Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
26aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
Dolinský potok, Fensterpunktzahl 32.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Schnelles FließgewässerPodhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 570 bis 362 m ü.d.M. über 9,7 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
573 m a.s.l.
Tiefster Punkt
348 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
225 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
23 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,39
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2019abgebildet 1. Juli 20192022abgebildet 8. Okt. 20222025abgebildet 3. Juli 2025
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Dolinský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
18objektov do 3 km
ťažené: Fe
Najbližšie: štôlňa Petrova hora I. (štôlňa), 1,3 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
6 aus 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 75,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (HORNAD).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
77vrtov do 3 km
419 rozborov vody v okolí
Z toho 77 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
8 skládok, 4 sedimenty
Najbližšia záťaž: Krompachy-Haľňa – HO_ČOV, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
28záznamov do 5 km
2 ložiská, 26 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
18plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: HORNAD, 2005, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 25,6 μg/lmedián 3,70 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,4 μg/lmedián 0,600 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,95 μg/l16 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,90 μg/lmedián 4,60 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pohlodov potok, 1992, 770 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zlatník, potok, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 42,0 μg/lmedián 12,0 μg/l15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: sútok Dolinskeho a Kriveho potoka, 70 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 430 μg/lmedián 230 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: S okraj obce Víťaz, 1992, 180 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zlatník, potok, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,9 mg/lmedián 13,1 mg/l15 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2000m SZ od K800, 1992, 500 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)32 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Rutil (TiO₂)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Cinabarit (HgS)5 vzoriek, najviac 32 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Gold (Au)3 vzorky, najviac 2 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
TP-5087
2 zrná
50 m
TP-5086
1 zrno
90 m
TP-5064
1 zrno
90 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)36 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)11 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 15 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 815 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 47 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-SO4-HCO36×
Ca-Mg-HCO35×
Mg-Ca-HCO32×
Mg-Ca-SO4-HCO32×
Ca-Mg-HCO3-SO41×
Ca-Mg-SO41×
Mg-Ca-HCO3-SO41×
Ca-Na-Mg-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A11×
trieda F3×
trieda B3×
trieda E1×
trieda C1×
Kovy v podzemnej vode
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 31,0 μg/lmedián 1,10 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 161 μg/lmedián 6,00 μg/l33 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 600 μg/lmedián 9,00 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,8 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,300 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,0300 mg/l33 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
Quelle
10
38,4 Bq/l
10,6 Bq/l
potok, rieka
4
2,02 Bq/l
0,325 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
4,45 Bq/l
4,45 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
11,1 Bq/l
11,1 Bq/l
studňa
1
0,500 Bq/l
0,500 Bq/l
vrt s prelivom
1
0,800 Bq/l
0,800 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe6×
Druhy banských objektov
štôlňa9×
halda9×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
štôlňa Petrova hora I.
štôlňa
uranov‚ zrudnenie
1955
1,3 km
Štôlňa Petrova hora I.
štôlňa
uranové zrudnenie
1955
1,3 km
Halda štôlne Petrova hora I.
halda
uranové zrudnenie
1955
1,3 km
Halda štôlne Petrova hora I.
halda
uranov‚ zrudnenie
1955
1,3 km
Halda štôlne Irena
halda
Fe
koniec 19.stor.-zač.20.stor.
1,3 km
Štôlňa Irena
štôlňa
Fe
koniec 19.stor.-zač.20.stor.
1,3 km
Halda štôlne Petrova hora II.
halda
uranové zrudnenie
1955
1,4 km
štôlňa Petrova hora II.
štôlňa
uranov‚ zrudnenie
1955
1,4 km
Halda štôlne Petrova hora II.
halda
uranov‚ zrudnenie
1955
1,4 km
Štôlňa Petrova hora II.
štôlňa
uranové zrudnenie
1955
1,4 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Jaklovce – Kurtova Skala
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
4,2 km
Jaklovce – Kurtova Skala
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
4,2 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Petrova Hora
Uránové rudy
U, Mo, Cu
ložiskový výskyt
1,6 km
Krompachy – žila Lucia
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
2,8 km
Krompachy, žily Anton, Clementi, Oskár a Otakár
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
3,7 km
Žakarovce, žila Štefánia
Barit
barit
ložiskový výskyt
4,4 km
Žakarovce – žily Rumanay a Mária Terézia
Železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
4,5 km
Krompachy – žily Plejsy und Valentín
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
4,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
77 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 77.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m16×
10–30 m16×
30–100 m11×
100–300 m20×
nad 300 m10×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
630/73
ložiskový
301,2 m
76313
150 m
R-76
inžiniersko-geologický
13,0 m
80782
170 m
Kluknava
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
–
70181 114Bb19.pdf
190 m
Víťaz
širokoprofilový vrt
–
58066 114Bb14.pdf
220 m
Víťaz
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
20,2 m
16805 114Bb4.pdf
230 m
Široké
širokoprofilový vrt
50,0 m
36534 114Bb10.pdf
240 m
Kluknava
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
30,0 m
22179 114Bb1.pdf
370 m
Kluknava
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
51,0 m
70850 114Bb21.pdf
390 m
1115
ložiskový
302,3 m
79340
440 m
Kluknava
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
21,0 m
70850 114Bb20.pdf
530 m
Víťaz
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
24,0 m
7365 114Bb6.pdf
550 m
Richnava
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
38,0 m
67333 114Bb18.pdf
570 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
18
380 m
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
5,9 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
6,1 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Kluknava
180 m²
1990
–
80 m
Slaná voda – Víťaz
50 m²
1985
–
80 m
Pohlodov – Víťaz
50 m²
1960
–
250 m
Víťaz – Za PD – Víťaz
80 m²
1985
–
620 m
Podlaníky – Ovčie
200 m²
1980
–
1,6 km
Hrišovce – Richnava
150 m²
1990
–
1,7 km
Richnava – Hrišovce
600 m²
1991
–
1,9 km
Ovčie
–
1980
–
2,1 km
Antropogénne sedimenty
Standort
Uložený odpad
Od vody
Krompachy-Haľňa – HO_ČOV
kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené
2,6 km
Krompachy-Haľňa – KH-1
kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené
2,8 km
Krompachy-Haľňa – HC-4
kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené
2,9 km
Krompachy-Haľňa – KH-2
kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené
2,9 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy18×
Stupeň aktivity
Potenciálny12×
Stabilizovaný4×
Aktívny2×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova14×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.