Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Dolinský potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
9,7km
región
Región de Košice
Imagen aérea del curso de agua Dolinský potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Dolinský potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Dolinský potok, puntuación de la ventana 32.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    3004005006000 km2 km4 km6 km8 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 570 a 362 m s. n. m. en 9,7 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    573 m a.s.l.
    Punto más bajo
    348 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    225 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    23 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,39

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Dolinský potok de 2019
    2019fotografiado 1 jul 2019
    Imagen aérea del curso de agua Dolinský potok de 2022
    2022fotografiado 8 oct 2022
    Imagen aérea del curso de agua Dolinský potok de 2025
    2025fotografiado 3 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Dolinský potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Kluknava, cerca, km de río 2,5: 2 indicadores (2024)Dojč, km de río 1,0: 2 indicadores (2022)desembocadura, km de río 0,3: 3 indicadores (2023)Kluknava, km de río 0,1: 1 indicador (2023)rkm 3 (curso alto)rkm 0 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (4)
    • Kluknava, cercakm de río 2,52 indicadores
    • Dojčkm de río 1,02 indicadores
    • desembocadurakm de río 0,33 indicadores
    • Kluknavakm de río 0,11 indicador
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Dolinský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 430 mg/l, tvrdá voda (15,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    10 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 1 218 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 98. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km25 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    25°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    61. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    18objektov do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: štôlňa Petrova hora I. (štôlňa), 1,3 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    3vzorky so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 2 zrná v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    6 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 75,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (HORNAD).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    77vrtov do 3 km

    419 rozborov vody v okolí

    Z toho 77 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    20 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    8 skládok, 4 sedimenty

    Najbližšia záťaž: Krompachy-Haľňa – HO_ČOV, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    28záznamov do 5 km

    2 ložiská, 26 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    18plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • GEMERIKUM100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih50%SR 26 %
    • stredný zdvih50%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum a paleozoikum Braniska100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénne50%SR 6,4 %
    • silikátogénne, príp. silikátovo-sulfidogénne50%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-Na-HCO3-SO450%SR 4,5 %
    • Ca-HCO3, Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-HCO3-SO4 až Ca-SO450%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E50%SR 6,5 %
    • A50%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,33typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    15,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,67 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    430mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatosSO471,6 mg/l77. percentil
    • ClorurosCl25,5 mg/l76. percentil
    • MagnesioMg23,1 mg/l73. percentil
    • DraslíkK4,76 mg/l71. percentil
    • CalcioCa69,0 mg/l57. percentil
    • SodioNa10,3 mg/l55. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3210 mg/l49. percentil
    • FluorurosF0,105 mg/l45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,660 mg/l88. percentil
    • NitratosNO314,6 mg/l85. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,41 mg/l56. percentil
    • AmóniumNH40,0580 mg/l29. percentil

    Metales

    • AluminioAl305 μg/l88. percentil
    • CincZn11,9 μg/l71. percentil
    • ManganesoMn49,7 μg/l62. percentil
    • HierroFe0,0637 mg/l31. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr1218 mg/kg98. percentil
    • NíquelNi166 mg/kg98. percentil
    • CobaltoCo16,4 mg/kg95. percentil
    • CínSn15,5 mg/kg95. percentil
    • CobreCu148 mg/kg95. percentil
    • ArsénicoAs39,0 mg/kg95. percentil
    • MercurioHg2,67 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi0,930 mg/kg95. percentil
    • AntimonioSb5,39 mg/kg91. percentil
    • MolibdenoMo0,776 mg/kg90. percentil
    • CincZn150 mg/kg81. percentil
    • PlomoPb21,7 mg/kg75. percentil
    • CadmioCd0,328 mg/kg74. percentil
    • SelenioSe0,368 mg/kg73. percentil
    • VanadioV78,5 mg/kg70. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • HierroFe3,78 %87. percentil
    • DraslíkK1,83 %87. percentil
    • MagnesioMg1,72 %85. percentil
    • ManganesoMn1225 mg/kg80. percentil
    • SodioNa0,908 %58. percentil
    • AluminioAl5,80 %56. percentil
    • TitánTi4467 mg/kg50. percentil
    • CalcioCa1,74 %41. percentil
    • FósforoP709 mg/kg31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa948 mg/kg95. percentil
    • LítiumLi43,0 mg/kg92. percentil
    • CérCe79,2 mg/kg91. percentil
    • YtriumY38,0 mg/kg90. percentil
    • BoroB77,6 mg/kg86. percentil
    • RubídiumRb103 mg/kg81. percentil
    • ZirkónZr462 mg/kg69. percentil
    • GáliumGa11,8 mg/kg32. percentil
    • BerilioBe1,04 mg/kg29. percentil
    • StronciumSr103 mg/kg17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 54 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,45 %79. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,58 ppm49. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,24 ppm46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km25 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    25 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa Petrova hora I. – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Halda štôlne Petrova hora I. – 5 – halda (1,3 km od vody)Halda štôlne Irena – 5 – halda (1,3 km od vody)Štôlňa Irena – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Halda štôlne Petrova hora II. – 5 – halda (1,4 km od vody)Štôlňa Petrova hora II. – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Halda štôlne Petrova hora III. – 5 – halda (1,4 km od vody)Štôlňa Petrova hora III. – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Halda štôlne Lucia – 5 – halda (2,7 km od vody)Štôlňa Lucia – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)štôlňa Petrova hora I. – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)Halda štôlne Petrova hora I. – 5 – halda (1,3 km od vody)štôlňa Petrova hora II. – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Halda štôlne Petrova hora II. – 5 – halda (1,4 km od vody)Halda štôlne Petrova hora III. – 5 – halda (1,4 km od vody)štôlňa Petrova hora III. – 2 – štôlňa (1,4 km od vody)Halda štôlne Lucia – 5 – halda (2,7 km od vody)štôlňa Lucia – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Petrova Hora – Uránové rudy (1,6 km od vody)Krompachy – žila Lucia – Železné rudy (2,8 km od vody)Krompachy, žily Anton, Clementi, Oskár a Otakár – Železné rudy (3,7 km od vody)Žakarovce, žila Štefánia – Barit (4,4 km od vody)Žakarovce – žily Rumanay a Mária Terézia – Železné rudy (4,5 km od vody)Krompachy – žily Plejsy a Valentín – Železné rudy (4,6 km od vody)Kluknava – občasný (80 m od vody)Slaná voda – Víťaz – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Pohlodov – Víťaz – nedá sa odhadnúť (250 m od vody)Víťaz – Za PD – Víťaz – nedá sa odhadnúť (620 m od vody)Podlaníky – Ovčie – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Hrišovce – Richnava – trvalý (1,7 km od vody)Richnava – Hrišovce – občasný (1,9 km od vody)Ovčie – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Krompachy-Haľňa – HO_ČOV – inundačný (2,6 km od vody)Krompachy-Haľňa – KH-1 – inundačný (2,8 km od vody)Krompachy-Haľňa – HC-4 – inundačný (2,9 km od vody)Krompachy-Haľňa – KH-2 – inundačný (2,9 km od vody)a1 (380 m od vody)a1 (730 m od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a2 (5,9 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,0 km od vody)b1 (6,1 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Jaklovce – Kurtova Skala – vápenec vysokopercentný (4,2 km od vody)Jaklovce – Kurtova Skala – vápenec vysokopercentný (4,2 km od vody)Víťaz – stavebný kameň – pieskovec (30 m od vody)Kluknava – uhlie (100 m od vody)Kluknava – drahé a ozdobné kamene – amfibolit (100 m od vody)Kluknava – muskovit (100 m od vody)Kluknava – muskovit (130 m od vody)Kluknava – stavebný kameň – pieskovec (240 m od vody)Kluknava – Klinkovec – Fe rudy – limonit (1,0 km od vody)Kluknava – Prostredná dolina – spekularit (1,6 km od vody)Hrišovce – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Krompachy – stavebný kameň – diabáz (3,0 km od vody)Víťaz – U rudy (3,0 km od vody)Kluknava – Čierna hora – spekularit (3,3 km od vody)Krompachy – komplexné Fe rudy (3,7 km od vody)Chminianske Jakubovany – uhlie (4,1 km od vody)Jaklovce – Kurtova skala – drahé a ozdobné kamene – vápenec (4,3 km od vody)Fričovce – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Vojkovce – stavebný kameň – migmatit (4,7 km od vody)Dúbrava – stavebný kameň – dolomit (4,8 km od vody)Krompachy – Zahura – komplexné železné rudy (3,3 km od vody)Žakarovce – komplexné železné rudy (4,7 km od vody)Víťaz – všeobecná geológia (50 m od vody)Kluknava – všeobecná geológia (120 m od vody)Branisko – všeobecná geológia (2,3 km od vody)Krompachy – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Diaľničný tunel Branisko, západný portál – všeobecná geológia (3,1 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)STEFANSKA HUTA – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)OVCIE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)HRISOVCE – Zosuvy (2,8 km od vody)Kluknava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Víťaz – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Víťaz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Široké – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (240 m od vody)Kluknava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Kluknava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Kluknava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Víťaz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Richnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Víťaz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Richnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Richnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Široké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Široké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Richňava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Široké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Široké – negatívny vrt (1,5 km od vody)Kluknava – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Hrišovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Kluknava-Štefanská Huta – negatívny vrt (1,6 km od vody)Kluknava-Štefánska Huta – negatívny vrt (1,8 km od vody)Široké – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Široké – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Široké – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Krompachy – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Krompachy – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Krompachy – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Krompachy – monitorovací vrt (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (370 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (410 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (450 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (470 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (540 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (570 m od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (640 m od vody)minerálne vody uhličité (kyselky sýtené CO2) – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (730 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (750 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (760 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (770 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (780 m od vody)S okraj obce Kluknava – studňa (90 m od vody)Kluknava, 3100m ZJZ od K800 – prameň (130 m od vody)1000m SSZ od K618 Víťaz – studňa (130 m od vody)JZ okraj obce Víťaz, č.d.258 – studňa (130 m od vody)Kluknava, č.d. 31, 1500m SSV od K615 – studňa (260 m od vody)Víťaz – osada Dolian, 1200m ZSZ od K571 – prameň (290 m od vody)Z okraj obce Kluknava, č.d. 20 – studňa (470 m od vody)Kluknava č.d.235, 1100m SSV od K 615 – studňa (580 m od vody)Stará Huta č.d.612 – studňa (1,3 km od vody)S okraj obce Ovčie, č.d. 13 – prameň (1,3 km od vody)Ovčie, prameň č. 47 – svätá Anna, 350m JZ od K48 – prameň (1,4 km od vody)Ovčie, 2100m SSV od K571 – prameň (1,5 km od vody)1000m JJV od obce Ovčie – prameň (1,7 km od vody)Richňavská dolinka, Z od cigánskej osady – prameň (1,8 km od vody)Krompachy-dolina Zahura, 900m JZ od K 615 – prameň (2,0 km od vody)Ovčie, 2000m SSV od K800 Kolvek – prameň (2,2 km od vody)Kluknava, 1700m JZ od K937 – prameň (2,5 km od vody)Krompachy-dolina Zahura, 1250m Z od K 682 – prameň (2,6 km od vody)Krompachy, 250m SZ od K 445 – studňa (2,9 km od vody)zlato 2 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 75,0 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: HORNAD, 2005, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 25,6 μg/lmedián 3,70 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 16,4 μg/lmedián 0,600 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,95 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 4,60 μg/l16 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pohlodov potok, 1992, 770 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zlatník, potok, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 12,0 μg/l15 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 700 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: sútok Dolinskeho a Kriveho potoka, 70 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 430 μg/lmedián 230 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: S okraj obce Víťaz, 1992, 180 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zlatník, potok, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,9 mg/lmedián 13,1 mg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 2000m SZ od K800, 1992, 500 m od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)32 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)20 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)8 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Cinabarit (HgS)5 vzoriek, najviac 32 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Oro (Au)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    TP-50872 zrná50 m
    TP-50861 zrno90 m
    TP-50641 zrno90 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)36 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)11 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 47 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-SO4-HCO36×
    • Ca-Mg-HCO35×
    • Mg-Ca-HCO32×
    • Mg-Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO41×
    • Mg-Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Na-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A11×
    • trieda F3×
    • trieda B3×
    • trieda E1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 1,10 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 161 μg/lmedián 6,00 μg/l33 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek24 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11 600 μg/lmedián 9,00 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,8 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,300 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,6 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,0300 mg/l33 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente1038,4 Bq/l10,6 Bq/l
    potok, rieka42,02 Bq/l0,325 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie14,45 Bq/l4,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,1 Bq/l11,1 Bq/l
    studňa10,500 Bq/l0,500 Bq/l
    vrt s prelivom10,800 Bq/l0,800 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe6×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa9×
    • halda9×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    štôlňa Petrova hora I.štôlňauranov‚ zrudnenie19551,3 km
    Štôlňa Petrova hora I.štôlňauranové zrudnenie19551,3 km
    Halda štôlne Petrova hora I.haldauranové zrudnenie19551,3 km
    Halda štôlne Petrova hora I.haldauranov‚ zrudnenie19551,3 km
    Halda štôlne IrenahaldaFekoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,3 km
    Štôlňa IrenaštôlňaFekoniec 19.stor.-zač.20.stor.1,3 km
    Halda štôlne Petrova hora II.haldauranové zrudnenie19551,4 km
    štôlňa Petrova hora II.štôlňauranov‚ zrudnenie19551,4 km
    Halda štôlne Petrova hora II.haldauranov‚ zrudnenie19551,4 km
    Štôlňa Petrova hora II.štôlňauranové zrudnenie19551,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Jaklovce – Kurtova Skalavápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany4,2 km
    Jaklovce – Kurtova Skalavápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Petrova HoraUránové rudyU, Mo, Culožiskový výskyt1,6 km
    Krompachy – žila LuciaŽelezné rudyFemineralogický výskyt2,8 km
    Krompachy, žily Anton, Clementi, Oskár a OtakárŽelezné rudyFeložiskový výskyt3,7 km
    Žakarovce, žila ŠtefániaBaritbaritložiskový výskyt4,4 km
    Žakarovce – žily Rumanay a Mária TeréziaŽelezné rudyFe, Culožiskový výskyt4,5 km
    Krompachy – žily Plejsy y ValentínŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    77 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 77.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m16×
    • 10–30 m16×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m20×
    • nad 300 m10×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    630/73ložiskový301,2 m76313150 m
    R-76inžiniersko-geologický13,0 m80782170 m
    Kluknavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–70181 114Bb19.pdf190 m
    Víťazširokoprofilový vrt–58066 114Bb14.pdf220 m
    Víťazúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,2 m16805 114Bb4.pdf230 m
    Širokéširokoprofilový vrt50,0 m36534 114Bb10.pdf240 m
    Kluknavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m22179 114Bb1.pdf370 m
    Kluknavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou51,0 m70850 114Bb21.pdf390 m
    1115ložiskový302,3 m79340440 m
    Kluknavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou21,0 m70850 114Bb20.pdf530 m
    Víťazúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,0 m7365 114Bb6.pdf550 m
    Richnavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou38,0 m67333 114Bb18.pdf570 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 518380 m
    kategória a2minerálna voda< 155-1515,9 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 516,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kluknava180 m²1990–80 m
    Slaná voda – Víťaz50 m²1985–80 m
    Pohlodov – Víťaz50 m²1960–250 m
    Víťaz – Za PD – Víťaz80 m²1985–620 m
    Podlaníky – Ovčie200 m²1980–1,6 km
    Hrišovce – Richnava150 m²1990–1,7 km
    Richnava – Hrišovce600 m²1991–1,9 km
    Ovčie–1980–2,1 km

    Antropogénne sedimenty

    UbicaciónUložený odpadOd vody
    Krompachy-Haľňa – HO_ČOVkaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,6 km
    Krompachy-Haľňa – KH-1kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,8 km
    Krompachy-Haľňa – HC-4kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,9 km
    Krompachy-Haľňa – KH-2kaly z výroby mangánu, zinku, medi a kyseliny sírovej. Pevné odpady obsahujú aj olovo, arzén a kadmium. Tekuté odpady obsahujúce kyanid sú uskladnené 2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy18×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny12×
    • Stabilizovaný4×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova14×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Krompachy1 coto de pesca · 9,7 km32Dolinský potok32

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád