Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

VN Mýtna

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
0,4km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Mýtna

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Mýtna, score de la fenêtre 20.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    2782802822842862880,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 286 à 280 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,4 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    281 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    280 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    286 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Mýtna de 2018
    2018imagé 29 août 2018
    Vue aérienne du cours d'eau VN Mýtna de 2021
    2021imagé 7 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau VN Mýtna de 2024
    2024imagé 27 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Geológia a geochémia toku VN Mýtna

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty100 % čiary vody

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 180 mg/l, mäkká voda (4,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 425 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    61. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    4objekty do 3 km

    Najbližšie: Štôlňa Mýtna I. (štôlňa), 240 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Krivánsky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    262vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 262 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    7plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum Revúckej vrchoviny a Stolických vrchov v povodí Ipľa100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,44typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    4,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    180mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ChloruresCl16,9 mg/l64. percentil
    • SodiumNa12,5 mg/l63. percentil
    • DraslíkK3,37 mg/l56. percentil
    • SulfatesSO420,8 mg/l17. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO381,6 mg/l14. percentil
    • MagnésiumMg5,68 mg/l14. percentil
    • CalciumCa22,7 mg/l12. percentil
    • FluoruresF0,0500 mg/l0. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,19 mg/l83. percentil
    • FosforečnanyPO40,148 mg/l52. percentil
    • AmóniumNH40,0547 mg/l28. percentil
    • NitratesNO32,55 mg/l12. percentil

    Métaux

    • FerFe0,298 mg/l84. percentil
    • ManganèseMn49,4 μg/l62. percentil
    • AluminiumAl25,1 μg/l24. percentil
    • ZincZn1,08 μg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ZincZn425 mg/kg95. percentil
    • VanadiumV118 mg/kg94. percentil
    • CínSn4,77 mg/kg88. percentil
    • CobaltCo11,7 mg/kg85. percentil
    • MercureHg0,0948 mg/kg46. percentil
    • AntimoineSb0,533 mg/kg39. percentil
    • ChromeCr64,2 mg/kg36. percentil
    • MolybdèneMo0,311 mg/kg36. percentil
    • PlombPb12,9 mg/kg33. percentil
    • CuivreCu17,6 mg/kg22. percentil
    • ArsenicAs4,70 mg/kg21. percentil
    • BizmutBi0,121 mg/kg12. percentil
    • SéléniumSe0,0978 mg/kg9. percentil
    • NickelNi13,2 mg/kg9. percentil
    • CadmiumCd0,0543 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminiumAl8,15 %96. percentil
    • SodiumNa1,51 %95. percentil
    • FerFe4,31 %93. percentil
    • TitánTi6 774 mg/kg91. percentil
    • DraslíkK1,85 %88. percentil
    • PhosphoreP1 198 mg/kg83. percentil
    • ManganèseMn1 068 mg/kg70. percentil
    • MagnésiumMg0,993 %59. percentil
    • CalciumCa1,54 %34. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr358 mg/kg96. percentil
    • BáriumBa1 009 mg/kg95. percentil
    • CérCe89,1 mg/kg95. percentil
    • GáliumGa20,7 mg/kg93. percentil
    • ZirkónZr521 mg/kg83. percentil
    • BérylliumBe1,92 mg/kg79. percentil
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
    • YtriumY29,7 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi26,7 mg/kg33. percentil
    • BoreB28,5 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,79 ppm63. percentil
    • Potassium (K)K1,28 %40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa Mýtna I. – 2 – štôlňa (240 m od vody)Šachtica ŠM-2 – 1 – šachta (340 m od vody)Šachtica ŠM-1 – 1 – šachta (390 m od vody)Štôlňa Mýtna I. – 2 – štôlňa (380 m od vody)Lovinobaňa – Dolné Fafáky – Železné rudy (4,0 km od vody)Ružiná – Magnezit (4,6 km od vody)Dobroč – Vlčia jama – Dobroč – nijaký (2,5 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Mýtna – Hrby – stavebný kameň (2,5 km od vody)Divín – stavebný kameň – granit (2,7 km od vody)Divín – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Budiná – Teplá dolina – stavebný kameň – žula (3,9 km od vody)Mýtna – Fe rudy -hematit (4,0 km od vody) (4,5 km od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (180 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (190 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (210 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (250 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (510 m od vody)Mýtna – Zosuvy (1,1 km od vody)Píla – Zosuvy (1,5 km od vody)zlato 1 ks – zlato (290 m od vody)zlato 2 ks – zlato (670 m od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 42,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 510 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,5 mg/lmedián 11,5 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 1464 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)18 vzoriek, najviac 300 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)18 vzoriek, najviac 44 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)17 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 1450 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 350 zŕn
    • Or (Au)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    245c1 zrno290 m
    253c2 zrná670 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 2900 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1300 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)18 vzoriek, najviac 687 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzoriek, najviac 1939 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)17 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 200 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 10 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 445 μg/lmedián 12,5 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,0200 mg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source3111 Bq/l61,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta2×
    • štôlňa2×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Štôlňa Mýtna I.štôlňakremeň1962240 m
    Šachtica ŠM-2šachtakremeň1962340 m
    Štôlňa Mýtna I.štôlňakremeň1962380 m
    Šachtica ŠM-1šachtakremeň1962390 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Mýtna – Hrbystavebný kameňŤažené ložisko – AMETYS s.r.o. Košice2,5 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Lovinobaňa – Dolné FafákyŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,0 km
    RužináMagnezitmagnezitmalé ložisko4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    262 vrtov v pásme 3 km, z toho 0 hydrogeologických a 262 ostatných; s číslom archívnej správy 262.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m151×
    • 10–30 m101×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    V-210-17inžiniersko-geologický12,0 m95127130 m
    DPS-210-50inžiniersko-geologický5,7 m95127140 m
    V-210-16inžiniersko-geologický13,0 m95127140 m
    DPS-210-15inžiniersko-geologický5,0 m95127150 m
    V-210-19inžiniersko-geologický8,0 m95127160 m
    DPS-7Ainžiniersko-geologický7,7 m90449160 m
    DPS-7inžiniersko-geologický4,1 m90449160 m
    JK-27inžiniersko-geologický12,0 m90449170 m
    DPS-210-02inžiniersko-geologický5,2 m95127170 m
    DPS-210-49inžiniersko-geologický4,8 m95127170 m
    V-210-20inžiniersko-geologický15,0 m95127170 m
    DPS-103-12inžiniersko-geologický6,3 m95127170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 549,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dobroč – Vlčia jama – Dobroč–1970–2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy7×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Lučenec1 parcours de pêche · 0,4 km12VN Mýtna12

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron