Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Митна

Басейн: ГронКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
0,4km
край
Банськобистрицький край
Аерофотознімок водотоку ВН Митна з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Митна

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Митна, оцінка вікна 19.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:05.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    2782802822842862880,0 км0,1 км0,2 км0,3 км0,4 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 286 до 280 м н. р. м. на 0,4 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    281 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    280 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    286 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Митна за 2018 рік
    2018знято 29 серп. 2018
    Аерофотознімок водотоку ВН Митна за 2021 рік
    2021знято 7 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку ВН Митна за 2024 рік
    2024знято 27 лип. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Geológia a geochémia toku VN Mýtna

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty100 % čiary vody

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 180 mg/l, mäkká voda (4,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 425 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    61. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    4objekty do 3 km

    Najbližšie: Štôlňa Mýtna I. (štôlňa), 240 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Krivánsky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    262vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 262 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    7plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum Revúckej vrchoviny a Stolických vrchov v povodí Ipľa100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,44typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    4,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    180mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ХлоридиЦл16,9 мг/л64. percentil
    • НатрійНа12,5 мг/л63. percentil
    • ДраслікK3,37 мг/л56. percentil
    • СульфатиSO420,8 мг/л17. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO381,6 мг/л14. percentil
    • МагнійМґ5,68 мг/л14. percentil
    • КальційЦа22,7 мг/л12. percentil
    • ФторидиF0,0500 мг/л0. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК5,19 мг/л83. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,148 мг/л52. percentil
    • АмоніумNH40,0547 мг/л28. percentil
    • НітратиNO32,55 мг/л12. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,298 мг/л84. percentil
    • МарганецьМн49,4 μg/l62. percentil
    • АлюмінійАл25,1 μg/l24. percentil
    • ЦинкЗн1,08 μg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦинкЗн425 мг/кг95. percentil
    • ВанадійV118 мг/кг94. percentil
    • ЦінСн4,77 мг/кг88. percentil
    • КобальтЦо11,7 мг/кг85. percentil
    • РтутьГґ0,0948 мг/кг46. percentil
    • АнтимонСб0,533 мг/кг39. percentil
    • ХромЦр64,2 мг/кг36. percentil
    • МолібденМо0,311 мг/кг36. percentil
    • ОловоПб12,9 мг/кг33. percentil
    • МідьЦу17,6 мг/кг22. percentil
    • АрсенАс4,70 мг/кг21. percentil
    • БізмутБі0,121 мг/кг12. percentil
    • СеленСе0,0978 мг/кг9. percentil
    • НікельНі13,2 мг/кг9. percentil
    • КадмійЦд0,0543 мг/кг5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • АлюмінійАл8,15 %96. percentil
    • НатрійНа1,51 %95. percentil
    • ЗалізоФе4,31 %93. percentil
    • ТітанТі6 774 мг/кг91. percentil
    • ДраслікK1,85 %88. percentil
    • ФосфорP1 198 мг/кг83. percentil
    • МарганецьМн1 068 мг/кг70. percentil
    • МагнійМґ0,993 %59. percentil
    • КальційЦа1,54 %34. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр358 мг/кг96. percentil
    • БаріумБа1 009 мг/кг95. percentil
    • ЦерЦе89,1 мг/кг95. percentil
    • ҐаліумҐа20,7 мг/кг93. percentil
    • ЗірконЗр521 мг/кг83. percentil
    • БерилійБе1,92 мг/кг79. percentil
    • РубідіумРб100 мг/кг76. percentil
    • ИтріумY29,7 мг/кг61. percentil
    • ЛітіумЛі26,7 мг/кг33. percentil
    • БорB28,5 мг/кг4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,79 ppm63. percentil
    • Калій (K)K1,28 %40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa Mýtna I. – 2 – štôlňa (240 m od vody)Šachtica ŠM-2 – 1 – šachta (340 m od vody)Šachtica ŠM-1 – 1 – šachta (390 m od vody)Štôlňa Mýtna I. – 2 – štôlňa (380 m od vody)Lovinobaňa – Dolné Fafáky – Železné rudy (4,0 km od vody)Ružiná – Magnezit (4,6 km od vody)Dobroč – Vlčia jama – Dobroč – nijaký (2,5 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Mýtna – Hrby – stavebný kameň (2,5 km od vody)Divín – stavebný kameň – granit (2,7 km od vody)Divín – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Budiná – Teplá dolina – stavebný kameň – žula (3,9 km od vody)Mýtna – Fe rudy -hematit (4,0 km od vody) (4,5 km od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (180 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (190 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (210 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (250 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (510 m od vody)Mýtna – Zosuvy (1,1 km od vody)Píla – Zosuvy (1,5 km od vody)zlato 1 ks – zlato (290 m od vody)zlato 2 ks – zlato (670 m od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаbežná hodnota
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 42,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 510 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,5 мг/лmedián 11,5 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 1464 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)18 vzoriek, najviac 300 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)18 vzoriek, najviac 44 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)17 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 1450 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 350 zŕn
    • Золото (Ау)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    245c1 zrno290 м
    253c2 zrná670 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 2900 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1300 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)18 vzoriek, najviac 687 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzoriek, najviac 1939 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)17 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 200 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 10 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 445 μg/lmedián 12,5 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 мг/лmedián 0,0200 мг/л12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіbežná hodnota
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело3111 Bq/l61,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta2×
    • štôlňa2×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Штуолня Митна І.štôlňakremeň1962240 м
    Шахтіца ШМ-2šachtakremeň1962340 м
    Штуолня Митна І.štôlňakremeň1962380 м
    Шахтіца ШМ-1šachtakremeň1962390 м

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Митна – Грбиstavebný kameňŤažené ložisko – AMETYS s.r.o. Košice2,5 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    Ловінобаня – Долне ФафакиŽelezné rudyФеmineralogický výskyt4,0 км
    РужінаМаґнезітmagnezitmalé ložisko4,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    262 vrtov v pásme 3 km, z toho 0 hydrogeologických a 262 ostatných; s číslom archívnej správy 262.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м151×
    • 10–30 м101×
    • 30–100 м10×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    V-210-17inžiniersko-geologický12,0 м95127130 м
    DPS-210-50inžiniersko-geologický5,7 м95127140 м
    V-210-16inžiniersko-geologický13,0 м95127140 м
    DPS-210-15inžiniersko-geologický5,0 м95127150 м
    V-210-19inžiniersko-geologický8,0 м95127160 м
    DPS-7Ainžiniersko-geologický7,7 м90449160 м
    DPS-7inžiniersko-geologický4,1 м90449160 м
    JK-27inžiniersko-geologický12,0 м90449170 м
    DPS-210-02inžiniersko-geologický5,2 м95127170 м
    DPS-210-49inžiniersko-geologický4,8 м95127170 м
    V-210-20inžiniersko-geologický15,0 м95127170 м
    DPS-103-12inžiniersko-geologický6,3 м95127170 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 549,0 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Dobroč – Vlčia jama – Dobroč–1970–2,5 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви7×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални5×
    • Актівни2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Лученець1 рибальська ділянка · 0,4 км11ВН Митна11

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон