Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Mýtna

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,4km
región
Región de Banská Bystrica
Imagen aérea del curso de agua VN Mýtna con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Mýtna

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Mýtna, puntuación de la ventana 20.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 08:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    2782802822842862880,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 286 a 280 m s. n. m. en 0,4 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    281 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    280 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    286 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Mýtna de 2018
    2018fotografiado 29 ago 2018
    Imagen aérea del curso de agua VN Mýtna de 2021
    2021fotografiado 7 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua VN Mýtna de 2024
    2024fotografiado 27 jul 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Geológia a geochémia toku VN Mýtna

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Mladé sedimenty100 % čiary vody

    Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–Na+K–HCO₃

    Mineralizácia 180 mg/l, mäkká voda (4,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 425 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    61. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    4objekty do 3 km

    Najbližšie: Štôlňa Mýtna I. (štôlňa), 240 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (670 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 83. percentil (Krivánsky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    262vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 262 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    1 ložisko, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    7plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénantropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum Revúckej vrchoviny a Stolických vrchov v povodí Ipľa100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,44typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    4,5°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,80 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    180mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Na+K–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ClorurosCl16,9 mg/l64. percentil
    • SodioNa12,5 mg/l63. percentil
    • DraslíkK3,37 mg/l56. percentil
    • SulfatosSO420,8 mg/l17. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO381,6 mg/l14. percentil
    • MagnesioMg5,68 mg/l14. percentil
    • CalcioCa22,7 mg/l12. percentil
    • FluorurosF0,0500 mg/l0. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,19 mg/l83. percentil
    • FosforečnanyPO40,148 mg/l52. percentil
    • AmóniumNH40,0547 mg/l28. percentil
    • NitratosNO32,55 mg/l12. percentil

    Metales

    • HierroFe0,298 mg/l84. percentil
    • ManganesoMn49,4 μg/l62. percentil
    • AluminioAl25,1 μg/l24. percentil
    • CincZn1,08 μg/l2. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CincZn425 mg/kg95. percentil
    • VanadioV118 mg/kg94. percentil
    • CínSn4,77 mg/kg88. percentil
    • CobaltoCo11,7 mg/kg85. percentil
    • MercurioHg0,0948 mg/kg46. percentil
    • AntimonioSb0,533 mg/kg39. percentil
    • CromoCr64,2 mg/kg36. percentil
    • MolibdenoMo0,311 mg/kg36. percentil
    • PlomoPb12,9 mg/kg33. percentil
    • CobreCu17,6 mg/kg22. percentil
    • ArsénicoAs4,70 mg/kg21. percentil
    • BizmutBi0,121 mg/kg12. percentil
    • SelenioSe0,0978 mg/kg9. percentil
    • NíquelNi13,2 mg/kg9. percentil
    • CadmioCd0,0543 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminioAl8,15 %96. percentil
    • SodioNa1,51 %95. percentil
    • HierroFe4,31 %93. percentil
    • TitánTi6774 mg/kg91. percentil
    • DraslíkK1,85 %88. percentil
    • FósforoP1198 mg/kg83. percentil
    • ManganesoMn1068 mg/kg70. percentil
    • MagnesioMg0,993 %59. percentil
    • CalcioCa1,54 %34. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr358 mg/kg96. percentil
    • BáriumBa1009 mg/kg95. percentil
    • CérCe89,1 mg/kg95. percentil
    • GáliumGa20,7 mg/kg93. percentil
    • ZirkónZr521 mg/kg83. percentil
    • BerilioBe1,92 mg/kg79. percentil
    • RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
    • YtriumY29,7 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi26,7 mg/kg33. percentil
    • BoroB28,5 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,71 ppm66. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,79 ppm63. percentil
    • Potasio (K)K1,28 %40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa Mýtna I. – 2 – štôlňa (240 m od vody)Šachtica ŠM-2 – 1 – šachta (340 m od vody)Šachtica ŠM-1 – 1 – šachta (390 m od vody)Štôlňa Mýtna I. – 2 – štôlňa (380 m od vody)Lovinobaňa – Dolné Fafáky – Železné rudy (4,0 km od vody)Ružiná – Magnezit (4,6 km od vody)Dobroč – Vlčia jama – Dobroč – nijaký (2,5 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (9,6 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Mýtna – Hrby – stavebný kameň (2,5 km od vody)Divín – stavebný kameň – granit (2,7 km od vody)Divín – stavebný kameň – vápenec (3,9 km od vody)Budiná – Teplá dolina – stavebný kameň – žula (3,9 km od vody)Mýtna – Fe rudy -hematit (4,0 km od vody) (4,5 km od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (180 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (190 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (210 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (250 m od vody)Mýtna-vodná nádrž – Zosuvy (510 m od vody)Mýtna – Zosuvy (1,1 km od vody)Píla – Zosuvy (1,5 km od vody)zlato 1 ks – zlato (290 m od vody)zlato 2 ks – zlato (670 m od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 42,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 510 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,5 mg/lmedián 11,5 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Krivánsky potok, 2008, 510 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 1464 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)18 vzoriek, najviac 300 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)18 vzoriek, najviac 44 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)17 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 1450 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 350 zŕn
    • Oro (Au)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    245c1 zrno290 m
    253c2 zrná670 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 2900 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1300 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)18 vzoriek, najviac 687 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzoriek, najviac 1939 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)17 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)6 vzoriek, najviac 200 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 10 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 445 μg/lmedián 12,5 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,0200 mg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l12 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente3111 Bq/l61,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta2×
    • štôlňa2×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Štôlňa Mýtna I.štôlňakremeň1962240 m
    Šachtica ŠM-2šachtakremeň1962340 m
    Štôlňa Mýtna I.štôlňakremeň1962380 m
    Šachtica ŠM-1šachtakremeň1962390 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Mýtna – Hrbystavebný kameňŤažené ložisko – AMETYS s.r.o. Košice2,5 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Lovinobaňa – Dolné FafákyŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,0 km
    RužináMagnezitmagnezitmalé ložisko4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    262 vrtov v pásme 3 km, z toho 0 hydrogeologických a 262 ostatných; s číslom archívnej správy 262.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m151×
    • 10–30 m101×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    V-210-17inžiniersko-geologický12,0 m95127130 m
    DPS-210-50inžiniersko-geologický5,7 m95127140 m
    V-210-16inžiniersko-geologický13,0 m95127140 m
    DPS-210-15inžiniersko-geologický5,0 m95127150 m
    V-210-19inžiniersko-geologický8,0 m95127160 m
    DPS-7Ainžiniersko-geologický7,7 m90449160 m
    DPS-7inžiniersko-geologický4,1 m90449160 m
    JK-27inžiniersko-geologický12,0 m90449170 m
    DPS-210-02inžiniersko-geologický5,2 m95127170 m
    DPS-210-49inžiniersko-geologický4,8 m95127170 m
    V-210-20inžiniersko-geologický15,0 m95127170 m
    DPS-103-12inžiniersko-geologický6,3 m95127170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 549,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dobroč – Vlčia jama – Dobroč–1970–2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy7×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Lučenec1 coto de pesca · 0,4 km12VN Mýtna12

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron