Povodie
Znečistenie vody v povodí Nitry
- Miest v ročenke 2025
- 37
- Nesplnilo normu (86 %)
- 32
- Do skóre sa počíta
- 25
Prehľad povodia
V povodí Nitry je v ročenke SHMÚ 37 miest monitoringu, v roku 2025 z nich 32 (86 %) nesplnilo normu aspoň v jednom ukazovateli. Do skóre revírov sa počítajú 25.
Profil toku Nitra
Miesta SHMÚ od prameňa k ústiu
Profil toku od prameňa k ústiupočet nesplnených ukazovateľov v roku 2025 na miestach SHMÚ
Ukázať miesta v tabuľke (8)
- Kľačno, nadrkm 165,0bez nesplnenej normy
- Nedožeryrkm 149,03 ukazovatele
- Chalmovárkm 123,85 ukazovateľov
- Nitrianska Stredarkm 91,1bez nesplnenej normy
- pod vtokom Janíkovského kanálarkm 50,1bez nesplnenej normy
- Čechyncerkm 47,81 ukazovateľ
- Nové Zámky, časť Berekrkm 9,84 ukazovatele
- Komočarkm 6,51 ukazovateľ
- norma nesplnená
- bez nesplnenej normy
- miesto nie je v ročenke
Vývoj po rokoch
Podiel miest v povodí, ktoré nesplnili normu
- 202245 z 45100 %
- 202339 z 4391 %
- 202449 z 5589 %
- 202532 z 3786 %
Mapa revírov
Revíry z povodia „Povodie Dunaja“ podľa najbližšieho miesta SHMÚ
Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia
Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke.
Farba čiary revíru ukazuje počet ukazovateľov, ktoré nesplnili normu na najbližšom mieste SHMÚ (2025). Sivé revíry nemajú v okolí miesto s rovnakým názvom toku. Farbu môžeš prepnúť aj na podzemnú vodu a čistiarne.
Najhoršie miesta v povodí
Kliknutím sa rozbalí história po rokoch
Topoľčny, cestný most na KrušovceBedziansky P., rkm 1,47 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenározpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenácelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáamónne ióny–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenádusitany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyheptachlór–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenávápnik–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 4 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáfluorantén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(b)fluorantén–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(k)fluorantén–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Poľný Kesov, pod (nad VN Rastislavice)Cabajský potok, rkm 10,87 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenározpustený kyslík●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenádusík celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáamónne ióny·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkykyanidy celkové●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáSoli, pH a minerályvodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáchloridy●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenározpustené látky žíhané (550 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenápH·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenározpustené látky (105 °C)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
HulŽitava, rkm 3,57 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenádusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenápH●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáchloridy·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenávápnik·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáBiológia a baktériesaprobný index biosestónu●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: Žitava č. 1, Žitava kanál č. 1, Žitava č. 2, Žitava č. 3
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
HulLiska, rkm 0,68 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenádusík celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáfosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenádusitany●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnenáKovyarzén●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáSoli, pH a minerálychloridy●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenávodivosť●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenávápnik●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenápH·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáBiológia a baktérieabundancia fytoplanktónu●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnenáchlorofyl a●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnenásaprobný index biosestónu·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
AndovceDlhý Kanál, rkm 0,16 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenározpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáchloridy–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenápH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáBiológia a baktériechlorofyl a–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáabundancia fytoplanktónu–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPoľný Kesov, nadCabajský potok, rkm 13,58 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkamónne ióny●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusík celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŠkodlivé organické látkykyanidy celkové●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerályvodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkevápnik●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkerozpustené látky žíhané (550 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkerozpustené látky (105 °C)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkePAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkefluorantén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkePolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
ChalmováNitra, rkm 123,85 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáfosfor celkový·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáKovyarzén●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáPFOS (perfluóroktánsulfonát)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáfluorantén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: Nitra č. 5a, Nitra č. 6a
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
AndačAndac, rkm 2,06 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenározpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáKovyolovo–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáŠkodlivé organické látkyoktylfenol–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávápnik–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
KošHandlovka, rkm 1,21 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenádusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáNajbližšie miesto pre revíry: Handlovka č. 1
Dlhý Kanál, cestný most Trnovec nad Váhom-JatovDlhý Kanál, rkm 22,010 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenácelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenározpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáperylén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
VrábleHostovský potok, rkm 0,712 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkecelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŠkodlivé organické látky6-tBTP–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerálypH–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkevodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkevápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Baratsko -majereBocegaj, rkm 5,58 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkecelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerályvápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Podhájska pod, most pri skleníkochLiska, rkm 6,84 ukazovatele v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkdusičnany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkeŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkekyanidy celkové●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerályvodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkechloridy●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkerozpustené látky (105 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkerozpustené látky žíhané (550 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkepH·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkevápnik·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeBiológia a baktériesaprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenkePoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Mochovce most, podTelinský p., rkm 13,81 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenádusičnany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenávápnik·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáKomočaNitra, rkm 6,51 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Živiny a dusíkdusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáfosfor celkový·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáKovyarzén·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáfluorantén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
PalárikovoDlhý Kanál, rkm 8,04 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerálychloridy–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenápH–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenávodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
VrábleKováčovský potok, rkm 0,79 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkdusitany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerálypH–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkevodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkevápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeCestný most – Dežerice – VlčkovoMachnáč, rkm 2,67 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusitany·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenávápnik·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáPAU: 5 látok (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenábenzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenábenzo(k)fluorantén·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfluorantén·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáperylén·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
ČechynceNitra, rkm 47,81 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusitany●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáNajbližšie miesto pre revíry: Nitra č. 2, Nitra č. 3, Štrkovisko Čechynce
JelenecJelenský potok, rkm 3,57 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyrozpustený kyslík·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkfosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeamónne ióny·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusík celkový·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŠkodlivé organické látkyoktylfenol●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená–miesto nie je v ročenkePAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefluorantén●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkebenzo(ghi)perylén·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: VN Jelenec II.
- norma nesplnená
- bez nesplnenej normy
- miesto nie je v ročenke
Revíry pri týchto miestach
Revíry, ktorých najbližšie miesto SHMÚ leží v tomto povodí
- Žitava kanál č. 1miesto Hul · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 18,5 mg/l7 ukazovateľov
- Žitava č. 1miesto Hul · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l7 ukazovateľov
- Žitava č. 2miesto Hul · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l7 ukazovateľov
- Žitava č. 3miesto Hul · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 18,5 mg/l7 ukazovateľov
- VN Jelenec II.miesto Jelenec · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l7 ukazovateľov
- Nitra č. 5amiesto Chalmová · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,7 mg/l5 ukazovateľov
- Nitra č. 6amiesto Chalmová · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l5 ukazovateľov
- Nitrica č. 3miesto Valaská Belá · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 16,7 mg/l5 ukazovateľov
- Nitrica č. 4miesto Valaská Belá · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 3,2 mg/l5 ukazovateľov
- Tužinamiesto Tužina, nad, vodárenský tok · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 4,6 mg/l5 ukazovateľov
- Nitra č. 1miesto Nové Zámky, časť Berek · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 1,0 mg/l4 ukazovatele
- Bebrava č. 1miesto Podlužany · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,7 mg/l3 ukazovatele
- Bebrava č. 2miesto Podlužany · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,7 mg/l3 ukazovatele
- Bebrava č. 3miesto Podlužany · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 7,5 mg/l3 ukazovatele
- VN Klátová Nová Vesmiesto Klátova Nová Ves · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 32,7 mg/l3 ukazovatele
- Vyčoma č. 1miesto Klátova Nová Ves · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 3,9 mg/l3 ukazovatele
- Nitra č. 6bmiesto Nedožery · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l3 ukazovatele
- Nitra č. 7miesto Nedožery · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 3,2 mg/l3 ukazovatele
- Chotinamiesto Nemečky, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 15,2 mg/l2 ukazovatele
- Chrenovkamiesto Bánov, pri · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 31,8 mg/l2 ukazovatele
- Hostiansky potokmiesto Zlaté Moravce · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- Levešmiesto Topoľčianky, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 9,8 mg/l2 ukazovatele
- OR Bánovmiesto Bánov, pri · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 31,8 mg/l2 ukazovatele
- Osliansky potok č. 1miesto Osliansky potok, ústie · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 6,7 mg/l2 ukazovatele
- Radiša č. 1miesto Horné Naštice · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l2 ukazovatele
- Svinica č. 1miesto Bánovce nad Bebravou, Dolné Ozorovce · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 9,3 mg/l2 ukazovatele
- Svinica č. 2miesto Bánovce nad Bebravou, Dolné Ozorovce · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 9,3 mg/l2 ukazovatele
- VN Nemečkymiesto Nemečky, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 15,2 mg/l2 ukazovatele
- VN Slepčanymiesto Slepčany · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 8,8 mg/l2 ukazovatele
- VN Topolčiankymiesto Topoľčianky, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 9,8 mg/l2 ukazovatele
- Žitava č. 4miesto Obyce, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- Žitava č. 5miesto Obyce, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 5,7 mg/l2 ukazovatele
- Handlovka č. 1miesto Koš · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l1 ukazovateľ
- Nitrica č. 1amiesto Partizánske · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,7 mg/l1 ukazovateľ
- Nitrica č. 1bmiesto Partizánske · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,7 mg/l1 ukazovateľ
- Nitrica č. 1cmiesto Partizánske · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,7 mg/l1 ukazovateľ
- Nitrica č. 1dmiesto Partizánske · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 5,4 mg/l1 ukazovateľ
- Nitrica č. 2miesto Partizánske · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 5,4 mg/l1 ukazovateľ
- Nitra č. 2miesto Čechynce · nesplnená norma v 3 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l1 ukazovateľ
- Nitra č. 3miesto Čechynce · nesplnená norma v 3 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l1 ukazovateľ
Zobrazených je 40 revírov z 51, od najhoršieho.
Čo najčastejšie nevyhovuje
Počet miest v povodí, ktoré v roku 2025 nesplnili daný ukazovateľ
- počíta sa do skóre revíru
- zobrazuje sa, do skóre sa nepočíta
Odkiaľ sú údaje a čo nehovoria
- Povrchové vody: ročenky Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Kvalita povrchových vôd za roky 2022 až 2025. Zoznam miest a ukazovateľov, ktoré nesplnili normu podľa nariadenia vlády č. 269/2010 Z. z., sme prepísali do tabuľky v plugine. Staršie ročenky sú v inom formáte a nezahrnuli sme ich.
- Podzemné vody: ročenky SHMÚ Kvalita podzemných vôd, stanice a prekročené ukazovatele v rokoch 2017 až 2025 podľa limitov pre pitnú vodu. Súvislosť s rybárskym revírom je len nepriama.
- Podzemné vody, namerané hodnoty: verejné rozhranie SHMÚ „Výsledky monitorovania kvality podzemnej vody“. Skutočne namerané hodnoty (dusičnany, amónne ióny, železo, chloridy, kovy, pesticídy, PFAS, rozpúšťadlá) máme pri 758 staniciach; pri každej látke berieme najvyššiu hodnotu z odberov v roku 2025 (pri staniciach bez údajov za tento rok z jedného z dvoch predchádzajúcich rokov). Hodnota rovná norme sa počíta za prekročenie, tak ako v SHMÚ.
- Čistiarne: register čistiarní odpadových vôd (VÚVH, EEA) zo súboru „Body pri revíroch“, teda len čistiarne do 2 km od čiary revíru. Čistiarní na Slovensku je podstatne viac.
Čo tieto údaje nehovoria. Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu. Miesto, ktoré v nej chýba, nie je dôkazom čistej vody, preto sa skóre revírov len znižuje a nikdy nezvyšuje. Priemyselných znečisťovateľov (Národný register znečisťovania) sme do zoznamu nezahrnuli, register bol pri zbere údajov nedostupný, a pri čistiarňach uvádzame len tie, ktoré sme našli pri revíroch. Presnú polohu má len 31 % miest SHMÚ, 47 % má polohu určenú len približne (podľa vodného útvaru, preto sa pri revíroch započítavajú slabšie) a 22 % nemá polohu vôbec, takže ich k revírom nepriraďujeme. Vzdialenosť, zhodu názvu toku a poradie určujeme sami, ide o orientačné priradenie.