspoň na jednej stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemných vôd), register čistiarní z VÚVH a EEA. Miesto SHMÚ sa k revíru priradí podľa rovnakého názvu toku a vzdialenosti; ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu, preto chýbajúce miesto nie je dôkazom čistej vody.

    Geológia a geochémia toku Kátovský Kút

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 590 mg/l, tvrdá voda (19,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 162 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    22. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    56vrtov do 3 km

    37 rozborov vody v okolí

    Z toho 56 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    4lokalít do 3 km

    4 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Moravy po Brodské100 %SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyslosť vody

    pH 8,11typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdosť vody

    19,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,39 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    590mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK8,18 mg/l89. percentil
    • SíranySO491,9 mg/l86. percentil
    • SodíkNa25,8 mg/l86. percentil
    • VápnikCa96,5 mg/l85. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3303 mg/l77. percentil
    • ChloridyCl26,6 mg/l77. percentil
    • HorčíkMg24,0 mg/l75. percentil
    • FluoridyF0,140 mg/l62. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,674 mg/l90. percentil
    • FosforečnanyPO40,591 mg/l85. percentil
    • DusičnanyNO313,4 mg/l83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,60 mg/l76. percentil

    Kovy

    • ZinokZn26,6 μg/l91. percentil
    • MangánMn68,0 μg/l71. percentil
    • HliníkAl19,3 μg/l18. percentil
    • ŽelezoFe0,0330 mg/l12. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChrómCr162 mg/kg95. percentil
    • MeďCu69,4 mg/kg93. percentil
    • ZinokZn199 mg/kg89. percentil
    • KadmiumCd0,445 mg/kg83. percentil
    • OrtuťHg0,293 mg/kg82. percentil
    • MolybdénMo0,520 mg/kg72. percentil
    • BizmutBi0,290 mg/kg71. percentil
    • NikelNi29,5 mg/kg69. percentil
    • KobaltCo9,74 mg/kg69. percentil
    • OlovoPb18,9 mg/kg66. percentil
    • SelénSe0,305 mg/kg63. percentil
    • ArzénAs6,54 mg/kg49. percentil
    • VanádV65,3 mg/kg43. percentil
    • CínSn2,37 mg/kg38. percentil
    • AntimónSb0,396 mg/kg23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FosforP1 145 mg/kg80. percentil
    • DraslíkK1,63 %68. percentil
    • VápnikCa2,67 %61. percentil
    • MangánMn834 mg/kg49. percentil
    • ŽelezoFe2,65 %48. percentil
    • HliníkAl5,43 %43. percentil
    • TitánTi4 210 mg/kg40. percentil
    • HorčíkMg0,705 %26. percentil
    • SodíkNa0,716 %20. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,7 mg/kg90. percentil
    • RubídiumRb99,6 mg/kg75. percentil
    • ZirkónZr468 mg/kg71. percentil
    • LítiumLi32,0 mg/kg63. percentil
    • BáriumBa471 mg/kg61. percentil
    • CérCe62,3 mg/kg61. percentil
    • StronciumSr140 mg/kg53. percentil
    • YtriumY26,7 mg/kg45. percentil
    • BórB56,8 mg/kg39. percentil
    • BerýliumBe1,19 mg/kg37. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Draslík (K)K1,28 %42. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,86 ppm29. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,22 ppm16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Skalica – občasný (1,2 km od vody)Skalica – občasný (1,8 km od vody)Skalica – trvalý (2,2 km od vody)Kátov – trvalý (2,7 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica-Rohatec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica-Rohatec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Skalica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (720 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MeďCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 91,0 μg/lmedián 4,40 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 28,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OrtuťHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimónSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinokZnmierne zvýšená
      najvyššie 272 μg/lmedián 98,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa113,2 Bq/l13,2 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    56 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 28 ostatných; s číslom archívnej správy 56.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m13×
    • 10–30 m37×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHĺbkaArchívna správaOd vody
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m16490 119Ad12.pdf720 m
    HV-8hydrogeologický9,0 m16490750 m
    P-1hydrogeologický6,0 m16490760 m
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m16490 119Ad8.pdf1,2 km
    HV-7hydrogeologický12,0 m164901,2 km
    P-4hydrogeologický6,3 m164901,3 km
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,5 m16490 119Ad7.pdf1,5 km
    HV-6hydrogeologický8,5 m164901,5 km
    HV-101hydrogeologický12,0 m164901,6 km
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m16490 119Ad9.pdf1,6 km
    HV-5hydrogeologický10,0 m164901,9 km
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m16490 119Ad6.pdf1,9 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Skalica15 000 m²1960–1,2 km
    Skalica55 000 m²1976–1,8 km
    Skalica4 800 m²1972–2,2 km
    Kátov2 400 m²1975–2,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizácie a lokalita

    Kto revíry spravuje a kde ležia

    Organizácie na tokukto revíry spravuje a aké podmienky tam dnes sú

    1. Holíč1 revír · 0,5 km7Kátovský Kút7

    Ďalšie toky v okolí

    Povodie Dunaja