Rybársky revír Vymedzenie revíru: Kojšovský potok od ústia po pramene. Skóre, najlepšie okno dňa a čo ho ťahá hore alebo dole Načítavam údaje… Vodný stav, teplota, modelový prietok a spád Bystrina Horský potok so strmým sklonom, kaskádami a skalnatým dnom. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný prístup. Hodina po hodine, tlak a najbližšie dni Načítavam údaje… Kde sú slnko a mesiac práve teraz a kedy prídu najlepšie okná dňa Ťahaj po osi a uvidíš, kde budú slnko a mesiac. Deň trvá 9 h 38 min. Spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11.. Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok. Zlatá hodinka je čas okolo východu a západu slnka, kedy ryby často berú. Priebeh vody, miesta pri vode, charakter a základné údaje Čiara zobrazuje priebeh revíru podľa dát Rybárske revíry 2026. Prístupové miesta a presné hranice si overte na mieste. Rýchlo sa prehrieva aj ochladzuje. Ryby sú plaché, pomáha tichý prístup a jemná montáž. Typické pre rýchle horské a podhorské toky. Medzi kameňmi sú úkryty pre pstruhy a iné ryby, montáž sa tu však často zachytáva. Vyrovnaná hĺbka a prúd. Ryby sa držia pri brehu, kameňoch, koreňoch a na rozhraní rýchlejšieho a pomalšieho prúdu. V lete chladnejšia voda, viac padajúceho hmyzu a úkrytov. Býva dobrým miestom pre pstruhy a lipne. Rastie pri vode, korene spevňujú breh a vytvárajú úkryty pod hladinou. Konáre visia nad vodou, dávajú tieň a hmyz. Typická drevina brehov potokov a riek. Hustý koreňový systém vytvára podmyté brehy a úkryty, lístie sa rýchlo rozkladá. Bežný pri horských a podhorských potokoch. Celoročný tieň a chladnejšia, často kyslejšia voda. Nízke kroviny pri brehu: tieň a úkryt pre drobné ryby aj zdroj hmyzu, no sťažuje prístup k vode. Ryby sa môžu voľne presúvať po toku, úsek je plynulejší. Výklad je všeobecný a vychádza z opisu revíru v dátach a z bežnej rybárskej praxe. Skutočné podmienky na mieste sa môžu líšiť, pred lovom ich skontroluj. Načítavam 3D model terénu… Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity. Posúdili sme 16 faktorov, skóre mení 3 z nich. Úpravy sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie a teplotu vody. Započítavajú sa do skóre, zoradenia aj filtrov. dusičnany typicky 4,5 mg/l (norma 50), amónne ióny nad normou na 1 z 3 staníc Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok a nesie dusík z polí a odpadu. Dusičnany živia riasy a prispievajú k nočným prepadom kyslíka, dusitany sú pre ryby jedovaté. Dusitany a amónne ióny môžu byť v hlbokej podzemnej vode aj prirodzené, preto za ne platí najviac jeden bod. Spoľahlivosť údajov je 100 % (3 stanice do 10 km, najbližšia 2,5 km, údaje z roku 2025), úprava sa započítala celá. Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok. Typická hodnota dusičnanov zo staníc do 10 km (od 25 mg/l mierne, od 50 mg/l, čo je pitná norma, výrazne) ukazuje, koľko dusíka voda prináša: živí riasy a prispieva k nočným prepadom kyslíka (Camargo a kol. 2005). Dusitany a amónne ióny nad normou na niektorej stanici pridávajú jeden bod, lebo dusitany sú pre ryby jedovaté (Lewis a Morris 1986); v hlbokej podzemnej vode môžu byť aj prirodzené, preto len jeden bod. Úprava sa násobí spoľahlivosťou údajov. Zdroje: SHMÚ, podzemné vody; Camargo a kol. 2005; Lewis a Morris 1986 Íly a hliny, ŠGÚDŠ Jemnozrnné dno nie je pre pstruhové vody typické, voda sa ľahšie zakalí. Produkcia pstruha je vyššia vo vápencových tvrdých vodách (Almodóvar a kol. 2006), ale v írskych tokoch geológia hustotu pstruhov nezmenila a rozhodovala štruktúra koryta (Lehane a kol. 2004). Dôkazy sa rozchádzajú, váha je malá. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004 0,0× priemerný mesiac, 0 z 33 pozorovaní za rok, iNaturalist V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne. Rybári lovia „podľa hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Meraná závislosť úlovkov od rojenia nie je v našich zdrojoch doložená. Pre tieto faktory chýbajú údaje alebo sú v bežnom rozsahu: Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe a vedeckých štúdií, pri každom faktore je vidieť, ako dobre je podložený. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje. Údaje sú z ročeniek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu; miesto, ktoré v ročenke chýba, sa nepovažuje za čisté. Vzdialenosť a zhodu názvu toku určujeme sami, preto ide o orientačné priradenie. V ročenkách 2017 až 2025 nie je pri stanici zaznamenané prekročenie normy. Namerané hodnoty, rok 2025, odber 21. 3. 2025: V ročenkách 2017 až 2025 nie je pri stanici zaznamenané prekročenie normy. Namerané hodnoty, rok 2025, odber 21. 5. 2025: V roku 2025 bolo prekročené: Namerané hodnoty, rok 2025, odber 25. 3. 2025: Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok, súvislosť s tokom pri revíre je preto len nepriama. Prirodzené látky (železo, mangán, sírany, vodivosť) sa do hodnotenia podľa ročenky nepočítajú. Údaje sú z ročeniek SHMÚ (podzemné vody 2017 až 2025). Tok z databázy HydroRIVERS spárovaný s revírom, odchýlka čiary okolo 249 m Údaje sú z celosvetovej databázy s hrubším rozlíšením (desiatky metrov), preto sú pri malých vodách len orientačné. Hĺbka a objem sú modelové priemery. Voda sa po daždi rýchlo zakalí a ryby hľadajú potravu viac čuchom. Podľa geologickej mapy: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén | deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny, pleisto Opis revíru uvádza dno: skalné podložie, kamenité, geologická mapa ukazuje niečo iné; opis revíru je presnejší. Mapa ukazuje geológiu podložia, nie presné dno na mieste. Skutočný materiál dna sa môže líšiť, najmä pri nánosoch. Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac 0,0× priemerný mesiac, 0 z 33 pozorovaní za rok, iNaturalist. Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu. Typická hodnota zo 3 staníc podzemnej vody do 10 km od revíru (najbližšia 2,5 km), meranie z roku 2025. Bližšie stanice majú väčšiu váhu. Ide o podzemnú vodu pri revíre, nie o meranie v samotnom toku. Norma je limit, ktorý pri ukazovateli uvádza SHMÚ (pre pitnú vodu); hodnota rovná norme sa tak ako v SHMÚ počíta za prekročenie. Štítok „niekde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale aspoň jedna stanica ju presahuje; ktorá, je uvedené pri dlaždici. Ryby sú na niektoré látky citlivejšie než ľudia. 0,005mg/l niekde nad normou Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 0,5 mg/l, 3 stanice. Nad normou: 1 z 3 (Rudnik, 9,6 km od revíru). 0,02mg/l hlboko pod normou Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,01 až 0,02 mg/l, 3 stanice. 4,5mg/l hlboko pod normou Norma 50 mg/l. Rozpätie 2,5 až 30,7 mg/l, 3 stanice. 8,43mg/l dostatok kyslíka Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pre lososovité vody. Rozpätie 3,75 až 9,32 mg/l, 3 stanice. 8,2°C mierna Rozpätie 7,9 až 11,2 °C, 3 stanice. 7,6 vhodné pre ryby Rozpätie 6,21 až 7,61, 3 stanice. 2,74mmol/l stredne tvrdá Rozpätie 1,47 až 2,74 mmol/l, 3 stanice. 0,001mg/l hlboko pod normou Norma 0,2 mg/l. Rozpätie 0,001 až 0,02 mg/l, 3 stanice. 0,001mg/l hlboko pod normou Norma 0,05 mg/l. Rozpätie 0,001 až 0,023 mg/l, 3 stanice. 0,5mg/l hlboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpätie 0,5 až 31,6 mg/l, 3 stanice. 14,7mg/l hlboko pod normou Norma 250 mg/l. Rozpätie 14,7 až 42,9 mg/l, 3 stanice. 43,9mS/m pod normou Norma 125 mS/m. Rozpätie 31,7 až 43,9 mS/m, 3 stanice. 15% normy pod normou Najvyššie: Hliník 0,04 mg/l (20 % normy, 7,6 km od revíru). 3 stanice. Zdroje Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Zver, rastliny a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu. Názov druhu vedie na jeho stránku. Dravý hmyz. Larvy žijú pod vodou niekoľko mesiacov až rokov, dospelé vážky lovia vo vzduchu nad vodou. Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov. Najbežnejšia kačica, hniezdi pri takmer každej vode s brehovým porastom. Veľká biela volavka, ktorá loví ryby a žaby v plytčinách. Na Slovensku sa jej počet zvyšuje, v zime ju vidno aj pri tokoch. Čierna so žltými škvrnami. Žije v listnatých lesoch pri čistých horských potokoch, larvy sa vyvíjajú v potoku. Veľký biely vodný vták, ktorý hniezdi pri pomalých vodách, nádržiach a rybníkoch so zárastmi. Hmyz s vodnými larvami. Dospelé jedince žijú len krátko a liahnu sa naraz v rojoch. Potápavý vodný vták s chocholom na hlave. Loví drobné ryby a hmyz, hniezdi na plávajúcom hniezde v trstine. Malý vtáčik, ktorý sa potápa a behá po dne bystrín za lariev hmyzu. Hniezdi pri čistých horských potokoch. Najväčšia domáca ropucha. Na jar sa sťahuje k vode, kde sa rozmnožuje. Neškodný had s dvoma žltými škvrnami na zátylku. Výborne pláva a loví žaby, ryby a mloky. Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu. Strom brehových porastov, ktorého korene siahajú pod vodnú hladinu. Invázna bylina z východnej Ázie, ktorá vytvára husté porasty vysoké až tri metre. Invázna rastlina z Himalájí, vysoká až dva metre, s ružovými kvetmi. Zarastá brehy tokov. Vysoká tráva, ktorá tvorí rozsiahle trstinové porasty pri rybníkoch a na brehoch. Vysoká mokraďová rastlina so žltými kvetmi, ktorá rastie na vlhkých brehoch. Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka. Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch. Jedovatý had, ktorý sa vyhrieva na kamenistých svahoch, v mokradiach a na lesných okrajoch pri vode. Ako sa chrániť: Je plachá a uštipne len pri ohrození. Pri kamenitých brehoch nešmátraj rukou medzi kamene a maj pevnú obuv. Po uštipnutí zostaň v pokoji, nehýb postihnutou končatinou a volaj 112. Plachá šelma lesov. K vode chodí v noci a za súmraku. Ako sa chrániť: Útoky na ľudí sú veľmi vzácne. Udržuj poriadok v tábore, nekŕm zver a psa maj na vôdzke. Invázna rastlina, ktorá rastie pri brehoch tokov a na vlhkých lúkach. Miazga na slnku spôsobuje popáleniny kože. Ako sa chrániť: Nedotýkaj sa ho a neprechádzaj cez porast. Ak sa miazga dostane na kožu, zmy ju vodou a mydlom a chráň miesto pred slnkom. Pri väčšom popálení vyhľadaj lekára. Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci. Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla. Zver, rastliny a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km. Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka). Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript. Geologická mapa Slovenska 1 : 50 000: horniny pod povrchom, od naplavených štrkov a pieskov cez íly až po žuly a vápence. Farby podľa legendy ŠGÚDŠ, po kliknutí do mapy sa ukáže popis horniny v danom mieste. Pre rybára: Štrkové lavice a kamenisté prahy dávajú čisté dno a biotop pre zubáča, ostrieža či mrenu. Ílovité a bahnité podložie drží potravu pre kapra a pleskáča. Vápence a dolomity dávajú tvrdšiu, na potravu bohatšiu vodu než žuly a kremence. Radónové riziko podložia (nízke, stredné, vysoké). Vychádza z rádioaktivity hornín a z puklín. Mapa ukazuje podložie, nie radón vo vode. Pre rybára: Radón je prírodný stopovač podzemnej vody. Podložie s vyšším radónovým rizikom (žuly, ruly, tektonické zlomy) býva miestom, kde puklinová voda vyteká na povrch. Väčšina Slovenska je „stredné“, preto je zaujímavé hlavne vysoké riziko. Ekvivalentný urán v povrchových horninách z leteckej gama spektrometrie (ppm). Od 4 ppm sa podložie radi označuje za zvýšené radónové riziko. Pre rybára: Vysoký urán je znakom žúl, rúl a čiernych bridlíc, teda hornín, z ktorých sa do vody dostáva radón a rozpustené látky. Pre záber nemá priamy význam, pomáha čítať geológiu územia. Dávkový príkon gama žiarenia vo vzduchu (nGy/h) z leteckého merania. Je to prirodzené pozadie podložia, nie znečistenie. Pre rybára: Vyššie hodnoty majú horniny bohaté na urán, tórium a draslík (žuly, ruly, flyš s bridlicami). Je to doplnok k mape uránu; rybárovi hlavne ukazuje, kde sa mení podložie. Anomálie magnetického poľa Zeme (ΔT, v nT) spôsobené horninami s magnetickými minerálmi, napríklad sopečnými horninami, bazaltmi či amfibolitmi. Pre rybára: Ryby (najmä lososovité a úhory) vnímajú magnetické pole. Či miestne anomálie ovplyvňujú ich pohyb a záber, nie je preukázané; berie sa to ako hypotéza. Kliknutím alebo ťuknutím do mapy zistíte hodnotu v danom mieste. stredné Bežné pre väčšinu Slovenska. 3,2ppm bežný Bežné pozadie hornín. 11,0ppm okolo priemeru kôry Prírodné pozadie hornín. 2,43% okolo priemeru kôry Prírodné pozadie hornín. 77nGy/h nad svetovým priemerom Prirodzené pozadie podložia. -31nT pod priemerom okolia Odchýlka magnetického poľa od priemeru okolia. Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia. Značka na ciferníku: priemer hornej zemskej kôry (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a svetový priemer prirodzenej dávky vonku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička sa nevychyľuje do „dobra“ ani „zla“, len ukazuje, kde hodnota leží. Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza. do 250 m zlom v okolí Tektonický zlom na geologickej mape. 0 žiadne zaznačené Žiadne v okruhu 1 km. zakrytý mladšími usadeninami Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty). Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre. Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú. Naplaveniny Prevládajúca skupina hornín podľa mapy. Štrky, piesky a hliny v údolí hovoria o dne údolia, nie o hornine v povodí. Chémiu vody určuje hlavne podložie vyššie nad miestom. Hornina v jednom mieste neurčuje chémiu celej vody: tá závisí od podložia v celom povodí nad miestom. Údaj slúži ako nápoveda, nie ako meranie. Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 5,0 (geomagnetická búrka). Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy. Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body). Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú. Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity. Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike. Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní Družicové údaje pre tento revír sa práve pripravujú. Zvyčajne sú hotové do niekoľkých minút, obnov stránku neskôr. Vývoj okolia a prírody od 2019 do 2025: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok. Najbližšie revíry v tom istom povodíKojšovský potok

Teraz pri vode
Podmienky na loveIndex aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.
Podmienky na love
Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.Voda
Výškový profil toku
Výškový profilAko sa mení nadmorská výška toku po prúde. Počíta sa z digitálneho modelu reliéfu (desiatky metrov), nie z merania hladiny, preto je orientačný, hlavne pri úzkych potokoch.Počasie a predpoveď
Počasie a predpoveď
Obloha: slnko, mesiac a solunárne oknáSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Obloha: slnko a mesiac
Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.Slnko
MesiacFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.
Okná dňaSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.
Mapa a údaje o revíri
48.81853, 20.99531
OpenStreetMap
Údaje o revíri
Charakteristika
Čo to znamená pre rybáravysvetlenie dna, porastu, línie a ďalších údajov tohto revíru
Terén v 3D
Voda podľa verejných zdrojov
Čo z toho vyplýva
Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.Znečistenie−1
Čo o tom vieme
Tok, nádrž a dno−1
Čo o tom vieme
Život pri vode0
Čo o tom vieme
Skóre nemenia
Znečistenie vody
Znečistenie vody (SHMÚ)Ukazovatele kvality vody, ktoré v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nespĺňajú normy na najbližšom mieste monitoringu na tom istom toku.
Znečistená voda na Slovensku: najhoršie miesta a znečisťovateliaPodzemná voda v okolí
Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Podzemná voda do 10 km (3 stanice)
Povodie a nádrž
Hĺbka nádrže (HydroLAKES)Priemerná hĺbka, objem a doba zdržania vody v nádrži z databázy HydroLAKES (WWF). Hĺbku odhaduje model z okolitého terénu, takže je orientačná.Dno a podložie
Dno a podložie (ŠGÚDŠ)Podložie pod vodou podľa hydrogeologickej mapy Slovenska 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Hovorí o tom, či je okolie štrkové, piesočnaté, ílovité, bahnité alebo skalnaté.Vodný hmyz
Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.
Podenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
Potočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
Pošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.Zdroje fotografií
Podzemná voda: namerané hodnoty
Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.Amónne ióny
Dusitany
Dusičnany
Kyslík
Teplota vody
pH
Tvrdosť vody
Železo
Mangán
Chloridy
Sírany
Vodivosť
Kovy a polokovy
Ako to pôsobí na ryby a vodu
Ryby, zver, rastliny a riziká v okolí vodyZver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky, rastliny a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.
ZverVážky
Najviac záznamov: jún.
O druhu
VtákVolavka popolavá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákKačica divá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákVolavka biela
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
ZverSalamandra škvrnitá
Najviac záznamov: september.
O druhu
VtákLabuť veľká
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
ZverPodenky
Najviac záznamov: október.
O druhu
VtákPotápka chochlatá
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
VtákVodnár potočný
Najviac záznamov: máj.
O druhu
ZverRopucha obyčajná
Najviac záznamov: jún.
O druhu
ZverUžovka obojková
Najviac záznamov: jún.
O druhu
ZverBobor vodný
Najviac záznamov: marec.
O druhu
RastlinaJelša lepkavá
Najviac záznamov: júl.
O druhu
Invázna rastlinaPohánkovec japonský
Najviac záznamov: október.
O druhu
Invázna rastlinaNetýkavka žliazkatá
Najviac záznamov: október.
O druhu
RastlinaTrstina obyčajná
Najviac záznamov: júl.
O druhu
Rastlina
RastlinaKosatec žltý
Najviac záznamov: apríl.
O druhu
RizikoKomáre
Najviac záznamov: jún.
Ako sa chrániť
RizikoVretenica severná
Najviac záznamov: máj.
Ako sa chrániť
RizikoVlk dravý
Najviac záznamov: máj.
Ako sa chrániť
RizikoBoľševník obrovský
Najviac záznamov: máj.
Ako sa chrániť
RizikoDiviak lesný
Najviac záznamov: september.
Ako sa chrániť
Zdroje fotografií
Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón
nízke 36,7 %
stredné 63,0 %
vysoké 0,3 %
no data
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
no data
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Hodnoty v mieste vody
Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).Radónové riziko podložia
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Draslík (K)
Gama žiarenie
Magnetická anomália (ΔT)
Zlomy a pramene
Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.Najbližší zlom
Pramene a vývery
Horniny a chémia vody
Horniny a chémia vodyPrevládajúca skupina hornín v mieste vody a čo to zvyčajne znamená pre tvrdosť, pH a bohatosť vody.Podložie v mieste vody
Geomagnetická aktivita
Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.Zemetrasenia v okolí
Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus
Historické snímky



Novinky z organizácie a úlovky z revíru
Úlovky z revíru
Revíry v okolí
4-1900-4-1Lososový – pstruhovýPerlovský potok
Gelnica, Košický kraj
4-3400-4-1Lososový – pstruhovýVN Jaklovce
Gelnica, Košický kraj
4-0550-1-1KaprovýHnilec č. 1
Gelnica, Košický kraj
4-3850-4-1Lososový – pstruhovýVN Thurzov č. 1 a 2
Košický kraj
4-1730-4-1Lososový – pstruhovýOpátka
Košický kraj
4-3750-1-1KaprovýVN Ružín
Košický kraj
Ubúdajúci kosáčikosvetlených 11 %
Hĺbka: Plytký, do 1 m
Dno: Kamenité dno
Línia toku: Priama línia
Zatienenie: Tienistý, 41–70 %
Porast: Vŕba
Porast: Jelša
Porast: Smrek
Porast: Lieska
Priečne stavby: Bez priečnych stavieb
Verejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.
Dusík v podzemnej vode (SHMÚ)Stupeň dôkazov: Čiastočne podložené
−1
Dno podľa geológieStupeň dôkazov: Hypotéza
−1
Rojenie vodného hmyzuStupeň dôkazov: Prax rybárov
0
Opatka – Vo Vinic. Pot. Dolnyokres Košice – okolie · prameň · 2,5 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Miklusovce – pod Obisiankouokres Prešov · prameň · 7,6 km od revíru
bez prekročenia v 20252017 až 2025
Rudnikokres Košice – okolie · vrt alebo studňa · 9,6 km od revíru
len prirodzené látky2017 až 2025
Íly a hliny
Geológia
Radónové riziko
Urán (eU)
Gama žiarenie
Magnetika