Povodie
Znečistenie vody v povodí Váhu
- Miest v ročenke 2025
- 76
- Nesplnilo normu (72 %)
- 55
- Do skóre sa počíta
- 21
Prehľad povodia
V povodí Váhu je v ročenke SHMÚ 76 miest monitoringu, v roku 2025 z nich 55 (72 %) nesplnilo normu aspoň v jednom ukazovateli. Do skóre revírov sa počítajú 21.
Profil toku Váh
Miesta SHMÚ od prameňa k ústiu
Profil toku od prameňa k ústiupočet nesplnených ukazovateľov v roku 2025 na miestach SHMÚ
Ukázať miesta v tabuľke (18)
- Liptovský Mikuláš, Liptovská Mara, nadrkm 346,71 ukazovateľ
- vtok do Liptovskej Maryrkm 344,9bez nesplnenej normy
- Hubovárkm 308,81 ukazovateľ
- Stankovanyrkm 304,5bez nesplnenej normy
- Nezbudská Lúčka, mostrkm 266,5bez nesplnenej normy
- vyústenie OV z VAS a.s. Mojšova Lúčka, podrkm 260,7bez nesplnenej normy
- VD ZA nádrž, Hruštinyrkm 258,51 ukazovateľ
- Biokoridor, nad objektomrkm 258,51 ukazovateľ
- Akumulačná nádž, pravá strana MVErkm 258,51 ukazovateľ
- Budatín, most Dolná ulicarkm 252,31 ukazovateľ
- VN Hričov, podrkm 247,0bez nesplnenej normy
- Mikšová pri, mostrkm 230,1bez nesplnenej normy
- Piešťanyrkm 122,8bez nesplnenej normy
- Hlohovecrkm 100,71 ukazovateľ
- Sereď, nadrkm 81,06 ukazovateľov
- Šaľarkm 58,51 ukazovateľ
- Vlčanyrkm 41,7bez nesplnenej normy
- Komárnorkm 1,55 ukazovateľov
- norma nesplnená
- bez nesplnenej normy
- miesto nie je v ročenke
Vývoj po rokoch
Podiel miest v povodí, ktoré nesplnili normu
- 202270 z 8979 %
- 202365 z 9370 %
- 202463 z 10063 %
- 202555 z 7672 %
Mapa revírov
Revíry z povodia „Povodie Váhu“ podľa najbližšieho miesta SHMÚ
Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia
Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke.
Farba čiary revíru ukazuje počet ukazovateľov, ktoré nesplnili normu na najbližšom mieste SHMÚ (2025). Sivé revíry nemajú v okolí miesto s rovnakým názvom toku. Farbu môžeš prepnúť aj na podzemnú vodu a čistiarne.
Najhoršie miesta v povodí
Kliknutím sa rozbalí história po rokoch
ČOV Jablonka, podČierna Orava, rkm 3,23 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkycelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáBiológia a baktériesaprobný index biosestónu●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Skládka odpadov Široká, podBP Oravy (Homôlka), rkm 0,29 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŽiviny a dusíkamónne ióny●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenádusík celkový·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáKovyarzén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáchróm●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenákyanidy celkové·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenávodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenározpustené látky (105 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnenáchloridy●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáfluoridy●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenábenzo(ghi)perylén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Šárd – Horné SalibyŠárd, rkm 1,87 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyrozpustený kyslík●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenácelkový organický uhlík·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáamónne ióny●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávápnik●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Sereď, nadVáh, rkm 81,06 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenározpustený kyslík·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkamónne ióny·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusitany·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenáŠkodlivé organické látkyPFOS (perfluóroktánsulfonát)·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke·norma splnenávodivosť·norma splnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
SmoleniceSmolenický P., rkm 4,77 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenácelkový organický uhlík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyDEHP (ftalát)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfluorantén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
KomárnoVáh, rkm 1,55 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Živiny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáoktylfenol●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenátributylcín·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáBiológia a baktériekultivovateľné mikroorganizmy (22 °C)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáabundancia fytoplanktónu·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáchlorofyl a·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáfluorantén·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Jatov – Kendereš, zaTrnovec, rkm 1,39 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenádusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerálysírany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávápnik–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Svinianka, pod areálom AGRO PodhorieSvinianka, rkm 7,06 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkerozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusík celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkeBrumov, podVlára, rkm 12,73 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Živiny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáfosfor celkový●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenávápnik●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáfluorantén●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenábenzo(ghi)perylén●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Dolné DubovéDubovský P., rkm 3,42 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvápnik–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnenáPAU: 2 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáfluorantén–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: VN Dolné Dubové
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Chyžné (PL)Chyžnik, rkm 1,05 ukazovateľov v roku 2023
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkecelkový organický uhlík·norma splnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkerozpustený kyslík●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkamónne ióny●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkedusitany●norma nesplnená●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkefosfor celkový●norma nesplnená·norma splnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeHliník, nadLándorský K., rkm 6,36 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenározpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenávodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPAU: 1 látka (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Trnava, pod ČOVTrnávka, rkm 4,75 ukazovateľov v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenározpustený kyslík–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusičnany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáPoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
BP Oravy (Pastorník), pri výusti SEZ D.K. a.s.BP Oravy (Pastorník), rkm 0,14 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkdusitany–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáKovymeď–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáLietavská Svinná, podSvinianka, rkm 3,23 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáfosfor celkový–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenke●norma nesplnenáČastkovce, podDubová, rkm 10,86 ukazovateľov v roku 2023
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkerozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkamónne ióny–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkedusík celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkefosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkePoloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
Považský ChlmecKysuca, rkm 0,63 ukazovatele v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyCHSK (chemická spotreba kyslíka)·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenácelkový organický uhlík·norma splnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáŽiviny a dusíkdusitany●norma nesplnená●norma nesplnená·norma splnená·norma splnenáŠkodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená·norma splnená·norma splnená·norma splnenáPAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenábenzo(b)fluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáfluorantén·norma splnená·norma splnená·norma splnená●norma nesplnenáPolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: Kysuca č. 1, Kysuca č. 2a, Kysuca č. 2b, Kysuca č. 4
HlohovecVáh, rkm 100,71 ukazovateľ v roku 2025
Ukazovateľ2022202320242025Škodlivé organické látkyAOX (organicky viazané halogény)●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnená●norma nesplnenáSoli, pH a minerálypH●norma nesplnená·norma splnená●norma nesplnená·norma splnenáNajbližšie miesto pre revíry: Váh č. 4, Váh č. 4a, Váh č. 5
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
ŠanceKlanecnica, rkm 16,36 ukazovateľov v roku 2024
Ukazovateľ2022202320242025Živiny a dusíkdusitany●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefosfor celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkedusičnany●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená–miesto nie je v ročenkedusík celkový●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená–miesto nie je v ročenkeorganický dusík●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke·norma splnená–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerálypH·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePAU: 3 látky (do skóre sa nepočítajú)
Ukazovateľ2022202320242025PAU (spaľovanie a spad)benzo(a)pyrén·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkebenzo(ghi)perylén·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkefluorantén·norma splnená–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenkePolycyklické aromatické uhľovodíky. Norma pre benzo(a)pyrén je extrémne nízka (0,17 ng/l), preto ju prekračuje väčšina tokov; hlavným zdrojom je spaľovanie a spad z ovzdušia.
Najbližšie miesto pre revíry: Klanečnica
Dolné SalibySalibský Dudváh, rkm 8,65 ukazovateľov v roku 2023
Ukazovateľ2022202320242025Kyslík a organické látkyBSK₅ (biochemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeCHSK (chemická spotreba kyslíka)–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkerozpustený kyslík–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeŽiviny a dusíkfosfor celkový–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeSoli, pH a minerályvodivosť–miesto nie je v ročenke●norma nesplnená–miesto nie je v ročenke–miesto nie je v ročenkeNajbližšie miesto pre revíry: Štrkovisko Dolné Saliby
Poloha miesta je len približná (podľa vodného útvaru).
- norma nesplnená
- bez nesplnenej normy
- miesto nie je v ročenke
Revíry pri týchto miestach
Revíry, ktorých najbližšie miesto SHMÚ leží v tomto povodí
- Bošáčkamiesto Šiance · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 10,2 mg/l6 ukazovateľov
- Klanečnicamiesto Šance · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 12,7 mg/l6 ukazovateľov
- Petrovičkamiesto Petrovice, stred · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 4,2 mg/l5 ukazovateľov
- Štrkovisko Dolné Salibymiesto Dolné Saliby · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l5 ukazovateľov
- Čierňanka č. 1miesto Čadca, pod · nesplnená norma v 3 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,2 mg/l4 ukazovatele
- Čierňanka č. 2miesto Čadca, pod · nesplnená norma v 3 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 16,2 mg/l4 ukazovatele
- Gidra č. 1amiesto Malá Mača · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 27,2 mg/l4 ukazovatele
- Teplica č.1 (Turč. Teplice)miesto Malý Čepčín, pod, cestný most smer Ivančina · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,1 mg/l4 ukazovatele
- Teplica č.2 (Turč. Teplice)miesto Malý Čepčín, pod, cestný most smer Ivančina · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 7,6 mg/l4 ukazovatele
- Štiavnikmiesto Štiavnik, nad – vodárenský tok · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 4,2 mg/l4 ukazovatele
- Štrkovisko Malá Mačamiesto Malá Mača · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 12,6 mg/l4 ukazovatele
- Štrkovisko Čierny Brodmiesto Čierny Brod · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 51,0 mg/l4 ukazovatele
- Kysuca č. 1miesto Považský Chlmec · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 25,1 mg/l3 ukazovatele
- Kysuca č. 2amiesto Považský Chlmec · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 11,2 mg/l3 ukazovatele
- Kysuca č. 2bmiesto Považský Chlmec · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 1,8 mg/l3 ukazovatele
- Kysuca č. 4miesto Považský Chlmec · nesplnená norma v 4 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l3 ukazovatele
- Bystrica č. 1amiesto Bystrica, pod nádržou Nová Bystrica · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 3,3 mg/l3 ukazovatele
- Bystrica č. 1bmiesto Bystrica, pod nádržou Nová Bystrica · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 3,3 mg/l3 ukazovatele
- Bystrica č. 2miesto Bystrica, pod nádržou Nová Bystrica · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 1,9 mg/l3 ukazovatele
- Dubovámiesto Bašovce · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l3 ukazovatele
- Hričovský kanál č.2bmiesto Považské Podhradie · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 4,2 mg/l3 ukazovatele
- Nosický kanál č. 9miesto VN Nosice, pod · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 26,9 mg/l3 ukazovatele
- OR Považská Bystricamiesto Považská Bystrica, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 24,5 mg/l3 ukazovatele
- Sklabinský potokmiesto Tomčany, most · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 28,0 mg/l3 ukazovatele
- VN Dolné Dubovémiesto Dolné Dubové · nesplnená norma v 3 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l2 ukazovatele
- Podhradský potokmiesto Košecké Podrhadie, pod · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- Pružinka č. 1miesto Visolaje · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- Pružinka č. 2miesto Visolaje · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- VN Bábmiesto Bábsky, pod VN Báb · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 0,5 mg/l2 ukazovatele
- VN Suchá nad Parnoumiesto Suchá nad Parnou · nesplnená norma v 2 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 24,1 mg/l2 ukazovatele
- Biela Voda č. 1 (Púchov)miesto Vieska – Bezdedov · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 24,5 mg/l2 ukazovatele
- Biela Voda č. 2 (Púchov)miesto Vieska – Bezdedov · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- Kostolníkmiesto Kostolné · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 12,7 mg/l2 ukazovatele
- Lednicamiesto Lednica, ústie, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 13,7 mg/l2 ukazovatele
- Modrovský potokmiesto Modrová, nad · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 4,5 mg/l2 ukazovatele
- Parná č. 2miesto Horné Orešany · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 24,1 mg/l2 ukazovatele
- Parná č. 3miesto Horné Orešany · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 24,1 mg/l2 ukazovatele
- Porubský potokmiesto Konská · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 5,1 mg/l2 ukazovatele
- Porubský potok (Žilina)miesto Konská · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 5,1 mg/l2 ukazovatele
- Turiec č. 1a (Martin)miesto Turiec, nad Martinom, Košťany nad Turcom · nesplnená norma v 1 z 4 rokov · dusičnany v podzemnej vode okolia 28,0 mg/l2 ukazovatele
Zobrazených je 40 revírov z 132, od najhoršieho.
Čo najčastejšie nevyhovuje
Počet miest v povodí, ktoré v roku 2025 nesplnili daný ukazovateľ
- počíta sa do skóre revíru
- zobrazuje sa, do skóre sa nepočíta
Odkiaľ sú údaje a čo nehovoria
- Povrchové vody: ročenky Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Kvalita povrchových vôd za roky 2022 až 2025. Zoznam miest a ukazovateľov, ktoré nesplnili normu podľa nariadenia vlády č. 269/2010 Z. z., sme prepísali do tabuľky v plugine. Staršie ročenky sú v inom formáte a nezahrnuli sme ich.
- Podzemné vody: ročenky SHMÚ Kvalita podzemných vôd, stanice a prekročené ukazovatele v rokoch 2017 až 2025 podľa limitov pre pitnú vodu. Súvislosť s rybárskym revírom je len nepriama.
- Podzemné vody, namerané hodnoty: verejné rozhranie SHMÚ „Výsledky monitorovania kvality podzemnej vody“. Skutočne namerané hodnoty (dusičnany, amónne ióny, železo, chloridy, kovy, pesticídy, PFAS, rozpúšťadlá) máme pri 758 staniciach; pri každej látke berieme najvyššiu hodnotu z odberov v roku 2025 (pri staniciach bez údajov za tento rok z jedného z dvoch predchádzajúcich rokov). Hodnota rovná norme sa počíta za prekročenie, tak ako v SHMÚ.
- Čistiarne: register čistiarní odpadových vôd (VÚVH, EEA) zo súboru „Body pri revíroch“, teda len čistiarne do 2 km od čiary revíru. Čistiarní na Slovensku je podstatne viac.
Čo tieto údaje nehovoria. Ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu. Miesto, ktoré v nej chýba, nie je dôkazom čistej vody, preto sa skóre revírov len znižuje a nikdy nezvyšuje. Priemyselných znečisťovateľov (Národný register znečisťovania) sme do zoznamu nezahrnuli, register bol pri zbere údajov nedostupný, a pri čistiarňach uvádzame len tie, ktoré sme našli pri revíroch. Presnú polohu má len 31 % miest SHMÚ, 47 % má polohu určenú len približne (podľa vodného útvaru, preto sa pri revíroch započítavajú slabšie) a 22 % nemá polohu vôbec, takže ich k revírom nepriraďujeme. Vzdialenosť, zhodu názvu toku a poradie určujeme sami, ide o orientačné priradenie.