Skóre podmienok na love, najlepšie okno dňa a revíry od najlepších podmienok Nízka aktivita · priemer z 2 revírov 06:00–08:00 Belá č. 1a, skóre okna 37. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Prepočítané o 17:04. Priebeh toku a jeho revíry. Farbu čiar prepneš na podmienky dnes, kvalitu alebo ľubovoľný iný parameter. Podrobné filtrekraj, okres, dno, hĺbka, zatienenie, družice, chémia a znečistenie vody, ryby, geológia Mapu posúvaš dvoma prstami. Jedným prstom ju posunieš na celej obrazovke. Skóre je odhad podmienok podľa počasia, vody a okolia, nie predpoveď záberov. Pri každom revíri vidíš, z čoho sa skladá, ako je to podložené a odkiaľ údaje sú. Meranie hladiny, teploty a prietoku, počasie pri toku a stav z družíc Ako klesá tok po prúde: spád, sklon a rýchlosť vody. Rýchly tok Podhorský potok: rýchla voda, kamenité dno, perejky a jamy pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád sú orientačné, zahŕňajú len úseky revírov. Načítavam 3D model terénu… Vývoj okolia a prírody od 2018 do 2024: ako sa menia brehy, vegetácia a krajina okolo vody. Snímky sa samy prepínajú, listovať môžeš aj ručne. Ortofotomozaika SR © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a deň snímkovania závisia od polohy, jednotlivé ročníky sa preto môžu líšiť ročným obdobím aj počasím. Kvalita vody podľa SHMÚ, čistiarne pri revíroch a podzemná voda v okolí 2 z 2 revírov s údajom SHMÚ revírov toku má pri najbližšom mieste nesplnenú normu aspoň v jednom ukazovateli. 0 z 2 revírov s meraním má v okolí podzemnú vodu s hodnotou nad hranicou aspoň v jednom ukazovateli. Znečistenie vody v povodí VáhuZnečistená voda na Slovensku Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemných vôd), register čistiarní z VÚVH a EEA. Miesto SHMÚ sa k revíru priradí podľa rovnakého názvu toku a vzdialenosti; ročenka uvádza miesta, ktoré nesplnili normu, preto chýbajúce miesto nie je dôkazom čistej vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 106 mg/l, mäkká voda (3,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 10,0 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 45 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 50nGy/h dávkový príkon 52. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 1vzorka so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 14,9 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Račková, potok). 211vrtov do 3 km 612 rozborov vody v okolí Z toho 209 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 390 m od vody. 9lokalít do 3 km 3 záťaže, 6 skládok Najbližšia záťaž: Podtureň – skládka Žadovica, 450 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 16záznamov do 5 km 1 ložisko, 15 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 62plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 9 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,23typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 3,4°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 106mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 50nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. nízke Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -7nT rozsah -20 až 11 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -60mGal reziduálna -13,8 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 45 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Račková, potok, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 270 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vysoké Tatry-spod Suchého Hrádku, 630 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sviniansky, potok, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 270 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Račková, potok, 1997, 130 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Kokavský, potok, 1997, 830 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 211 vrtov v pásme 3 km, z toho 95 hydrogeologických a 116 ostatných; s číslom archívnej správy 209. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto revíry spravuje a kde ležia Povodie Váhu
Teraz pri vode
Dnes na toku Belá
Priemer revírov toku
Najlepšie okno dnes
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodné stavy na toku
Stanica Stav Zmena Teplota Košická Belá 31 cm – Liptovský Hrádok 108 cm – Podbanské 30 cm – Výškový profil toku
Terén v 3D
Historické snímky



Znečistenie vody na toku Belá
Povrchová voda pri revírochnajbližšie miesto monitoringu SHMÚ, 2025
Čistiarne s problémom pri revíroch1 čistiareň do 2 km od revíru
Podzemná voda: namerané hodnotytypická hodnota zo staníc do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Belá
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodov kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kryštalinikum paleozoikum? ruly, migmatitizované ruly a migmatity vcelku 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyslosť vody
Tvrdosť vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0635 mg/l19. percentil2,31 mg/l12. percentil64,3 mg/l10. percentil17,6 mg/l8. percentil2,38 mg/l8. percentil4,29 mg/l8. percentil0,719 mg/l6. percentil10,1 mg/l3. percentilŽiviny a organické znečistenie
3,04 mg/l46. percentil0,0535 mg/l27. percentil0,0388 mg/l22. percentil1,91 mg/l6. percentilKovy
