Povodie

Znečistenie vody v povodí Hrona

Miest v ročenke 2025
50
Nesplnilo normu (72 %)
36
Do skóre sa počíta
25

Prehľad povodia

V povodí Hrona je v ročenke SHMÚ 50 miest monitoringu, v roku 2025 z nich 36 (72 %) nesplnilo normu aspoň v jednom ukazovateli. Do skóre revírov sa počítajú 25.

Profil toku Hron

Miesta SHMÚ od prameňa k ústiu

Profil toku od prameňa k ústiupočet nesplnených ukazovateľov v roku 2025 na miestach SHMÚ

0246810Červená Skala, nad, rkm 269,6: 1 ukazovateľ (2025)Bujakovo, rkm 227,2: 1 ukazovateľ (2025)Dubová, most (PTCHEM, nad), rkm 204,5: 2 ukazovatele (2025)Nemecká, most (PTCHEM, pod), rkm 202,3: 3 ukazovatele (2025)Medzibrod (most), rkm 195,7: 1 ukazovateľ (2025)Šalková, rkm 181,6: 1 ukazovateľ (2025)Banská Bystrica, rkm 175,8: 1 ukazovateľ (2025)Hronsek, rkm 165,3: bez nesplnenej normy (2024)Zvolen (hať Podharajch), rkm 156,5: 2 ukazovatele (2025)Budča, rkm 148,2: 1 ukazovateľ (2025)Trnavá Hora – Jalná, rkm 140,1: bez nesplnenej normy (2025)Žiar nad Hronom, rkm 131,5: 1 ukazovateľ (2025)Žarnovica, nad, rkm 112,0: 1 ukazovateľ (2023)Brehy, rkm 93,9: 1 ukazovateľ (2025)Tekovská Breznica, rkm 88,9: bez nesplnenej normy (2025)Kozárovce, rkm 78,8: bez nesplnenej normy (2025)Starý Tekov – most (pod MVE), rkm 70,5: bez nesplnenej normy (2025)Kalná nad Hronom, rkm 63,7: bez nesplnenej normy (2025)Želiezovce (cestný most Želiezovce – Sikenica), rkm 35,6: bez nesplnenej normy (2025)nad Biotikou (objekt CO, pod), rkm 1,9: 6 ukazovateľov (2025)Kamenica nad Hronom, rkm 1,7: 5 ukazovateľov (2025)Závadka nad Hronom, rkm 0,5: 2 ukazovatele (2025)pod Biotikou (cestný most, pod), rkm 0,5: 10 ukazovateľov (2025)rkm 270 (horný tok)rkm 1 (smerom k ústiu)
Ukázať miesta v tabuľke (23)
  • Červená Skala, nadrkm 269,61 ukazovateľ
  • Bujakovorkm 227,21 ukazovateľ
  • Dubová, most (PTCHEM, nad)rkm 204,52 ukazovatele
  • Nemecká, most (PTCHEM, pod)rkm 202,33 ukazovatele
  • Medzibrod (most)rkm 195,71 ukazovateľ
  • Šalkovárkm 181,61 ukazovateľ
  • Banská Bystricarkm 175,81 ukazovateľ
  • Hronsekrkm 165,3bez nesplnenej normy
  • Zvolen (hať Podharajch)rkm 156,52 ukazovatele
  • Budčarkm 148,21 ukazovateľ
  • Trnavá Hora – Jalnárkm 140,1bez nesplnenej normy
  • Žiar nad Hronomrkm 131,51 ukazovateľ
  • Žarnovica, nadrkm 112,01 ukazovateľ
  • Brehyrkm 93,91 ukazovateľ
  • Tekovská Breznicarkm 88,9bez nesplnenej normy
  • Kozárovcerkm 78,8bez nesplnenej normy
  • Starý Tekov – most (pod MVE)rkm 70,5bez nesplnenej normy
  • Kalná nad Hronomrkm 63,7bez nesplnenej normy
  • Želiezovce (cestný most Želiezovce – Sikenica)rkm 35,6bez nesplnenej normy
  • nad Biotikou (objekt CO, pod)rkm 1,96 ukazovateľov
  • Kamenica nad Hronomrkm 1,75 ukazovateľov
  • Závadka nad Hronomrkm 0,52 ukazovatele
  • pod Biotikou (cestný most, pod)rkm 0,510 ukazovateľov
  • norma nesplnená
  • bez nesplnenej normy
  • miesto nie je v ročenke

Vývoj po rokoch

Podiel miest v povodí, ktoré nesplnili normu

  1. 202225 z 2793 %
  2. 202338 z 4486 %
  3. 202438 z 5175 %
  4. 202536 z 5072 %

Mapa revírov

Revíry z povodia „Povodie Hrona“ podľa najbližšieho miesta SHMÚ

Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia vody, ryby, geológia

1445revírov
Vyber kategóriu a zúž výber. Pri každej možnosti uvidíš, koľko revírov ti ostane.
Farba na mape
Načítavam mapu…

Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke.

Farba čiary revíru ukazuje počet ukazovateľov, ktoré nesplnili normu na najbližšom mieste SHMÚ (2025). Sivé revíry nemajú v okolí miesto s rovnakým názvom toku. Farbu môžeš prepnúť aj na podzemnú vodu a čistiarne.

Najhoršie miesta v povodí

Kliknutím sa rozbalí história po rokoch

  1. Kremnica, podKremnický potok, rkm 12,68 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    fosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    dusitany·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Kovy
    meď·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    olovo·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    zinok·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    kyanidy celkové·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená
    Soli, pH a minerály
    S (podľa ročenky SHMÚ)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    hliník·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Kremnický potok

  2. Zolná, ústieZolná, rkm 0,512 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    dusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Kovy
    ortuť·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    oktylfenol·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    pentachlórfenol●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 9 látok (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    fluorantén·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    antracén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    benzo(k)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    fenantrén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    naftalén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    perylén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Zolná

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  3. Veľký Ďur, nadĎurský potok, rkm 8,16 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    dusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    amónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  4. BudčaHron, rkm 148,21 ukazovateľ v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    PAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    fluorantén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  5. Zvolen (pri vodomernej stanici)Slatina, rkm 1,94 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    oktylfenol·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Biológia a baktérie
    saprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 7 látok (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    fluorantén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    antracén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    benzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    benzo(k)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    perylén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  6. Červená Skala, nadHron, rkm 269,61 ukazovateľ v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  7. Banská BystricaHron, rkm 175,81 ukazovateľ v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Kovy
    arzén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  8. Kvetnianka, ústie (Bíňa, nad)Kvetnianka, rkm 0,72 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    celkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusičnany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    vodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    vápnik–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  9. Slatina, ústieSlatina, rkm 0,32 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    PAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    fluorantén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    benzo(b)fluorantén●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  10. BP Hrona (Dúbrava), pod Biotikou (cestný most, pod)BP Hrona (Dúbrava), rkm 0,510 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    dusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    fosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Kovy
    arzén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    nikel–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    chloridy–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    fluoridy–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    rozpustené látky žíhané (550 °C)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    sírany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    vápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
  11. BP Hrona (Dúbrava), nad Biotikou (objekt CO, pod)BP Hrona (Dúbrava), rkm 1,96 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    celkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    amónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    rozpustené látky (105 °C)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    vodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  12. ŠalkováHron, rkm 181,61 ukazovateľ v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená
  13. FarnáKvetnianka, rkm 13,93 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  14. Dubová, most (PTCHEM, nad)Hron, rkm 204,52 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    heptachlór–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    S (podľa ročenky SHMÚ)–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    pH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Hron č. 8, Hron č. 9a, Hron č. 9b, Hron č. 9c

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  15. Vajskovský potok, ústieVajskovský potok, rkm 0,21 ukazovateľ v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kovy
    arzén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Vajskovský potok

  16. Nemecká, most (PTCHEM, pod)Hron, rkm 202,33 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená
    heptachlór–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    S (podľa ročenky SHMÚ)–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená
    pH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená
    PAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    fluorantén–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

    Najbližšie miesto pre revíry: Hron č.10a, Hron č.10b, Hron č.11a

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  17. Banská BystricaBystrica, rkm 2,10 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    celkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená
    Živiny a dusík
    dusitany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnená
    Škodlivé organické látky
    AOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená

    Najbližšie miesto pre revíry: Bystrica (Ban. Bystrica)

    Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).

  18. Starý HrádokStará Podlužianka, rkm 5,59 ukazovateľov v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    rozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    fosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    pH–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    vápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    PAU: 4 látky (do skóre sa nepočítajú)
    Ukazovateľ2022202320242025
    PAU (spaľovanie a spad)
    benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    benzo(b)fluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    fluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    perylén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená

    Polycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.

  19. Veľký DvorMalianka, rkm 6,34 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Kyslík a organické látky
    CHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Živiny a dusík
    dusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    dusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená
  20. Nýrica, ústie, pri Pohronskom RuskoveNýrica, rkm 0,54 ukazovatele v roku 2025
    Ukazovateľ2022202320242025
    Živiny a dusík
    amónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    dusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    dusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
    Soli, pH a minerály
    vodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
  • norma nesplnená
  • bez nesplnenej normy
  • miesto nie je v ročenke

Revíry pri týchto miestach

Revíry, ktorých najbližšie miesto SHMÚ leží v tomto povodí

  • Zolnámiesto Zolná, ústie · nesplnená norma v 4 z 4 rokov12 ukazovateľov
  • VN Kalná n. Hronommiesto Kalná nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov11 ukazovateľov
  • Kremnický potokmiesto Kremnica, pod · nesplnená norma v 3 z 4 rokov8 ukazovateľov
  • Hron č. 1miesto Kamenica nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov5 ukazovateľov
  • Hron č. 2miesto Kamenica nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov5 ukazovateľov
  • Hron č.10amiesto Nemecká, most (PTCHEM, pod) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Hron č.10bmiesto Nemecká, most (PTCHEM, pod) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Hron č.11amiesto Nemecká, most (PTCHEM, pod) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Hučava (Zvolen)miesto Hučava, most (smer Zvolenská Slatina) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Perec č. 1miesto Sikenička (Pavlová) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Perec č. 2miesto Sikenička (Pavlová) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Rohoznámiesto Rohozná pri Brezne (cestný most na Kozlovo) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Tajovský potok č. 1miesto Banská Bystrica (krytá plaváreň, nad) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
  • Hron č. 8miesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Hron č. 9amiesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Hron č. 9bmiesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Hron č. 9cmiesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Bystrianka č. 1 (Štiavnička)miesto Valaská – časť Piesok · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Bystrianka č. 2 (Trangoška)miesto Valaská – časť Piesok · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Hron č.11bmiesto Závadka nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Hron č.12miesto Závadka nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Lukavicamiesto Lukavica, pod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Neresnicamiesto Breziny, pod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Sikenica č. 1miesto Horša · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Sikenica č. 2miesto Horša · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • VN Tekovmiesto Nový Tekov, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • VN Závadka nad Hronommiesto Závadka nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
  • Hron č. 6amiesto Žiar nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Hron č. 6bmiesto Žiar nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Vajskovský potokmiesto Vajskovský potok, ústie · nesplnená norma v 4 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Lutilský potokmiesto Žiar nad Hronom – chatová oblasť (lávka cez potok) · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Slatina č. 1miesto VN Môťová, nad · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • VN Môťovámiesto VN Môťová, nad · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • VN Voznicamiesto Voznica, nad · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Brusniankamiesto Brusnianka, kúpele Brusno, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Hron č. 5miesto Žarnovica, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Kľakmiesto Žarnovická Huta · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Moštenický potok č.1miesto Moštenica, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Pokutský potokmiesto Žliabok v Hlbokej doline, pod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
  • Prochotský potokmiesto Horná Ždaňa, nad (horáreň) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ

Zobrazených je 40 revírov z 55, od najhoršieho.

Čo najčastejšie nevyhovuje

Počet miest v povodí, ktoré v roku 2025 nesplnili daný ukazovateľ

  1. benzo(a)pyrénPAU (spaľovanie a spad)14
  2. AOX (organicky viazané halogény)Škodlivé organické látky7
  3. dusičnanyŽiviny a dusík7
  4. fluoranténPAU (spaľovanie a spad)6
  5. fosfor celkovýŽiviny a dusík6
  6. CHSK (chemická spotreba kyslíka)Kyslík a organické látky6
  7. vodivosťSoli, pH a minerály5
  8. amónne iónyŽiviny a dusík5
  9. dusík celkovýŽiviny a dusík5
  10. arzénKovy4
  11. BSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)Kyslík a organické látky4
  12. pHSoli, pH a minerály4
  • počíta sa do skóre revíru
  • zobrazuje sa, do skóre sa nepočíta

Odkiaľ sú údaje a čo nehovoria

  • Povrchové vody: ročenky Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Kvalita povrchových vôd za roky 2022 až 2025. Zoznam miest a ukazovateľov, ktoré nesplnili normu podľa nariadenia vlády č. 269/2010 Z. z., sme prepísali do tabuľky v plugine. Staršie ročenky sú v inom formáte a nezahrnuli sme ich.
  • Podzemné vody: ročenky SHMÚ Kvalita podzemných vôd, stanice a prekročené ukazovatele v rokoch 2017 až 2025 podľa limitov pre pitnú vodu. Súvislosť s rybárskym revírom je len nepriama.
  • Čistiarne: register čistiarní odpadových vôd (VÚVH, EEA) zo súboru „Body pri revíroch“, teda len čistiarne do 2 km od čiary revíru. Čistiarní na Slovensku je podstatne viac.

Čo tieto údaje nehovoria. Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu. Miesto, ktoré v nej chýba, nie je dôkazom čistej vody, preto sa skóre revírov len znižuje a nikdy nezvyšuje. Priemyselných znečisťovateľov (Národný register znečisťovania) sme do zoznamu nezahrnuli, register bol pri zbere údajov nedostupný, a pri čistiarňach uvádzame len tie, ktoré sme našli pri revíroch. Presnú polohu má len 31 % miest SHMÚ, 47 % má polohu určenú len približne (podľa vodného útvaru, preto sa pri revíroch započítavajú slabšie) a 22 % nemá polohu vôbec, takže ich k revírom nepriraďujeme. Vzdialenosť, zhodu názvu toku a poradie určujeme sami, ide o orientačné priradenie.