Povodie
Znečistenie vody v povodí Hrona
- Miest v ročenke 2025
- 50
- Nesplnilo normu (72 %)
- 36
- Do skóre sa počíta
- 25
Prehľad povodia
V povodí Hrona je v ročenke SHMÚ 50 miest monitoringu, v roku 2025 z nich 36 (72 %) nesplnilo normu aspoň v jednom ukazovateli. Do skóre revírov sa počítajú 25.
Profil toku Hron
Miesta SHMÚ od prameňa k ústiu
Profil toku od prameňa k ústiupočet nesplnených ukazovateľov v roku 2025 na miestach SHMÚ
Ukázať miesta v tabuľke (23)
- Červená Skala, nadrkm 269,61 ukazovateľ
- Bujakovorkm 227,21 ukazovateľ
- Dubová, most (PTCHEM, nad)rkm 204,52 ukazovatele
- Nemecká, most (PTCHEM, pod)rkm 202,33 ukazovatele
- Medzibrod (most)rkm 195,71 ukazovateľ
- Šalkovárkm 181,61 ukazovateľ
- Banská Bystricarkm 175,81 ukazovateľ
- Hronsekrkm 165,3bez nesplnenej normy
- Zvolen (hať Podharajch)rkm 156,52 ukazovatele
- Budčarkm 148,21 ukazovateľ
- Trnavá Hora – Jalnárkm 140,1bez nesplnenej normy
- Žiar nad Hronomrkm 131,51 ukazovateľ
- Žarnovica, nadrkm 112,01 ukazovateľ
- Brehyrkm 93,91 ukazovateľ
- Tekovská Breznicarkm 88,9bez nesplnenej normy
- Kozárovcerkm 78,8bez nesplnenej normy
- Starý Tekov – most (pod MVE)rkm 70,5bez nesplnenej normy
- Kalná nad Hronomrkm 63,7bez nesplnenej normy
- Želiezovce (cestný most Želiezovce – Sikenica)rkm 35,6bez nesplnenej normy
- nad Biotikou (objekt CO, pod)rkm 1,96 ukazovateľov
- Kamenica nad Hronomrkm 1,75 ukazovateľov
- Závadka nad Hronomrkm 0,52 ukazovatele
- pod Biotikou (cestný most, pod)rkm 0,510 ukazovateľov
- norma nesplnená
- bez nesplnenej normy
- miesto nie je v ročenke
Vývoj po rokoch
Podiel miest v povodí, ktoré nesplnili normu
- 202225 z 2793 %
- 202338 z 4486 %
- 202438 z 5175 %
- 202536 z 5072 %
Mapa revírov
Revíry z povodia „Povodie Hrona“ podľa najbližšieho miesta SHMÚ
Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia vody, ryby, geológia
Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke.
Farba čiary revíru ukazuje počet ukazovateľov, ktoré nesplnili normu na najbližšom mieste SHMÚ (2025). Sivé revíry nemajú v okolí miesto s rovnakým názvom toku. Farbu môžeš prepnúť aj na podzemnú vodu a čistiarne.
Najhoršie miesta v povodí
Kliknutím sa rozbalí história po rokoch
Kremnica, podKremnický potok, rkm 12,68 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkamónne ióny●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáfosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenádusitany·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáKovymeď·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáolovo·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenázinok·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenákyanidy celkové·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnenáSoli, pH a minerályS (podľa ročenky SHMÚ)·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáhliník·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáNajbližšie miesto pre revíry: Kremnický potok
Zolná, ústieZolná, rkm 0,512 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkamónne ióny·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenádusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáKovyortuť·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáoktylfenol·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenápentachlórfenol●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáBiológia a baktériesaprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáPAU: 9 látok (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáfluorantén·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáantracén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenábenzo(k)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáfenantrén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenánaftalén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáperylén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: Zolná
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Veľký Ďur, nadĎurský potok, rkm 8,16 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
BudčaHron, rkm 148,21 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáfluorantén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Zvolen (pri vodomernej stanici)Slatina, rkm 1,94 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyoktylfenol·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáBiológia a baktériesaprobný index biosestónu·norma splnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 7 látok (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáfluorantén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáantracén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenábenzo(k)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáperylén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Červená Skala, nadHron, rkm 269,61 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Banská BystricaHron, rkm 175,81 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáKovyarzén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Kvetnianka, ústie (Bíňa, nad)Kvetnianka, rkm 0,72 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenácelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenávodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenávápnik–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Slatina, ústieSlatina, rkm 0,32 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáfluorantén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenábenzo(b)fluorantén●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
BP Hrona (Dúbrava), pod Biotikou (cestný most, pod)BP Hrona (Dúbrava), rkm 0,510 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Živiny a dusíkdusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáKovyarzén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenánikel–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerálychloridy–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfluoridy–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenározpustené látky žíhané (550 °C)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenásírany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáBP Hrona (Dúbrava), nad Biotikou (objekt CO, pod)BP Hrona (Dúbrava), rkm 1,96 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenácelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerályrozpustené látky (105 °C)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
ŠalkováHron, rkm 181,61 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáFarnáKvetnianka, rkm 13,93 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Dubová, most (PTCHEM, nad)Hron, rkm 204,52 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáheptachlór–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályS (podľa ročenky SHMÚ)–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenápH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáNajbližšie miesto pre revíry: Hron č. 8, Hron č. 9a, Hron č. 9b, Hron č. 9c
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Vajskovský potok, ústieVajskovský potok, rkm 0,21 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kovyarzén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáNajbližšie miesto pre revíry: Vajskovský potok
Nemecká, most (PTCHEM, pod)Hron, rkm 202,33 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáheptachlór–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályS (podľa ročenky SHMÚ)–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenápH–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)fluorantén–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: Hron č.10a, Hron č.10b, Hron č.11a
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Banská BystricaBystrica, rkm 2,10 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáNajbližšie miesto pre revíry: Bystrica (Ban. Bystrica)
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Starý HrádokStará Podlužianka, rkm 5,59 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyrozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPAU: 4 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenábenzo(b)fluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáperylén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Veľký DvorMalianka, rkm 6,34 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnenáNýrica, ústie, pri Pohronskom RuskoveNýrica, rkm 0,54 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Živiny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená
- norma nesplnená
- bez nesplnenej normy
- miesto nie je v ročenke
Revíry pri týchto miestach
Revíry, ktorých najbližšie miesto SHMÚ leží v tomto povodí
- Zolnámiesto Zolná, ústie · nesplnená norma v 4 z 4 rokov12 ukazovateľov
- VN Kalná n. Hronommiesto Kalná nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov11 ukazovateľov
- Kremnický potokmiesto Kremnica, pod · nesplnená norma v 3 z 4 rokov8 ukazovateľov
- Hron č. 1miesto Kamenica nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov5 ukazovateľov
- Hron č. 2miesto Kamenica nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov5 ukazovateľov
- Hron č.10amiesto Nemecká, most (PTCHEM, pod) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov3 ukazovatele
- Hron č.10bmiesto Nemecká, most (PTCHEM, pod) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov3 ukazovatele
- Hron č.11amiesto Nemecká, most (PTCHEM, pod) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov3 ukazovatele
- Hučava (Zvolen)miesto Hučava, most (smer Zvolenská Slatina) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
- Perec č. 1miesto Sikenička (Pavlová) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
- Perec č. 2miesto Sikenička (Pavlová) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
- Rohoznámiesto Rohozná pri Brezne (cestný most na Kozlovo) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
- Tajovský potok č. 1miesto Banská Bystrica (krytá plaváreň, nad) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov3 ukazovatele
- Hron č. 8miesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
- Hron č. 9amiesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
- Hron č. 9bmiesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
- Hron č. 9cmiesto Dubová, most (PTCHEM, nad) · nesplnená norma v 3 z 4 rokov2 ukazovatele
- Bystrianka č. 1 (Štiavnička)miesto Valaská – časť Piesok · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Bystrianka č. 2 (Trangoška)miesto Valaská – časť Piesok · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Hron č.11bmiesto Závadka nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Hron č.12miesto Závadka nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Lukavicamiesto Lukavica, pod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Neresnicamiesto Breziny, pod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Sikenica č. 1miesto Horša · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Sikenica č. 2miesto Horša · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- VN Tekovmiesto Nový Tekov, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- VN Závadka nad Hronommiesto Závadka nad Hronom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov2 ukazovatele
- Hron č. 6amiesto Žiar nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Hron č. 6bmiesto Žiar nad Hronom · nesplnená norma v 4 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Vajskovský potokmiesto Vajskovský potok, ústie · nesplnená norma v 4 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Lutilský potokmiesto Žiar nad Hronom – chatová oblasť (lávka cez potok) · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Slatina č. 1miesto VN Môťová, nad · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
- VN Môťovámiesto VN Môťová, nad · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
- VN Voznicamiesto Voznica, nad · nesplnená norma v 2 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Brusniankamiesto Brusnianka, kúpele Brusno, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Hron č. 5miesto Žarnovica, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Kľakmiesto Žarnovická Huta · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Moštenický potok č.1miesto Moštenica, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Pokutský potokmiesto Žliabok v Hlbokej doline, pod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
- Prochotský potokmiesto Horná Ždaňa, nad (horáreň) · nesplnená norma v 1 z 4 rokov1 ukazovateľ
Zobrazených je 40 revírov z 55, od najhoršieho.
Čo najčastejšie nevyhovuje
Počet miest v povodí, ktoré v roku 2025 nesplnili daný ukazovateľ
- počíta sa do skóre revíru
- zobrazuje sa, do skóre sa nepočíta
Odkiaľ sú údaje a čo nehovoria
- Povrchové vody: ročenky Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Kvalita povrchových vôd za roky 2022 až 2025. Zoznam miest a ukazovateľov, ktoré nesplnili normu podľa nariadenia vlády č. 269/2010 Z. z., sme prepísali do tabuľky v plugine. Staršie ročenky sú v inom formáte a nezahrnuli sme ich.
- Podzemné vody: ročenky SHMÚ Kvalita podzemných vôd, stanice a prekročené ukazovatele v rokoch 2017 až 2025 podľa limitov pre pitnú vodu. Súvislosť s rybárskym revírom je len nepriama.
- Čistiarne: register čistiarní odpadových vôd (VÚVH, EEA) zo súboru „Body pri revíroch“, teda len čistiarne do 2 km od čiary revíru. Čistiarní na Slovensku je podstatne viac.
Čo tieto údaje nehovoria. Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu. Miesto, ktoré v nej chýba, nie je dôkazom čistej vody, preto sa skóre revírov len znižuje a nikdy nezvyšuje. Priemyselných znečisťovateľov (Národný register znečisťovania) sme do zoznamu nezahrnuli, register bol pri zbere údajov nedostupný, a pri čistiarňach uvádzame len tie, ktoré sme našli pri revíroch. Presnú polohu má len 31 % miest SHMÚ, 47 % má polohu určenú len približne (podľa vodného útvaru, preto sa pri revíroch započítavajú slabšie) a 22 % nemá polohu vôbec, takže ich k revírom nepriraďujeme. Vzdialenosť, zhodu názvu toku a poradie určujeme sami, ide o orientačné priradenie.