Skóre podmienok na love, najlepšie okno dňa a revíry od najlepších podmienok Nízka aktivita · priemer z jedného revíru 06:00–08:00 Dolinský potok, skóre okna 32. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Prepočítané o 06:04. Priebeh toku a jeho revíry. Farbu čiar prepneš na podmienky dnes, kvalitu alebo ľubovoľný iný parameter. Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Pri každom revíri vidíš, z čoho sa skladá, ako je to podložené a odkiaľ údaje sú. Ako klesá tok po prúde: spád, sklon a rýchlosť vody. Rýchly tok Podhorský potok: rýchla voda, kamenité dno, perejky a jamy pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád sú orientačné, zahŕňajú len úseky revírov. Načítavam 3D model terénu… Vývoj okolia a prírody od 2019 do 2025: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Kvalita vody podľa SHMÚ, čistiarne pri revíroch a podzemná voda v okolí 0 z 1 revíru s meraním má v okolí podzemnú vodu s hodnotou nad hranicou aspoň v jednom ukazovateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemných vôd), register čistiarní z VÚVH a EEA. Miesto SHMÚ sa k revíru priradí podľa rovnakého názvu toku a vzdialenosti; ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu, preto chýbajúce miesto nie je dôkazom čistej vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 430 mg/l, tvrdá voda (15,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 10 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 1 218 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 98. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 52nGy/h dávkový príkon 61. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 18objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: štôlňa Petrova hora I. (štôlňa), 1,3 km od vody. 3vzorky so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 6 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 75,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (HORNAD). 77vrtov do 3 km 419 rozborov vody v okolí Z toho 77 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 12lokalít do 3 km 8 skládok, 4 sedimenty Najbližšia záťaž: Krompachy-Haľňa – HO_ČOV, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 28záznamov do 5 km 2 ložiská, 26 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 18plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,33typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 15,0°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 430mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 48 až 54 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: HORNAD, 2005, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pohlodov potok, 1992, 770 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zlatník, potok, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: sútok Dolinskeho a Kriveho potoka, 70 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: S okraj obce Víťaz, 1992, 180 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Zlatník, potok, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: 2000m SZ od K800, 1992, 500 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 77 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 77. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto revíry spravuje a kde ležia Povodie Bodrogu a Hornádu
Teraz pri vode
Dnes na toku Dolinský potok
Priemer revírov toku
Najlepšie okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén v 3D
Historické snímky



Znečistenie vody na toku Dolinský potok
Podzemná voda: namerané hodnotytypická hodnota zo staníc do 10 km, 2025
Profil toku od prameňa k ústiupočet nesplnených ukazovateľov v roku 2025 na miestach SHMÚ
Ukázať miesta v tabuľke (4)
Geológia a geochémia toku Dolinský potok
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyslosť vody
Tvrdosť vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
71,6 mg/l77. percentil25,5 mg/l76. percentil23,1 mg/l73. percentil4,76 mg/l71. percentil69,0 mg/l57. percentil10,3 mg/l55. percentil210 mg/l49. percentil0,105 mg/l45. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,660 mg/l88. percentil14,6 mg/l85. percentil3,41 mg/l56. percentil0,0580 mg/l29. percentilKovy
305 μg/l88. percentil11,9 μg/l71. percentil49,7 μg/l62. percentil0,0637 mg/l31. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1 218 mg/kg98. percentil166 mg/kg98. percentil16,4 mg/kg95. percentil15,5 mg/kg95. percentil148 mg/kg95. percentil39,0 mg/kg95. percentil2,67 mg/kg95. percentil0,930 mg/kg95. percentil5,39 mg/kg91. percentil0,776 mg/kg90. percentil150 mg/kg81. percentil21,7 mg/kg75. percentil0,328 mg/kg74. percentil0,368 mg/kg73. percentil78,5 mg/kg70. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
3,78 %87. percentil1,83 %87. percentil1,72 %85. percentil1 225 mg/kg80. percentil0,908 %58. percentil5,80 %56. percentil4 467 mg/kg50. percentil1,74 %41. percentil709 mg/kg31. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
948 mg/kg95. percentil43,0 mg/kg92. percentil79,2 mg/kg91. percentil38,0 mg/kg90. percentil77,6 mg/kg86. percentil103 mg/kg81. percentil462 mg/kg69. percentil11,8 mg/kg32. percentil1,04 mg/kg29. percentil103 mg/kg17. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,45 %79. percentil2,58 ppm49. percentil7,24 ppm46. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody TP-5087 2 zrná 50 m TP-5086 1 zrno 90 m TP-5064 1 zrno 90 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 10 38,4 Bq/l 10,6 Bq/l potok, rieka 4 2,02 Bq/l 0,325 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 4,45 Bq/l 4,45 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l studňa 1 0,500 Bq/l 0,500 Bq/l vrt s prelivom 1 0,800 Bq/l 0,800 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Názov Druh Ťažené Ukončenie Od vody štôlňa Petrova hora I. štôlňa uranov‚ zrudnenie 1955 1,3 km Štôlňa Petrova hora I. štôlňa uranové zrudnenie 1955 1,3 km Halda štôlne Petrova hora I. halda uranové zrudnenie 1955 1,3 km Halda štôlne Petrova hora I. halda uranov‚ zrudnenie 1955 1,3 km Halda štôlne Irena halda Fe koniec 19.stor.-zač.20.stor. 1,3 km Štôlňa Irena štôlňa Fe koniec 19.stor.-zač.20.stor. 1,3 km Halda štôlne Petrova hora II. halda uranové zrudnenie 1955 1,4 km štôlňa Petrova hora II. štôlňa uranov‚ zrudnenie 1955 1,4 km Halda štôlne Petrova hora II. halda uranov‚ zrudnenie 1955 1,4 km Štôlňa Petrova hora II. štôlňa uranové zrudnenie 1955 1,4 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Jaklovce – Kurtova Skala vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 4,2 km Jaklovce – Kurtova Skala vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 4,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Petrova Hora Uránové rudy U, Mo, Cu ložiskový výskyt 1,6 km Krompachy – žila Lucia Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km Krompachy, žily Anton, Clementi, Oskár a Otakár Železné rudy Fe ložiskový výskyt 3,7 km Žakarovce, žila Štefánia Barit barit ložiskový výskyt 4,4 km Žakarovce – žily Rumanay a Mária Terézia Železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,5 km Krompachy – žily Plejsy a Valentín Železné rudy Fe mineralogický výskyt 4,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hĺbka Archívna správa Od vody 630/73 ložiskový 301,2 m 76313150 m R-76 inžiniersko-geologický 13,0 m 80782170 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 70181 114Bb19.pdf190 m Víťaz širokoprofilový vrt – 58066 114Bb14.pdf220 m Víťaz úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,2 m 16805 114Bb4.pdf230 m Široké širokoprofilový vrt 50,0 m 36534 114Bb10.pdf240 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 22179 114Bb1.pdf370 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 51,0 m 70850 114Bb21.pdf390 m 1115 ložiskový 302,3 m 79340440 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 21,0 m 70850 114Bb20.pdf530 m Víťaz úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 24,0 m 7365 114Bb6.pdf550 m Richnava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 38,0 m 67333 114Bb18.pdf570 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 18 380 m kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 1 5,9 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 6,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Kluknava 180 m² 1990 – 80 m Slaná voda – Víťaz 50 m² 1985 – 80 m Pohlodov – Víťaz 50 m² 1960 – 250 m Víťaz – Za PD – Víťaz 80 m² 1985 – 620 m Podlaníky – Ovčie 200 m² 1980 – 1,6 km Hrišovce – Richnava 150 m² 1990 – 1,7 km Richnava – Hrišovce 600 m² 1991 – 1,9 km Ovčie – 1980 – 2,1 km Antropogénne sedimenty
Lokalita Uložený odpad Od vody Krompachy-Haľňa – HO_ČOV kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,6 km Krompachy-Haľňa – KH-1 kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,8 km Krompachy-Haľňa – HC-4 kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,9 km Krompachy-Haľňa – KH-2 kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,9 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizácie a lokalita
Organizácie na tokukto revíry spravuje a aké podmienky tam dnes sú
Ďalšie toky v okolí
32z 100
1445revírov
Farba na mape
Načítavam mapu…
nižšievyššie
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
MeďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 25,6 μg/lmedián 3,70 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
AntimónSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,4 μg/lmedián 0,600 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,95 μg/l16 vzoriek
ChrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,90 μg/lmedián 4,60 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
SelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 42,0 μg/lmedián 12,0 μg/l15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 430 μg/lmedián 230 μg/l15 vzoriek
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l15 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,9 mg/lmedián 13,1 mg/l15 vzoriek
ChrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 31,0 μg/lmedián 1,10 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 161 μg/lmedián 6,00 μg/l33 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
ZinokZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 600 μg/lmedián 9,00 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
MeďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,8 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek
AntimónSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,300 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,0300 mg/l33 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
SelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OrtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




