Rybársky revír

Štrkovisko Holíč

Kaprovýč. 2-3290-1-1Štrkovisko HolíčPovodie Dunaja
Navigovať

Vymedzenie revíru: Vodná plocha štrkoviska (0,5 ha) pri obci Holice. Vodná plocha vyťaženého štrkoviska (2,5 ha) v k. ú. Holíč. Ostrov je chránenou rybárskou oblasťou.

kraj
Trnavský kraj

Teraz pri vode

Podmienky na loveIndex aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.

Skóre, najlepšie okno dňa a čo ho ťahá hore alebo dole

Podmienky na love

Index aktivity rýbNáš výpočet (0–100): základ určuje teplota vody, upravujú ho svetlo, zákal, kyslík, počasie a ďalšie faktory podľa toho, ako dobre sú podložené štúdiami. Pri každom faktore vidieť istotu a zdroj. Pomôcka na plánovanie, nie predpoveď záberov.

Načítavam údaje…

Voda

Vodný stav, teplota, modelový prietok a spád

Počasie a predpoveď

Hodina po hodine, tlak a najbližšie dni

Počasie a predpoveď

Načítavam údaje…

Obloha: slnko, mesiac a solunárne oknáSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.

Kde sú slnko a mesiac práve teraz a kedy prídu najlepšie okná dňa

Obloha: slnko a mesiac

Solunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.

Ťahaj po osi a uvidíš, kde budú slnko a mesiac.

  • Slnko
  • Mesiac
  • Zlatá hodinka
  • Hlavné obdobie
  • Vedľajšie obdobie

Slnko

  • Úsvit06:12
  • Východ06:46
  • Západ16:23
  • Súmrak16:57

Deň trvá 9 h 38 min.

MesiacFáza MesiacaPri splne a novu je gravitačné pôsobenie najsilnejšie. Pri jasnej splnovej noci sa dravce a kapry často kŕmia v noci, deň po nej môže byť slabší.

Ubúdajúci kosáčikosvetlených 12 %
  • Východ03:34
  • Západ14:49

Spln okolo 24. 11., nov okolo 9. 11..

Okná dňaSolunárne obdobiaVýpočet z polohy Mesiaca: hlavné obdobia (asi 2 h) okolo prechodu Mesiaca nad obzorom a pod ním, vedľajšie (asi 1 h) okolo východu a západu Mesiaca. Vedecky nepotvrdená teória: v štúdii zo 361 výjazdov (Quigley a kol. 2023) záber nepredpovedala. Berieme ju ako hypotézu s váhou najviac ±2 body.

  • Vedľajšie solunárne obdobie03:04–04:04
  • Zlatá hodinka (ráno)06:16–07:46
  • Hlavné solunárne obdobie08:18–10:18
  • Vedľajšie solunárne obdobie14:19–15:19
  • Zlatá hodinka (večer)15:23–16:53
  • Hlavné solunárne obdobie20:40–22:40

Solunárna teória nie je vedecky potvrdená, berieme ju ako doplnok. Zlatá hodinka je čas okolo východu a západu slnka, kedy ryby často berú.

Mapa a údaje o revíri

Priebeh vody, miesta pri vode, charakter a základné údaje

48.8008, 17.1477 OpenStreetMap

Bod označuje stred revíru. Presný priebeh a prístupové miesta si overte na mieste.

Údaje o revíri

Lokalita
Trnavský kraj
Užívateľ
SRZ
Organizácia
MO SRZ Holíč (Miestna organizácia SRZ)
Oblasť
Západoslovenská
Účel
Lovný revír
Výmera
0,5 ha
Zvýšené lovné miery
v cm (najmenšia/najväčšia): kapor 45/70, zubáč 55/x, sumec 80/x, lieň 35/x, úhor 70/x.
Poloha na mape
Približná poloha podľa vodnej plochy. Presné miesto si over na mieste.

Terén v 3D

Načítavam 3D model terénu…

Voda podľa verejných zdrojov

Kvalita vody, povodie, dno, ryby, vodný hmyz, zver a riziká z otvorených databáz. Okrem zveri a rizík sú zahrnuté aj do skóre aktivity.

Čo z toho vyplýva

Verejné zdroje v skóre podmienokÚdaje o kyslíku, živinách, hĺbke nádrže, veľkosti toku, dne, druhoch rýb a rojení hmyzu mierne upravia skóre „Podmienky na love“. Každá úprava je v rozbore skóre vidieť osobitne.
−14−40+4+12−3
Verejné údaje o tejto vode skóre aktivity takmer nemenia.
  • Najviac uberá: Kvalita povrchovej vody (SHMÚ) −2

Posúdili sme 15 faktorov, skóre mení 3 z nich. Úpravy sú v rozsahu od −14 do +12 bodov, aby neprevážili počasie a teplotu vody. Započítavajú sa do skóre, zoradenia aj filtrov.

Znečistenie−3

  • Kvalita povrchovej vody (SHMÚ)Stupeň dôkazov: Prax rybárov

    miesto Holíč, pod ČOV na toku Kyštor, 0,9 km od revíru, nesplnená norma v 3 z 4 rokov (2022 až 2025); v roku 2025: rozpustený kyslík, CHSK (chemická spotreba kyslíka), vodivosť, dusičnany, fosfor celkový a ďalšie

    Najbližšie miesto monitoringu SHMÚ na tomto toku nespĺňa normy kvality vody. Nedostatok kyslíka a organické znečistenie ryby priamo oslabujú, amónne ióny a dusitany sú pre ne toxické, ďalšie živiny podporujú riasy. Započítavajú sa všetky štyri roky a novšie majú väčšiu váhu. Nesplnená norma neznamená, že ryby neberú; zníženie je najviac 5 bodov.

    Čo o tom vieme

    Najbližšie miesto monitoringu SHMÚ na tom istom toku: nesplnené normy kvality vody za roky 2022 až 2025 (novšie roky majú väčšiu váhu). Nedostatok kyslíka a organické znečistenie ryby priamo oslabujú (Davis 1975), amónne ióny a dusitany sú toxické, živiny podporujú riasy. Presná miera, o koľko nesplnená norma zníži záber, nie je overená, preto ide o rybársku prax a opatrnosť. Zhoršenie je najviac o 5 bodov a len znižuje: čo SHMÚ neuvádza, nie je dôkazom čistoty. Benzo(a)pyrén a ďalšie PAU sa do skóre nepočítajú, lebo ich extrémne nízku normu prekračuje väčšina tokov.

    Zdroje: SHMÚ, povrchové vody; NV SR č. 269/2010; Davis 1975

    −2
  • Dusík v podzemnej vode (SHMÚ)Stupeň dôkazov: Čiastočne podložené

    dusičnany typicky 0,5 mg/l (norma 50), amónne ióny nad normou na 3 z 5 staníc

    Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok a nesie dusík z polí a odpadu. Dusičnany živia riasy a prispievajú k nočným prepadom kyslíka, dusitany sú pre ryby jedovaté. Dusitany a amónne ióny môžu byť v hlbokej podzemnej vode aj prirodzené, preto za ne platí najviac jeden bod. Spoľahlivosť údajov je 100 % (5 staníc do 10 km, najbližšia 2,7 km, údaje z roku 2025), úprava sa započítala celá.

    Čo o tom vieme

    Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok. Typická hodnota dusičnanov zo staníc do 10 km (od 25 mg/l mierne, od 50 mg/l, čo je pitná norma, výrazne) ukazuje, koľko dusíka voda prináša: živí riasy a prispieva k nočným prepadom kyslíka (Camargo a kol. 2005). Dusitany a amónne ióny nad normou na niektorej stanici pridávajú jeden bod, lebo dusitany sú pre ryby jedovaté (Lewis a Morris 1986); v hlbokej podzemnej vode môžu byť aj prirodzené, preto len jeden bod. Úprava sa násobí spoľahlivosťou údajov.

    Zdroje: SHMÚ, podzemné vody; Camargo a kol. 2005; Lewis a Morris 1986

    −1

Život pri vode0

  • Rojenie vodného hmyzuStupeň dôkazov: Prax rybárov

    0,0× priemerný mesiac, 0 z 50 pozorovaní za rok, iNaturalist

    V tomto mesiaci sa vodný hmyz vyskytuje málo, rozhoduje skôr potrava pri dne.

    Čo o tom vieme

    Rybári lovia „podľa hmyzu“ (suchá a mokrá muška). Meraná závislosť úlovkov od rojenia nie je v našich zdrojoch doložená.

    0

Skóre nemenia

Pre tieto faktory chýbajú údaje alebo sú v bežnom rozsahu:

  • Rozpustený kyslík
  • Živiny vo vode
  • Kyslosť vody (pH)
  • Amónne ióny vo vode
  • Teplota vody pre miestne druhy
  • Škodlivé látky v podzemnej vode
  • Železo v podzemnej vode
  • Chloridy v podzemnej vode
  • Čistiarne odpadových vôd
  • Hĺbka nádrže
  • Dno podľa geológie
  • Invázne druhy v okolí

Pravidlá sú orientačné a vychádzajú z rybárskej praxe a vedeckých štúdií, pri každom faktore je vidieť, ako dobre je podložený. Počasie, tlak vzduchu a teplota vody majú na skóre väčší vplyv než tieto údaje.

Znečistenie vody

Znečistenie vody (SHMÚ)Ukazovatele kvality vody, ktoré v ročenkách SHMÚ za roky 2022 až 2025 nespĺňajú normy na najbližšom mieste monitoringu na tom istom toku.
Povrchová voda, 2025
6ukazovateľov nespĺňa normu, veľmi vysoké
Roky s nesplnenou normou
3 z 32022 až 2025
Podzemná voda v okolí
1 z 5staníc s látkami z ľudskej činnosti, 2025
Dusičnany v podzemnej vode
0,5 mg/ltypická hodnota zo 5 staníc do 10 km, v norme, 2025

Povrchová voda: najbližšie miesto monitoringu

Holíč, pod ČOVKyštor, rkm 3,2 · 0,9 km od revíru
6 ukazovateľov v roku 2025
2022202320242025
Ukazovateľ2022202320242025
Kyslík a organické látky
rozpustený kyslík·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
CHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
Živiny a dusík
fosfor celkový·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
amónne ióny·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
dusitany·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
dusičnany·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
dusík celkový·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
Soli, pH a minerály
vodivosť·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
Biológia a baktérie
saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená
PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025
PAU (spaľovanie a spad)
benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená

Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  • norma nesplnená
  • bez nesplnenej normy
  • miesto nie je v ročenke

Ďalšie miesta na tom istom toku

  • HolíčKopčiansky kanál, rkm 3,0 · 2,3 km od revíru10 ukazovateľov
  • KopčanyKanál Tvrdonice – Holič, rkm 8,5 · 4,0 km od revíru4 ukazovatele
Znečistená voda na Slovensku: najhoršie miesta a znečisťovatelia

Údaje sú z ročeniek SHMÚ (povrchové vody 2022 až 2025). Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu; miesto, ktoré v ročenke chýba, sa nepovažuje za čisté. Vzdialenosť a zhodu názvu toku určujeme sami, preto ide o orientačné priradenie.

Podzemná voda v okolí

Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.

Podzemná voda do 10 km (5 staníc)

  • Holicokres Skalica · vrt alebo studňa · 2,7 km od revíru
    len prirodzené látky
    2017 až 2025

    V roku 2025 bolo prekročené:

    • Mangán
    • Železo celkové
    • Amónne ióny

    Namerané hodnoty, rok 2025, odber 9. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka):

    • Dusičnany< 1 mg/l
    • Amónne ióny2,49 mg/l
    • Dusitany< 0,01 mg/l
    • Železo10 mg/l
    • Chloridy107 mg/l
    • Hliník70 % normy
    • 1,2,4-Triazol (azolové pesticídy)50 % normy
  • Trnovec – Prietrzkaokres Skalica · vrt alebo studňa · 3,7 km od revíru
    len prirodzené látky
    2017 až 2025

    V roku 2025 bolo prekročené:

    • Mangán
    • Amónne ióny

    Namerané hodnoty, rok 2025, odber 14. 4. 2025:

    • Dusičnany< 1 mg/l
    • Amónne ióny0,89 mg/l
    • Dusitany0,05 mg/l
    • Železo0,013 mg/l
    • Chloridy107 mg/l
    • Nikel60 % normy
  • Skalica – Priep. Mlynokres Skalica · prameň · 6,1 km od revíru
    látky z ľudskej činnosti
    2017 až 2025

    V roku 2025 bolo prekročené:

    • Pomer NO3 a NO2
    • Dusičnany

    Namerané hodnoty, rok 2025, odber 22. 7. 2025:

    • Dusičnany147 mg/l
    • Amónne ióny< 0,01 mg/l
    • Dusitany0,03 mg/l
    • Železo0,011 mg/l
    • Chloridy40,7 mg/l
    • Hliník75 % normy
Ukázať ďalších 2
  • Gbelyokres Skalica · vrt alebo studňa · 6,9 km od revíru
    len prirodzené látky
    2017 až 2025

    V roku 2025 bolo prekročené:

    • Mangán
    • Amónne ióny

    Namerané hodnoty, rok 2025, odber 14. 4. 2025:

    • Dusičnany< 1 mg/l
    • Amónne ióny0,69 mg/l
    • Dusitany0,01 mg/l
    • Železo0,073 mg/l
    • Chloridy11,3 mg/l
    • Hliník10 % normy
  • Gbelyokres Skalica · vrt alebo studňa · 9,4 km od revíru
    len prirodzené látky
    2017 až 2025

    V roku 2025 bolo prekročené:

    • Mangán
    • TOC

    Namerané hodnoty, rok 2025, odber 6. 11. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka):

    • Dusičnany5 mg/l
    • Amónne ióny0,07 mg/l
    • Dusitany0,12 mg/l
    • Železo0,18 mg/l
    • Chloridy16,6 mg/l
    • Arzén45 % normy
  • látky z ľudskej činnosti
  • len prirodzené látky
  • bez zaznamenaného prekročenia

Podzemná voda sa do tokov dostáva ako základný odtok, súvislosť s tokom pri revíre je preto len nepriama. Prirodzené látky (železo, mangán, sírany, vodivosť) sa do hodnotenia podľa ročenky nepočítajú.

Údaje sú z ročeniek SHMÚ (podzemné vody 2017 až 2025).

Vodný hmyz

Rojenie vodného hmyzu (iNaturalist)Koľko pozorovaní podeniek, potočníkov a pošvatiek ľudia v okolí zaznamenali v tomto mesiaci v porovnaní s ročným priemerom. Pre muškárov je to náznak vývinu hmyzu.

Málo hmyzu november: 0,0× priemerný mesiac

  • PodenkyPodenky0Podenky: suchá mucha na hladine, najmä pri súmraku.
  • PotočníkyPotočníky0Potočníky: večer a v noci pri brehu, hodí sa aj nymfa a mokrá mucha.
  • PošvatkyPošvatky0Pošvatky: čisté, studené potoky, často už koncom zimy a skoro na jar.
Zdroje fotografií

0,0× priemerný mesiac, 0 z 50 pozorovaní za rok, iNaturalist.

Pozorovania pridávajú ľudia z okolia, nie sú to merania pri vode. Ukazujú, kedy sa vodný hmyz zvykne objavovať, a hodia sa najmä pri love na muchu.

Podzemná voda: namerané hodnoty

Podzemná voda v okolí (SHMÚ)Namerané hodnoty podzemnej vody zo staníc do 10 km od revíru (dusičnany, škodlivé látky, amónne ióny, železo, chloridy) a ročenky SHMÚ.

Typická hodnota zo 5 staníc podzemnej vody do 10 km od revíru (najbližšia 2,7 km), meranie z roku 2025. Bližšie stanice majú väčšiu váhu. Ide o podzemnú vodu pri revíre, nie o meranie v samotnom toku. Norma je limit, ktorý pri ukazovateli uvádza SHMÚ (pre pitnú vodu); hodnota rovná norme sa tak ako v SHMÚ počíta za prekročenie. Štítok „niekde nad normou“ znamená, že typická hodnota je pod normou, ale aspoň jedna stanica ju presahuje; ktorá, je uvedené pri dlaždici. Ryby sú na niektoré látky citlivejšie než ľudia.

00,75

Amónne ióny

0,89mg/l

nad normou

Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 2,49 mg/l, 5 staníc. Nad normou: 3 z 5 (najvyššia: Holic, 2,7 km od revíru).

00,75

Dusitany

0,03mg/l

hlboko pod normou

Norma 0,5 mg/l. Rozpätie 0,005 až 0,12 mg/l, 5 staníc.

075

Dusičnany

0,5mg/l

niekde nad normou

Norma 50 mg/l. Rozpätie 0,5 až 147 mg/l, 5 staníc. Nad normou: 1 z 5 (Skalica – Priep. Mlyn, 6,1 km od revíru).

012

Kyslík

0,04mg/l

málo kyslíka

Značka na ciferníku: 9 mg/l, vodítko pre lososovité vody. Rozpätie 0,01 až 10,3 mg/l, 5 staníc.

020

Teplota vody

11,8°C

teplejšia

Rozpätie 10,5 až 15,2 °C, 5 staníc.

510

pH

7,32

vhodné pre ryby

Rozpätie 7,04 až 7,6, 5 staníc.

08

Tvrdosť vody

3,65mmol/l

tvrdá

Rozpätie 2,92 až 4,74 mmol/l, 5 staníc.

00,3

Železo

0,073mg/l

niekde nad normou

Norma 0,2 mg/l. Rozpätie 0,011 až 10 mg/l, 5 staníc. Nad normou: 1 z 5 (Holic, 2,7 km od revíru).

