Skóre podmienok na love, najlepšie okno dňa a revíry od najlepších podmienok Nízka aktivita · priemer z jedného revíru 15:00–17:00 VN Kozárovce, skóre okna 14. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Prepočítané o 04:04. Priebeh toku a jeho revíry. Farbu čiar prepneš na podmienky dnes, kvalitu alebo ľubovoľný iný parameter. Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Pri každom revíri vidíš, z čoho sa skladá, ako je to podložené a odkiaľ údaje sú. Výška terénu pozdĺž revíru a približná hladina. Vodná nádrž Ide o vodnú nádrž, preto sa tu tok nehodnotí: voda nemá prúd, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu pozdĺž revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientačná (chyba niekoľko metrov). Načítavam 3D model terénu… Vývoj okolia a prírody od 2017 do 2023: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Kvalita vody podľa SHMÚ, čistiarne pri revíroch a podzemná voda v okolí 1 z 1 revíru s údajom SHMÚ revírov toku má pri najbližšom mieste nesplnenú normu aspoň v jednom ukazovateli. 1 z 1 revíru s meraním má v okolí podzemnú vodu s hodnotou nad hranicou aspoň v jednom ukazovateli. Znečistenie vody v povodí HronaZnečistená voda na Slovensku Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemných vôd), register čistiarní z VÚVH a EEA. Miesto SHMÚ sa k revíru priradí podľa rovnakého názvu toku a vzdialenosti; ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu, preto chýbajúce miesto nie je dôkazom čistej vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 421 mg/l, stredne tvrdá voda (12,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kobalt 11,6 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 55°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 60nGy/h dávkový príkon 87. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. – Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie. 51vrtov do 3 km 185 rozborov vody v okolí Z toho 51 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 7lokalít do 3 km 7 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 7záznamov do 5 km 6 ložísk, 1 rudný výskyt Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,08typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 12,3°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,20 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 421mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 60nGy/h vo vzduchu rozsah 60 až 60 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 55 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 51 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 34 ostatných; s číslom archívnej správy 51. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto revíry spravuje a kde ležia Povodie Hrona
Teraz pri vode
Dnes na toku VN Kozárovce
Priemer revírov toku
Najlepšie okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: vodná nádrž
Terén v 3D
Historické snímky



Znečistenie vody na toku VN Kozárovce
Povrchová voda pri revírochnajbližšie miesto monitoringu SHMÚ, 2025
Podzemná voda: namerané hodnotytypická hodnota zo staníc do 10 km, 2025
Najvyššie dusičnany
Geológia a geochémia toku VN Kozárovce
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodov kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyslosť vody
Tvrdosť vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
23,9 mg/l84. percentil17,7 mg/l65. percentil47,3 mg/l58. percentil16,4 mg/l54. percentil224 mg/l54. percentil0,114 mg/l50. percentil2,86 mg/l48. percentil61,0 mg/l47. percentilŽiviny a organické znečistenie
12,3 mg/l80. percentil0,255 mg/l65. percentil0,151 mg/l61. percentil3,07 mg/l47. percentilKovy
81,2 μg/l75. percentil0,170 mg/l70. percentil10,3 μg/l66. percentil115 μg/l64. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
11,6 mg/kg84. percentil11,9 mg/kg81. percentil1,39 mg/kg78. percentil0,299 mg/kg73. percentil19,6 mg/kg69. percentil77,4 mg/kg68. percentil3,13 mg/kg66. percentil0,149 mg/kg65. percentil106 mg/kg59. percentil25,3 mg/kg57. percentil0,194 mg/kg52. percentil0,371 mg/kg49. percentil0,177 mg/kg32. percentil60,3 mg/kg31. percentil18,8 mg/kg24. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1 240 mg/kg80. percentil5 302 mg/kg76. percentil0,986 %70. percentil1,58 %61. percentil2,75 %54. percentil5,53 %46. percentil743 mg/kg36. percentil1,18 %20. percentil0,577 %11. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
544 mg/kg87. percentil74,7 mg/kg87. percentil34,1 mg/kg80. percentil1,93 mg/kg79. percentil35,3 mg/kg76. percentil93,2 mg/kg62. percentil473 mg/kg62. percentil59,8 mg/kg47. percentil12,6 mg/kg38. percentil115 mg/kg30. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
9,88 ppm93. percentil3,10 ppm86. percentil1,37 %68. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 5 31,0 Bq/l 10,6 Bq/l potok, rieka 2 7,97 Bq/l 6,84 Bq/l prameň 3 33,2 Bq/l 1,13 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Volkovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o. 2,8 km Volkovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o. 2,8 km Rybník nad Hronom stavebný kameň Ťažené ložisko – ČESATO, s.r.o. 3,3 km Rybník nad Hronom stavebný kameň Ťažené ložisko – ČESATO, s.r.o. 3,3 km Čierne Kľačany stavebný kameň Ťažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec 4,9 km Čierne Kľačany stavebný kameň Ťažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hĺbka Archívna správa Od vody Le-4 mapovací 128,0 m 11354180 m Kozárovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 37,0 m 49141 134Aa58.pdf350 m V-2 inžiniersko-geologický 6,0 m 87729840 m V-3 inžiniersko-geologický 6,0 m 87729860 m V-1 inžiniersko-geologický 6,0 m 87729870 m Kozárovce pozorovací vrt SHMÚ 10,3 m 12878 134Aa12.pdf1,0 km JRD Kozárovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 28236 134Aa19.pdf1,1 km Kozárovce úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 150,0 m 44324 134Aa54.pdf1,1 km Kozárovce /škola/ úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 24,5 m 17808 134Aa30.pdf1,5 km Kozárovce pozorovací vrt SHMÚ 7,4 m 12878 134Aa14.pdf1,6 km Čaradice negatívny vrt 200,0 m 7804 122Cc9.pdf2,0 km Čaradice negatívny vrt 150,0 m 7804 122Cc11.pdf2,0 km Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 8,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Kozárovce – vodná nádrž – Kozárovce – 1985 – 220 m Kozárovce – obec – Kozárovce – 1992 – 490 m Kozárovce – cintorín – Kozárovce 200 m² 1980 – 1,1 km Kozárovce – Rampy – Kozárovce 200 m² 1988 – 2,4 km Kozárovce – Kameňolom – Kozárovce – 1980 – 2,5 km Kozárovce – Helena – Kozárovce 200 m² 1970 – 2,8 km Volkovce 3 600 m² 1970 – 2,8 km Ako čítať tieto údaje
Organizácie a lokalita
Organizácie na tokukto revíry spravuje a aké podmienky tam dnes sú
Ďalšie toky v okolí
8z 100
1445revírov
Farba na mape
Načítavam mapu…
nižšievyššie
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 40,0 μg/lmedián 4,10 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
AntimónSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
OrtuťHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
MeďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,1 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 86,0 μg/lmedián 22,0 μg/l13 vzoriek
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,0200 mg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
SelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
ZinokZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 699 μg/lmedián 7,00 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
ChrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



