Skóre podmienok na love, najlepšie okno dňa a revíry od najlepších podmienok Nízka aktivita · priemer z jedného revíru 06:00–08:00 VN Mýtna, skóre okna 18. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Prepočítané o 06:04. Priebeh toku a jeho revíry. Farbu čiar prepneš na podmienky dnes, kvalitu alebo ľubovoľný iný parameter. Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Pri každom revíri vidíš, z čoho sa skladá, ako je to podložené a odkiaľ údaje sú. Výška terénu pozdĺž revíru a približná hladina. Vodná nádrž Ide o vodnú nádrž, preto sa tu tok nehodnotí: voda nemá prúd, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu pozdĺž revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientačná (chyba niekoľko metrov). Načítavam 3D model terénu… Vývoj okolia a prírody od 2018 do 2024: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Mladé sedimenty100 % čiary vody Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,4modelový odhad typ vody Ca–Na+K–HCO₃ Mineralizácia 180 mg/l, mäkká voda (4,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Zinok 425 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52nGy/h dávkový príkon 61. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 4objekty do 3 km Najbližšie: Štôlňa Mýtna I. (štôlňa), 240 m od vody. 2vzorky so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 0 z 8ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 3,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Krivánsky potok). 262vrtov do 3 km 152 rozborov vody v okolí Z toho 262 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 1lokalít do 3 km 1 skládka V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 8záznamov do 5 km 1 ložisko, 7 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 7plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,44typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 180mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 510 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 262 vrtov v pásme 3 km, z toho 0 hydrogeologických a 262 ostatných; s číslom archívnej správy 262. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto revíry spravuje a kde ležia Povodie Hrona
Teraz pri vode
Dnes na toku VN Mýtna
Priemer revírov toku
Najlepšie okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: vodná nádrž
Terén v 3D
Historické snímky



Geológia a geochémia toku VN Mýtna
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodov kvartér holocén antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky 1× Kvartérny pokryv
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyslosť vody
Tvrdosť vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
16,9 mg/l64. percentil12,5 mg/l63. percentil3,37 mg/l56. percentil20,8 mg/l17. percentil81,6 mg/l14. percentil5,68 mg/l14. percentil22,7 mg/l12. percentil0,0500 mg/l0. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,19 mg/l83. percentil0,148 mg/l52. percentil0,0547 mg/l28. percentil2,55 mg/l12. percentilKovy
0,298 mg/l84. percentil49,4 μg/l62. percentil25,1 μg/l24. percentil1,08 μg/l2. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
425 mg/kg95. percentil118 mg/kg94. percentil4,77 mg/kg88. percentil11,7 mg/kg85. percentil0,0948 mg/kg46. percentil0,533 mg/kg39. percentil64,2 mg/kg36. percentil0,311 mg/kg36. percentil12,9 mg/kg33. percentil17,6 mg/kg22. percentil4,70 mg/kg21. percentil0,121 mg/kg12. percentil0,0978 mg/kg9. percentil13,2 mg/kg9. percentil0,0543 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
8,15 %96. percentil1,51 %95. percentil4,31 %93. percentil6 774 mg/kg91. percentil1,85 %88. percentil1 198 mg/kg83. percentil1 068 mg/kg70. percentil0,993 %59. percentil1,54 %34. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
358 mg/kg96. percentil1 009 mg/kg95. percentil89,1 mg/kg95. percentil20,7 mg/kg93. percentil521 mg/kg83. percentil1,92 mg/kg79. percentil100 mg/kg76. percentil29,7 mg/kg61. percentil26,7 mg/kg33. percentil28,5 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,71 ppm66. percentil7,79 ppm63. percentil1,28 %40. percentilGeotermálny potenciál
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 245c 1 zrno 290 m 253c 2 zrná 670 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 3 111 Bq/l 61,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Názov Druh Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa Mýtna I. štôlňa kremeň 1962 240 m Šachtica ŠM-2 šachta kremeň 1962 340 m Štôlňa Mýtna I. štôlňa kremeň 1962 380 m Šachtica ŠM-1 šachta kremeň 1962 390 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Mýtna – Hrby stavebný kameň Ťažené ložisko – AMETYS s.r.o. Košice 2,5 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Lovinobaňa – Dolné Fafáky Železné rudy Fe mineralogický výskyt 4,0 km Ružiná Magnezit magnezit malé ložisko 4,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hĺbka Archívna správa Od vody V-210-17 inžiniersko-geologický 12,0 m 95127130 m DPS-210-50 inžiniersko-geologický 5,7 m 95127140 m V-210-16 inžiniersko-geologický 13,0 m 95127140 m DPS-210-15 inžiniersko-geologický 5,0 m 95127150 m V-210-19 inžiniersko-geologický 8,0 m 95127160 m DPS-7A inžiniersko-geologický 7,7 m 90449160 m DPS-7 inžiniersko-geologický 4,1 m 90449160 m JK-27 inžiniersko-geologický 12,0 m 90449170 m DPS-210-02 inžiniersko-geologický 5,2 m 95127170 m DPS-210-49 inžiniersko-geologický 4,8 m 95127170 m V-210-20 inžiniersko-geologický 15,0 m 95127170 m DPS-103-12 inžiniersko-geologický 6,3 m 95127170 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 4 9,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Dobroč – Vlčia jama – Dobroč – 1970 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizácie a lokalita
Organizácie na tokukto revíry spravuje a aké podmienky tam dnes sú
Ďalšie toky v okolí
18z 100
1445revírov
Farba na mape
Načítavam mapu…
nižšievyššie
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 42,0 μg/lmedián 42,0 μg/l1 vzorka
SelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ChrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
MeďCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,5 mg/lmedián 11,5 mg/l1 vzorka
ZinokZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 445 μg/lmedián 12,5 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
HliníkAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,0200 mg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
MeďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek
ChrómCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
OrtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimónSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