00,075

Mangán

0,36mg/l

nad normou

Norma 0,05 mg/l. Rozpätie 0,004 až 1,97 mg/l, 5 staníc. Nad normou: 4 z 5 (najvyššia: Holic, 2,7 km od revíru).

0375

Chloridy

107mg/l

pod normou

Norma 250 mg/l. Rozpätie 11,3 až 107 mg/l, 5 staníc.

0375

Sírany

78,8mg/l

pod normou

Norma 250 mg/l. Rozpätie 43,7 až 158 mg/l, 5 staníc.

0188

Vodivosť

104mS/m

blízko normy

Norma 125 mS/m. Rozpätie 55,8 až 105 mS/m, 5 staníc.

0150 %

Kovy a polokovy

60% normy

blízko normy

Najvyššie: Hliník 0,15 mg/l (75 % normy, 6,1 km od revíru). 5 staníc.

0150 %

Pesticídy

50% normy

blízko normy

Najvyššie: 1,2,4-Triazol (azolové pesticídy) 0,05 µg/l (50 % normy, 2,7 km od revíru). 1 stanica.

0150 %

PFAS („večné chemikálie“)

0% normy

nezistené

Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 1 stanica.

0150 %

Rozpúšťadlá a benzén

0% normy

nezistené

Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 1 stanica.

0150 %

PAU (spaľovanie, ropné látky)

0% normy

nezistené

Pod medzou stanovenia: látky z tejto skupiny sa vo vzorkách nezistili. 1 stanica.

Ako to pôsobí na ryby a vodu
Amónne ióny
Samotné amónne ióny nie sú také jedovaté, ale časť z nich sa podľa pH a teploty mení na amoniak (NH₃), ktorý poškodzuje žiabre a stresuje ryby. Čím vyššie pH a teplota, tým viac amoniaku (Emerson a kol. 1975). Zrušená smernica 2006/44/ES uvádzala ako vodítko najviac 0,04 mg/l amónnych iónov pre lososovité vody a 0,2 mg/l pre kaprovité.
Dusitany
Dusitany sú pre ryby jedovaté: cez žiabre sa dostanú do krvi a premenia hemoglobín na methemoglobín, ktorý kyslík nenesie, takže sa ryby „dusia“ aj v okysličenej vode. Najcitlivejšie sú lososovité ryby; chloridy vo vode toxicitu znižujú (Lewis a Morris 1986). Smernica 2006/44/ES uvádzala vodítko 0,01 mg/l pre lososovité vody.
Dusičnany
Dospelým rybám dusičnany neškodia hneď, ale živia riasy a rastliny, a tak prispievajú k prehnojeniu a nočným prepadom kyslíka. Pre citlivé vodné živočíchy (lososovité ryby, obojživelníky, niektoré bezstavovce) odporúčajú Camargo a kol. (2005) držať dusičnany pod 2 mg dusíka na liter, čo je asi 9 mg/l dusičnanov.
Kyslík
Ryby, najmä lososovité, potrebujú veľa kyslíka. Smernica 2006/44/ES uvádzala pre lososovité vody vodítko 9 mg/l (aspoň v polovici meraní) a nikdy menej než 7 mg/l. Podzemná voda z hlbších vrstiev ho býva menej; v toku sa potom dokysličí až po vyvierení.
Teplota vody
Podzemná voda má počas roka takmer stálu teplotu. Prítok z prameňov preto môže v lete tok ochladzovať a v zime otepľovať, a takéto úseky bývajú útočiskom pre chladnomilné ryby (Hayashi a Rosenberry 2002).
pH
Ryby znášajú pH približne od 6 do 9 (smernica 2006/44/ES). Mimo tohto rozsahu sa poškodzujú žiabre a mení sa jedovatosť amoniaku a kovov.
Tvrdosť vody
Tvrdšia voda (viac vápnika a horčíka) je pre ryby priaznivejšia: vápnik chráni žiabre a znižuje toxicitu kovov, napríklad medi a zinku (Pagenkopf 1983), a drží stabilné pH. Mäkká voda je citlivejšia na kovy aj na zakyslenie.
Železo
Železo je v podzemnej vode z hĺbky rozpustené. Keď voda vyjde na vzduch, oxiduje a vyzráža sa ako hnedé vločky, ktoré zalepujú žiabre, pokrývajú štrk s ikrami a bezstavovcami a ničia úkryty (Vuori 1995).
Mangán
Mangán je v hlbšej podzemnej vode prirodzený. Pre ryby býva menej významný než železo, norma platí hlavne kvôli chuti a farbe pitnej vody.
Chloridy
Chloridy pochádzajú z posypovej soli, hnojív a odpadu. Americká agentúra EPA (1988) určila pre dlhodobú ochranu vodných živočíchov 230 mg/l a pre krátkodobú 860 mg/l.
Sírany
Sírany sú v podzemnej vode bežné, pochádzajú z hornín (napríklad sadrovca), z hnojív aj z baní. Spolu s chloridmi zvyšujú mineralizáciu vody; norma 250 mg/l je určená pre pitnú vodu.
Vodivosť
Vodivosť ukazuje celkové množstvo rozpustených solí. Vyššia hodnota je v podzemnej vode často prirodzená (vápence, sadrovec), no prudké zvýšenie v toku ukazuje na prítok solí z ciest, baní alebo odpadu.
Kovy a polokovy
Meď, zinok, nikel, kadmium a ortuť sú pre ryby jedovaté už pri nízkych koncentráciách, v mäkkej vode viac než v tvrdej (Pagenkopf 1983). Norma pre podzemnú vodu je určená pre pitnú vodu, nie pre ryby.
Pesticídy
Pesticídy sa dostávajú do podzemnej vody z polí. Norma 0,1 µg/l na jednu látku (0,5 µg/l spolu) je pitná norma a je veľmi prísna; ryby poškodzuje zvyčajne až oveľa vyššia koncentrácia. Hodnota hlavne ukazuje, ako veľmi je okolie zaťažené poľnohospodárstvom.
PFAS („večné chemikálie“)
PFAS sú „večné chemikálie“: nerozkladajú sa a hromadia sa v tkanivách rýb a ďalších živočíchov (Giesy a Kannan 2001). Norma 0,1 µg/l (súčet 20 látok) je určená pre pitnú vodu.
Rozpúšťadlá a benzén
Chlórované rozpúšťadlá (napríklad tetrachlóretén) a benzén pochádzajú z priemyslu, čistiarní a čerpacích staníc. Sú jedovaté a v podzemnej vode sa rozkladajú pomaly.
PAU (spaľovanie, ropné látky)
PAU vznikajú pri spaľovaní a únikoch ropných látok. Norma pre benzo(a)pyrén (0,01 µg/l) je pre pitnú vodu veľmi prísna, lebo ide o karcinogén.

Zdroje

  1. Camargo, J. A., Alonso, Á., Salamanca, A. (2005): Nitrate toxicity to aquatic animals: a review with new data for freshwater invertebrates. Chemosphere 58, 1255–1267.
  2. Lewis, W. M., Morris, D. P. (1986): Toxicity of nitrite to fish: a review. Transactions of the American Fisheries Society 115, 183–195.
  3. Emerson, K., Russo, R. C., Lund, R. E., Thurston, R. V. (1975): Aqueous ammonia equilibrium calculations: effect of pH and temperature. Journal of the Fisheries Research Board of Canada 32, 2379–2383.
  4. Smernica 2006/44/ES o kvalite sladkých vôd, ktoré si vyžadujú ochranu alebo zlepšenie kvôli podpore života rýb (zrušená v roku 2013; jej hodnoty tu uvádzame len ako odborné vodítko).
  5. Vuori, K.-M. (1995): Direct and indirect effects of iron on river ecosystems. Annales Zoologici Fennici 32, 317–329.
  6. Pagenkopf, G. K. (1983): Gill surface interaction model for trace-metal toxicity to fishes: role of complexation, pH, and water hardness. Environmental Science & Technology 17, 342–347.
  7. U.S. EPA (1988): Ambient Water Quality Criteria for Chloride. EPA 440/5-88-001.
  8. Hayashi, M., Rosenberry, D. O. (2002): Effects of ground water exchange on the hydrology and ecology of surface water. Ground Water 40, 309–316.
  9. Giesy, J. P., Kannan, K. (2001): Global distribution of perfluorooctane sulfonate in wildlife. Environmental Science & Technology 35, 1339–1342.

Ryby, zver, rastliny a riziká v okolí vodyZver a riziká pri vode (GBIF)Zver, vtáky, rastliny a riziká (medveď, kliešte, komáre, boľševník), ktoré ľudia v okolí vody zaznamenali. Nepatrí do skóre podmienok na love, je len na informáciu.

Druhy, ktoré sa v okolí vody pozorovali alebo zaznamenali. Zver, rastliny a riziká nevstupujú do skóre podmienok na love, sú len na informáciu. Názov druhu vedie na jeho stránku.

Kačica diváVták

Kačica divá

veľa záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Najbežnejšia kačica, hniezdi pri takmer každej vode s brehovým porastom.

Volavka popolaváVták

Volavka popolavá

chránený druhveľa záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Stojí v plytčinách a číha na drobné ryby. Dobre ju vidno pri brehoch rybníkov a pomalých tokov.

Labuť veľkáVták

Labuť veľká

chránený druhveľa záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Veľký biely vodný vták, ktorý hniezdi pri pomalých vodách, nádržiach a rybníkoch so zárastmi.

Čajka smejiváVták

Čajka smejivá

chránený druhveľa záznamov
Najviac záznamov: máj.
O druhu

Najbežnejšia čajka pri vode. Hniezdi v kolóniách pri rybníkoch a veľkých nádržiach a zdržiava sa aj pri riekach.

VážkyZver

Vážky

viac záznamov
Najviac záznamov: júl.
O druhu

Dravý hmyz. Larvy žijú pod vodou niekoľko mesiacov až rokov, dospelé vážky lovia vo vzduchu nad vodou.

PotočníkyZver

Potočníky

viac záznamov
Najviac záznamov: máj.
O druhu

Hmyz, ktorého larvy si mnohé druhy stavajú ochranné puzdrá z kamienkov, piesku alebo rastlín.

Užovka obojkováZver

Užovka obojková

chránený druhviac záznamov
Najviac záznamov: máj.
O druhu

Neškodný had s dvoma žltými škvrnami na zátylku. Výborne pláva a loví žaby, ryby a mloky.

Ropucha obyčajnáZver

Ropucha obyčajná

chránený druhniekoľko záznamov
Najviac záznamov: apríl.
O druhu

Najväčšia domáca ropucha. Na jar sa sťahuje k vode, kde sa rozmnožuje.

Bobor vodnýZver

Bobor vodný

chránený druhniekoľko záznamov
Najviac záznamov: október.
O druhu

Rastlinožravec, ktorý hrádzami a norami mení tok aj brehy. Je chránený. Vytvára plytčiny a tôňe, na ktorých sa darí rybám aj hmyzu.

Skokany zelenéZver

Skokany zelené

chránený druhniekoľko záznamov
Najviac záznamov: august.
O druhu

Skupina zelených skokanov, ktorí sedia pri brehu a pri vyrušení skočia do vody.

Korytnačka močiarnaZver

Korytnačka močiarna

chránený druhniekoľko záznamov
Najviac záznamov: máj.
O druhu

Jediná pôvodná korytnačka na Slovensku. Žije v stojatých a pomalých vodách s mäkkým dnom.

Ondatra pižmováZver

Ondatra pižmová

invázny druhojedinelý záznam
Najviac záznamov: marec.
O druhu

Hlodavec zo Severnej Ameriky, ktorý dobre pláva a živí sa pobrežnými rastlinami. Do brehov hĺbi nory.

Jelša lepkaváRastlina

Jelša lepkavá

veľa záznamov
Najviac záznamov: jún.
O druhu

Strom brehových porastov, ktorého korene siahajú pod vodnú hladinu.

Trstina obyčajnáRastlina

Trstina obyčajná

veľa záznamov
Najviac záznamov: jún.
O druhu

Vysoká tráva, ktorá tvorí rozsiahle trstinové porasty pri rybníkoch a na brehoch.

Kosatec žltýRastlina

Kosatec žltý

veľa záznamov
Najviac záznamov: máj.
O druhu

Vysoká mokraďová rastlina so žltými kvetmi, ktorá rastie na vlhkých brehoch.

Žaburinka menšiaRastlina

Žaburinka menšia

viac záznamov
Najviac záznamov: september.
O druhu

Drobná plávajúca rastlina, ktorá môže pokryť celú hladinu stojatej vody.

Netýkavka žliazkatáInvázna rastlina

Netýkavka žliazkatá

invázny druhviac záznamov
Najviac záznamov: september.
O druhu

Invázna rastlina z Himalájí, vysoká až dva metre, s ružovými kvetmi. Zarastá brehy tokov.

Pohánkovec japonskýInvázna rastlina

Pohánkovec japonský

invázny druhviac záznamov
Najviac záznamov: október.
O druhu

Invázna bylina z východnej Ázie, ktorá vytvára husté porasty vysoké až tri metre.

Kliešť obyčajnýRiziko

Kliešť obyčajný

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Prenáša kliešťovú encefalitídu a lymskú boreliózu. Čaká vo vysokej tráve a v poraste pri brehoch.

Ako sa chrániť: Od jari do jesene sa po love skontroluj, použi repelent a dlhé nohavice do ponožiek. Kliešťa čo najskôr odstráň pinzetou. Proti encefalitíde existuje očkovanie.

Boľševník obrovskýRiziko

Boľševník obrovský

treba rátaťinvázny druhniekoľko záznamov
Najviac záznamov: jún.
Ako sa chrániť

Invázna rastlina, ktorá rastie pri brehoch tokov a na vlhkých lúkach. Miazga na slnku spôsobuje popáleniny kože.

Ako sa chrániť: Nedotýkaj sa ho a neprechádzaj cez porast. Ak sa miazga dostane na kožu, zmy ju vodou a mydlom a chráň miesto pred slnkom. Pri väčšom popálení vyhľadaj lekára.

OvadyRiziko

Ovady

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: júl.
Ako sa chrániť

Veľké bodavé muchy. Najaktívnejšie sú za horúcich bezvetrných dní pri vode a na lúkach.

Ako sa chrániť: Bolestivo bodajú, najmä v lete v poludňajších hodinách. Pomáha svetlé oblečenie s dlhým rukávom a repelent.

Diviak lesnýRiziko

Diviak lesný

treba rátaťniekoľko záznamov
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Chodí k vode na kaľ a na pitie, hlavne za súmraku a v noci.

Ako sa chrániť: Bachyňa s mladými vie byť agresívna. Zachovaj odstup, nenoc na zvernom prechode a nenechávaj pri vode zvyšky jedla.

KomáreRiziko

Komáre

treba rátaťojedinelý záznam
Najviac záznamov: apríl.
Ako sa chrániť

Množia sa v stojatej vode, preto sú najhoršie pri nádržiach, mŕtvych ramenách a lužných lesoch, najmä pri západe slnka.

Ako sa chrániť: Pri večernom a nočnom love maj dlhý rukáv, repelent a sieťku. Rozvoj komárov zrýchľuje teplo a vlhko po dažďoch.

Zver, rastliny a riziká: záznamy pochádzajú z pozorovaní a odrážajú aj to, kde sa pozorovatelia pohybujú, nie sú to merania hustoty ani istota stretnutia. Platia pre okolie okolo 35 × 55 km.

Zdroje fotografií

Katalóg živočíchov a rastlín

Zdroj: GBIFAktualizované 6. 11. 2026 15:54

Zem pod vodou: geológia, zlomy a radón

Podložie, tok a pramene na mape, hodnoty v mieste vody, geomagnetická aktivita a zemetrasenia. Je to informácia o prostredí; do skóre vstupujú len malé hypotézy označené stupňom istoty (zlomy a horniny, geomagnetická búrka).

Mapa podložia potrebuje zapnutý JavaScript.

Mapa sa posúva a približuje; vrstvy ŠGÚDŠ sú uložené na tomto serveri. © Štátny geologický ústav Dionýza Štúra. Merítko podkladu 1 : 50 000 (zlomy a geológia), rádioaktivita a magnetika sú hrubšie.

Hodnoty v mieste vody

Hodnoty v mieste vodyRadónové riziko podložia, urán, tórium, draslík, gama žiarenie a magnetická anomália v jednom mieste pri vode (na mape označené bodom).

Radónové riziko podložia

nízke

Podložie s nízkym podielom radónu.

08

Urán (eU)

1,8ppm

nízky

Nízke pozadie hornín.

020

Tórium (eTh)

5,0ppm

pod priemerom kôry

Prírodné pozadie hornín.

04

Draslík (K)

1,20%

pod priemerom kôry

Prírodné pozadie hornín.

0150

Gama žiarenie

39nGy/h

pod svetovým priemerom

Prirodzené pozadie podložia.

SVJZ

Magnetická anomália (ΔT)

93nT

nad priemerom okolia

Odchýlka magnetického poľa od priemeru okolia.

Hodnoty platia pre jedno miesto (na mape označené bodom), nie ako priemer celého toku alebo povodia. Radón je v podzemných vodách prirodzený stopovač; do mapy nie je zahrnutý radón vo vode, len riziko podložia.

Značka na ciferníku: priemer hornej zemskej kôry (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, draslík 2,3 %; Rudnick a Gao 2003) a svetový priemer prirodzenej dávky vonku 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). Ručička sa nevychyľuje do „dobra“ ani „zla“, len ukazuje, kde hodnota leží.

Zvýšený urán alebo radón je len údaj o hornine. Pre záber nemá preukázaný význam; pomáha čítať, z akého podložia voda pochádza.

Zlomy a pramene

Zlomy a prameneVzdialenosť k najbližšiemu tektonickému zlomu geologickej mapy a počet prameňov v okolí. Pozdĺž zlomov vyteká puklinová podzemná voda.
250 m1 km3 km8 km

Najbližší zlom

do 1 km

zlom v okolí

Tektonický zlom na geologickej mape.

zakrytý mladšími usadeninami

Pozdĺž zlomov a pri prameňoch vyteká z podložia puklinová podzemná voda. Býva v lete chladnejšia a v zime teplejšia než voda v toku, preto sa pri takých miestach podľa rybárskych skúseností ryby v extrémnom počasí zdržiavajú (letné a zimné ostrovčeky vhodnejšej teploty).

Čerstvá puklinová voda však môže mať málo kyslíka. Ide o skúsenosť rybárov, nie o meraný jav pri tomto revíre.

Zlomy sú z geologickej mapy 1 : 50 000. Pramene sú z hydrogeologickej mapy, ktorá pokrýva len niektoré regióny, takže nula neznamená, že tam pramene nie sú.

Geomagnetická aktivita

Geomagnetická aktivita (Kp)Planetárny index Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ukazuje sa posledných 48 hodín a predpoveď na 24 hodín.
09

Kp-index

2,3z 9

pokojné pole

Posledné meranie (6. 11. 2026 10:00). Bodka na ciferníku je najvyššia predpoveď na 24 hodín.

Najvyšší predpovedaný Kp v najbližších 24 hodinách: 5,0 (geomagnetická búrka).

Kp (0 až 9) meria rozkolísanie magnetického poľa Zeme od slnečného vetra. Od 5 ide o geomagnetickú búrku. Ryby, najmä lososovité a úhory, magnetické pole vnímajú. Že by ich záber závisel od Kp, však nie je preukázané: ide o pozorovania rybárov a o hypotézy.

Údaj je rovnaký pre celé Slovensko. Do skóre aktivity vstupuje len pri silnej geomagnetickej búrke (hypotéza, −1 až −2 body).

Zemetrasenia v okolí

Zemetrasenia v okolíOtrasy zaznamenané v okruhu 150 km od vody za posledných 30 dní (katalóg GFZ GEOFON).
S

Zemetrasenia v okolí

0otrasov

bez otrasov

V okruhu 150 km za posledných 30 dní (od magnitúdy 1,0).

Podľa rybárskych historiek ryby (najmä sumce a úhory) pred otrasmi nepokojne reagujú alebo prestanú brať. Spoľahlivo preukázané to nie je a pri slabých otrasoch ide o náhodu. Hlbšie otrasy z Karpát (napríklad v okolí Komárna a Dobrej Vody) ľudia zväčša vôbec nevnímajú.

Katalóg GEOFON je celosvetový, slabé otrasy v okolí Slovenska v ňom nemusia byť všetky. Nezapočítava sa do skóre aktivity.

Údaje: © ŠGÚDŠ (geologické, geofyzikálne a hydrogeologické mapy), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (zemetrasenia). Súvislosť geomagnetického poľa, otrasov či radónu so záberom rýb nie je spoľahlivo preukázaná, preto sa do skóre aktivity nepočítajú. Postup je v Metodike.

Z vesmíru: čo ukazujú družice Copernicus

Sentinel-2 (optika) a Sentinel-1 (radar), obnovuje sa približne každých 6 dní

  • ČírosťMierne zakalená
  • ChlorofylVysoký chlorofyl, možné kvitnutie
  • ZarastenieČiastočne zarastená
  • HladinaMierne znížená hladina
  • ĽadBez ľadu
Družicová snímka Sentinel-2 vodnej plochy Štrkovisko Holíč z 31. 10. 2026, Voda (NDWI)
Sentinel-2, 2 uložených snímok. Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026.

Čírosť vody zo satelitu

Čírosť vody zo satelituOdhad zákalu z odrazu svetla od vodnej hladiny v červenom pásme družice Sentinel-2. Číra voda odráža málo, zakalená veľa. Je to relatívna pomôcka, nie meranie.
≈ 15 FNUMierne zakalená

Podobne ako v posledných obdobiach.

Zakalenie nad 25 FNU je na 0 % vodnej plochy.

0204060805. 11.5. 3.3. 7.31. 10.
Vývoj odhadu zákalu: od 5. 11. 13:00 do 31. 10. 13:00. Naposledy 15 FNU, najmenej 5, najviac 60 FNU.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 5 FNU (5. 11. 2025), najvyššie 60 FNU (2. 8. 2026).

Odhad podľa odrazivosti vody v červenom pásme. Ide o relatívnu pomôcku, nie meranie v NTU.

Sentinel-2, 31. 10. 2026, bez oblakov 100 % plochy

Kvitnutie a chlorofyl

Kvitnutie a chlorofylIndex NDCI porovnáva odraz v červenom okraji (705 nm) a v červenom pásme (665 nm). Vyššie hodnoty znamenajú viac chlorofylu-a, teda rias a siníc vo vode.
NDCI 0,30Vysoký chlorofyl, možné kvitnutie

Zvýšený chlorofyl sa ukazuje na 100 % vodnej plochy.

0,000,100,200,300,405. 11.5. 3.3. 7.31. 10.
Vývoj indexu chlorofylu NDCI: od 5. 11. 13:00 do 31. 10. 13:00. Naposledy 0,30 , najmenej 0,02, najviac 0,32 .

Od 5. 11. 2025: najnižšie 0,02 (19. 1. 2026), najvyššie 0,32 (26. 10. 2026).

Index NDCI sleduje chlorofyl-a v rastlinnom planktóne (riasy, sinice). Neurčí druh rias ani toxicitu.

Sentinel-2, 31. 10. 2026

Zarastenie hladiny

Zarastenie hladinyPodiel plochy revíru, na ktorej družica vidí zelenú vegetáciu (index NDVI nad 0,3): plávajúce a vynorené rastliny a trstinu pri brehu.
12 % plochyČiastočne zarastená

Podiel plochy so zelenou vegetáciou (rastliny na hladine a tesne pod ňou, trstina pri brehu).

01020305. 11.5. 3.3. 7.31. 10.
Vývoj zarastenia hladiny: od 5. 11. 13:00 do 31. 10. 13:00. Naposledy 12 %, najmenej 0, najviac 23 %.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 0 % (30. 12. 2025), najvyššie 23 % (21. 9. 2026).

Pri brehoch sa môže započítať aj pruh trstiny, preto sa hodnoty na malých plochách môžu zdať vyššie.

Sentinel-2, 31. 10. 2026, bez oblakov 100 % plochy

Plocha hladiny: optika a radar

Plocha hladiny: optika a radarPlocha čistej vody z optickej snímky (Sentinel-2) a podiel hladkej vody z radaru (Sentinel-1), ktorý vidí aj cez oblaky. Dôležitejšia než samotné číslo je zmena oproti obvyklému stavu.
max
1,2 ha čistej vodyMierne znížená hladina

To je 86 % obvyklého maxima za posledný rok (1,4 ha).

0,00,51,01,52,05. 11.5. 3.3. 7.31. 10.
Plocha čistej vody podľa Sentinelu-2: od 5. 11. 13:00 do 31. 10. 13:00. Naposledy 1,2 ha, najmenej 0,0, najviac 1,4 ha.

Od 5. 11. 2025: najnižšie 0,0 ha (30. 12. 2025), najvyššie 1,4 ha (2. 8. 2026).

Radar Sentinel-1 (vidí aj cez oblaky a v noci): 73 % tvaru revíru je hladká voda (31. 10. 2026), za mesiac −2 p. b..

Plocha čistej vody je bez pixelov pri brehu, preto je nižšia ako výmera revíru (1,5 ha podľa mapy). Zmena je dôležitejšia než samotné číslo. Radar môže pri vetre ukázať hladinu ako drsnú.

Sentinel-2, 31. 10. 2026, bez oblakov 100 % plochy

Ľad na hladine

Ľad na hladinePodiel plochy, na ktorej družica vidí ľad alebo sneh. Hrúbku ani nosnosť ľadu nevie určiť.
0 % plochyBez ľadu

Podiel plochy, na ktorej satelit vidí ľad alebo sneh. Za posledných 20 dní bol najvyšší 0 %.

Satelit nezistí hrúbku ani nosnosť ľadu. Na ľad nikdy nevstupuj podľa tohto údaju.

Sentinel-2, 31. 10. 2026, bez oblakov 100 % plochy

Čo to znamená pre lov

Čo to znamená pre lovKrátky rozbor podľa údajov družice a bežných rybárskych pravidiel. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov.
  • Mierne zakalená voda

    Pre lov väčšinou výhodná: ryby sú menej plaché a nástrahu ešte vidia. Dobre fungujú prirodzené aj výraznejšie farby.

  • Veľa rias a planktónu

    Bohatá potrava pre drobné ryby, takže sa pri hladine zdržujú aj kaprovité a dravce za nimi. Pri dne môže byť menej kyslíka.

  • Nižšia hladina

    Voda má menšiu plochu než obvykle: ryby ustupujú do hlbších miest, plytčiny a brehy sa odkrývajú a môžu sa objaviť nové prekážky. Do vody vstupuj opatrne.

Rozbor vychádza z bežných rybárskych pravidiel a z údajov družice. Je to pomôcka, nie predpoveď záberov. Rozhoduje rybársky poriadok, povolenie a situácia na mieste.

Údaje sa ukladajú od 1. 10. 2025 (45 období po 5 dňoch), v grafoch je vidieť ich vývoj. Stiahnuť históriu (CSV)

Odhady zo satelitných snímok s rozlíšením 10 až 20 m, nie meranie vo vode. Ovplyvňujú ich oblaky, tiene, vietor a brehy; tvar vodnej plochy je pri tomto revíre len približný. Nepoužívaj ich na rozhodnutie o kúpaní ani o vstupe na ľad. Údaje: Obsahuje upravené údaje Copernicus Sentinel 2026, ESA, Copernicus Data Space Ecosystem. Postup je v Metodike.

Historické snímky

Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne.

Letecká snímka revíru Štrkovisko Holíč z roku 2017
2017snímkované 24. 8. 2017
Letecká snímka revíru Štrkovisko Holíč z roku 2020
2020snímkované 22. 8. 2020
Letecká snímka revíru Štrkovisko Holíč z roku 2023
2023snímkované 14. 8. 2023

Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím.

Novinky z organizácie a úlovky z revíru

Úlovky z revíru

Na tomto revíri zatiaľ nikto nezapísal úlovok.

Novinky z organizácie

  • Brigáda na Boričkách I.

    Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 7.11.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Boričky I. Zraz je o 8:00 pri rybárskej chate. Krovinorez a motorová píla sú vítané, vhodná obuv samozrejmosťou.

  • Brigáda na Boričkách I.

    Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 31.10.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Boričky I. Zraz je o 8:00 pri rybárskej chate. Krovinorez a motorová píla sú vítané, vhodná obuv samozrejmosťou.

  • Zákaz lovu kapra na Adamove č.2

    Oznamujeme členom, že po zarybnení štrkoviska Adamov č. 2 kaprom K2, K3, je zakázaný lov kapra na tomto revíre do 13.11.2026 vrátane. Od 14.11.2026 sa bude môcť kapor na Adamove č.2 zase chytať.

  • Brigáda na Uníne

    Oznamujeme členom, že v sobotu 24.10.2026 sa bude konať brigáda na štrkovisku Unín. Zraz je o 8:00 u chaty. Každý účastník si musí zo sebou priniesť hrabe. Kto má, môže si doniesť spolu s hrablami aj…

  • Brigáda na výlove

    Oznamujeme členom SRZ MO Holíč, že v sobotu 17.10.2026 sa bude konať brigáda. Zraz je o 6:30 na Rybárskom dome. Nie je treba si nič so sebou nosiť, všetko potrebné vybavenie dostanete na mieste. Bude prebiehať…