Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Farská voda

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

Farská voda, wynik okna 21.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 06:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Powolny ciek Rzeka nizinna ze spokojnym nurtem, przy brzegach płycizny, a w zakolach głębsze doły.

    1601621641661681700 km1 km2 km3 km4 km
    Profil wysokościowy cieku: od 169 do 162 m n.p.m. na 4,7 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    169 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    161 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    8,1 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    1,7 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,09

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Farská voda, rok 2017
    2017zdjęcia z 24 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Farská voda, rok 2020
    2020zdjęcia z 22 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Farská voda, rok 2023
    2023zdjęcia z 14 sie 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Farská voda

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1
    • żelazo od 1 mg/l1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Farská voda

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 5 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 643 mg/l, tvrdá voda (19,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Meď 50,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 50 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    36. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 65,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kopčiansky, kanál).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    160vrtov do 3 km

    162 rozborov vody v okolí

    Z toho 160 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    1 záťaž, 5 skládok

    Najbližšia záťaž: Holíč – olejové hospodárstvo kotolne, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    1 ložisko, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi veľký zdvih100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Moravy po Brodské100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,16typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    19,9°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,55 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    643mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK11,5 mg/l94. percentil
    • SódNa32,1 mg/l91. percentil
    • SiarczanySO4103 mg/l90. percentil
    • WapńCa104 mg/l89. percentil
    • ChlorkiCl38,6 mg/l86. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3314 mg/l80. percentil
    • MagnezMg23,3 mg/l74. percentil
    • FluorkiF0,135 mg/l60. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH41,52 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO40,836 mg/l92. percentil
    • AzotanyNO313,9 mg/l84. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,29 mg/l83. percentil

    Metale

    • CynkZn28,3 μg/l92. percentil
    • ManganMn41,2 μg/l57. percentil
    • GlinAl29,9 μg/l29. percentil
    • ŻelazoFe0,0587 mg/l28. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MiedźCu50,2 mg/kg89. percentil
    • KadmCd0,479 mg/kg85. percentil
    • ChromCr106 mg/kg85. percentil
    • CynkZn139 mg/kg77. percentil
    • RtęćHg0,201 mg/kg75. percentil
    • KobaltCo9,33 mg/kg63. percentil
    • ArsenAs7,53 mg/kg60. percentil
    • NikielNi26,8 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,221 mg/kg52. percentil
    • SelenSe0,252 mg/kg51. percentil
    • MolibdenMo0,372 mg/kg49. percentil
    • CínSn2,31 mg/kg35. percentil
    • OłówPb12,5 mg/kg30. percentil
    • WanadV60,1 mg/kg30. percentil
    • AntymonSb0,291 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FosforP1 388 mg/kg91. percentil
    • ManganMn982 mg/kg63. percentil
    • WapńCa2,78 %63. percentil
    • DraslíkK1,59 %62. percentil
    • ŻelazoFe2,58 %44. percentil
    • TitánTi4 043 mg/kg33. percentil
    • GlinAl5,10 %30. percentil
    • MagnezMg0,686 %24. percentil
    • SódNa0,658 %13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr533 mg/kg85. percentil
    • GáliumGa18,6 mg/kg85. percentil
    • CérCe64,2 mg/kg67. percentil
    • StronciumSr150 mg/kg62. percentil
    • RubídiumRb92,6 mg/kg60. percentil
    • BáriumBa451 mg/kg55. percentil
    • LítiumLi28,3 mg/kg44. percentil
    • BerylBe1,10 mg/kg33. percentil
    • YtriumY23,6 mg/kg28. percentil
    • BorB49,7 mg/kg23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 53 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,50 ppm56. percentil
    • Potas (K)K1,27 %37. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,31 ppm21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 50 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Holíč – olejové hospodárstvo kotolne – SK2000200P (1,8 km od vody)Kátov – trvalý (880 m od vody)TKO Cunín – Revajka – Holíč – nijaký (2,7 km od vody)Skalica – trvalý (2,7 km od vody)Kopčany – občasný (2,7 km od vody)Holíč – Biela jama – Holíč – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (8,6 km od vody)Kopčany – Vrbové – štrkopiesky a piesky (4,9 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec (4,6 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec, zlepenec (4,6 km od vody)Kopčany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Holíč – pozorovací vrt SHMÚ (310 m od vody)Holíč – monitorovací vrt (350 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (350 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (360 m od vody)Holíč – pozorovací vrt SHMÚ (400 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (670 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (730 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (790 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (990 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (190 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (580 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (730 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • MiedźCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 65,0 μg/lmedián 49,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,75 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Cca 750 m. odústia do Kopčianskeho kanála, CHKÚ pri obci Ká, 2002, 1,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 50,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Cca 750 m. odústia do Kopčianskeho kanála, CHKÚ pri obci Ká, 2002, 1,0 km od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kopčiansky, kanál, 30 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,75 mg/lmedián 5,70 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Cca 750 m. odústia do Kopčianskeho kanála, CHKÚ pri obci Ká, 2002, 1,0 km od vody. Porovnanie: 18. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 4,20 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 111 μg/lmedián 44,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 988 μg/lmedián 258 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa415,8 Bq/l9,80 Bq/l
    vrt s prelivom18,21 Bq/l8,21 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kopčany – Vrbovéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAZAN, spoločnosť s ručením obmedzeným4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    160 vrtov v pásme 3 km, z toho 92 hydrogeologických a 68 ostatných; s číslom archívnej správy 160.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m110×
    • 10–30 m32×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Kopčanyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m30743 119Ca11.pdf90 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom105,0 m20697 119Cb34.pdf130 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,2 m17458 119Cb10.pdf140 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m17458 119Cb5.pdf150 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m10260 119Cb29.pdf150 m
    Holíčširokoprofilový vrt–55107 119Cb52.pdf160 m
    Holíčširokoprofilový vrt10,0 m44517 119Cb51.pdf190 m
    Holíčširokoprofilový vrt10,0 m44517 119Cb50.pdf200 m
    Holíčúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m17458 119Cb11.pdf310 m
    Holíčpozorovací vrt SHMÚ8,0 m6480 119Cb2.pdf310 m
    Holíčmonitorovací vrt9,1 m82121 119Cb70.pdf350 m
    Holíčširokoprofilový vrt9,5 m17458 119Cb20.pdf350 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 534,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Holíč – olejové hospodárstvo kotolneSK2000200P1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kátov2 400 m²1975–880 m
    TKO Cunín – Revajka – Holíč14 000 m²1994monitorovaná2,7 km
    Skalica4 800 m²1972–2,7 km
    Kopčany250 m²1986–2,7 km
    Holíč – Biela jama – Holíč20 000 m²1970monitorovaná2,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Holíč1 łowisko · 4,7 km19Farská voda19

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Dunaj