Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 2 revírů 15:00–17:00 Belá č. 1a, skóre okna 39. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – VáhZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 24 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km. Říční naplaveniny67 % vodní hladiny 33% metamorfované horniny Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000. pH 7,2modelovaný odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizace 106 mg/l, měkká voda (3,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku. 0 z 15prvky v horních 10 % nejvyšší: Arsen 10,0 mg/kg Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 76. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů. 25°C v hloubce 1000 m tepelný tok 55 mW/m² V hloubce 2 000 m asi 45 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska. 50dávkový příkon nGy/h percentil 52 na Slovensku Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ. 0objektů do 3 km V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo. 1vzorek se zlatem 15 rudných minerálů v sedimentu Nejvíce 2 zrna v jednom vzorku (100 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu. 2 z 10ukazatele v horních 5 % nejvyšší: Arsen 14,9 μg/l Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Račková, potok). 211vrtů do 3 km 612 rozborů vody v okolí Z toho 209 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další. 43°C u ústí vrtu 4 geotermální vrty do 10 km Nejteplejší: Liptovská Kokava – ZGL-3, 390 m od vody. 9místa v okruhu 3 km 3 ekologické zátěže, 6 skládek Nejbližší zátěž: Podtureň – skládka Žadovica, 450 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody. 16záznamů do 5 km 1 ložisko, 15 rudných výskytů Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin. 62ploch do 3 km 5 aktivních Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto. Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů. Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů. značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku Mapa pokrývá 3 z 9 bodů na vodní linii. Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě. značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku. pH 7,23typický rozsah Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců. 3,4°dH, měkká Součet vápníku a hořčíku (0,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště. 106mg/l mineralizace Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky. Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃ Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod. tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil) Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku. tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil) Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní. 50nGy/h ve vzduchu rozsah 46 až 61 nGy/h Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami. nízké Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží. tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil) značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda. -7nT rozsah -20 až 11 nT Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží. -60mGal zbytkový −13,8 mGal Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody. Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže. 25 / 45 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m nárůst o 20 °C na km Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ. značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout. Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem. Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě. Nejvyšší hodnota: Račková, potok1997, 110 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Belá2010, 270 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Vysoké Tatry-spod Suchého Hrádku, 630 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Belá2010, 90 m od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Sviniansky, potok1997, 110 m od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Belá2010, 90 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Belá2010, 270 m od vody. Srovnání: percentil 53 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Belá2010, 90 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Belá2010, 90 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: Račková, potok1997, 130 m od vody. Srovnání: percentil 24 všech vzorků na Slovensku. Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní. Nejvyšší hodnota: Kokavský, potok1997, 830 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku. Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není. Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku. Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: studňa1992, 230 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: vrt1992, 150 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: vrt1992, 150 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: studňa1992, 600 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1991, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku. Nejvyšší hodnota: prameň1991, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků na Slovensku. Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody. Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce. 211 vrtů v pásmu 3 km, z toho 95 hydrogeologických a 116 ostatních; s číslem archivní zprávy 209. Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu. Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody. Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto. Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Belá
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Košická Belá 31 cm – Liptovský Hrádok 108 cm – Podbanské 30 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Belá
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geologie a geochemie toku Belá
Skála pod vodou
Voda podle atlasu
Prvky v říčních sedimentech
Teplo pod nohama
Přirozené gama záření
Stará důlní díla
Zlato v říčních sedimentech
Stopové prvky v potoční vodě
Rozbory vrtů a podzemních vod
Geotermální energie
Ekologické zátěže a skládky
Ložiska a výskyty rud
Sesuvy půdy a svahové deformace
Geologická stavba pod vodou
Geologické stáří hornin
Nejběžnější horninové jednotky
Systém Stáří Jednotka Body Kvartérní holocén říční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí 2× krystalický suterén Paleozoické? ruly, migmatizované ruly a migmatity obecně 1× Kvartérní pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické dělení
Neotektonické jednotky
Směr neotektonických pohybů
Regionálně geologické členění
Regionálně geologické členění (podcelky)
Inženýrsko-geologické revíry
Inženýrsko-geologické útvary
Náchylnost území ke svahovým deformacím
Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody
Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ vodonosné vrstvy
Hlavní hydrogeologická oblast
Geotermální útvary podzemních vod
Chemie povrchových vod dle atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpuštěné látky
Iontové složení vody
Hlavní ionty
0,0635 mg/lpercentil192,31 mg/lpercentil1264,3 mg/lpercentil1017,6 mg/lpercentil82,38 mg/lpercentil84,29 mg/lpercentil80,719 mg/lpercentil610,1 mg/lpercentil3Živiny a organické znečištění
3,04 mg/lpercentil460,0535 mg/lpercentil270,0388 mg/lpercentil221,91 mg/lpercentil6Kovy
0,141 mg/lpercentil63104 μg/lpercentil624,57 μg/lpercentil3412,0 μg/lpercentil25Prvky v říčních sedimentech
Potenciálně toxické a stopové prvky
10,0 mg/kgpercentil760,159 mg/kgpercentil670,301 mg/kgpercentil6296,6 mg/kgpercentil510,634 mg/kgpercentil490,174 mg/kgpercentil470,324 mg/kgpercentil392,34 mg/kgpercentil370,184 mg/kgpercentil3657,1 mg/kgpercentil266,58 mg/kgpercentil2117,4 mg/kgpercentil1910,5 mg/kgpercentil1650,0 mg/kgpercentil1014,4 mg/kgpercentil9Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
1,49 %percentil941,71 %percentil786,22 %percentil68807 mg/kgpercentil450,827 %percentil443 785 mg/kgpercentil241,20 %percentil212,14 %percentil16550 mg/kgpercentil12Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
89,8 mg/kgpercentil95567 mg/kgpercentil82170 mg/kgpercentil7532,7 mg/kgpercentil741,76 mg/kgpercentil71453 mg/kgpercentil6729,9 mg/kgpercentil5389,4 mg/kgpercentil5312,5 mg/kgpercentil3851,6 mg/kgpercentil26Přírodní radioaktivita a radon
Dávkový příkon gama záření
Radonové riziko podloží
1,58 %percentil882,42 ppm30. percentil6,34 ppm16. percentil2 522 Bq/m²81. percentilRadonové riziko izoplety
Geofyzikální pole: magnetika a gravitace
Magnetická anomálie
Bouguerova gravitační anomálie
Geotermální potenciál
Teplota horniny s hloubkou
Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou
Reliéf, klima a půdy
Geomorfologické jednotky
Geomorfologické oblasti
Klimaticko-geografické typy
Náchylnost půd k acidifikaci
Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa chodby
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavní ionty, mineralizace a pH
Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech
Nejbližší vzorky se zlatem
Ochutnat Zlato ve vzorku Z vody Be-29 2 zrna 100 m Hornotvorné a akcesorické minerály
Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita
Kovy v podzemních vodách
Radon ve vodách
Typ webu Ukázky Nejvyšší radon Medián vyvinutá pružina 4 27,4 Bq/l 23,5 Bq/l zdroj 21 52,4 Bq/l 13,4 Bq/l minerální pružina 2 10,7 Bq/l 6,32 Bq/l dobře 4 29,7 Bq/l 11,3 Bq/l zdroj vody pro veřejné zásobování 3 17,8 Bq/l 15,6 Bq/l zdroj vody pro individuální zásobování 1 47,2 Bq/l 47,2 Bq/l potok, řeka 1 0,580 Bq/l 0,580 Bq/l Důlní díla, ložiska a výskyty rud
Ložiska a dobývací prostory
Vklad Minerální Stav a organizace Z vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štěrkovité písky a písky Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – KMN consulting, s.r.o. 3,7 km Výskyty rud v metalogenní mapě
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Z vody Kamenistá dolina Měděné rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 4,7 km Vrty a archivní zprávy Geofondu
Hloubky vrtů
Nejbližší vrty
Lokalita Druh Hloubka Archivní zpráva Z vody Belá SHMú pozorovací vrt 13,0 m 31032 100Cd48.pdf110 m T-4 hydrogeologické 14,0 m 30411120 m Liptov Basin vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou 10,5 m 30411 100Cd109.pdf130 m T-16 hydrogeologické 11,0 m 30411140 m Pribylina vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou 12,0 m 30411 100Da10.pdf170 m LK-9 hydrogeologické 12,0 m 30411170 m Závažná Poruba-Vavrišovo vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou 16,0 m 14671 100Dc2.pdf190 m DV-1 hydrogeologické 13,4 m 14671220 m Liptovský Hrádok vrt s širokým průměrem 8,0 m 69245 100Cd130.pdf230 m T-10 hydrogeologické 7,9 m 30411230 m Liptovský Hrádok – 36541 100Cd60.pdf240 m Vavrišovo vrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou 5,3 m 30411 100Dc37.pdf250 m Geotermální energie a minerální vody
Vrt Teplota Výtěžek Hloubka Chemický typ vody Použití Z vody Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nepoužitý 390 m Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nepoužitý 2,6 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nepoužitý 2,6 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 používá se bez hlášení dat 2,6 km Zdroje geotermálních a minerálních vod
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výtěžnost (l/s) Počítat Nejblíže od vody kategorie a1 minerální voda < 15 < 5 18 80 m ZGL-3 geotermální voda 38 – 55 16 – 30 1 1,1 km kategorie b1 minerální voda 15-22 < 5 1 2,0 km kategorie c1 minerální voda 23-38 < 5 1 2,7 km kategorie c3 minerální voda 23-38 16-30 1 2,8 km kategorie Liptovský Ján termální koupaliště – – 1 3,2 km Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty
Ekologické zátěže
Lokalita Aktivita Látka Klasifikace Z vody Podtureň – skládka Žadovica SK200340KF 450 m Liptovský Hrádok – Rettenmeier Tatra Timber SK200340KF 1,3 km Jamník – kasárne a letisko Mokraď SK1000500P 2,5 km Skládky odpadu
Skládka Plocha Rok založení Sledování Z vody Žiarce – Podtúreń – Liptovský Hrádok – – – 130 m Pod brehom – L. Kokava – Liptovská Kokava – 1975 – 320 m Liptovský Hrádok – skládka Žadovica – Liptovský Hrádok 16 400 m² 1992 monitorováno 460 m Tesla – za Muraným mostom – Liptovský Hrádok – – – 650 m Pod Čelcom – Vavrišovo lom – Vavrišovo – 1985 – 1,8 km Jamníček – Jamník – Jamník – 1975 – 2,8 km Sesuvy půdy a svahové deformace
Typy deformací
Stupeň aktivity
Současný stav
Jak číst tyto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
29z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Kationty (kladné ionty)
Anionty (záporné ionty)
ArsenAsvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 14,9 μg/lmedián 2,00 μg/l18 vzorky33 % pod limitem kvantifikace
VéstPbvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzorky94 % pod limitem kvantifikace
KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l18 vzorky94 % pod limitem kvantifikace
LithiumLimírně zvýšené
nejvyšší 20,0 μg/lmedián 5,00 μg/l18 vzorky83 % pod limitem kvantifikace
AntimonSbmírně zvýšené
nejvyšší 0,570 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzorky93 % pod limitem kvantifikace
MěďCuběžná hodnota
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzorky89 % pod limitem kvantifikace
BaryumBaběžná hodnota
nejvyšší 43,0 μg/lmedián 37,0 μg/l3 vzorky
SelenSepod polovinou Slovenska
nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
ChromCrpod polovinou Slovenska
nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
StronciumSrpod polovinou Slovenska
nejvyšší 85,0 μg/lmedián 56,0 μg/l15 vzorky
Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
nejvyšší 26,6 mg/lmedián 7,45 mg/l18 vzorky
ChromCrextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 16,4 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzorky65 % pod limitem kvantifikace
VéstPbextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzorky48 % pod limitem kvantifikace
ArsenAsextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 51,0 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzorky83 % pod limitem kvantifikace
RtuťHgextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzorky83 % pod limitem kvantifikace
LithiumLivysoké (horní 5 %)
nejvyšší 94,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzorky54 % pod limitem kvantifikace
MěďCuvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 9,80 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzorky
HliníkAlvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzorky70 % pod limitem kvantifikace
KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzorky98 % pod limitem kvantifikace
ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 586 μg/lmedián 0,750 μg/l46 vzorky50 % pod limitem kvantifikace
AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzorky76 % pod limitem kvantifikace
ŽelezoFeběžná hodnota
nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
SelenSepod polovinou Slovenska
nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzorky100 % pod limitem kvantifikace




