Povrchové vody

Znečistenie povrchových vôd

Miest v ročenke 2025
363
Nesplnilo normu (81 %)
294
Do skóre sa počíta
203
Povodí
14

Povrchové vody

Štátny monitoring SHMÚ, roky 2022 až 2025

  • Povrchové vody, 2025miesta štátneho monitoringu SHMÚ na tokoch a nádržiach
    • 69miest splnilo všetky normy
    • 91nespĺňa normu len v ukazovateľoch mimo skóre (najmä PAU, soli, minerály)
    • 203nespĺňa normu v kyslíku, živinách, kovoch alebo škodlivých látkach

SHMÚ každý rok vyhodnotí kvalitu vody na stovkách miest na tokoch a nádržiach. Ročenka uvádza miesta a ukazovatele, ktoré nesplnili normu. V roku 2025 to bolo 294 z 363 miest. Najčastejšie ide o PAU zo spaľovania a minerály, ktoré sú pre ryby menej dôležité, a o živiny a kyslík, ktoré rybám škodia priamo. Každý riadok nižšie sa dá rozbaliť na maticu „ukazovateľ × rok“.

Vývoj po rokoch

Podiel miest v ročenke, ktoré nesplnili normu

  1. 2022331 z 38287 %
  2. 2023313 z 37783 %
  3. 2024322 z 42775 %
  4. 2025294 z 36381 %

Počet miest v ročenke sa medzi rokmi mierne mení, preto sa porovnávajú podiely.

Povodia

Od najviac po najmenej znečistené, klikni pre detail

Mapa revírov podľa znečistenia

Každý revír podľa najbližšieho miesta monitoringu SHMÚ

Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia

1445revírov
Vyber kategóriu a zúž výber. Pri každej možnosti uvidíš, koľko revírov ti ostane.
Farba na mape
Načítavam mapu…

Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke.

Farba čiary revíru ukazuje počet ukazovateľov, ktoré nesplnili normu na najbližšom mieste SHMÚ (2025). Sivé revíry nemajú v okolí miesto s rovnakým názvom toku. Farbu môžeš prepnúť aj na podzemnú vodu a čistiarne.

Najhoršie miesta

Prvých 30 podľa počtu nesplnených ukazovateľov a rokov, kliknutím sa rozbalí história

  1. Zemplínske HradišteTrnávka, rkm 7,5 · povodie Bodrogu5 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    rozpustený kyslík●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusičnany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    ropné látky (NEL)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    vápnik·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  2. Devínska Nová Ves, podMláka, rkm 0,5 · povodie Moravy7 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    oktylfenol·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    hliník·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    vápnik●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    pH·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    abundancia fytoplanktónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    chlorofyl a·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    kultivovateľné mikroorganizmy (22 °C)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    črevné enterokoky·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    fluorantén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  3. Adamov, KopčanyUnínsky potok, rkm 2,7 · povodie Moravy8 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    rozpustený kyslík·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusitany·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    amónne ióny·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    dusičnany·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    dusík celkový·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chlórpyrifos●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    vápnik·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    pH·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    chlorofyl a·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Štrkovisko Unín

  4. Topoľčny, cestný most na KrušovceBedziansky P., rkm 1,4 · povodie Nitry7 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    rozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    celkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    fosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    amónne ióny–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    dusitany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    dusík celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    heptachlór–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    vápnik–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 4 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    fluorantén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(b)fluorantén–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(k)fluorantén–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  5. PršaSuchá, rkm 3,1 · povodie Ipľa4 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    rozpustený kyslík●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    amónne ióny●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Kovy
    nikel●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vápnik●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  6. ČOV Jablonka, podČierna Orava, rkm 3,2 · povodie Váhu3 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  7. Kyjov, ústieKyjov, rkm 0,6 · povodie Bodrogu8 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    rozpustený kyslík·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusík celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    organický dusík●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusitany●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusičnany●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    amónne ióny●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    ropné látky (NEL)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    kyanidy celkové●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    rozpustené látky žíhané (550 °C)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    vápnik·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    rozpustené látky (105 °C)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    vodivosť●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    chloridy●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    sírany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    fluorantén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  8. PohanskoDyje, rkm 17,0 · povodie Moravy9 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    mangán·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    abundancia fytoplanktónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chlorofyl a●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fluorantén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  9. Poľný Kesov, pod (nad VN Rastislavice)Cabajský potok, rkm 10,8 · povodie Nitry7 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    rozpustený kyslík●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    dusík celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    amónne ióny·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    kyanidy celkové●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chloridy●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    rozpustené látky žíhané (550 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    pH·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    rozpustené látky (105 °C)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  10. ZohorMalina, rkm 4,2 · povodie Moravy4 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    rozpustený kyslík●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  11. Skládka odpadov Široká, podBP Oravy (Homôlka), rkm 0,2 · povodie Váhu9 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    dusík celkový·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Kovy
    arzén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chróm●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    kyanidy celkové·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    vodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    rozpustené látky (105 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    chloridy●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    fluoridy●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  12. HolíčKopčiansky kanál, rkm 3,0 · povodie Moravy10 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PFOS (perfluóroktánsulfonát)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    hliník·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    chlorofyl a●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    abundancia fytoplanktónu●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 5 látok (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fluorantén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    benzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    perylén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  13. Slovenské Nové MestoRoňava, rkm 2,2 · povodie Bodrogu8 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    kyanidy celkové·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    oktylfenol●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    koliformné baktérie●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    kultivovateľné mikroorganizmy (22 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    črevné enterokoky●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    termotolerantné koliformné baktérie●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Roňava č. 1

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  14. HulŽitava, rkm 3,5 · povodie Nitry7 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    chloridy·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    vápnik·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Žitava č. 1, Žitava kanál č. 1, Žitava č. 2, Žitava č. 3

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  15. Kremnica, podKremnický potok, rkm 12,6 · povodie Hrona8 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    dusitany·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Kovy
    meď·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    olovo·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    zinok·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    kyanidy celkové·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    S (podľa ročenky SHMÚ)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    hliník·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Kremnický potok

  16. Morava, cesta Devínska Nová Ves – VysokáMorava, rkm 14,7 · povodie Moravy9 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    hliník●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Biológia a baktérie
    abundancia fytoplanktónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chlorofyl a●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    fluorantén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Morava č. 1, Morava č. 2

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  17. Šárd – Horné SalibyŠárd, rkm 1,8 · povodie Váhu7 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    rozpustený kyslík●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    celkový organický uhlík·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    amónne ióny●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    vápnik●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  18. Zolná, ústieZolná, rkm 0,5 · povodie Hrona12 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    dusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Kovy
    ortuť·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    oktylfenol·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    pentachlórfenol●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 9 látok (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fluorantén·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    antracén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    benzo(k)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    fenantrén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    naftalén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    perylén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Zolná

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  19. HulLiska, rkm 0,6 · povodie Nitry8 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusičnany●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusík celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusitany●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená
    Kovy
    arzén●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    chloridy●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    vodivosť●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    vápnik●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    pH·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    abundancia fytoplanktónu●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená
    chlorofyl a●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená
    saprobný index biosestónu·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  20. HidasnémetiHornád, rkm 0,0 · povodie Hornádu5 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    koliformné baktérie●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    kultivovateľné mikroorganizmy (22 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    termotolerantné koliformné baktérie●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    črevné enterokoky●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Hornád č. 1a

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  21. Veľký GrobStolicný P., rkm 13,5 · povodie Malého Dunaja a Žitného ostrova3 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    Živiny a dusík
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    amónne ióny●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    dusitany·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    pH●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Stoličný potok

  22. TornyosnémetiSokoliansky P., rkm 0,0 · povodie Hornádu12 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    dusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    kyanidy celkové●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PFOS (perfluóroktánsulfonát)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    fluoridy●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    vodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Biológia a baktérie
    koliformné baktérie●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    kultivovateľné mikroorganizmy (22 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    termotolerantné koliformné baktérie●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    črevné enterokoky●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fluorantén●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  23. Moravský Svätý JánMorava, rkm 67,3 · povodie Moravy10 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PFOS (perfluóroktánsulfonát)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    hliník●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Biológia a baktérie
    abundancia fytoplanktónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chlorofyl a●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    fluorantén·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Morava č. 3, Morava č. 4, Morava č. 5

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  24. AndovceDlhý Kanál, rkm 0,1 · povodie Nitry6 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    rozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusičnany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    fosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chloridy–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    pH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    chlorofyl a–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    abundancia fytoplanktónu–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
  25. BrehovOndava, rkm 4,2 · povodie Bodrogu3 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  26. BrodskéMorava, rkm 79,0 · povodie Moravy9 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PFOS (perfluóroktánsulfonát)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    hliník●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Biológia a baktérie
    abundancia fytoplanktónu●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    chlorofyl a●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    PAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fluorantén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Morava č. 6, Morava č. 7a, Morava č. 7b

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  27. Poľný Kesov, nadCabajský potok, rkm 13,5 · povodie Nitry8 ukazovateľov v roku 2024
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    Živiny a dusík
    amónne ióny●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    dusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    dusík celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    Škodlivé organické látky
    kyanidy celkové●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke
    Soli, pH a minerály
    vodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    vápnik●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke
    rozpustené látky žíhané (550 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke
    rozpustené látky (105 °C)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke
    PAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke
    fluorantén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  28. KútyMyjava, rkm 3,0 · povodie Moravy5 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    vápnik●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  29. Zemplínska Nová Ves – Stanča, cestný mostChlmec, rkm 13,5 · povodie Bodrogu4 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    rozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusitany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    fosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  30. VajnoryRaciansky p., rkm 1,6 · povodie Malého Dunaja a Žitného ostrova4 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    rozpustený kyslík●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    Živiny a dusík
    fosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    amónne ióny●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    dusitany·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Štrkovisko Vajnory 1, Štrkovisko Vajnory 2

  • norma nesplnená
  • bez nesplnenej normy
  • miesto nie je v ročenke

Čo najčastejšie nevyhovuje

Počet miest, ktoré v roku 2025 nesplnili daný ukazovateľ

  1. benzo(a)pyrénPAU (spaľovanie a spad)135
  2. dusitanyŽiviny a dusík83
  3. AOX (organicky viazané halogény)Škodlivé organické látky71
  4. fosfor celkovýŽiviny a dusík66
  5. pHSoli, pH a minerály51
  6. fluoranténPAU (spaľovanie a spad)47
  7. CHSK (chemická spotreba kyslíka)Kyslík a organické látky43
  8. vodivosťSoli, pH a minerály32
  9. dusík celkovýŽiviny a dusík31
  10. dusičnanyŽiviny a dusík28
  11. rozpustený kyslíkKyslík a organické látky26
  12. BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)Kyslík a organické látky26
  13. vápnikSoli, pH a minerály24
  14. amónne iónyŽiviny a dusík22
  15. perylénPAU (spaľovanie a spad)21
  16. benzo(b)fluoranténPAU (spaľovanie a spad)18
  • počíta sa do skóre revíru
  • zobrazuje sa, do skóre sa nepočíta

Odkiaľ sú údaje a čo nehovoria

  • Povrchové vody: ročenky Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Kvalita povrchových vôd za roky 2022 až 2025. Zoznam miest a ukazovateľov, ktoré nesplnili normu podľa nariadenia vlády č. 269/2010 Z. z., sme prepísali do tabuľky v plugine. Staršie ročenky sú v inom formáte a nezahrnuli sme ich.
  • Podzemné vody: ročenky SHMÚ Kvalita podzemných vôd, stanice a prekročené ukazovatele v rokoch 2017 až 2025 podľa limitov pre pitnú vodu. Súvislosť s rybárskym revírom je len nepriama.
  • Podzemné vody, namerané hodnoty: verejné rozhranie SHMÚ „Výsledky monitorovania kvality podzemnej vody“. Skutočne namerané hodnoty (dusičnany, amónne ióny, železo, chloridy, kovy, pesticídy, PFAS, rozpúšťadlá) máme pri 758 staniciach; pri každej látke berieme najvyššiu hodnotu z odberov v roku 2025 (pri staniciach bez údajov za tento rok z jedného z dvoch predchádzajúcich rokov). Hodnota rovná norme sa počíta za prekročenie, tak ako v SHMÚ.
  • Čistiarne: register čistiarní odpadových vôd (VÚVH, EEA) zo súboru „Body pri revíroch“, teda len čistiarne do 2 km od čiary revíru. Čistiarní na Slovensku je podstatne viac.

Čo tieto údaje nehovoria. Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu. Miesto, ktoré v nej chýba, nie je dôkazom čistej vody, preto sa skóre revírov len znižuje a nikdy nezvyšuje. Priemyselných znečisťovateľov (Národný register znečisťovania) sme do zoznamu nezahrnuli, register bol pri zbere údajov nedostupný, a pri čistiarňach uvádzame len tie, ktoré sme našli pri revíroch. Presnú polohu má len 31 % miest SHMÚ, 47 % má polohu určenú len približne (podľa vodného útvaru, preto sa pri revíroch započítavajú slabšie) a 22 % nemá polohu vôbec, takže ich k revírom nepriraďujeme. Vzdialenosť, zhodu názvu toku a poradie určujeme sami, ide o orientačné priradenie.