Vymedzenie revíru: Stupavský potok od bezpečnostného prepadu pod hotelom Stupava po pramene. Skóre, najlepšie okno dňa a čo ho ťahá hore alebo dole Načítavam údaje… Vodný stav, teplota, modelový prietok a spád Rýchly tok Podhorský potok: rýchla voda, kamenité dno, perejky a jamy pod nimi. Typické pstruhové vody. Hodina po hodine, tlak a najbližšie dni Načítavam údaje… Kde sú slnko a mesiac práve teraz a kedy prídu najlepšie okná dňa Ťahaj po osi a uvidíš, kde budú slnko a mesiac. Deň trvá 9 h 41 min. Spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.. Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok. Zlatá hodinka je čas okolo východu a západu slnka, kedy ryby často berú. Priebeh vody, miesta pri vode, charakter a základné údaje Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste. Zobrazené sú miesta do 3 km od toku. Načítavam 3D model terénu… Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity. Posúdili sme 16 faktorov, skóre mení 2 z nich. Úpravy sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie a teplotu vody. Započítavajú sa do skóre, zoradenia aj filtrov. Skalné podložie, kamenité, ŠGÚDŠ Štrkové a kamenité dno je typické pre pstruhové a lipňové vody: dobrá potravná základňa a neresiská. Produkcia pstruha je vyššia vo vápencových tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006), ale v írskych tokoch geológia hustotu pstruhov nezmenila a rozhodovala štruktúra koryta (Lehane a kol. 2004). Dôkazy sa rozchádzajú, váha je malá. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004 0,0× priemerný mesiac, 0 z 67 pozorovaní za rok, iNaturalist V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne. Rybári lovia „podľa hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Meraná závislosť úlovkov od rojenia nie je v našich zdrojoch doložená. Pre tieto faktory chýbajú údaje alebo sú v bežnom rozsahu: Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe a vedeckých štúdií, pri každom faktore je vidieť, ako dobre je podložený. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje. V ročenkách za 2022 až 2025 nemá toto miesto žiadny nesplnený ukazovateľ. Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru), preto môže byť skutočné miesto odberu inde na toku. Údaje sú z ročeniek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu; miesto, ktoré v ročenke chýba, sa nepovažuje za čisté. Vzdialenosť a zhodu názvu toku určujeme sami, preto ide o orientačné priradenie. Naposledy v roku 2022 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 23. 7. 2025: V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 6. 2025: Naposledy v roku 2024 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 11. 11. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): Naposledy v roku 2023 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 6. 2025: V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 31. 7. 2025: Naposledy v roku 2021 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 6. 2025: V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 11. 11. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 9. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok, súvislosť s tokom pri revíre je preto len nepriama. Prirodzené látky (železo, mangán, sírany, vodivosť) sa do hodnotenia podľa ročenky nepočítajú. Údaje sú z ročeniek SHMÚ (podzemné vody 2017 až 2025). Tok z databázy HydroRIVERS spárovaný s revírom, odchýlka čiary okolo 212 m Údaje sú z celosvetovej databázy s hrubším rozlíšením (desiatky metrov), preto sú pri malých vodách len orientačné. Hĺbka a objem sú modelové priemery. Skalné prahy a kamene dávajú úkryty, ale montáž sa tu rada zachytáva. Pramene a vývery podzemnej vody privádzajú do toku chladnejšiu vodu v lete a teplejšiu v zime, ryby sa pri nich v extrémnom počasí zdržiavajú. Podľa geologickej mapy: deluviálno-proluviálne sedimenty: hlinité, až hlinito-kamenité dejekčné kužele, lokálne s obsahom štrkov a pieskov, pleistocén – holocén | súvrstvie Prepadlého: sivé, masívne alebo hrubolavicovité, beztextúrne jemnozrnné Mapa ukazuje geológiu podložia, nie presné dno na mieste. Skutočný materiál dna sa môže líšiť, najmä pri nánosoch. Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac 0,0× priemerný mesiac, 0 z 67 pozorovaní za rok, iNaturalist. Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu. Typická hodnota zo 8 staníc podzemnej vody do 10 km od revíru (najbližšia 0 km), meranie z roku 2025. Bližšie stanice majú väčšiu váhu. Ide o podzemnú vodu pri revíre, nie o meranie v samotnom toku. Norma je limit, ktorý pri ukazovateli uvádza SHMÚ (pre pitnú vodu); hodnota rovná norme sa tak ako v SHMÚ počíta za prekročenie. Štítok „niekde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale aspoň jedna stanica ju presahuje; ktorá, je uvedené pri dlaždici. Ryby sú na niektoré látky citlivejšie než ľudia. 0,005mg/l hlboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 0,25 mg/l, 8 staníc. 0,005mg/l hlboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 0,03 mg/l, 8 staníc. 10,9mg/l pod normou Norma 50 mg/l. Rozpätie 0,5 až 46,3 mg/l, 8 staníc. 8,05mg/l dostatok kyslíka Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pre lososovité vody. Rozpätie 0,035 až 10 mg/l, 8 staníc. 10,3°C mierna Rozpätie 9,1 až 13,2 °C, 8 staníc. 7,39 vhodné pre ryby Rozpätie 5,63 až 8,29, 8 staníc. 2,45mmol/l stredne tvrdá Rozpätie 0,29 až 5,01 mmol/l, 8 staníc. 0,004mg/l niekde nad normou Norma 0,2 mg/l. Rozpätie 0,001 až 1,27 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 2 z 8 (najvyššia: Ba – Sprinclov Majer, 6,5 km od revíru). 0,004mg/l niekde nad normou Norma 0,05 mg/l. Rozpätie 0,001 až 0,42 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 1 z 8 (Ba – Sprinclov Majer, 6,5 km od revíru). 1,6mg/l hlboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpätie 1,1 až 68,6 mg/l, 8 staníc. 76,9mg/l niekde nad normou Norma 250 mg/l. Rozpätie 17,7 až 662 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 1 z 8 (Pernek – K/41, 3,8 km od revíru). 45,7mS/m niekde nad normou Norma 125 mS/m. Rozpätie 8,1 až 128 mS/m, 8 staníc. Nad normou: 1 z 8 (Pernek – K/41, 3,8 km od revíru). 65% normy blízko normy Najvyššie: Hliník 0,17 mg/l (85 % normy, 6,5 km od revíru). 8 staníc. 0% normy nezistené Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 1 stanica. 0% normy nezistené Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 1 stanica. 0% normy nezistené Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 1 stanica. Zdroje Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Zver, rastliny a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu. Názov druhu vedie na jeho stránku. Najbežnejšia kačica, hniezdi pri takmer každej vode s brehovým porastom. Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov. Veľký biely vodný vták, ktorý hniezdi pri pomalých vodách, nádržiach a rybníkoch so zárastmi. Najbežnejšia čajka pri vode. Hniezdi v kolóniách pri rybníkoch a veľkých nádržiach a zdržiava sa aj pri riekach. Dravý hmyz. Larvy žijú pod vodou niekoľko mesiacov až rokov, dospelé vážky lovia vo vzduchu nad vodou. Hmyz, ktorého larvy si mnohé druhy stavajú ochranné puzdrá z kamienkov, piesku alebo rastlín. Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu. Neškodný had s dvoma žltými škvrnami na zátylku. Výborne pláva a loví žaby, ryby a mloky. Najväčšia domáca ropucha. Na jar sa sťahuje k vode, kde sa rozmnožuje. Skupina zelených skokanov, ktorí sedia pri brehu a pri vyrušení skočia do vody. Nepôvodná korytnačka z Ameriky, ktorá sa do prírody dostala z domácich chovov. V Európe je invázna. Loví ryby, raky a žaby. Je prísne chránená a jej výskyt sa považuje za znak pomerne čistej vody s dostatkom rýb. Vysoká tráva, ktorá tvorí rozsiahle trstinové porasty pri rybníkoch a na brehoch. Strom brehových porastov, ktorého korene siahajú pod vodnú hladinu. Vysoká mokraďová rastlina so žltými kvetmi, ktorá rastie na vlhkých brehoch. Invázna rastlina z Himalájí, vysoká až dva metre, s ružovými kvetmi. Zarastá brehy tokov. Invázna bylina z východnej Ázie, ktorá vytvára husté porasty vysoké až tri metre. Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka. Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch. Prenáša kliešťovú encefalitídu a lymskú boreliózu. Čaká vo vysokej tráve a v poraste pri brehoch. Ako sa chrániť: Od jari do jesene sa po love skontroluj, použi repelent a dlhé nohavice do ponožiek. Kliešťa čo najskôr odstráň pinzetou. Proti encefalitíde existuje očkovanie. Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci. Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla. Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach. Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent. Plachá šelma lesov. K vode chodí v noci a za súmraku. Ako sa chrániť: Útoky na ľudí sú veľmi vzácne. Udržuj poriadok v tábore, nekŕm zver a psa maj na vôdzke. Zver, rastliny a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km. Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka). Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa Slovenska 1 : 50 000: horniny pod povrchom, od naplavených štrkov a pieskov cez íly až po žuly a vápence. Farby podľa legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy sa ukáže popis horniny v danom mieste. Pre rybára: Štrkové lavice a kamenisté prahy dávajú čisté dno a biotop pre zubáča, ostrieža či mrenu. Ílovité a bahnité podložie drží potravu pre kapra a pleskáča. Vápence a dolomity dávajú tvrdšiu, na potravu bohatšiu vodu než žuly a kremence. Radónové riziko podložia (nízke, stredné, vysoké). Vychádza z rádioaktivity hornín a z puklín. Mapa ukazuje podložie, nie radón vo vode. Pre rybára: Radón je prírodný stopovač podzemnej vody. Podložie s vyšším radónovým rizikom (žuly, ruly, tektonické zlomy) býva miestom, kde puklinová voda vyteká na povrch. Väčšina Slovenska je „stredné“, preto je zaujímavé hlavne vysoké riziko. Ekvivalentný urán v povrchových horninách z leteckej gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm sa podložie radi označuje za zvýšené radónové riziko. Pre rybára: Vysoký urán je znakom žúl, rúl a čiernych bridlíc, teda hornín, z ktorých sa do vody dostáva radón a rozpustené látky. Pre záber nemá priamy význam, pomáha čítať geológiu územia. Dávkový príkon gama žiarenia vo vzduchu (nGy/h) z leteckého merania. Je to prirodzené pozadie podložia, nie znečistenie. Pre rybára: Vyššie hodnoty majú horniny bohaté na urán, tórium a draslík (žuly, ruly, flyš s bridlicami). Je to doplnok k mape uránu; rybárovi hlavne ukazuje, kde sa mení podložie. Anomálie magnetického poľa Zeme (ΔT, v nT) spôsobené horninami s magnetickými minerálmi, napríklad sopečnými horninami, bazaltmi či amfibolitmi. Pre rybára: Ryby (najmä lososovité a úhory) vnímajú magnetické pole. Či miestne anomálie ovplyvňujú ich pohyb a záber, nie je preukázané; berie sa to ako hypotéza. Kliknutím alebo ťuknutím do mapy zistíte hodnotu v danom mieste. vysoké Zriedkavé, podložie s vyšším radónom. 2,3ppm bežný Bežné pozadie hornín. 7,4ppm pod priemerom kôry Prírodné pozadie hornín. 1,38% pod priemerom kôry Prírodné pozadie hornín. 50nGy/h okolo svetového priemeru Prirodzené pozadie podložia. 14nT nad priemerom okolia Odchýlka magnetického poľa od priemeru okolia. Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia. Značka na ciferníku: priemer hornej zemskej kôry (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a svetový priemer prirodzenej dávky vonku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička sa nevychyľuje do „dobra“ ani „zla“, len ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza. do 250 m zlom v okolí Tektonický zlom na geologickej mape. 4 podzemná voda pri toku V okruhu 1 km. zakrytý mladšími usadeninami zistený na povrchu prešmyk alebo násun Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty). Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre. Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú. Naplaveniny Prevládajúca skupina hornín podľa mapy. Štrky, piesky a hliny v údolí hovoria o dne údolia, nie o hornine v povodí. Chémiu vody určuje hlavne podložie vyššie nad miestom. Hornina v jednom mieste neurčuje chémiu celej vody: tá závisí od podložia v celom povodí nad miestom. Údaj slúži ako nápoveda, nie ako meranie. Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 5,0 (geomagnetická búrka). Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy. Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body). Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú. Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty sa preto berú z pásu okolo čiary revíru a z bodov, v ktorých sa mieša voda s brehom, takže sú len orientačné a môžu ukazovať aj breh. Plocha hladiny sa pri toku nehodnotí a odhady nad vodou sa v snímke ukážu len tam, kde je tok širší než bod družice. Posledná použiteľná snímka je stará 291 dní (19. 1. 2026), pretože nad revírom bola oblačnosť. Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu). Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie. Sentinel-2, 19. 1. 2026, bez oblakov 100 % plochy Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %. Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju. Sentinel-2, 19. 1. 2026, bez oblakov 100 % plochy Satelit vidí ľad alebo sneh na 37 % plochy. Hrúbku ľadu nezistí, na ľad nikdy nevstupuj podľa satelitu. Otvorená voda býva pri vtokoch a výtokoch. Rozbor vychádza z bežných rybárskych pravidiel a z údajov družice. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov. Rozhoduje rybársky poriadok, povolenie a situácia na mieste. Údaje sa ukladajú od 1. 10. 2025 (59 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV) Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike. Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok. Najbližšie revíry v tom istom povodí
Teraz pri vode
Podmienky na loveIndex aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.
Podmienky na love
Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.Voda
Výškový profil toku
Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.Počasie a predpoveď
Počasie a predpoveď
Obloha: slnko, mesiac a solunárne oknáSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Obloha: slnko a mesiac
Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.Slnko
MesiacFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.
Okná dňaSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Mapa a údaje o revíri
48.27528, 17.12168
OpenStreetMap
Údaje o revíri
Charakteristika
Zaústenia a rizikové miesta
Terén v 3D
Voda podľa verejných zdrojov
Čo z toho vyplýva
Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.Tok, nádrž a dno+1
Čo o tom vieme
Život pri vode0
Čo o tom vieme
Skóre nemenia
Znečistenie vody
Znečistenie vody (SHMÚ)Ukazovatele kvality vody, ktoré v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nespĺňajú normy na najbližšom mieste monitoringu na tom istom toku.Povrchová voda: najbližšie miesto monitoringu
Ďalšie miesta na tom istom toku
Podzemná voda v okolí
Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemná voda do 10 km (8 staníc)
Ukázať ďalších 5
Povodie a nádrž
Hĺbka nádrže (HydroLAKES)Priemerná hĺbka, objem a doba zdržania vody v nádrži z databázy HydroLAKES (WWF). Hĺbku odhaduje model z okolitého terénu, takže je orientačná.Dno a podložie
Dno a podložie (ŠGÚDŠ)Podložie pod vodou podľa hydrogeologickej mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Hovorí o tom, či je okolie štrkové, piesočnaté, ílovité, bahnité alebo skalnaté.Vodný hmyz
Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.
Podenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
Potočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
Pošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.Zdroje fotografií
Podzemná voda: namerané hodnoty
Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amónne ióny
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdosť vody
Železo
Mangán
Chloridy
Sírany
Vodivosť
Kovy a polokovy
Pesticídy
Rozpúšťadlá a benzén
PAU (spaľovanie, ropné látky)
Ako to pôsobí na ryby a vodu
Ryby, zver, rastliny a riziká v okolí vodyZver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky, rastliny a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.
VtákKačica divá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákVolavka popolavá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákLabuť veľká
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákČajka smejivá
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverVážky
Najviac záznamov: jún.
O druhu
ZverPotočníky
Najviac záznamov: jún.
O druhu
ZverBobor vodný
Najviac záznamov: január.
O druhu
ZverUžovka obojková
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverRopucha obyčajná
Najviac záznamov: marec.
O druhu
ZverSkokany zelené
Najviac záznamov: august.
O druhu
ZverKorytnačka pásikavá
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverVydra riečna
Najviac záznamov: júl.
O druhu
RastlinaTrstina obyčajná
Najviac záznamov: august.
O druhu
RastlinaJelša lepkavá
Najviac záznamov: október.
O druhu
RastlinaKosatec žltý
Najviac záznamov: máj.
O druhu
Invázna rastlinaNetýkavka žliazkatá
Najviac záznamov: august.
O druhu
Invázna rastlinaPohánkovec japonský
Najviac záznamov: november.
O druhu
Rastlina
RizikoKomáre
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť
RizikoKliešť obyčajný
Najviac záznamov: október.
Ako sa chrániť
RizikoDiviak lesný
Najviac záznamov: október.
Ako sa chrániť
RizikoOvady
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť
RizikoVlk dravý
Najviac záznamov: február.
Ako sa chrániť
Zdroje fotografií
Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón
nízke 36,7 %
stredné 63,0 %
vysoké 0,3 %
no data
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
no data
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v mieste vody
Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).Radónové riziko podložia
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Draslík (K)
Gama žiarenie
Magnetická anomália (ΔT)
Zlomy a pramene
Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.Najbližší zlom
Pramene a vývery
Horniny a chémia vody
Horniny a chémia vodyPrevládajúca skupina hornín v mieste vody a čo to zvyčajne znamená pre tvrdosť, pH a bohatosť vody.Podložie v mieste vody
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.Zemetrasenia v okolí
Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus
Zarastenie hladiny
Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.Ľad na hladine
Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.Čo to znamená pre lov
Čo to znamená pre lovKrátky rozbor podľa údajov družice a bežných rybárskych pravidiel. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov.Historické snímky



Novinky z organizácie a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Ďalšie revíry na toku Stupavský potok
Revíry v okolí
1-0320-1-1KaprovýKubinov kríž
Malacky, Bratislavský kraj
1-1350-4-1Lososový – pstruhovýVN Lozorno č. 1
Malacky, Bratislavský kraj
1-1360-1-1KaprovýVN Lozorno č. 2
Malacky, Bratislavský kraj
1-0060-1-1KaprovýDolná Rudávka
Bratislavský kraj
1-1220-1-1KaprovýŠúrsky potok č. 2 Svätý Jur
Pezinok, Bratislavský kraj
1-1341-1-4KaprovýVN Kúpeľné
Bratislavský kraj
Ubúdajúci kosáčikosvetlených 11 %
COV StupavaBod vypúšťania odpadových vôd
1,9 kmVerejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.
Dno podľa geológieStupeň dôkazov: Hypotéza
+1
Rojenie vodného hmyzuStupeň dôkazov: Prax rybárov
0
Stupavský potok, nad ČOV BorinkaStupavský potok, rkm 9,3 · na čiare revíru
bez nesplnenej normy2022202320242025
Borinka-propadleokres Malacky · prameň · na čiare revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Raca-zbojnickaokres Bratislava III · prameň · 2,3 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Stupavaokres Malacky · vrt alebo studňa · 2,3 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Pezinok – Knazove Dieryokres Pezinok · prameň · 3,2 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Pernek – K/41okres Malacky · prameň · 3,8 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Jur pri Brat – Klcovanka 2okres Pezinok · prameň · 4,5 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Zohorokres Malacky · vrt alebo studňa · 6,3 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Ba – Sprinclov Majerokres Bratislava III · vrt alebo studňa · 6,5 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Skalné podložie, kamenité
Geológia
Radónové riziko
Urán (eU)
Gama žiarenie
Magnetika
1 % plochyČistá hladina
37 % plochyČiastočne zamrznuté
Ľad na hladine
