Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku OR Sekule

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

OR Sekule, wynik okna 12.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy: woda stojąca

    Wysokość terenu wzdłuż łowiska i przybliżony poziom wody.

    Woda stojąca To woda stojąca, dlatego ciek nie jest tu oceniany: woda nie ma nurtu, spadku ani nachylenia. Wykres pokazuje wysokość terenu wzdłuż łowiska.

    1491501511521531541550,0 km0,5 km1,0 km1,5 km2,0 km
    Profil wysokościowy terenu (Woda stojąca): od 154 do 150 m n.p.m. na 2,4 km.
    Wysokość terenu wzdłuż linii łowiska, od początku (po lewej) do końca
    Poziom wody w przybliżeniu
    152 m n.p.m.

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Wysokość jest orientacyjna (błąd kilku metrów).

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: OR Sekule, rok 2017
    2017zdjęcia z 24 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: OR Sekule, rok 2020
    2020zdjęcia z 22 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: OR Sekule, rok 2023
    2023zdjęcia z 27 maj 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku OR Sekule

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1
    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1
    • żelazo od 1 mg/l1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku OR Sekule

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Iné horniny50 % čiary vody

    50 % náplavy riek

    Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 511 mg/l, tvrdá voda (16,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,311 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 64. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 50 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    58. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 16,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 80. percentil (Morava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    74vrtov do 3 km

    38 rozborov vody v okolí

    Z toho 73 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    3 ložiská, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Iné horniny50%SR 4,1 %
    • Náplavy riek50%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geologický vek hornín

    • woda50%
    • kvartér50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Moravy od Brodského po Vysokú pri Morave100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,98typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    16,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,93 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    511mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ChlorkiCl40,3 mg/l86. percentil
    • DraslíkK6,46 mg/l83. percentil
    • SódNa21,4 mg/l81. percentil
    • FluorkiF0,189 mg/l77. percentil
    • WapńCa86,8 mg/l76. percentil
    • SiarczanySO461,1 mg/l70. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3263 mg/l67. percentil
    • MagnezMg18,5 mg/l61. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK11,3 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO41,68 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH42,81 mg/l95. percentil
    • AzotanyNO35,74 mg/l45. percentil

    Metale

    • ManganMn623 μg/l96. percentil
    • ŻelazoFe0,321 mg/l86. percentil
    • CynkZn12,5 μg/l72. percentil
    • GlinAl84,3 μg/l56. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,311 mg/kg64. percentil
    • KobaltCo8,77 mg/kg55. percentil
    • KadmCd0,176 mg/kg47. percentil
    • BizmutBi0,201 mg/kg43. percentil
    • NikielNi20,8 mg/kg32. percentil
    • ChromCr61,1 mg/kg32. percentil
    • OłówPb12,4 mg/kg29. percentil
    • CynkZn74,1 mg/kg23. percentil
    • MolibdenMo0,246 mg/kg23. percentil
    • AntymonSb0,348 mg/kg17. percentil
    • CínSn1,85 mg/kg15. percentil
    • RtęćHg0,0502 mg/kg13. percentil
    • MiedźCu15,2 mg/kg12. percentil
    • ArsenAs3,69 mg/kg9. percentil
    • WanadV44,3 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • WapńCa2,34 %56. percentil
    • FosforP622 mg/kg21. percentil
    • SódNa0,718 %20. percentil
    • DraslíkK1,26 %15. percentil
    • TitánTi3 353 mg/kg12. percentil
    • ManganMn537 mg/kg10. percentil
    • GlinAl4,02 %5. percentil
    • ŻelazoFe1,55 %4. percentil
    • MagnezMg0,457 %4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr588 mg/kg92. percentil
    • GáliumGa15,0 mg/kg59. percentil
    • StronciumSr137 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa421 mg/kg44. percentil
    • BerylBe1,04 mg/kg29. percentil
    • RubídiumRb79,1 mg/kg26. percentil
    • YtriumY22,2 mg/kg22. percentil
    • BorB46,3 mg/kg17. percentil
    • CérCe46,3 mg/kg11. percentil
    • LítiumLi20,2 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 51 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,83 ppm82. percentil
    • Potas (K)K1,27 %35. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,19 ppm15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 50 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kúty – Západ – horľavý zemný plyn (4,2 km od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík I – štrkopiesky a piesky (4,0 km od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)MJ 1 až 3 – ropa, zemný plyn (2,5 km od vody)Sekule – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Sekule (1,5 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Moravský Svätý Ján – pozorovací vrt SHMÚ (1,5 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Moravský Svätý Ján – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Moravský Svätý Ján – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Moravský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Kúty – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Kúty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 11,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Morava, 2004, 920 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,90 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Morava, 2004, 90 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Morava, 2004, 920 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 56,9 μg/lmedián 53,5 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: mŕtve rameno Moravy, 600 m SZ od kóty 152, 2004, 390 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,31 μg/lmedián 1,21 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Morava, 2004, 920 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: mŕtve rameno Moravy, 600 m SZ od kóty 152, 2004, 390 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: mŕtve rameno Moravy, 600 m SZ od kóty 152, 2004, 390 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: mŕtve rameno Moravy, 600 m SZ od kóty 152, 2004, 390 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: mŕtve rameno Moravy, 600 m SZ od kóty 152, 390 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,85 mg/lmedián 5,47 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Morava, 2004, 920 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,0400 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 2,10 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,700 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnbežná hodnota
      najvyššie 69,0 μg/lmedián 53,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,9 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa29,28 Bq/l8,10 Bq/l
    potok, rieka10,0600 Bq/l0,0600 Bq/l
    vodná nádrž11,03 Bq/l1,03 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Moravský Svätý Ján – Gergelík Ištrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND plus s.r.o.4,0 km
    Moravský Svätý Ján – Gergelíkštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND plus, s.r.o.4,1 km
    Kúty – Zachódhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – NAFTA a.s.4,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    74 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 55 ostatných; s číslom archívnej správy 73.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m14×
    • 10–30 m29×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m16×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    km 48,500kinžiniersko-geologický15,0 m84381580 m
    Gb-24-73ložiskový467,0 m379911,1 km
    Kv-235-87ložiskový460,0 m767171,2 km
    Sekulepozorovací vrt SHMÚ7,2 m6480 130Bb3.pdf1,2 km
    Sekuleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,0 m70663 130Bb27.pdf1,2 km
    J-23inžiniersko-geologický30,0 m837191,3 km
    Sekuleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,3 m70663 130Bb28.pdf1,3 km
    Moravský Svätý Jánúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m79259 130Bb32.pdf1,3 km
    J-21inžiniersko-geologický20,0 m837191,3 km
    B-Iinžiniersko-geologický20,0 m858221,3 km
    B-IIinžiniersko-geologický25,0 m858221,3 km
    B-IIIinžiniersko-geologický25,0 m858221,3 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Sekule1 łowisko · 2,4 km4OR Sekule4

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Dunaj