0,141 mg/l63. percentil104 μg/l62. percentil4,57 μg/l34. percentil12,0 μg/l25. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
10,0 mg/kg76. percentil0,159 mg/kg67. percentil0,301 mg/kg62. percentil96,6 mg/kg51. percentil0,634 mg/kg49. percentil0,174 mg/kg47. percentil0,324 mg/kg39. percentil2,34 mg/kg37. percentil0,184 mg/kg36. percentil57,1 mg/kg26. percentil6,58 mg/kg21. percentil17,4 mg/kg19. percentil10,5 mg/kg16. percentil50,0 mg/kg10. percentil14,4 mg/kg9. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,49 %94. percentil1,71 %78. percentil6,22 %68. percentil807 mg/kg45. percentil0,827 %44. percentil3 785 mg/kg24. percentil1,20 %21. percentil2,14 %16. percentil550 mg/kg12. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
89,8 mg/kg95. percentil567 mg/kg82. percentil170 mg/kg75. percentil32,7 mg/kg74. percentil1,76 mg/kg71. percentil453 mg/kg67. percentil29,9 mg/kg53. percentil89,4 mg/kg53. percentil12,5 mg/kg38. percentil51,6 mg/kg26. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Radónové riziko podložia
1,58 %88. percentil2,42 ppm30. percentil6,34 ppm16. percentil2 522 Bq/m²81. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody Be-29 2 zrná 100 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 4 27,4 Bq/l 23,5 Bq/l prameň 21 52,4 Bq/l 13,4 Bq/l minerálny prameň 2 10,7 Bq/l 6,32 Bq/l studňa 4 29,7 Bq/l 11,3 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 17,8 Bq/l 15,6 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 47,2 Bq/l 47,2 Bq/l potok, rieka 1 0,580 Bq/l 0,580 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 3,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Kamenistá dolina Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 4,7 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hĺbka Archívna správa Od vody Belá pozorovací vrt SHMÚ 13,0 m 31032 100Cd48.pdf110 m T-4 hydrogeologický 14,0 m 30411120 m Liptovská kotlina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,5 m 30411 100Cd109.pdf130 m T-16 hydrogeologický 11,0 m 30411140 m Pribylina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 30411 100Da10.pdf170 m LK-9 hydrogeologický 12,0 m 30411170 m Závažná Poruba-Vavrišovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 14671 100Dc2.pdf190 m DV-1 hydrogeologický 13,4 m 14671220 m Liptovský Hrádok širokoprofilový vrt 8,0 m 69245 100Cd130.pdf230 m T-10 hydrogeologický 7,9 m 30411230 m Liptovský Hrádok – 36541 100Cd60.pdf240 m Vavrišovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,3 m 30411 100Dc37.pdf250 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hĺbka Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 390 m Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 2,6 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 2,6 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 2,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 18 80 m ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 1,1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 2,0 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 2,7 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 2,8 km kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 3,2 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Podtureň – skládka Žadovica SK200340KF 450 m Liptovský Hrádok – Rettenmeier Tatra Timber SK200340KF 1,3 km Jamník – kasárne a letisko Mokraď SK1000500P 2,5 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok – – – 130 m Pod brehom – L. Kokava – Liptovská Kokava – 1975 – 320 m Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský Hrádok 16 400 m² 1992 monitorovaná 460 m Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok – – – 650 m Pod Čelcom – Vavrišovo lom – Vavrišovo – 1985 – 1,8 km Jamníček – Jamník – Jamník – 1975 – 2,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizácie a lokalita
Organizácie na tokukto revíry spravuje a aké podmienky tam dnes sú
Ďalšie toky v okolí
29z 100
1445revírov
Farba na mape
Načítavam mapu…
nižšievyššie
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 14,9 μg/lmedián 2,00 μg/l18 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 20,0 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
AntimónSbmierne zvýšená
najvyššie 0,570 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
MeďCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 43,0 μg/lmedián 37,0 μg/l3 vzorky
SelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 85,0 μg/lmedián 56,0 μg/l15 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 26,6 mg/lmedián 7,45 mg/l18 vzoriek
ChrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,4 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 51,0 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
OrtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 94,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
MeďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,80 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
ZinokZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 586 μg/lmedián 0,750 μg/l46 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
AntimónSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




