Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Tekovský potok

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

Tekovský potok, wynik okna 34.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe.

    1502002503000 km2 km4 km
    Profil wysokościowy cieku: od 278 do 198 m n.p.m. na 5,7 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    278 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    191 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    88 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    15 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,28

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Tekovský potok, rok 2017
    2017zdjęcia z 17 lip 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Tekovský potok, rok 2020
    2020zdjęcia z 2 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Tekovský potok, rok 2023
    2023zdjęcia z 1 cze 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Tekovský potok

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Tekovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 214 mg/l, mäkká voda (6,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 258 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    58nGy/h dávkový príkon

    82. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Halda z kameňolomu (halda), 2,8 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 11,6 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Hron).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    103vrtov do 3 km

    439 rozborov vody v okolí

    Z toho 103 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    27°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Obyce – KD-1, výdatnosť 3,5 l/s, 7,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    8 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    13záznamov do 5 km

    11 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,8m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 5 – 1033%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity67%SR 6,6 %
    • Íly33%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)67%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)33%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová100%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače50%SR 0,0 %
    • neogén Hronskej pahorkatiny50%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • A2 základný výrazný, resp. nevýrazný67%SR 0,0 %
    • silikátovo-karbonátogénna, príp. silikátovo-sulfidogénna mineralizácia33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3100%SR 6,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B75%SR 18 %
    • G25%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Žiarska kotlina80%SR 6,4 %
    • Komjatická depresia20%SR 2,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    6,0°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,08 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    214mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SódNa10,8 mg/l57. percentil
    • ChlorkiCl9,95 mg/l53. percentil
    • DraslíkK2,97 mg/l50. percentil
    • SiarczanySO429,8 mg/l34. percentil
    • FluorkiF0,0821 mg/l31. percentil
    • MagnezMg7,69 mg/l23. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3106 mg/l20. percentil
    • WapńCa30,6 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,211 mg/l61. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,46 mg/l57. percentil
    • AmóniumNH40,0865 mg/l41. percentil
    • AzotanyNO34,88 mg/l37. percentil

    Metale

    • CynkZn15,9 μg/l81. percentil
    • GlinAl154 μg/l72. percentil
    • ŻelazoFe0,164 mg/l69. percentil
    • ManganMn58,4 μg/l66. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CynkZn258 mg/kg93. percentil
    • KadmCd0,762 mg/kg91. percentil
    • MiedźCu51,8 mg/kg89. percentil
    • WanadV101 mg/kg89. percentil
    • OłówPb30,3 mg/kg87. percentil
    • CínSn4,37 mg/kg85. percentil
    • KobaltCo11,7 mg/kg85. percentil
    • AntymonSb1,97 mg/kg83. percentil
    • ArsenAs11,4 mg/kg80. percentil
    • RtęćHg0,249 mg/kg79. percentil
    • BizmutBi0,306 mg/kg74. percentil
    • MolibdenMo0,481 mg/kg66. percentil
    • SelenSe0,241 mg/kg49. percentil
    • NikielNi20,3 mg/kg30. percentil
    • ChromCr54,6 mg/kg22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1 751 mg/kg93. percentil
    • TitánTi5 974 mg/kg86. percentil
    • ŻelazoFe3,54 %82. percentil
    • FosforP1 173 mg/kg82. percentil
    • GlinAl6,48 %75. percentil
    • SódNa0,975 %69. percentil
    • MagnezMg0,905 %52. percentil
    • WapńCa1,93 %47. percentil
    • DraslíkK1,33 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY39,1 mg/kg92. percentil
    • BáriumBa527 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr168 mg/kg74. percentil
    • CérCe61,9 mg/kg60. percentil
    • BerylBe1,55 mg/kg58. percentil
    • GáliumGa14,5 mg/kg54. percentil
    • ZirkónZr389 mg/kg45. percentil
    • RubídiumRb84,6 mg/kg39. percentil
    • LítiumLi25,0 mg/kg23. percentil
    • BorB41,6 mg/kg12. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    58nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 71 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,30 ppm88. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,05 ppm84. percentil
    • Potas (K)K1,33 %59. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda z kameňolomu – 5 – halda (2,8 km od vody)Hronský Beňadik – nijaký (40 m od vody)Hronský Beňadik – trvalý (70 m od vody)Tekovské Nemce – Sýkorov jarok – Tekovské Nemce – nijaký (160 m od vody)Hronský Beňanik – Hronský Beňadik – nijaký (1,4 km od vody)Čaradice – trvalý (1,8 km od vody)Remiatka – Orovnica – nijaký (2,0 km od vody)Nová Baňa – nijaký (2,5 km od vody)Kozárovce – cintorín – Kozárovce – nijaký (2,6 km od vody)Obyce – KD-1 – nekúpeľný (7,8 km od vody)KD-1 – j1 (9,0 km od vody)b1 (4,6 km od vody)b1 (4,9 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Čierne Kľačany – stavebný kameň (4,1 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (4,1 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (4,5 km od vody)Čierne Kľačany – stavebný kameň (4,1 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (4,1 km od vody)Volkovce – štrkopiesky a piesky (4,5 km od vody)Veľká Lehota – stavebný kameň (4,4 km od vody)Opatovce – Kamenné vráta I – stavebný kameň (4,7 km od vody)Opatovce – Kamenné vráta – stavebný kameň (4,8 km od vody)Nová Baňa – Čičerka – stavebný kameň (4,9 km od vody)Obyce – Osná dolina – stavebný kameň (4,9 km od vody)Hronský Beňadik – keramické suroviny – ryolit (1,4 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 98,721 – 109,85 – štrkopiesky (1,9 km od vody)Starohutský vodopád – hydrogeológia (3,2 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Hronský Beňadik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Hronský Beňadik – monitorovací vrt (90 m od vody)Hronský Beňadik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Hronský Beňadik – pozorovací vrt SHMÚ (240 m od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Hronský Beňadik – monitorovací vrt (320 m od vody)Hronský Beňadik – monitorovací vrt (350 m od vody)Hronský Beňadik – monitorovací vrt (400 m od vody)Hronský Beňadik – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Tekovské Nemce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Hronský Beňadik – monitorovací vrt (630 m od vody)Hronský Beňadik – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (640 m od vody)Hronský Beňadik – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Hronský Beňadik – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Hronský Beňadik – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (870 m od vody)Hronský Beňadik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Tekovské Nemce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Čaradice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Žiar nad Hronom – Psiare – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Čaradice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Čaradice – negatívny vrt (2,0 km od vody)Čaradice – negatívny vrt (2,2 km od vody)Kozárovce – pozorovací vrt SHMÚ (2,6 km od vody)Stará Huta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Kozárovce – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Stará Huta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (20 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (250 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (330 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (340 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (740 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (850 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (870 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)Tekovské Nemce, pri rybníku, 1900m SSZ od K248 – prameň (50 m od vody)Čaradice, 1200m JV od K901 – prameň (110 m od vody)Čaradice, 800m V od K635 – prameň (160 m od vody)Hronský Beňadik, Janovská 231, 900m ZSZ od K248 – studňa (240 m od vody)Čaradice, 1500m J od K635 – prameň (280 m od vody)Tekovské Nemce, č.d. 136, 500m S od K248 – vrt (480 m od vody)Veľký Inovec – prameň pod bývalým košiarom – prameň (650 m od vody)Psiare, č.d. 35, 500m SZ od K316 – vrt (890 m od vody)Hronský Beňadik, č.d. 370, 700m JV od K436 – studňa (1,1 km od vody)Čaradice, 1100m V od K329 – vrt (1,2 km od vody)Čaradice – v doline nad obcou – prameň (1,2 km od vody)Čaradice – vrt (1,4 km od vody)Psiare, 900m JZ od K316 Krivín – vrt (1,5 km od vody)Veľká Lehota, 1800m Z od K697 – prameň (1,8 km od vody)Tekovská Breznica, 1350 m JV od K 430 – prameň (1,8 km od vody)Čaradice, č.d.196, 1100m S od K262 – vrt (1,9 km od vody)Čaradice, 900m SV od K262 pri st.mlyne – prameň (1,9 km od vody)Čaradice, 300, SZ od K324 chat.osada – studňa (2,0 km od vody)Tekovské Nemce, pod Hrebeňovou horou – prameň (2,0 km od vody)Brestovo, 500m J od K698 – prameň (2,2 km od vody)Machulince, 1000m S od K 756 – prameň (2,2 km od vody)Orovnica, pri Orovnickom potoku – prameň (2,3 km od vody)Čaradice, 1300m SSZ od K262 – prameň (2,3 km od vody)Psiare, 1000m Z od K296 – vrt (2,4 km od vody)Hronský Beňadik, 300m SV od K804 – prameň (2,5 km od vody)Veľká Lehota – Drozdovo, prameň zachytený pre re – prameň (2,5 km od vody)Stará Huta – prameň nad vodným zdrojom – prameň (2,5 km od vody)Stará Huta – Bukovina, prameň potoka, 1500m JV o – prameň (2,6 km od vody)Veľká Lehota, 1200m JZ od K736 – prameň (2,7 km od vody)Kozárovce, č.d. 259, 1100m JJZ od K201 – studňa (2,7 km od vody)Kozárovce – za mlynom – vrt (2,8 km od vody)Zubor motorest, 900m JZ od K304 – vrt (2,8 km od vody)Tekovská Breznica, 500m SZ od K380 – prameň (2,8 km od vody)Veľká Lehota, 1000m ZJZ od K612 – prameň (2,9 km od vody)Veľká Lehota, 800m JZ od K612 – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,6 μg/lmedián 5,50 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,30 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,200 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 350 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 180 μg/lmedián 180 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 27,5 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 43,7 mg/lmedián 22,7 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Inovecký potok, 2010, 990 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO314×
    • Ca-HCO311×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • K-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO3-NO31×
    • Ca-Mg-NO3-SO41×
    • Ca-HCO3-Cl1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B9×
    • trieda F9×
    • trieda H5×
    • trieda A5×
    • trieda D3×
    • trieda G2×
    • trieda E1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 1,30 μg/l31 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,570 mg/lmedián 0,0200 mg/l31 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,1 μg/lmedián 0,800 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 890 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 5,00 μg/l31 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 480 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 754 μg/lmedián 11,0 μg/l31 vzoriek16 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    źródło833,2 Bq/l4,28 Bq/l
    studňa231,0 Bq/l20,8 Bq/l
    upravený prameň244,7 Bq/l27,5 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    Halda z kameňolomuhaldaandezit2,8 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Čierne Kľačanystavebný kameňŤažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec4,1 km
    Čierne Kľačanystavebný kameňŤažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec4,1 km
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.4,1 km
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.4,1 km
    Veľká Lehotastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Urbárske lesné a pasienkové pozemkové spoločenstvo Veľká Lehota4,4 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.4,5 km
    Volkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s.r.o.4,5 km
    Opatovce – Kamenné vráta Istavebný kameňŤažené ložisko – IMA INVEST s.r.o.4,7 km
    Opatovce – Kamenné vrátastavebný kameňŤažené ložisko – Ondrejka Miloš KAM-ON4,8 km
    Nová Baňa – Čičerkastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Chuťka Miroslav – Kamena – produkt4,9 km
    Obyce – Osná dolinastavebný kameňŤažené ložisko – Ondrejka Miloš KAM-ON4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    103 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologických a 73 ostatných; s číslom archívnej správy 103.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m38×
    • 10–30 m13×
    • 30–100 m33×
    • 100–300 m16×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Hronský Beňadikúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,4 m4932 122Cc1.pdf10 m
    sonda č.5inžiniersko-geologický40,0 m314660 m
    Tekovské Nemceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou140,5 m26879 122Cc29.pdf70 m
    Hronský Beňadikmonitorovací vrt6,3 m86264 122Cc34.pdf90 m
    sonda č.4inžiniersko-geologický41,0 m3184110 m
    sonda č.2inžiniersko-geologický40,0 m3146140 m
    sonda č.3inžiniersko-geologický40,0 m3146150 m
    sonda č.1inžiniersko-geologický40,0 m3146150 m
    BK-13ložiskový16,9 m1856160 m
    sonda č.4inžiniersko-geologický41,0 m3146160 m
    sonda č.3inžiniersko-geologický40,0 m3184190 m
    Hronský Beňadikúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m21892 122Cc16.pdf200 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Obyce – KD-127 °C3,5 l/s464,3 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný7,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 524,6 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 517,7 km
    KD-1geotermálna voda22 – 38< 519,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Hronský Beňadik350 m²1981–40 m
    Hronský Beňadik–1983–70 m
    Tekovské Nemce – Sýkorov jarok – Tekovské Nemce–1960–160 m
    Hronský Beňanik – Hronský Beňadik80 m²1984–1,4 km
    Čaradice1 000 m²1960–1,8 km
    Remiatka – Orovnica–1982–2,0 km
    Nová Baňa90 m²1988–2,5 km
    Kozárovce – cintorín – Kozárovce200 m²1980–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Nová Baňa1 łowisko · 11 km27Tekovský potok27

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Hron