Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Paríž

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Paríž, wynik okna 17.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Powolny ciek Rzeka nizinna ze spokojnym nurtem, przy brzegach płycizny, a w zakolach głębsze doły.

    1101151201250 km5 km10 km
    Profil wysokościowy cieku: od 121 do 112 m n.p.m. na 12,0 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    122 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    111 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    11 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    0,9 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,06

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Paríž, rok 2017
    2017zdjęcia z 18 lip 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Paríž, rok 2020
    2020zdjęcia z 12 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Paríž, rok 2023
    2023zdjęcia z 20 maj 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Paríž

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • azotany ponad normę (od 50 mg/l)1
    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1
    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1

    Najwyższe azotany

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Paríž

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Mg–Ca–HCO₃

    Mineralizácia 1 048 mg/l, veľmi tvrdá voda (31,2 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Ortuť 0,233 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 78. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    48. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 40,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    151vrtov do 3 km

    395 rozborov vody v okolí

    Z toho 151 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    75°C na ústí vrtu

    5 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Bruty – VTB-1, 5,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    15 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    2 ložiská, 18 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • malý zdvih25%SR 7,7 %
    • veľmi veľký zdvih25%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly60%SR 3,9 %
    • Żwiry40%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)60%SR 3,3 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)20%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)20%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine67%SR 1,6 %
    • kvartér hronských terás v Podunajskej nížine33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Komárňanská okrajová kryha100%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,14typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    31,2°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    1 048mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Mg–Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnezMg69,3 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3565 mg/l96. percentil
    • SódNa53,6 mg/l95. percentil
    • DraslíkK13,0 mg/l95. percentil
    • SiarczanySO4134 mg/l94. percentil
    • WapńCa109 mg/l91. percentil
    • ChlorkiCl50,0 mg/l91. percentil
    • FluorkiF0,254 mg/l90. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AzotanyNO340,2 mg/l96. percentil
    • AmóniumNH40,778 mg/l91. percentil
    • FosforečnanyPO40,667 mg/l88. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,45 mg/l85. percentil

    Metale

    • ManganMn83,9 μg/l76. percentil
    • ŻelazoFe0,0879 mg/l44. percentil
    • CynkZn4,54 μg/l33. percentil
    • GlinAl15,4 μg/l12. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • RtęćHg0,233 mg/kg78. percentil
    • AntymonSb1,06 mg/kg73. percentil
    • ArsenAs8,64 mg/kg69. percentil
    • KobaltCo9,77 mg/kg69. percentil
    • MiedźCu24,6 mg/kg54. percentil
    • WanadV67,6 mg/kg49. percentil
    • OłówPb15,2 mg/kg48. percentil
    • CynkZn93,5 mg/kg47. percentil
    • BizmutBi0,208 mg/kg47. percentil
    • CínSn2,54 mg/kg45. percentil
    • NikielNi22,7 mg/kg40. percentil
    • ChromCr65,6 mg/kg39. percentil
    • KadmCd0,135 mg/kg37. percentil
    • SelenSe0,170 mg/kg30. percentil
    • MolibdenMo0,195 mg/kg15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • WapńCa4,42 %77. percentil
    • FosforP1 076 mg/kg75. percentil
    • TitánTi5 064 mg/kg71. percentil
    • MagnezMg1,18 %70. percentil
    • DraslíkK1,59 %62. percentil
    • ŻelazoFe2,92 %62. percentil
    • SódNa0,861 %49. percentil
    • GlinAl5,55 %47. percentil
    • ManganMn783 mg/kg43. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • CérCe72,9 mg/kg85. percentil
    • StronciumSr172 mg/kg76. percentil
    • YtriumY30,0 mg/kg63. percentil
    • LítiumLi31,3 mg/kg60. percentil
    • ZirkónZr418 mg/kg55. percentil
    • BorB62,1 mg/kg55. percentil
    • RubídiumRb87,4 mg/kg47. percentil
    • BáriumBa419 mg/kg44. percentil
    • BerylBe1,16 mg/kg36. percentil
    • GáliumGa10,4 mg/kg23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,58 ppm49. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,27 ppm48. percentil
    • Potas (K)K1,29 %47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Komárňanská okrajová kryha100%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,6°C
    • Priemerná júlová teplota19,6°C
    • Ročné zrážky624mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kamenný Most – občasný (70 m od vody)Kamenný Most – občasný (80 m od vody)Ľubá – nijaký (140 m od vody)Šarkan – Diva – Diva – nijaký (360 m od vody)Malá nad Hronom – trvalý (420 m od vody)Šarkan – Diva – Diva – nijaký (510 m od vody)Kamenný Most – občasný (570 m od vody)Gbelce – občasný (660 m od vody)Malá nad Hronom – občasný (670 m od vody)Gbelce – nedá sa odhadnúť (950 m od vody)Šarkan – občasný (1,2 km od vody)Ľubá – nijaký (1,3 km od vody)Malá nad Hronom – nijaký (1,5 km od vody)Gbelce – nijaký (1,7 km od vody)Kamenín – nijaký (2,2 km od vody)Bruty – VTB-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)Štúrovo – FGŠ-1 – nekúpeľný (6,4 km od vody)Štúrovo – VŠ-1 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Štúrovo – OPKS – nekúpeľný (7,2 km od vody)Obid – FGO-1 – nekúpeľný (8,7 km od vody)FGŠ-1 – k5 (4,8 km od vody)VTB-1 – l2 (6,5 km od vody)FGO-1 – i1 (8,8 km od vody)b1 (860 m od vody)b1 (1,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)d1 (7,4 km od vody)Štúrovo (7,9 km od vody)Gbelce – tehliarske suroviny (440 m od vody)Gbelce – tehliarske suroviny (440 m od vody)Kamenný Most – hlina I. – tehliarske suroviny (120 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 9,864 – 20,007 – štrkopiesky (140 m od vody)Ľubá – hlina I. – tehliarske suroviny (180 m od vody)Kamenný Most – piesok – stavebný piesok – piesky (390 m od vody)Gbelce – uhlie (890 m od vody)Gbelce – Paríž – tehliarske suroviny (900 m od vody)Ľubá – piesok I. – stavebný piesok – piesky (1,2 km od vody)Ľubá – hlina II. – tehliarske suroviny (1,3 km od vody)Malá nad Hronom – tehelňa – tehliarske suroviny (1,4 km od vody)Malá nad Hronom – piesok – stavebný piesok – piesky (1,9 km od vody)Kamenný Most – pieskovec – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)Ľubá – piesok II. – stavebný piesok – piesky (2,0 km od vody)Belá – hlina I. – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Belá – hlina II. – tehliarske suroviny (3,4 km od vody)Kamenica nad Hronom – tufit I. – stavebný kameň – andezitový tuf (4,4 km od vody)Nová Vieska – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 20,007 – 29,902 – štrkopiesky (4,8 km od vody)Kamenica nad Hronom – tuf – stavebný kameň – andezitový tuf (4,9 km od vody)Diva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Diva – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Kamenný Most – pozorovací vrt SHMÚ (270 m od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Kamenný Most – pozorovací vrt SHMÚ (440 m od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Kamenný Most – vrt pre vodné dielo (1,1 km od vody)Malá nad Hronom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Ľubá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Šarkan – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kamenný Most – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Kamenný Most – negatívny vrt (1,4 km od vody)Kamenín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kamenný Most – vrt pre vodné dielo (1,7 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ľubá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kamenný Most – negatívny vrt (1,9 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kamenný Most – negatívny vrt (2,0 km od vody)Gbelce – negatívny vrt (2,0 km od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Kamenín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kamenný Most – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Gbelce – negatívny vrt (2,3 km od vody)Kamenný Most – negatívny vrt (2,3 km od vody)Gbelce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Kamenín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Kamenín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Kamenín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 3,00 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 340 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 60,0 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 270 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 270 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 750 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 21,8 mg/lmedián 12,9 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2010, 750 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,2 μg/lmedián 2,40 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 460 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 259 μg/lmedián 72,0 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 201 μg/lmedián 192 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,5 μg/lmedián 1,30 μg/l33 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,90 μg/lmedián 1,50 μg/l33 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,10 μg/lmedián 1,70 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0600 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 450 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa610,6 Bq/l5,23 Bq/l
    upravený prameň111,3 Bq/l11,3 Bq/l
    źródło242,5 Bq/l38,2 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Gbelcetehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená440 m
    Gbelcetehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená440 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    151 vrtov v pásme 3 km, z toho 45 hydrogeologických a 106 ostatných; s číslom archívnej správy 151.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m64×
    • 10–30 m28×
    • 30–100 m27×
    • 100–300 m22×
    • nad 300 m10×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Divaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m18585 2Ac7.pdf80 m
    3-013 Šarkanhydrogeologický8,2 m10174880 m
    ŠD-2inžiniersko-geologický3,0 m8547780 m
    Divaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou34,0 m10880 2Ac6.pdf90 m
    ŠD-4inžiniersko-geologický3,0 m85477100 m
    s.č.536inžiniersko-geologický30,0 m12240100 m
    Sv-68ložiskový305,0 m25492130 m
    Kamenný Mostúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 m11430 2Ad21.pdf170 m
    VS-3inžiniersko-geologický6,0 m85788190 m
    VS-2inžiniersko-geologický6,0 m85788190 m
    Š-32ložiskový125,4 m11347200 m
    VS-1inžiniersko-geologický6,0 m85788200 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Bruty – VTB-175 °C–1927 mNa-Clvyužívaný bez nahlasovania údajov5,9 km
    Štúrovo – FGŠ-140 °C70,0 l/s210 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,4 km
    Štúrovo – VŠ-139 °C49,0 l/s125 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,5 km
    Štúrovo – OPKS36 °C6,0 l/s97 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný7,2 km
    Obid – FGO-120 °C2,1 l/s1000 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 52860 m
    FGŠ-1geotermálna voda38 – 55> 5014,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 525,1 km
    VTB-1geotermálna voda55 – 805 – 1516,5 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 517,4 km
    kategória Štúrovotermálne kúpalisko––17,9 km
    FGO-1geotermálna voda15 – 22< 518,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kamenný Most4 500 m²1970–70 m
    Kamenný Most7 000 m²1970–80 m
    Ľubá900 m²1980–140 m
    Šarkan – Diva – Diva200 m²1970–360 m
    Malá nad Hron10 000 m²1970–420 m
    Šarkan – Diva – Diva250 m²1970–510 m
    Kamenný Most800 m²1970–570 m
    Gbelce40 000 m²1970–660 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Štúrovo1 łowisko · 12 km11Paríž11

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Hron