Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Dolinský potok, ablakpontszám 33. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 14:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés nyilvános nyilvántartásokon és atlaszokon alapul Dionýz Štúr Állami Geológiai Intézete. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 8,3modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ mineralizáció 430 mg/l, kemény víz (15,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 10 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Króm 1 218 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 98. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 25°C 1000 m mélységben hőáramlás 65 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 65 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 52NGY/H dózisteljesítmény Szlovákiában 61 százalékos Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš. 18objektov do 3 km ťažené: Fe Legközelebb: štôlňa Petrova hora I. (štôlňa), 1,3 km-re a víztől. 3vzorky so zlatom 14 érc ásványi anyag az üledékben Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 6 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Ólom 75,0 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (HORNAD). 77vrtov do 3 km 419 rozborov vody v okolí Közülük 77-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 12Telephelyek 3 km-en belül 8 skládok, 4 sedimenty Legközelebbi teher: Krompachy-Haľňa – HO_ČOV, 2,6 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 28záznamov do 5 km 2 ložiská, 26 rudných výskytov Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 18plôch do 3 km 2 aktívnych Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 4 pontjából 0-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,33tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 15,0°dH, kemény kalcium és magnézium összege (2,67 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 430mg/l mineralizáció az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 52ngy/h a levegőben 48-54 tartomány nGy/h természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -34nT -84--11 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -21mGal Maradék +5,0 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 25 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben 40 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: HORNAD, 2005, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Hornád, 1992, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Hornád, 1992, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Hornád, 1992, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Pohlodov potok, 1992, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Zlatník, potok, 1993, 590 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Hornád, 1992, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: sútok Dolinskeho a Kriveho potoka, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: S okraj obce Víťaz, 1992, 180 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 85 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Zlatník, potok, 1992, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 78 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: 2000m SZ od K800, 1992, 500 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 74 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 460 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1993, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1993, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1993, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1992, 580 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 460 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: studňa, 1993, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 77 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hidrogeológiai és 49 egyéb; archív jelentésszámmal 77. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Dolinský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Dolinský potok vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (4)
Geológia a geochémia toku Dolinský potok
víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
természetes gamma-sugárzás
régi bánya működése
arany a folyami üledékben
nyomelemek a patakvízben
fúrások és talajvízelemzések
geotermikus energia
környezeti terhek és hulladéklerakók
lelőhelyek és ércesemények
földcsuszamlások és lejtős deformációk
geológiai szerkezet a víz alatt
kvaterneri fedezet
tekonikus egységek
ekokonikus osztódás
neutektonikus egységek
neotektonikus mozgások iránya
területi geológiai részleg
regionális geológiai osztály (alegységek)
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
víztartó típus
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
hidrogeológiai funkció
fő hidrogénező régió
A talajvíz genetikai típusa
vegyi típusú talajvíz
talajvíz minőségi osztály
talajvízszintek
felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
oldott anyagok
víz ionos összetétele
Főbb ionok
71,6 mg/lszázalék 7725,5 mg/lszázalék 7623,1 mg/lszázalék 734,76 mg/lszázalék 7169,0 mg/lszázalék 5710,3 mg/lszázalék 55210 mg/lszázalék 490,105 mg/lszázalék 45tápanyagok és szerves szennyezés
0,660 mg/lszázalék 8814,6 mg/lszázalék 853,41 mg/lszázalék 560,0580 mg/lszázalék 29Fémek
305 μg/lpercentilis 8811,9 μg/lpercentilis 7149,7 μg/lpercentilis 620,0637 mg/lszázalék 31Elemek a folyami üledékekben
potenciálisan mérgező és nyomelemek
1 218 mg/kgszázalék 98166 mg/kgszázalék 9816,4 mg/kgszázalék 9515,5 mg/kgszázalék 95148 mg/kgszázalék 9539,0 mg/kgszázalék 952,67 mg/kgszázalék 950,930 mg/kgszázalék 955,39 mg/kgszázalék 910,776 mg/kgszázalék 90150 mg/kgszázalék 8121,7 mg/kgszázalék 750,328 mg/kgszázalék 740,368 mg/kgszázalék 7378,5 mg/kgszázalék 70Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
3,78 %Percentilis 871,83 %Percentilis 871,72 %Percentilis 851 225 mg/kgszázalék 800,908 %Percentilis 585,80 %Percentilis 564 467 mg/kgszázalék 501,74 %Percentilis 41709 mg/kgszázalék 31További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
948 mg/kgszázalék 9543,0 mg/kgszázalék 9279,2 mg/kgszázalék 9138,0 mg/kgszázalék 9077,6 mg/kgszázalék 86103 mg/kgszázalék 81462 mg/kgszázalék 6911,8 mg/kgszázalék 321,04 mg/kgszázalék 29103 mg/kgszázalék 17természetes radioaktivitás és radon
gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,45 %Percentilis 792,58 ppm49. percentilis7,24 ppm46. percentilis1 592 Bq/m²54. percentilisradonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
domborzat, éghajlat és talajok
geomorfológiai egységek
geomorfológiai területek
éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
nyomelemek a felszíni vizekben
fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből TP-5087 2 zrná 50 m TP-5086 1 zrno 90 m TP-5064 1 zrno 90 m kőzetképző és kiegészítő ásványok
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
radon vizekben
A helyszín típusa minták legmagasabb radon Középső prameň 10 38,4 Bq/l 10,6 Bq/l potok, rieka 4 2,02 Bq/l 0,325 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 4,45 Bq/l 4,45 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l studňa 1 0,500 Bq/l 0,500 Bq/l vrt s prelivom 1 0,800 Bq/l 0,800 Bq/l bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből štôlňa Petrova hora I. štôlňa uranov‚ zrudnenie 1955 1,3 km Štôlňa Petrova hora I. štôlňa uranové zrudnenie 1955 1,3 km Halda štôlne Petrova hora I. halda uranové zrudnenie 1955 1,3 km Halda štôlne Petrova hora I. halda uranov‚ zrudnenie 1955 1,3 km Halda štôlne Irena halda Fe koniec 19.stor.-zač.20.stor. 1,3 km Štôlňa Irena štôlňa Fe koniec 19.stor.-zač.20.stor. 1,3 km Halda štôlne Petrova hora II. halda uranové zrudnenie 1955 1,4 km štôlňa Petrova hora II. štôlňa uranov‚ zrudnenie 1955 1,4 km Halda štôlne Petrova hora II. halda uranov‚ zrudnenie 1955 1,4 km Štôlňa Petrova hora II. štôlňa uranové zrudnenie 1955 1,4 km lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi állapot és szervezet A vízből Jaklovce – Kurtova Skala vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 4,2 km Jaklovce – Kurtova Skala vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 4,2 km érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény érctípus Fémek Faj A vízből Petrova Hora Uránové rudy U, Mo, Cu ložiskový výskyt 1,6 km Krompachy – žila Lucia Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km Krompachy, žily Anton, Clementi, Oskár a Otakár Železné rudy Fe ložiskový výskyt 3,7 km Žakarovce, žila Štefánia Barit barit ložiskový výskyt 4,4 km Žakarovce – žily Rumanay a Mária Terézia Železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,5 km Krompachy – žily Plejsy a Valentín Železné rudy Fe mineralogický výskyt 4,6 km fúrások és geofond archív jelentések
fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység archív jelentés A vízből 630/73 ložiskový 301,2 m 76313150 m R-76 inžiniersko-geologický 13,0 m 80782170 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 70181 114Bb19.pdf190 m Víťaz širokoprofilový vrt – 58066 114Bb14.pdf220 m Víťaz úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,2 m 16805 114Bb4.pdf230 m Široké širokoprofilový vrt 50,0 m 36534 114Bb10.pdf240 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 22179 114Bb1.pdf370 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 51,0 m 70850 114Bb21.pdf390 m 1115 ložiskový 302,3 m 79340440 m Kluknava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 21,0 m 70850 114Bb20.pdf530 m Víťaz úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 24,0 m 7365 114Bb6.pdf550 m Richnava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 38,0 m 67333 114Bb18.pdf570 m geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj víz hőmérséklete (°C) hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 18 380 m kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 1 5,9 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 6,1 km környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
hulladéklerakók
szemétlerakó Terület éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Kluknava 180 m² 1990 – 80 m Slaná voda – Víťaz 50 m² 1985 – 80 m Pohlodov – Víťaz 50 m² 1960 – 250 m Víťaz – Za PD – Víťaz 80 m² 1985 – 620 m Podlaníky – Ovčie 200 m² 1980 – 1,6 km Hrišovce – Richnava 150 m² 1990 – 1,7 km Richnava – Hrišovce 600 m² 1991 – 1,9 km Ovčie – 1980 – 2,1 km antropogén üledékek
Helyszín lerakott hulladék A vízből Krompachy-Haľňa – HO_ČOV kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,6 km Krompachy-Haľňa – KH-1 kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,8 km Krompachy-Haľňa – HC-4 kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,9 km Krompachy-Haľňa – KH-2 kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,9 km földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
29100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 75,0 μg/lmedián 2,50 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 25,6 μg/lmedián 3,70 μg/l16 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 16,4 μg/lmedián 0,600 μg/l15 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 1,95 μg/l16 minták
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,90 μg/lmedián 4,60 μg/l16 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 42,0 μg/lmedián 12,0 μg/l15 minták40 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták6 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrenyhén emelkedett
Legmagasabb 430 μg/lmedián 230 μg/l15 minták
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l15 minták
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
Legmagasabb 17,9 mg/lmedián 13,1 mg/l15 minták
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 31,0 μg/lmedián 1,10 μg/l33 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 161 μg/lmedián 6,00 μg/l33 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 minták24 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11 600 μg/lmedián 9,00 μg/l33 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 15,8 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,300 μg/l33 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,160 mg/lmedián 0,0300 mg/l33 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFebežná hodnota
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt




