Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Ciek

Turňa

Dorzecze: Bodrog i HornadKarpioweŁososiowo-pstrągowe
łowiska
2
długość łowisk
25,0km
region
Kraj koszycki
  • Karpiowe15,2 km1 łowisko
  • Łososiowo-pstrągowe9,8 km1 łowisko
Zdjęcie lotnicze cieku: Turňa, z wyróżnioną linią
Niebieska linia: przebieg cieku (orientacyjnie). Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, CC BY 4,0Mapy Google

Teraz nad wodą

Dziś na cieku Turňa

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z 2 łowisk

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.
  • Bardzo wysoka0
  • Wysoka0
  • Przeciętna0
  • Niska2

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Turňa č. 2, wynik okna 35.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Stan wody na cieku

    Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów

    Stany wody na cieku

    StacjaStatusZmianaTemperatura
    Hosťovce17 cm–
    Źródło: SHMÚZaktualizowano 8 lis 2026 04:57

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Wartki ciek Rzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg.

    1502002503003500 km5 km10 km15 km20 kmnr 2nr 1
    Profil wysokościowy cieku: od 326 do 175 m n.p.m. na 25,0 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    331 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    174 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    157 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    6,3 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,06

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2019 do 2025: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Turňa, rok 2019
    2019zdjęcia z 30 cze 2019
    Zdjęcie lotnicze cieku: Turňa, rok 2022
    2022zdjęcia z 17 paź 2022
    Zdjęcie lotnicze cieku: Turňa, rok 2025
    2025zdjęcia z 23 cze 2025

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Turňa

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    2 z 2 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • 1–2 wskaźniki2

    Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą

    • Turňa č. 1Turňa · norma niespełniona w 4 z 4 lat2 wskaźniki
    • Turňa č. 2Turňa · norma niespełniona w 4 z 4 lat2 wskaźniki

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    2 z 2 łowisk z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)2
    • żelazo od 1 mg/l1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Turňa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 25 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 429 mg/l, tvrdá voda (14,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 1,86 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km36 °C64 °C

    Teplo pod nohami

    36°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 64 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    57nGy/h dávkový príkon

    78. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Halda cementárne Turňa (halda), 300 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Antimón 8,40 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Bodva).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    791vrtov do 3 km

    702 rozborov vody v okolí

    Z toho 791 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    23 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    29záznamov do 5 km

    16 ložísk, 13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    6plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • SILICIKUM100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT80%SR 16 %
    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT20%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 9 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum centrálnej a východnej časti Slovenského krasu100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,25typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    14,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,63 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    429mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • WapńCa94,5 mg/l83. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3249 mg/l62. percentil
    • SiarczanySO447,9 mg/l59. percentil
    • ChlorkiCl12,7 mg/l58. percentil
    • FluorkiF0,0907 mg/l36. percentil
    • DraslíkK2,07 mg/l33. percentil
    • SódNa5,48 mg/l31. percentil
    • MagnezMg6,71 mg/l19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,64 mg/l60. percentil
    • AzotanyNO37,15 mg/l57. percentil
    • AmóniumNH40,103 mg/l48. percentil
    • FosforečnanyPO40,0785 mg/l38. percentil

    Metale

    • GlinAl202 μg/l79. percentil
    • ŻelazoFe0,112 mg/l53. percentil
    • ManganMn32,8 μg/l51. percentil
    • CynkZn4,26 μg/l31. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntymonSb1,86 mg/kg82. percentil
    • BizmutBi0,331 mg/kg78. percentil
    • ArsenAs10,8 mg/kg78. percentil
    • RtęćHg0,180 mg/kg71. percentil
    • KadmCd0,238 mg/kg61. percentil
    • CínSn2,72 mg/kg52. percentil
    • ChromCr66,2 mg/kg40. percentil
    • SelenSe0,200 mg/kg38. percentil
    • CynkZn83,2 mg/kg35. percentil
    • NikielNi19,7 mg/kg27. percentil
    • MolibdenMo0,249 mg/kg24. percentil
    • WanadV54,7 mg/kg17. percentil
    • MiedźCu16,3 mg/kg16. percentil
    • OłówPb10,2 mg/kg14. percentil
    • KobaltCo5,58 mg/kg12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • WapńCa6,26 %86. percentil
    • FosforP879 mg/kg54. percentil
    • ŻelazoFe2,72 %52. percentil
    • ManganMn801 mg/kg45. percentil
    • SódNa0,843 %45. percentil
    • GlinAl5,39 %42. percentil
    • TitánTi4 199 mg/kg40. percentil
    • DraslíkK1,38 %29. percentil
    • MagnezMg0,516 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB72,8 mg/kg80. percentil
    • CérCe64,7 mg/kg68. percentil
    • LítiumLi33,0 mg/kg67. percentil
    • StronciumSr134 mg/kg47. percentil
    • YtriumY26,6 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb85,6 mg/kg42. percentil
    • BerylBe1,25 mg/kg41. percentil
    • ZirkónZr321 mg/kg25. percentil
    • BáriumBa371 mg/kg24. percentil
    • GáliumGa9,88 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    57nGy/h vo vzduchu

    rozsah 53 až 76 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,96 ppm84. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,84 ppm75. percentil
    • Potas (K)K1,36 %66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km36 °C64 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    36 / 64 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 28 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,7°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma88%SR 29 %
    • horská klíma13%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda cementárne Turňa – 5 – halda (300 m od vody)Silická Brezová – Hliníkové rudy (bauxity) (3,6 km od vody)Silica – Hliníkové rudy (bauxity) (4,2 km od vody)Nová Bodva Hosťovce III. – Hosťovce – nijaký (70 m od vody)Včeláre I. – Včeláre – nijaký (140 m od vody)Včeláre II. – Včeláre – občasný (150 m od vody)Silická Jablonica – trvalý (460 m od vody)Silická Jablonica – trvalý (650 m od vody)Nová Bodva Hosťovce I. – Hosťovce – nijaký (670 m od vody)Zádielské Dvorníky IV. – Zádiel – nijaký (680 m od vody)Nová Bodva Hosťovce II. – Hosťovce – občasný (750 m od vody)Rožňava-Hrušov-KO – Rožňava – občasný (1,1 km od vody)Zádielské Dvorníky III. – Zádiel – nijaký (1,1 km od vody)Zádielské Dvorníky II. – Zádiel – nijaký (1,3 km od vody)Hrušov – Hrušov nad Turňou – občasný (1,4 km od vody)Nová Bodva Chorváty II. – Chorváty – nijaký (1,5 km od vody)Jablonov nad Turňou – občasný (1,5 km od vody)Jablonov nad Turňou – občasný (1,7 km od vody)Nová Bodva – Chorváty I. – Chorváty – nijaký (1,8 km od vody)Hrušov – Hrušov nad Turňou – občasný (2,2 km od vody)Hrušov – Hrušov nad Turňou – občasný (2,4 km od vody)Turnianske Podhradie II – Turňa nad Bodvou – nijaký (2,7 km od vody)Zádielské Dvorníky I. – Zádiel – nijaký (2,7 km od vody)Žarnov I. – Žarnov – nijaký (2,7 km od vody)Turnianske Podhradie I. – Turňa nad Bodvou – nijaký (2,8 km od vody)Jablonov nad Turnou – Jablonov nad Turňou – trvalý (2,8 km od vody)Včeláre – vápenec ostatný (300 m od vody)Hosťovce – vápenec ostatný (370 m od vody)Včeláre – sialitická surovina (480 m od vody)Žarnov I – dekoračný kameň (2,6 km od vody)Lipovník – stavebný kameň (4,8 km od vody)Včeláre – vápenec ostatný (300 m od vody)Hosťovce – vápenec ostatný (370 m od vody)Včeláre – sialitická surovina (480 m od vody)Včeláre I – sialitická surovina (660 m od vody)Žarnov I – dekoračný kameň (2,5 km od vody)Žarnov – sialitická surovina (2,6 km od vody)Žarnov – keramické íly (3,3 km od vody)Lipovník – stavebný kameň (4,8 km od vody)Hrhov – vápnitý slieň (210 m od vody)Žarnov I – dekoračný kameň (2,5 km od vody)Drienovec I – štrkopiesky a piesky (4,7 km od vody)Silická Jablonica-2 – stavebný kameň – travertín (120 m od vody)Silická Jablonica-1 – stavebný kameň – vápenec (210 m od vody)Hrušov-2 – tehliarske suroviny (430 m od vody)Hrušov-1 – stavebný kameň – vápenec (570 m od vody)Hrušov – 5 – stavebný kameň – travertín (2,1 km od vody)Hrušov – 4 – stavebný kameň – travertín (2,2 km od vody)Hrhov-2 – stavebný kameň – travertín (2,3 km od vody)Hrhov-1 – stavebný kameň – travertín (2,4 km od vody)Silica – stavebný kameň – vápenec (3,1 km od vody)Silica – Al rudy – bauxit (3,6 km od vody)Lúčka – 1 – stavebný kameň – troska (4,9 km od vody)Včeláre – paleontológia (620 m od vody)Farárova jama – hydrogeológia (1,4 km od vody)Obrovská priepasť – geomorfológia (1,8 km od vody)Hrušovská jaskyňa – geomorfológia (2,6 km od vody)Jašteričie jazero – hydrogeológia (3,1 km od vody)Zádielská tiesňava – geomorfológia (3,5 km od vody)Jaskyňa Skalistého potoka – geomorfológia (4,3 km od vody)Kunia priepasť, Turnianske Podhradie – geomorfológia (4,7 km od vody)Silická ľadnica – geomorfológia (4,8 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,9 km od vody)Hrhov – Zosuvy (2,3 km od vody)NOVA BODVA – Zosuvy (2,4 km od vody)NOVA BODVA – Zosuvy (2,4 km od vody)NOVA BODVA – Zosuvy (2,9 km od vody)Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Silická Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Hrhov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Zádielske Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Turňa nad Bodvou – negatívny vrt (110 m od vody)Turňanská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Janblonov nad Turňou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Silická Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Hrhov – monitorovací vrt (180 m od vody)Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Turňanská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Turňanská Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Hosťovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Silická Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Turňa nad Bodvou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Hrušov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Včeláre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Turňa nad Bodvou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Turnianska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Turnianska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Hosťovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (730 m od vody)Turnianska Nová Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Hrhov – pozorovací vrt SHMÚ (890 m od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Hrhov – negatívny vrt (1,1 km od vody)Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Dvorníky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Hosťovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (250 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (270 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (290 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (290 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (310 m od vody)Silická Jablonica, 1200m Z od K476 S.teto – prameň (50 m od vody)Silická Jablonica, 1100m SV od K476 S.tet – prameň (110 m od vody)Silica – Sokolia dolina – prameň (110 m od vody)Silická Jablonica I. – prameň (150 m od vody)Hrhov, 500m Z od K267 Veľký Parkan – prameň (230 m od vody)Silická Jablonica – za finančnou budovou (Strašn – prameň (230 m od vody)Jablonov nad Turňou, 1700m SZ od K611 – prameň (230 m od vody)Jablonov nad Turňou – prameň Köszörű – prameň (230 m od vody)Silická Jablonica, 1500m S od K499 – studňa (230 m od vody)Silická Jablonica II. – prameň (260 m od vody)Hrhov, 1600m SZ od K533 Nižný Vrch – prameň (270 m od vody)Hrušov, 1400m S od K449 Starý vrch – prameň (330 m od vody)Jablonov- prameň Tapolca, východný výtok z jazer – prameň (360 m od vody)Hrhov, 1300m SSV od K579 Zmen – prameň (370 m od vody)Hrhov – prameň (390 m od vody)Silická Jablonica III. – prameň (440 m od vody)Hrušov, 800m SZ od K449 Starý vrch – prameň (460 m od vody)Včeláre, č.d 29, 600m JV od K198 – studňa (460 m od vody)Hrušov – prameň (470 m od vody)Včeláre, 1500m S od K469 – studňa (480 m od vody)Včeláre, pred domom c.3, 900m VJV od K198 – studňa (500 m od vody)Hrhov – prameň (510 m od vody)Silická Jablonica IV. – prameň (780 m od vody)Silica, 1700m JJZ od K608 Malá Mela – prameň (840 m od vody)Hrhov, 20m J od K236 – prameň (840 m od vody)Silica, 750m JZ od K608 M.Mela – prameň (870 m od vody)Jablonov nad Turňou,. 1000m Z od K244 – prameň (890 m od vody)Jablonov nad Turňou, č.d. 211, 1000m JZ od K327 – studňa (970 m od vody)Silická Jablonica, 1700m SSV od K476 – prameň (1,1 km od vody)Turňa nad Bodvou, štátny majetok, 2700m JZ od K1 – studňa (1,1 km od vody)Silica – prameň (1,1 km od vody)Silická Jablonica, 900m VSV od K608 – prameň (1,1 km od vody)Jablonov nad Turňou, č.d. 1, 400m J od K327 – studňa (1,2 km od vody)Jablonov nad Turňou, č.d. 123, 900m JZ odK327 – studňa (1,3 km od vody)Turňa nad Bodvou, 2500m JZ od K190 – prameň (1,3 km od vody)Turnianske Podhradie – prameň (1,3 km od vody)Turňa nad Bodvou – prameň Turňa I. – III. – prameň (1,3 km od vody)Turňa nad Bodvou, č.d. 175, 2400m JZ od K190 – studňa (1,4 km od vody)Silická Jablonica, 1600m V od K608 Malá Mela – prameň (1,4 km od vody)Hosťovce, 1100m SV od K169 č.d. 94 – studňa (1,4 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 150 μg/lmedián 40,0 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Silická Jablonica, 1998, 740 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,40 μg/lmedián 2,00 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Turňa, potok, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 4,00 μg/l14 vzoriek21 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonov nad Turňou, 1998, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hájsky potok, 910 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 2,00 μg/l14 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 390 μg/lmedián 130 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Turňa, potok, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l14 vzoriek21 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Silická Jablonica, 1998, 120 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek21 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hrhov, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,99 mg/lmedián 4,50 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Bodva, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 19. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO351×
    • Ca-SO4-HCO39×
    • Ca-Cl-HCO32×
    • Ca-HCO3-NO3-Cl1×
    • Ca-HCO3-Cl1×
    • Ca-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A39×
    • trieda E11×
    • trieda F5×
    • trieda B3×
    • trieda H3×
    • trieda C2×
    • trieda G2×

