Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions Low activity · average of 2 fishing districts 06:00–08:00 Belá č. 1b, window score 36. The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04. The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter. Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough. The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. For each fishing district you can see what it is made of, how well it is supported by data and where the data comes from. Measurement of water level, temperature and flow, weather by the watercourse and status from satellites How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed. Fast watercourse Podhorský potok: fast water, stony bottom, riffles and the pools below them. Typical trout waters. Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts. Loading the 3D terrain model… Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand. Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather. Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby 2 of 2 of the watercourse's fishing districts with SHMÚ data have an unmet standard at the nearest site in at least one indicator. 0 of 2 fishing districts with measurements have groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator. Water pollution in the Váh basinPolluted water in Slovakia Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. River alluvium67% of the water line 33% metamorphic rocks Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000. pH 7.2modelled estimate water type Ca–Mg–HCO₃ Mineralisation 106 mg/l, soft water (3.4 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream. 0 from 15elements in the top 10 % highest: Arsenic 10.0 mg/kg Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 76. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments. 50nGy/h dose rate percentile 52 in Slovakia Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 1vzorka so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 2 zrná v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 from 10indicators in the top 5 % highest: Arsenic 14.9 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Račková, potok). 211vrtov do 3 km 612 rozborov vody v okolí Z toho 209 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 43°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 390 m od vody. 9lokalít do 3 km 3 záťaže, 6 skládok Najbližšia záťaž: Podtureň – skládka Žadovica, 450 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 16záznamov do 5 km 1 ložisko, 15 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 62plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs. The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia The map covers 3 of 9 points on the water line. Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water. marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream. pH 7.23typical range Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones. 3.4°dH, soft Sum of calcium and magnesium (0.62 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain. 106mg/l mineralisation Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds. Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃ Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests. 50nGy/h in air range 46 to 61 nGy/h Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains. dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile) Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Račková, potok, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 270 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vysoké Tatry-spod Suchého Hrádku, 630 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sviniansky, potok, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 270 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Belá, 2010, 90 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Račková, potok, 1997, 130 m od vody. Porovnanie: 24. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Kokavský, potok, 1997, 830 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 211 vrtov v pásme 3 km, z toho 95 hydrogeologických a 116 ostatných; s číslom archívnej správy 209. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Who manages the fishing districts and where they are Váh basin
By the water now
Today on the Belá watercourse
Average of the watercourse's fishing districts
Best window today
Map and fishing districts of the watercourse
Water state on the watercourse
Water levels on the watercourse
Station Status Change Temperature Košická Belá 31 cm – Liptovský Hrádok 108 cm – Podbanské 29 cm – Elevation profile of the watercourse
Terrain in 3D
Historical images



Water pollution on the Belá watercourse
Surface water near the fishing districtsnearest SHMÚ monitoring site, 2025
Problem treatment plants near the fishing districts1 treatment plant within 2 km of the fishing district
Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Belá
Rock under the water
Water according to the atlas
Elements in river sediment
Natural gamma radiation
Old mine workings
Gold in river sediment
Trace elements in the stream water
Boreholes and groundwater analyses
Geothermal energy
Environmental burdens and landfills
Deposits and ore occurrences
Landslides and slope deformations
Geological structure beneath the water
Geological age of the rocks
Most common rock units
System Age Unit Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kryštalinikum paleozoikum? ruly, migmatitizované ruly a migmatity vcelku 1× Quaternary cover
Tectonic units
Tectonic division
Neotectonic units
Direction of neotectonic movements
Hydrogeology: aquifers and groundwater
Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)
Aquifer type
Main hydrogeological region
Geothermal groundwater bodies
Surface water chemistry according to the atlas
Water acidity
Water hardness
Dissolved substances
Ionic composition of the water
Major ions
0.0635 mg/l19. percentil2.31 mg/l12. percentil64.3 mg/l10. percentil17.6 mg/l8. percentil2.38 mg/l8. percentil4.29 mg/l8. percentil0.719 mg/l6. percentil10.1 mg/l3. percentilNutrients and organic pollution
3.04 mg/l46. percentil0.0535 mg/l27. percentil0.0388 mg/l22. percentil1.91 mg/l6. percentilMetals
0.141 mg/l63. percentil104 μg/l62. percentil4.57 μg/l34. percentil12.0 μg/l25. percentilElements in river sediments
Potentially toxic and trace elements
10.0 mg/kg76. percentil0.159 mg/kg67. percentil0.301 mg/kg62. percentil96.6 mg/kg51. percentil0.634 mg/kg49. percentil0.174 mg/kg47. percentil0.324 mg/kg39. percentil2.34 mg/kg37. percentil0.184 mg/kg36. percentil57.1 mg/kg26. percentil6.58 mg/kg21. percentil17.4 mg/kg19. percentil10.5 mg/kg16. percentil50.0 mg/kg10. percentil14.4 mg/kg9. percentilMajor elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
1.49 %94. percentil1.71 %78. percentil6.22 %68. percentil807 mg/kg45. percentil0.827 %44. percentil3,785 mg/kg24. percentil1.20 %21. percentil2.14 %16. percentil550 mg/kg12. percentilFurther elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
89.8 mg/kg95. percentil567 mg/kg82. percentil170 mg/kg75. percentil32.7 mg/kg74. percentil1.76 mg/kg71. percentil453 mg/kg67. percentil29.9 mg/kg53. percentil89.4 mg/kg53. percentil12.5 mg/kg38. percentil51.6 mg/kg26. percentilNatural radioactivity and radon
Gamma radiation dose rate
1.58 %88. percentil2.42 ppm30. percentil6.34 ppm16. percentilMap of the corridor
Trace elements in surface waters
Major ions, mineralisation and pH
Gold and ore minerals in river sediments
Nearest samples with gold
Sample Gold in sample From the water Be-29 2 zrná 100 m Rock-forming and accessory minerals
Groundwater: chemistry, water types and radioactivity
Metals in groundwater
Radon in waters
Type of site Samples Highest radon Median upravený prameň 4 27.4 Bq/l 23,5 Bq/l source 21 52.4 Bq/l 13,4 Bq/l minerálny prameň 2 10.7 Bq/l 6,32 Bq/l studňa 4 29.7 Bq/l 11,3 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 17.8 Bq/l 15,6 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 47.2 Bq/l 47,2 Bq/l potok, rieka 1 0.580 Bq/l 0,580 Bq/l Mine workings, deposits and ore occurrences
Deposits and mining areas
Deposit Mineral Status and organisation From the water Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 3.7 km Ore occurrences in the metallogenic map
Occurrence Ore type Metals Type From the water Kamenistá Valley Medené rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 4.7 km Boreholes and Geofond archive reports
Borehole depths
Nearest boreholes
Site Type Depth Archive report From the water Belá pozorovací vrt SHMÚ 13.0 m 31032 100Cd48.pdf110 m T-4 hydrogeologický 14.0 m 30411120 m Liptovská kotlina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10.5 m 30411 100Cd109.pdf130 m T-16 hydrogeologický 11.0 m 30411140 m Pribylina úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12.0 m 30411 100Da10.pdf170 m LK-9 hydrogeologický 12.0 m 30411170 m Závažná Poruba-Vavrišovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16.0 m 14671 100Dc2.pdf190 m DV-1 hydrogeologický 13.4 m 14671220 m Liptovský Hrádok širokoprofilový vrt 8.0 m 69245 100Cd130.pdf230 m T-10 hydrogeologický 7.9 m 30411230 m Liptovský Hrádok – 36541 100Cd60.pdf240 m Vavrišovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5.3 m 30411 100Dc37.pdf250 m Geothermal energy and mineral waters
Borehole Temperature Yield Depth Chemical water type Use From the water Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 390 m Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 2.6 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 2.6 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30.0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 2.6 km Sources of geothermal and mineral waters
Source Type Water temperature (°C) Yield (l/s) Count Nearest from water kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 18 80 m ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 1.1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 2.0 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 2.7 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 2.8 km kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 3.2 km Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments
Environmental burdens
Site Activity Substance Classification From the water Podtureň – skládka Žadovica SK200340KF 450 m Liptovský Hrádok – Rettenmeier Tatra Timber SK200340KF 1.3 km Jamník – kasárne a letisko Mokraď SK1000500P 2.5 km Waste landfills
Landfill Area Year established Monitoring From the water Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok – – – 130 m Pod brehom – L. Kokava – Liptovská Kokava – 1975 – 320 m Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský Hrádok 16 400 m² 1992 monitorovaná 460 m Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok – – – 650 m Pod Čelcom – Vavrišovo lom – Vavrišovo – 1985 – 1.8 km Jamníček – Jamník – Jamník – 1975 – 2.8 km Landslides and slope deformations
Types of deformations
Degree of activity
Current state
How to read these data
Organizations and location
Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today
More watercourses nearby
This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original
30from 100
1445fishing districts
Map color
Loading map…
lowerhigher
Cations (positive ions)
Anions (negative ions)
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 14,9 μg/lmedián 2,00 μg/l18 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
LeadPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LithiumLimierne zvýšená
najvyššie 20,0 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
AntimonySbmierne zvýšená
najvyššie 0,570 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
CopperCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
BariumBabežná hodnota
najvyššie 43,0 μg/lmedián 37,0 μg/l3 vzorky
SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromiumCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StrontiumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 85,0 μg/lmedián 56,0 μg/l15 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 26.6 mg/lmedián 7.45 mg/l18 vzoriek
ChromiumCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,4 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
LeadPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 51,0 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
MercuryHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
LithiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 94,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
CopperCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,80 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0.120 mg/lmedián 0.00500 mg/l46 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
ZincZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 586 μg/lmedián 0,750 μg/l46 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
AntimonySbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
IronFebežná hodnota
najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




