Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku OR Lipa

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

OR Lipa, wynik okna 22.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Powolny ciek Rzeka nizinna ze spokojnym nurtem, przy brzegach płycizny, a w zakolach głębsze doły.

    1591601611621631641650,0 km0,2 km0,4 km
    Profil wysokościowy cieku: od 164 do 160 m n.p.m. na 0,5 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    162 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    162 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    0,8 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    1,5 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,01

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: OR Lipa, rok 2017
    2017zdjęcia z 24 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: OR Lipa, rok 2020
    2020zdjęcia z 22 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: OR Lipa, rok 2023
    2023zdjęcia z 14 sie 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku OR Lipa

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku OR Lipa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 590 mg/l, tvrdá voda (19,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 162 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    22. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    56vrtov do 3 km

    37 rozborov vody v okolí

    Z toho 56 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    4lokalít do 3 km

    4 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Moravy po Brodské100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,11typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    19,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,39 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    590mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK8,18 mg/l89. percentil
    • SiarczanySO491,9 mg/l86. percentil
    • SódNa25,8 mg/l86. percentil
    • WapńCa96,5 mg/l85. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3303 mg/l77. percentil
    • ChlorkiCl26,6 mg/l77. percentil
    • MagnezMg24,0 mg/l75. percentil
    • FluorkiF0,140 mg/l62. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,674 mg/l90. percentil
    • FosforečnanyPO40,591 mg/l85. percentil
    • AzotanyNO313,4 mg/l83. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,60 mg/l76. percentil

    Metale

    • CynkZn26,6 μg/l91. percentil
    • ManganMn68,0 μg/l71. percentil
    • GlinAl19,3 μg/l18. percentil
    • ŻelazoFe0,0330 mg/l12. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromCr162 mg/kg95. percentil
    • MiedźCu69,4 mg/kg93. percentil
    • CynkZn199 mg/kg89. percentil
    • KadmCd0,445 mg/kg83. percentil
    • RtęćHg0,293 mg/kg82. percentil
    • MolibdenMo0,520 mg/kg72. percentil
    • BizmutBi0,290 mg/kg71. percentil
    • NikielNi29,5 mg/kg69. percentil
    • KobaltCo9,74 mg/kg69. percentil
    • OłówPb18,9 mg/kg66. percentil
    • SelenSe0,305 mg/kg63. percentil
    • ArsenAs6,54 mg/kg49. percentil
    • WanadV65,3 mg/kg43. percentil
    • CínSn2,37 mg/kg38. percentil
    • AntymonSb0,396 mg/kg23. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FosforP1 145 mg/kg80. percentil
    • DraslíkK1,63 %68. percentil
    • WapńCa2,67 %61. percentil
    • ManganMn834 mg/kg49. percentil
    • ŻelazoFe2,65 %48. percentil
    • GlinAl5,43 %43. percentil
    • TitánTi4 210 mg/kg40. percentil
    • MagnezMg0,705 %26. percentil
    • SódNa0,716 %20. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa19,7 mg/kg90. percentil
    • RubídiumRb99,6 mg/kg75. percentil
    • ZirkónZr468 mg/kg71. percentil
    • LítiumLi32,0 mg/kg63. percentil
    • BáriumBa471 mg/kg61. percentil
    • CérCe62,3 mg/kg61. percentil
    • StronciumSr140 mg/kg53. percentil
    • YtriumY26,7 mg/kg45. percentil
    • BorB56,8 mg/kg39. percentil
    • BerylBe1,19 mg/kg37. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potas (K)K1,28 %42. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,86 ppm29. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,22 ppm16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Skalica – občasný (1,2 km od vody)Skalica – občasný (1,8 km od vody)Skalica – trvalý (2,2 km od vody)Kátov – trvalý (2,7 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Skalica-Rohatec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica-Rohatec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Skalica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Skalica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Skalica – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MiedźCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 91,0 μg/lmedián 4,40 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 28,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnmierne zvýšená
      najvyššie 272 μg/lmedián 98,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa113,2 Bq/l13,2 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    56 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 28 ostatných; s číslom archívnej správy 56.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m13×
    • 10–30 m37×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m16490 119Ad12.pdf660 m
    HV-8hydrogeologický9,0 m16490690 m
    P-1hydrogeologický6,0 m16490760 m
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m16490 119Ad8.pdf1,2 km
    HV-7hydrogeologický12,0 m164901,2 km
    P-4hydrogeologický6,3 m164901,3 km
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,5 m16490 119Ad7.pdf1,5 km
    HV-6hydrogeologický8,5 m164901,5 km
    HV-101hydrogeologický12,0 m164901,6 km
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m16490 119Ad9.pdf1,6 km
    HV-5hydrogeologický10,0 m164901,9 km
    Skalicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m16490 119Ad6.pdf1,9 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Skalica15 000 m²1960–1,2 km
    Skalica55 000 m²1976–1,8 km
    Skalica4 800 m²1972–2,2 km
    Kátov2 400 m²1975–2,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Skalica1 łowisko · 0,5 km14OR Lipa14

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Dunaj