    Kovy v podzemnej vode

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 830 μg/lmedián 20,0 μg/l48 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0100 mg/l48 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 500 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 460 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 2,00 μg/l48 vzoriek38 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 480 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l45 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 840 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 840 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 840 m od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa314,2 Bq/l12,0 Bq/l
    źródło755,6 Bq/l5,07 Bq/l
    upravený prameň266,0 Bq/l47,6 Bq/l
    potok, rieka50,360 Bq/l0,0100 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie317,1 Bq/l2,65 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    Halda cementárne Turňahaldavápenec300 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hrhovvápnitý slieňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava210 m
    Včelárevápenec ostatnýŤažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o.300 m
    Včelárevápenec ostatnýŤažené ložisko – Carmeuse Slovakia, s.r.o.300 m
    Hosťovcevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.370 m
    Hosťovcevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.370 m
    Včeláresialitická surovinaŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.480 m
    Včeláresialitická surovinaŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.480 m
    Včeláre Isialitická surovinaLožisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s.660 m
    Žarnov Idekoračný kameňŤažené ložisko – KLP s.r.o2,5 km
    Žarnov Idekoračný kameňŤažené ložisko – KLP s.r.o2,5 km
    Žarnovsialitická surovinaLožisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s.2,6 km
    Žarnov Idekoračný kameňŤažené ložisko – KLP s.r.o2,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetaleGatunekOd vody
    Silická BrezováHliníkové rudy (bauxity)Almineralogický výskyt3,6 km
    SilicaHliníkové rudy (bauxity)Almineralogický výskyt4,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    791 vrtov v pásme 3 km, z toho 88 hydrogeologických a 703 ostatných; s číslom archívnej správy 791.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m143×
    • 10–30 m566×
    • 30–100 m62×
    • 100–300 m18×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    VČ-20ložiskový20,0 m897010 m
    Hrušovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou24,0 m69665 126Ad6.pdf30 m
    Z-4ložiskový12,0 m8316330 m
    Z-13ložiskový9,0 m8316330 m
    J-217inžiniersko-geologický3,3 m7846330 m
    VV-16ložiskový21,0 m2494130 m
    Z-407ložiskový6,0 m8316340 m
    Hrušovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m79184 126Ad7.pdf50 m
    Z-3ložiskový11,0 m8316350 m
    VČ-22ložiskový15,0 m897050 m
    Z-14ložiskový8,0 m8316350 m
    VV-20ložiskový20,5 m2494150 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Nová Bodwa Hosťovce III. – Hosťovce250 m²1987–70 m
    Včeláre I. – Včeláre–––140 m
    Včeláre II. – Včeláre–1977–150 m
    Silická Jablonica–––460 m
    Silická Jablonica–––650 m
    Nová Bodwa Hosťovce I. – Hosťovce150 m²1985–670 m
    Zádielské Dvorníky IV. – Zádiel–1982–680 m
    Nová Bodwa Hosťovce II. – Hosťovce400 m²1984–750 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×
    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • Nedostatočne doložené1×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Moldava nad Bodvou2 łowiska · 25 km18Turňa č. 228

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Bodrog i Hornad