Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Kozárovce vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Kozárovce, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1901952002050,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 204-től 194 m tengerszint feletti magasságig 1,1 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    194 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    194 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    204 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Kozárovce vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 17.
    VN Kozárovce vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 2.
    VN Kozárovce vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. jún. 1.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Kozárovce vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok 25–50 mg/l1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Kozárovce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 421 mg/l, stredne tvrdá voda (12,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 11,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    60nGy/h dávkový príkon

    87. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    51vrtov do 3 km

    185 rozborov vody v okolí

    Z toho 51 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    6 ložísk, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3,1 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)50%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles50%SR 6,8 %
    • malý zdvih50%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Hronskej pahorkatiny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Komjatická depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,08typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    12,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,20 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    421mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • NátriumNa23,9 mg/l84. percentil
    • KloridokCl17,7 mg/l65. percentil
    • SzulfátokSO447,3 mg/l58. percentil
    • MagnéziumMg16,4 mg/l54. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3224 mg/l54. percentil
    • FluoridokF0,114 mg/l50. percentil
    • DraslíkK2,86 mg/l48. percentil
    • KalciumCa61,0 mg/l47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO312,3 mg/l80. percentil
    • FosforečnanyPO40,255 mg/l65. percentil
    • AmóniumNH40,151 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,07 mg/l47. percentil

    Fémek

    • MangánMn81,2 μg/l75. percentil
    • VasFe0,170 mg/l70. percentil
    • CinkZn10,3 μg/l66. percentil
    • AlumíniumAl115 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KobaltCo11,6 mg/kg84. percentil
    • ArzénAs11,9 mg/kg81. percentil
    • AntimonSb1,39 mg/kg78. percentil
    • BizmutBi0,299 mg/kg73. percentil
    • ÓlomPb19,6 mg/kg69. percentil
    • VanádiumV77,4 mg/kg68. percentil
    • CínSn3,13 mg/kg66. percentil
    • HiganyHg0,149 mg/kg65. percentil
    • CinkZn106 mg/kg59. percentil
    • RézCu25,3 mg/kg57. percentil
    • KadmiumCd0,194 mg/kg52. percentil
    • MolibdénMo0,371 mg/kg49. percentil
    • SzelénSe0,177 mg/kg32. percentil
    • KrómCr60,3 mg/kg31. percentil
    • NikkelNi18,8 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MangánMn1 240 mg/kg80. percentil
    • TitánTi5 302 mg/kg76. percentil
    • NátriumNa0,986 %70. percentil
    • DraslíkK1,58 %61. percentil
    • VasFe2,75 %54. percentil
    • AlumíniumAl5,53 %46. percentil
    • FoszforP743 mg/kg36. percentil
    • KalciumCa1,18 %20. percentil
    • MagnéziumMg0,577 %11. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr544 mg/kg87. percentil
    • CérCe74,7 mg/kg87. percentil
    • YtriumY34,1 mg/kg80. percentil
    • BerilliumBe1,93 mg/kg79. percentil
    • LítiumLi35,3 mg/kg76. percentil
    • RubídiumRb93,2 mg/kg62. percentil
    • BáriumBa473 mg/kg62. percentil
    • BórB59,8 mg/kg47. percentil
    • GáliumGa12,6 mg/kg38. percentil
    • StronciumSr115 mg/kg30. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    60nGy/h vo vzduchu

    rozsah 60 až 60 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,88 ppm93. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,10 ppm86. percentil
    • Kálium (K)K1,37 %68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Komjatická depresia100%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kozárovce – vodná nádrž – Kozárovce – nijaký (220 m od vody)Kozárovce – obec – Kozárovce – občasný (490 m od vody)Kozárovce – cintorín – Kozárovce – nijaký (1,1 km od vody)Kozárovce – Rampy – Kozárovce – občasný (2,4 km od vody)Kozárovce – Kameňolom – Kozárovce – nijaký (2,5 km od vody)Kozárovce – Helena – Kozárovce – nijaký (2,8 km od vody)Volkovce – občasný (2,8 km od vody)b1 (8,6 km od vody)b1 (9,6 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (3,3 km od vody)Čierne Kľačany – stavebný kameň (4,9 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (3,3 km od vody)Čierne Kľačany – stavebný kameň (5,0 km od vody)Hronský Beňadik – keramické suroviny – ryolit (4,8 km od vody)Kozárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Kozárovce – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)JRD Kozárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kozárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Kozárovce /škola/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Kozárovce – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Čaradice – negatívny vrt (2,0 km od vody)Čaradice – negatívny vrt (2,0 km od vody)Žiar nad Hronom – Psiare – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Kozárovce – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kozárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kozárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Kozárovce, č.d. 61, 900m JJZ od K222 – studňa (290 m od vody)Kozárovce, č.d. 259, 1100m JJZ od K201 – studňa (1,0 km od vody)Kozárovce – za mlynom – vrt (1,3 km od vody)Čaradice, 900m SV od K262 pri st.mlyne – prameň (1,4 km od vody)Kozárovce, 600m SV od K213 – vrt (1,6 km od vody)Čaradice, č.d.196, 1100m S od K262 – vrt (2,2 km od vody)Kozárovce – vrt (2,3 km od vody)Čaradice, 1300m SSZ od K262 – prameň (2,4 km od vody)Psiare, 1000m Z od K296 – vrt (2,4 km od vody)Tekovské Nemce, č.d. 136, 500m S od K248 – vrt (2,5 km od vody)Psiare, 900m JZ od K316 Krivín – vrt (2,5 km od vody)Psiare, č.d. 35, 500m SZ od K316 – vrt (2,8 km od vody)Zubor motorest, 900m JZ od K304 – vrt (2,8 km od vody)Hronský Beňadik, Janovská 231, 900m ZSZ od K248 – studňa (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO38×
    • Na-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • K-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-NO31×
    • Ca-HCO3-Cl1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H4×
    • trieda A4×
    • trieda D2×
    • trieda C1×
    • trieda F1×
    • trieda E1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 4,10 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,1 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 22,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,0200 mg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 699 μg/lmedián 7,00 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa531,0 Bq/l10,6 Bq/l
    potok, rieka27,97 Bq/l6,84 Bq/l
    forrás333,2 Bq/l1,13 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.2,8 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.2,8 km
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.3,3 km
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.3,3 km
    Čierne Kľačanystavebný kameňŤažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec4,9 km
    Čierne Kľačanystavebný kameňŤažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    51 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 34 ostatných; s číslom archívnej správy 51.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m23×
    • 10–30 m6×
    • 30–100 m12×
    • 100–300 m10×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Le-4mapovací128,0 m11354180 m
    Kozárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou37,0 m49141 134Aa58.pdf350 m
    V-2inžiniersko-geologický6,0 m87729840 m
    V-3inžiniersko-geologický6,0 m87729860 m
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m87729870 m
    Kozárovcepozorovací vrt SHMÚ10,3 m12878 134Aa12.pdf1,0 km
    JRD Kozárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m28236 134Aa19.pdf1,1 km
    Kozárovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m44324 134Aa54.pdf1,1 km
    Kozárovce /škola/úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,5 m17808 134Aa30.pdf1,5 km
    Kozárovcepozorovací vrt SHMÚ7,4 m12878 134Aa14.pdf1,6 km
    Čaradicenegatívny vrt200,0 m7804 122Cc9.pdf2,0 km
    Čaradicenegatívny vrt150,0 m7804 122Cc11.pdf2,0 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 528,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kozárovce – vodná nádrž – Kozárovce–1985–220 m
    Kozárovce – obec – Kozárovce–1992–490 m
    Kozárovce – cintorín – Kozárovce200 m²1980–1,1 km
    Kozárovce – Rampy – Kozárovce200 m²1988–2,4 km
    Kozárovce – Kameňolom – Kozárovce–1980–2,5 km
    Kozárovce – Helena – Kozárovce200 m²1970–2,8 km
    Volkovce3 600 m²1970–2,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Léva1 horgászvíz · 1,1 km8VN Kozárovce8

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam