Ma a(z) VN Mýtna vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Mýtna, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2782802822842862880,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 286-től 280 m tengerszint feletti magasságig 0,4 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    281 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    280 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    286 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Mýtna vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. aug. 29.
    VN Mýtna vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 7.
    VN Mýtna vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    A(z) VN Mýtna vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Fiatal üledékekA vízvezeték 100%-a

    Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,4modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizáció 180 mg/l, lágy víz (4,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Cink- 425 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    52NGY/H dózisteljesítmény

    61. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    4objektum 3 km-en belül

    Legközelebbi: Štôlňa Mýtna I. (tárna), 240 m-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    2aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 2 szem egy mintában (670 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 3,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 83. percentilis (Krivánsky potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    262fúrás 3 km-en belül

    152 vízelemzés a közelben

    Közülük 262-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    4 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    1Telephelyek 3 km-en belül

    1 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    8bejegyzés 5 km-en belül

    1 telep, 7 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    7terület 3 km-en belül

    2 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Fiatal üledékek100%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fiatal üledékek: Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénantropogén üledékek: töltések, zsákmányok és hulladéklerakók1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • vepor öv100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kraľova Hoľa zóna100%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • A hulladéktelepítés területe (hulladéklerakók stb.)100%SR 0,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Fő hidrogénező régió

    • kristályos alagsori Revúcká Vrchovina és Stolické Vrchy az Ipľa-medencében100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,44tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    4,5°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,80 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    180mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Na+K–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KloridCl16,9 mg/l64. percentilis
    • NátriumNa12,5 mg/l63. percentilis
    • KáliumK3,37 mg/l56. percentilis
    • SzulfátokSO420,8 mg/l17. percentilis
    • BikarbonátokHCO381,6 mg/l14. percentilis
    • MagnéziumMg5,68 mg/l14. percentilis
    • KalciumCa22,7 mg/l12. percentilis
    • FluoridF0,0500 mg/l0. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK5,19 mg/l83. percentilis
    • FoszfátokPO40,148 mg/l52. percentilis
    • AmmóniaNH40,0547 mg/l28. percentilis
    • NitrátokNO32,55 mg/l12. percentilis

    Fémek

    • VasalóFe0,298 mg/l84. percentilis
    • MangánMn49,4 μg/l62. percentilis
    • AlumíniumAl25,1 μg/l24. percentilis
    • Cink-Zn1,08 μg/l2. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Cink-Zn425 mg/kg95. percentilis
    • VanádiumV118 mg/kg94. percentilis
    • Ón-Sn4,77 mg/kg88. percentilis
    • KobaltCo11,7 mg/kg85. percentilis
    • HiganyHg0,0948 mg/kg46. percentilis
    • AntimonSb0,533 mg/kg39. percentilis
    • KrómCr64,2 mg/kg36. percentilis
    • MolibdénMo0,311 mg/kg36. percentilis
    • ÓlomPb12,9 mg/kg33. percentilis
    • RézCu17,6 mg/kg22. percentilis
    • ArzénAs4,70 mg/kg21. percentilis
    • BizmutBi0,121 mg/kg12. percentilis
    • SzelénSe0,0978 mg/kg9. percentilis
    • NikkelNi13,2 mg/kg9. percentilis
    • KadmiumCd0,0543 mg/kg5. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • AlumíniumAl8,15 %96. percentilis
    • NátriumNa1,51 %95. percentilis
    • VasalóFe4,31 %93. percentilis
    • TitánTi6 774 mg/kg91. percentilis
    • KáliumK1,85 %88. percentilis
    • FoszforP1 198 mg/kg83. percentilis
    • MangánMn1 068 mg/kg70. percentilis
    • MagnéziumMg0,993 %59. percentilis
    • KalciumCa1,54 %34. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr358 mg/kg96. percentilis
    • BáriumBa1 009 mg/kg95. percentilis
    • CériumCe89,1 mg/kg95. percentilis
    • GalliumGa20,7 mg/kg93. percentilis
    • CirkóniumZr521 mg/kg83. percentilis
    • BerilliumBe1,92 mg/kg79. percentilis
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentilis
    • IttriumY29,7 mg/kg61. percentilis
    • LítiumLi26,7 mg/kg33. percentilis
    • BórB28,5 mg/kg4. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    52ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,71 ppm66. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,79 ppm63. percentilis
    • Kálium (K)K1,28 %40. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1372 218 Bq/m²76. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -43nT

    -43--43 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -2mGal

    Maradék +14,5 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • Felszíni hőhatású sűrűség65mW/m²

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)215–438m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága276m a.s.l.
    • Átlagos lejtés5,8°

    Geomorfológiai egységek

    • Revúca Highlands100%SR 2,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák Ore-hegység100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei100%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Štôlňa Mýtna I. – 2 – tárna (240 m-re a víztől)Šachtica ŠM-2 – 1 – nyél (340 m-re a víztől)Šachtica ŠM-1 – 1 – nyél (390 m-re a víztől)Štôlňa Mýtna I. – 2 – tárna (380 m-re a víztől)Lovinobaňa – Dolné Fafáky – Vasércek (4,0 km-re a víztől)Ružiná – Magnezit (4,6 km-re a víztől)Dobroč – Vlčia jama – Dobroč – egyik sem (2,5 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,6 km-re a víztől)a1 (9,6 km-re a víztől)a1 (10,0 km-re a víztől)Mýtna – Hrby – építőkő (2,5 km-re a víztől)Divín – építőkő – gránit (2,7 km-re a víztől)Divín – építőkő – mészkő (3,9 km-re a víztől)Budiná – Teplá dolina – építőkő – gránit (3,9 km-re a víztől)Mýtna – Fe ércek – hematit (4,0 km-re a víztől) (4,5 km-re a víztől)Mýtna-vodná nádrž – Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)Mýtna-vodná nádrž – Földcsuszamlások (190 m-re a víztől)Mýtna-vodná nádrž – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)Mýtna-vodná nádrž – Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)Mýtna-vodná nádrž – Földcsuszamlások (510 m-re a víztől)Mýtna – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)Píla – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (290 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (670 m-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 42,0 μg/lmedián 42,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 52. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 11,5 mg/lmedián 11,5 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Krivánsky potok2008, 510 m-re a víztől. Összehasonlítás: 53. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)20 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 minta, legfeljebb 1464 szem
    • Rutil (TiO₂)19 minta, legfeljebb 315 szem
    • Anatas (TiO₂)18 minta, legfeljebb 300 szem
    • Scheelit (CaWO₄)18 minta, legfeljebb 44 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)17 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Pirit (FeS₂)14 minta, legfeljebb 55 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)9 minta, legfeljebb 1450 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 minta, legfeljebb 350 szem
    • Arany (Au)2 minta, legfeljebb 2 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    245c1 szem290 m
    253c2 szem670 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 minta, legfeljebb 2900 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))20 minta, legfeljebb 815 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))20 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)20 minta, legfeljebb 815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 minta, legfeljebb 1300 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)18 minta, legfeljebb 687 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 minta, legfeljebb 1939 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)17 minta, legfeljebb 400 szem
    • Korund (Al₂O₃)6 minta, legfeljebb 200 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 10 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2 445 μg/lmedián 12,5 μg/l12 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0700 mg/lmedián 0,0200 mg/l12 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 64. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 40. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás3111 Bq/l61,6 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • nyél2×
    • tárna2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Štôlňa Mýtna I.tárnakvarc1962240 m
    Šachtica ŠM-2nyélkvarc1962340 m
    Štôlňa Mýtna I.tárnakvarc1962380 m
    Šachtica ŠM-1nyélkvarc1962390 m

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Mýtna – HrbyépítőkőAláaknázott betét – AMETYS s.r.o. Košice2,5 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Lovinobaňa – Dolné FafákyVasércekFeásványi jelenség4,0 km
    RužináMagnezitmagnezitkisbetét4,6 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    262 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 0 hidrogeológiai és 262 egyéb; archív jelentés számával: 262.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m151×
    • 10–30 m101×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    V-210-17mérnök-geológiai12,0 m95127130 m
    DPS-210-50mérnök-geológiai5,7 m95127140 m
    V-210-16mérnök-geológiai13,0 m95127140 m
    DPS-210-15mérnök-geológiai5,0 m95127150 m
    V-210-19mérnök-geológiai8,0 m95127160 m
    DPS-7Amérnök-geológiai7,7 m90449160 m
    DPS-7mérnök-geológiai4,1 m90449160 m
    JK-27mérnök-geológiai12,0 m90449170 m
    DPS-210-02mérnök-geológiai5,2 m95127170 m
    DPS-210-49mérnök-geológiai4,8 m95127170 m
    V-210-20mérnök-geológiai15,0 m95127170 m
    DPS-103-12mérnök-geológiai6,3 m95127170 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 549,0 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Dobroč – Vlčia jama – Dobroč–1970–2,5 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások7×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny5×
    • Aktívny2×

    Jelenlegi állapot

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Losonc1 horgászvíz · 0,4 km11VN Mýtna11

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam