Rybársky revír Vymedzenie revíru: Vodný tok od ústia rieky Moravy pri hati Adamov, cez Kopčianske jazero a Novomlynský potok po vyústenie do Farskej vody. Skóre, najlepšie okno dňa a čo ho ťahá hore alebo dole Načítavam údaje… Vodný stav, teplota, modelový prietok a spád Pomalý tok Nížinná rieka s pokojným prúdom, pri brehoch plytčiny a v ohyboch hlbšie jamy. Hodina po hodine, tlak a najbližšie dni Načítavam údaje… Kde sú slnko a mesiac práve teraz a kedy prídu najlepšie okná dňa Ťahaj po osi a uvidíš, kde budú slnko a mesiac. Deň trvá 9 h 38 min. Spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.. Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok. Zlatá hodinka je čas okolo východu a západu slnka, kedy ryby často berú. Priebeh vody, miesta pri vode, charakter a základné údaje Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste. Najbežnejší typ: plytčiny sa striedajú s hlbšími miestami a ryby sa presúvajú podľa denného času a teploty. Pomalé nížinné vody a kaprové revíry. Bahno ukrýva potravu, v lete však môže byť pri dne menej kyslíka a nástrahy v ňom zapadajú. Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom. V zakalenej vode pomáhajú výraznejšie a voňavé nástrahy. Vyrovnaná hĺbka a prúd. Ryby sa držia pri brehu, kameňoch, koreňoch a na rozhraní rýchlejšieho a pomalšieho prúdu. V lete chladnejšia voda, viac padajúceho hmyzu a úkrytov. Býva dobrým miestom pre pstruhy a lipne. Rastie pri vode, korene spevňujú breh a vytvárajú úkryty pod hladinou. Konáre visia nad vodou, dávajú tieň a hmyz. Typická drevina brehov potokov a riek. Hustý koreňový systém vytvára podmyté brehy a úkryty, lístie sa rýchlo rozkladá. Vysoké, rýchlo rastúce stromy. Dávajú tieň a hmyz, konáre a lístie sa dostávajú do vody. Ryby sa môžu voľne presúvať po toku, úsek je plynulejší. Výklad je všeobecný a vychádza z opisu revíru v dátach a z bežnej rybárskej praxe. Skutočné podmienky na mieste sa môžu líšiť, pred lovom ich skontroluj. Zobrazené sú miesta do 3 km od toku. Načítavam 3D model terénu… Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity. Posúdili sme 15 faktorov, skóre mení 4 z nich. Úpravy sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie a teplotu vody. Započítavajú sa do skóre, zoradenia aj filtrov. dusičnany typicky 0,5 mg/l (norma 50), amónne ióny nad normou na 5 z 8 staníc Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok a nesie dusík z polí a odpadu. Dusičnany živia riasy a prispievajú k nočným prepadom kyslíka, dusitany sú pre ryby jedovaté. Dusitany a amónne ióny môžu byť v hlbokej podzemnej vode aj prirodzené, preto za ne platí najviac jeden bod. Spoľahlivosť údajov je 100 % (8 staníc do 10 km, najbližšia 1,5 km, údaje z roku 2025), úprava sa započítala celá. Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok. Typická hodnota dusičnanov zo staníc do 10 km (od 25 mg/l mierne, od 50 mg/l, čo je pitná norma, výrazne) ukazuje, koľko dusíka voda prináša: živí riasy a prispieva k nočným prepadom kyslíka (Camargo a kol. 2005). Dusitany a amónne ióny nad normou na niektorej stanici pridávajú jeden bod, lebo dusitany sú pre ryby jedovaté (Lewis a Morris 1986); v hlbokej podzemnej vode môžu byť aj prirodzené, preto len jeden bod. Úprava sa násobí spoľahlivosťou údajov. Zdroje: SHMÚ, podzemné vody; Camargo a kol. 2005; Lewis a Morris 1986 pesticídy (nad normou na 2 z 3 staníc), najvyššia hodnota 60-násobok normy Kovy, pesticídy, PFAS a chlórované rozpúšťadlá nad normou ukazujú zaťaženie okolia. Normy sú určené pre pitnú vodu a sú prísnejšie než hranice škodlivé pre ryby, preto je zníženie malé; kovy môžu pochádzať aj z hornín. PAU sa do skóre nepočítajú. Spoľahlivosť údajov je 100 % (8 staníc do 10 km, najbližšia 1,5 km, údaje z roku 2025), úprava sa započítala celá. Kovy a polokovy, pesticídy, PFAS a chlórované rozpúšťadlá nad normou na staniciach do 10 km. Normy sú pitné a prísnejšie než hranice škodlivé pre ryby, preto je zníženie malé: jeden bod pri jednej či dvoch skupinách látok, dva body pri troch skupinách alebo pri hodnote aspoň päťnásobne nad normou. Kovy sú pre ryby jedovaté, v mäkkej vode viac (Pagenkopf 1983), PFAS sa hromadia v tkanivách (Giesy a Kannan 2001); kovy môžu byť aj z hornín. PAU sa nepočítajú. Úprava sa násobí spoľahlivosťou údajov. Zdroje: SHMÚ, podzemné vody; Pagenkopf 1983; Giesy a Kannan 2001 povodie nad miestom 9 890 km², priemerný prietok 64,9 m³/s, HydroRIVERS Veľká rieka má stabilnejšiu teplotu aj vodný stav. Malé potoky sa pri horúčavách rýchlo prehrievajú a presychajú, veľké rieky sú stabilnejšie. Rybárska prax a fyzikálna úvaha. 0,0× priemerný mesiac, 0 z 50 pozorovaní za rok, iNaturalist V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne. Rybári lovia „podľa hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Meraná závislosť úlovkov od rojenia nie je v našich zdrojoch doložená. Pre tieto faktory chýbajú údaje alebo sú v bežnom rozsahu: Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe a vedeckých štúdií, pri každom faktore je vidieť, ako dobre je podložený. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje. Údaje sú z ročeniek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu; miesto, ktoré v ročenke chýba, sa nepovažuje za čisté. Vzdialenosť a zhodu názvu toku určujeme sami, preto ide o orientačné priradenie. V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 14. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 9. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 14. 4. 2025: V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 6. 11. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 6. 11. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 14. 4. 2025: V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 6. 11. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka): V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 22. 7. 2025: Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok, súvislosť s tokom pri revíre je preto len nepriama. Prirodzené látky (železo, mangán, sírany, vodivosť) sa do hodnotenia podľa ročenky nepočítajú. Údaje sú z ročeniek SHMÚ (podzemné vody 2017 až 2025). Čistiarne do 2 km od revíru. Čistiareň nemusí ležať nad revírom, tok pri nej neposudzujeme. Zaťaženie je pomer vyprodukovaného znečistenia a kapacity čistiarne (EO = ekvivalentný obyvateľ). Tok z databázy HydroRIVERS spárovaný s revírom, odchýlka čiary okolo 146 m Údaje sú z celosvetovej databázy s hrubším rozlíšením (desiatky metrov), preto sú pri malých vodách len orientačné. Hĺbka a objem sú modelové priemery. Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom. Podľa geologickej mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén Opis revíru uvádza dno: jemnozrnné, bahnité, íly a hliny, čo sa zhoduje s geologickou mapou. Mapa ukazuje geológiu podložia, nie presné dno na mieste. Skutočný materiál dna sa môže líšiť, najmä pri nánosoch. Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac 0,0× priemerný mesiac, 0 z 50 pozorovaní za rok, iNaturalist. Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu. Typická hodnota zo 8 staníc podzemnej vody do 10 km od revíru (najbližšia 1,5 km), meranie z roku 2025. Bližšie stanice majú väčšiu váhu. Ide o podzemnú vodu pri revíre, nie o meranie v samotnom toku. Norma je limit, ktorý pri ukazovateli uvádza SHMÚ (pre pitnú vodu); hodnota rovná norme sa tak ako v SHMÚ počíta za prekročenie. Štítok „niekde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale aspoň jedna stanica ju presahuje; ktorá, je uvedené pri dlaždici. Ryby sú na niektoré látky citlivejšie než ľudia. 0,89mg/l nad normou Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 2,49 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 5 z 8 (najvyššia: Holic, 1,8 km od revíru). 0,04mg/l hlboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 0,12 mg/l, 8 staníc. 0,5mg/l niekde nad normou Norma 50 mg/l. Rozpätie 0,5 až 147 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 1 z 8 (Skalica – Priep. Mlyn, 7,5 km od revíru). 0,07mg/l málo kyslíka Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pre lososovité vody. Rozpätie 0,01 až 10,3 mg/l, 8 staníc. 12°C teplejšia Rozpätie 10,5 až 15,2 °C, 8 staníc. 7,23 vhodné pre ryby Rozpätie 7,03 až 7,6, 8 staníc. 4,26mmol/l tvrdá Rozpätie 2,76 až 10,4 mmol/l, 8 staníc. 0,18mg/l blízko normy Norma 0,2 mg/l. Rozpätie 0,008 až 10 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 2 z 8 (najvyššia: Holic, 1,8 km od revíru). 0,36mg/l nad normou Norma 0,05 mg/l. Rozpätie 0,004 až 1,97 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 7 z 8 (najvyššia: Holic, 1,8 km od revíru). 107mg/l pod normou Norma 250 mg/l. Rozpätie 11,3 až 154 mg/l, 8 staníc. 158mg/l blízko normy Norma 250 mg/l. Rozpätie 43,7 až 897 mg/l, 8 staníc. Nad normou: 1 z 8 (Gbely-adamov, 1,5 km od revíru). 105mS/m blízko normy Norma 125 mS/m. Rozpätie 55,8 až 256 mS/m, 8 staníc. Nad normou: 1 z 8 (Gbely-adamov, 1,5 km od revíru). 60% normy blízko normy Najvyššie: Hliník 0,15 mg/l (75 % normy, 7,5 km od revíru). 8 staníc. 120% normy nad normou Najvyššie: glyfosát 6 µg/l (6 000 % normy, 5,1 km od revíru). 3 stanice. Nad normou: 2 z 3. 0% normy nezistené Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 3 stanice. 0% normy nezistené Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 3 stanice. 0% normy nezistené Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 3 stanice. Zdroje Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Číslo pri rybe je počet záznamov v databáze GBIF, nie počet rýb. Zver, rastliny a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu. Názov druhu vedie na jeho stránku. preferuje 4–14 °C, neres pri 0–4 °C, až 152 cm a 34 kg, vyžaduje veľa kyslíka preferuje 18–28 °C, neres pri 18–22 °C, až 500 cm a 306 kg, bežné nároky na kyslík preferuje 10–21 °C, neres pri 4–10 °C, až 150 cm a 35 kg, bežné nároky na kyslík preferuje 12–24 °C, neres pri 14–20 °C, až 36 cm a 1,0 kg, bežné nároky na kyslík preferuje 10–22 °C, neres pri 14–18 °C, až 80 cm a 8,0 kg, bežné nároky na kyslík preferuje 14–25 °C, neres pri 10–15 °C, až 130 cm a 20 kg, bežné nároky na kyslík preferuje 8–20 °C, neres pri 8–15 °C, až 25 cm a 0,1 kg, bežné nároky na kyslík preferuje 14–24 °C, neres pri 12–20 °C, až 82 cm a 6,0 kg, bežné nároky na kyslík Najbežnejšia kačica, hniezdi pri takmer každej vode s brehovým porastom. Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov. Veľký biely vodný vták, ktorý hniezdi pri pomalých vodách, nádržiach a rybníkoch so zárastmi. Najbežnejšia čajka pri vode. Hniezdi v kolóniách pri rybníkoch a veľkých nádržiach a zdržiava sa aj pri riekach. Dravý hmyz. Larvy žijú pod vodou niekoľko mesiacov až rokov, dospelé vážky lovia vo vzduchu nad vodou. Hmyz, ktorého larvy si mnohé druhy stavajú ochranné puzdrá z kamienkov, piesku alebo rastlín. Neškodný had s dvoma žltými škvrnami na zátylku. Výborne pláva a loví žaby, ryby a mloky. Najväčšia domáca ropucha. Na jar sa sťahuje k vode, kde sa rozmnožuje. Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu. Skupina zelených skokanov, ktorí sedia pri brehu a pri vyrušení skočia do vody. Jediná pôvodná korytnačka na Slovensku. Žije v stojatých a pomalých vodách s mäkkým dnom. Hlodavec zo Severnej Ameriky, ktorý dobre pláva a živí sa pobrežnými rastlinami. Do brehov hĺbi nory. Strom brehových porastov, ktorého korene siahajú pod vodnú hladinu. Vysoká tráva, ktorá tvorí rozsiahle trstinové porasty pri rybníkoch a na brehoch. Vysoká mokraďová rastlina so žltými kvetmi, ktorá rastie na vlhkých brehoch. Drobná plávajúca rastlina, ktorá môže pokryť celú hladinu stojatej vody. Invázna rastlina z Himalájí, vysoká až dva metre, s ružovými kvetmi. Zarastá brehy tokov. Invázna bylina z východnej Ázie, ktorá vytvára husté porasty vysoké až tri metre. Prenáša kliešťovú encefalitídu a lymskú boreliózu. Čaká vo vysokej tráve a v poraste pri brehoch. Ako sa chrániť: Od jari do jesene sa po love skontroluj, použi repelent a dlhé nohavice do ponožiek. Kliešťa čo najskôr odstráň pinzetou. Proti encefalitíde existuje očkovanie. Invázna rastlina, ktorá rastie pri brehoch tokov a na vlhkých lúkach. Miazga na slnku spôsobuje popáleniny kože. Ako sa chrániť: Nedotýkaj sa ho a neprechádzaj cez porast. Ak sa miazga dostane na kožu, zmy ju vodou a mydlom a chráň miesto pred slnkom. Pri väčšom popálení vyhľadaj lekára. Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach. Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent. Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci. Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla. Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka. Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch. Ryby: záznamy od roku 1995 z okolia vody (obdĺžnik okolo revíru). Ide o pozorovania a zbierky, nie o súpis rýb v revíri, preto druh môže chýbať aj tam, kde žije. Zver, rastliny a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km. Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka). Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa Slovenska 1 : 50 000: horniny pod povrchom, od naplavených štrkov a pieskov cez íly až po žuly a vápence. Farby podľa legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy sa ukáže popis horniny v danom mieste. Pre rybára: Štrkové lavice a kamenisté prahy dávajú čisté dno a biotop pre zubáča, ostrieža či mrenu. Ílovité a bahnité podložie drží potravu pre kapra a pleskáča. Vápence a dolomity dávajú tvrdšiu, na potravu bohatšiu vodu než žuly a kremence. Radónové riziko podložia (nízke, stredné, vysoké). Vychádza z rádioaktivity hornín a z puklín. Mapa ukazuje podložie, nie radón vo vode. Pre rybára: Radón je prírodný stopovač podzemnej vody. Podložie s vyšším radónovým rizikom (žuly, ruly, tektonické zlomy) býva miestom, kde puklinová voda vyteká na povrch. Väčšina Slovenska je „stredné“, preto je zaujímavé hlavne vysoké riziko. Ekvivalentný urán v povrchových horninách z leteckej gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm sa podložie radi označuje za zvýšené radónové riziko. Pre rybára: Vysoký urán je znakom žúl, rúl a čiernych bridlíc, teda hornín, z ktorých sa do vody dostáva radón a rozpustené látky. Pre záber nemá priamy význam, pomáha čítať geológiu územia. Dávkový príkon gama žiarenia vo vzduchu (nGy/h) z leteckého merania. Je to prirodzené pozadie podložia, nie znečistenie. Pre rybára: Vyššie hodnoty majú horniny bohaté na urán, tórium a draslík (žuly, ruly, flyš s bridlicami). Je to doplnok k mape uránu; rybárovi hlavne ukazuje, kde sa mení podložie. Anomálie magnetického poľa Zeme (ΔT, v nT) spôsobené horninami s magnetickými minerálmi, napríklad sopečnými horninami, bazaltmi či amfibolitmi. Pre rybára: Ryby (najmä lososovité a úhory) vnímajú magnetické pole. Či miestne anomálie ovplyvňujú ich pohyb a záber, nie je preukázané; berie sa to ako hypotéza. Kliknutím alebo ťuknutím do mapy zistíte hodnotu v danom mieste. stredné Bežné pre väčšinu Slovenska. 1,6ppm nízky Nízke pozadie hornín. 6,4ppm pod priemerom kôry Prírodné pozadie hornín. 1,18% pod priemerom kôry Prírodné pozadie hornín. 41nGy/h pod svetovým priemerom Prirodzené pozadie podložia. 119nT nad priemerom okolia Odchýlka magnetického poľa od priemeru okolia. Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia. Značka na ciferníku: priemer hornej zemskej kôry (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a svetový priemer prirodzenej dávky vonku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička sa nevychyľuje do „dobra“ ani „zla“, len ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza. do 1 km zlom v okolí Tektonický zlom na geologickej mape. 0 žiadne zaznačené Žiadne v okruhu 1 km. zakrytý mladšími usadeninami Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty). Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre. Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú. Naplaveniny Prevládajúca skupina hornín podľa mapy. Štrky, piesky a hliny v údolí hovoria o dne údolia, nie o hornine v povodí. Chémiu vody určuje hlavne podložie vyššie nad miestom. Hornina v jednom mieste neurčuje chémiu celej vody: tá závisí od podložia v celom povodí nad miestom. Údaj slúži ako nápoveda, nie ako meranie. Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 5,0 (geomagnetická búrka). Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy. Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body). Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú. Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní Tok je užší než bod družice (10 m). Hodnoty sa preto berú z pásu okolo čiary revíru a z bodov, v ktorých sa mieša voda s brehom, takže sú len orientačné a môžu ukazovať aj breh. Plocha hladiny sa pri toku nehodnotí a odhady nad vodou sa v snímke ukážu len tam, kde je tok širší než bod družice. Posledná použiteľná snímka je stará 186 dní (4. 5. 2026), pretože nad revírom bola oblačnosť. Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu). Od 30. 12. 2025: najnižšie 0 % (28. 2. 2026), najvyššie 0 % (30. 12. 2025). Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie. Sentinel-2, 4. 5. 2026, bez oblakov 100 % plochy Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %. Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju. Sentinel-2, 4. 5. 2026, bez oblakov 100 % plochy Údaje sa ukladajú od 30. 12. 2025 (49 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV) Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike. Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok. Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 7.11.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Boričky I. Zraz je o 8:00 pri rybárskej chate. Krovinorez a motorová píla sú vítané, vhodná obuv samozrejmosťou. Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 31.10.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Boričky I. Zraz je o 8:00 pri rybárskej chate. Krovinorez a motorová píla sú vítané, vhodná obuv samozrejmosťou. Oznamujeme členom, že po zarybnení štrkoviska Adamov č. 2 kaprom K2, K3, je zakázaný lov kapra na tomto revíre do 13.11.2026 vrátane. Od 14.11.2026 sa bude môcť kapor na Adamove č.2 zase chytať. Oznamujeme členom, že v sobotu 24.10.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Unín. Zraz je o 8:00 u chaty. Každý účastník si musí zo sebou priniesť hrabe. Kto má, môže si doniesť spolu s hrablami aj… Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 17.10.2026 sa bude konať brigáda. Zraz je o 6:30 na Rybárskom dome. Nie je treba si nič so sebou nosiť, všetko potrebné vybavenie dostanete na mieste. Bude prebiehať… Najbližšie revíry v tom istom povodíMelioračný kanál Tvrdonice

Teraz pri vode
Podmienky na loveIndex aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.
Podmienky na love
Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.Voda
Výškový profil toku
Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.Počasie a predpoveď
Počasie a predpoveď
Obloha: slnko, mesiac a solunárne oknáSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Obloha: slnko a mesiac
Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.Slnko
MesiacFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.
Okná dňaSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Mapa a údaje o revíri
48.77185, 17.0753
OpenStreetMap
Údaje o revíri
Charakteristika
Čo to znamená pre rybáravysvetlenie dna, porastu, línie a ďalších údajov tohto revíru
Zaústenia a rizikové miesta
Podrobnosti
Terén v 3D
Voda podľa verejných zdrojov
Čo z toho vyplýva
Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.Znečistenie−3
Čo o tom vieme
Čo o tom vieme
Tok, nádrž a dno+1
Čo o tom vieme
Život pri vode0
Čo o tom vieme
Skóre nemenia
Znečistenie vody
Znečistenie vody (SHMÚ)Ukazovatele kvality vody, ktoré v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nespĺňajú normy na najbližšom mieste monitoringu na tom istom toku.
Znečistená voda na Slovensku: najhoršie miesta a znečisťovateliaPodzemná voda v okolí
Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemná voda do 10 km (8 staníc)
Ukázať ďalších 5
Čistiarne odpadových vôd
Čistiarne odpadových vôd pri revíreČistiarne do 2 km od revíru: preťaženie, plnenie požiadaviek EÚ a vypustené zaťaženie (BSK₅, CHSK, dusík, fosfor v tonách za rok).Povodie a nádrž
Hĺbka nádrže (HydroLAKES)Priemerná hĺbka, objem a doba zdržania vody v nádrži z databázy HydroLAKES (WWF). Hĺbku odhaduje model z okolitého terénu, takže je orientačná.Dno a podložie
Dno a podložie (ŠGÚDŠ)Podložie pod vodou podľa hydrogeologickej mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Hovorí o tom, či je okolie štrkové, piesočnaté, ílovité, bahnité alebo skalnaté.Vodný hmyz
Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.
Podenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
Potočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
Pošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.Zdroje fotografií
Podzemná voda: namerané hodnoty
Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amónne ióny
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdosť vody
Železo
Mangán
Chloridy
Sírany
Vodivosť
Kovy a polokovy
Pesticídy
PFAS („večné chemikálie“)
Rozpúšťadlá a benzén
PAU (spaľovanie, ropné látky)
Ako to pôsobí na ryby a vodu
Ryby, zver, rastliny a riziká v okolí vodyRyby v okolí (GBIF)Druhy rýb, ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali (databáza GBIF, posledné desaťročia). Nie je to zoznam druhov v revíri, len nápoveda, čo sa v okolí vyskytuje.Zver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky, rastliny a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.
RybaMieň sladkovodný
Lota lota
RybaSumec veľký
Silurus glanis
RybaŠťuka severná
Esox lucius
RybaPleskáč malý
Blicca bjoerkna
RybaJalec hlavatý
Squalius cephalus
RybaZubáč veľkoústy
Sander lucioperca
RybaJeždík obyčajný
Gymnocephalus cernua
RybaPleskáč vysoký
Abramis brama
VtákKačica divá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákVolavka popolavá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákLabuť veľká
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákČajka smejivá
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverVážky
Najviac záznamov: júl.
O druhu
ZverPotočníky
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverUžovka obojková
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverRopucha obyčajná
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
ZverBobor vodný
Najviac záznamov: október.
O druhu
ZverSkokany zelené
Najviac záznamov: august.
O druhu
ZverKorytnačka močiarna
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverOndatra pižmová
Najviac záznamov: marec.
O druhu
RastlinaJelša lepkavá
Najviac záznamov: jún.
O druhu
RastlinaTrstina obyčajná
Najviac záznamov: jún.
O druhu
RastlinaKosatec žltý
Najviac záznamov: máj.
O druhu
RastlinaŽaburinka menšia
Najviac záznamov: september.
O druhu
Invázna rastlinaNetýkavka žliazkatá
Najviac záznamov: september.
O druhu
Invázna rastlinaPohánkovec japonský
Najviac záznamov: október.
O druhu
RizikoKliešť obyčajný
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť
RizikoBoľševník obrovský
Najviac záznamov: jún.
Ako sa chrániť
RizikoOvady
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť
RizikoDiviak lesný
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť
RizikoKomáre
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť
Zdroje fotografií
Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón
nízke 36,7 %
stredné 63,0 %
vysoké 0,3 %
no data
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
no data
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v mieste vody
Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).Radónové riziko podložia
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Draslík (K)
Gama žiarenie
Magnetická anomália (ΔT)
Zlomy a pramene
Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.Najbližší zlom
Pramene a vývery
Horniny a chémia vody
Horniny a chémia vodyPrevládajúca skupina hornín v mieste vody a čo to zvyčajne znamená pre tvrdosť, pH a bohatosť vody.Podložie v mieste vody
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.Zemetrasenia v okolí
Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus
Zarastenie hladiny
Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.Ľad na hladine
Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.Historické snímky



Novinky z organizácie a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Novinky z organizácie
Revíry v okolí
Ubúdajúci kosáčikosvetlených 11 %
Hĺbka: Stredný, 1–3 m
Dno: Bahnité dno
Dno: Hlinité dno
Línia toku: Priama línia
Zatienenie: Tienistý, 41–70 %
Porast: Vŕba
Porast: Jelša
Porast: Topoľ
Priečne stavby: Bez priečnych stavieb
COV KopcanyČistiareň odpadových vôd · kapacita 1 750 EO
0,0 kmCOV KopcanyBod vypúšťania odpadových vôd
0,4 kmCOV HolicBod vypúšťania odpadových vôd
0,8 kmVerejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.
Dusík v podzemnej vode (SHMÚ)Stupeň dôkazov: Čiastočne podložené
−1
Škodlivé látky v podzemnej vode (SHMÚ)Stupeň dôkazov: Čiastočne podložené
−2
Veľkosť tokuStupeň dôkazov: Prax rybárov
+1
Rojenie vodného hmyzuStupeň dôkazov: Prax rybárov
0
Gbely-adamovokres Skalica · vrt alebo studňa · 1,5 km od revíru
látky z ľudskej činnosti2017 až 2025
Holicokres Skalica · vrt alebo studňa · 1,8 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Gbelyokres Skalica · vrt alebo studňa · 3,5 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Gbelyokres Skalica · vrt alebo studňa · 4,1 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Brodskeokres Skalica · vrt alebo studňa · 5,1 km od revíru
látky z ľudskej činnosti2017 až 2025
Trnovec – Prietrzkaokres Skalica · vrt alebo studňa · 6,1 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Kuty-brodskeokres Skalica · vrt alebo studňa · 6,5 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Skalica – Priep. Mlynokres Skalica · prameň · 7,5 km od revíru
látky z ľudskej činnosti2017 až 2025
COV Kopcanyna čiare revíru · kapacita 1 750 EO · mechanické, biologické
v norme75 % kapacity
Íly a hliny
Geológia
Radónové riziko
Urán (eU)
Gama žiarenie
Magnetika
0 % plochyČistá hladina
0 % plochyBez ľadu
Brigáda na Boričkách I.
Brigáda na Boričkách I.
Zákaz lovu kapra na Adamove č.2
Brigáda na Uníne
Brigáda na výlove





