Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku VN Kuchyňa

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

VN Kuchyňa, wynik okna 16.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 05:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy: zbiornik wodny

    Wysokość terenu wzdłuż łowiska i przybliżony poziom wody.

    Zbiornik wodny To zbiornik wodny, dlatego ciek tu nie jest oceniany: woda nie ma nurtu, spadku ani nachylenia. Wykres pokazuje wysokość terenu wzdłuż łowiska.

    2582602622642660,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Profil wysokościowy terenu (zbiornik wodny): od 265 do 260 m n.p.m. na 0,5 km.
    Wysokość terenu wzdłuż linii łowiska, od początku (po lewej) do końca
    Poziom wody w przybliżeniu
    260 m n.p.m.
    Najniższy punkt profilu
    260 m n.p.m.
    Najwyższy punkt profilu
    265 m n.p.m.

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Wysokość jest orientacyjna (błąd kilku metrów).

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Kuchyňa, rok 2017
    2017zdjęcia z 3 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Kuchyňa, rok 2020
    2020zdjęcia z 28 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Kuchyňa, rok 2023
    2023zdjęcia z 28 maj 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku VN Kuchyňa

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku VN Kuchyňa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 557 mg/l, tvrdá voda (17,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 129 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    50. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    12objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda pri V-938 štôlni (halda), 2,5 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 170 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    71vrtov do 3 km

    167 rozborov vody v okolí

    Z toho 71 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    1 záťaž, 1 skládka

    Najbližšia záťaž: MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OP, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    4 ložiská, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénna mineralizácia100%SR 2,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 5,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,15typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    17,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,17 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    557mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,93 mg/l88. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3349 mg/l86. percentil
    • WapńCa91,0 mg/l80. percentil
    • SiarczanySO463,1 mg/l71. percentil
    • MagnezMg21,8 mg/l71. percentil
    • FluorkiF0,135 mg/l60. percentil
    • ChlorkiCl9,99 mg/l53. percentil
    • SódNa4,64 mg/l25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH42,95 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,57 mg/l86. percentil
    • AzotanyNO35,25 mg/l40. percentil
    • FosforečnanyPO40,0837 mg/l40. percentil

    Metale

    • ManganMn264 μg/l92. percentil
    • ŻelazoFe0,218 mg/l77. percentil
    • CynkZn8,94 μg/l61. percentil
    • GlinAl51,0 μg/l43. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • WanadV129 mg/kg95. percentil
    • SelenSe0,745 mg/kg95. percentil
    • MolibdenMo1,03 mg/kg95. percentil
    • KobaltCo15,2 mg/kg95. percentil
    • NikielNi39,1 mg/kg88. percentil
    • AntymonSb2,64 mg/kg86. percentil
    • MiedźCu37,9 mg/kg82. percentil
    • KadmCd0,417 mg/kg81. percentil
    • CynkZn149 mg/kg80. percentil
    • ChromCr94,8 mg/kg78. percentil
    • ArsenAs9,63 mg/kg74. percentil
    • BizmutBi0,209 mg/kg47. percentil
    • CínSn2,52 mg/kg44. percentil
    • RtęćHg0,0884 mg/kg42. percentil
    • OłówPb13,6 mg/kg38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnezMg1,49 %80. percentil
    • TitánTi5 536 mg/kg80. percentil
    • SódNa1,06 %78. percentil
    • ŻelazoFe3,22 %73. percentil
    • WapńCa3,28 %69. percentil
    • ManganMn838 mg/kg50. percentil
    • GlinAl5,51 %46. percentil
    • FosforP724 mg/kg33. percentil
    • DraslíkK1,23 %13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa682 mg/kg91. percentil
    • StronciumSr146 mg/kg58. percentil
    • GáliumGa14,0 mg/kg49. percentil
    • ZirkónZr334 mg/kg28. percentil
    • YtriumY20,6 mg/kg17. percentil
    • BorB43,6 mg/kg14. percentil
    • BerylBe0,608 mg/kg11. percentil
    • CérCe43,0 mg/kg8. percentil
    • LítiumLi19,5 mg/kg5. percentil
    • RubídiumRb59,1 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,60 ppm55. percentil
    • Potas (K)K1,30 %50. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,30 ppm49. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 2 000 m75°C
    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri V-938 štôlni – 5 – halda (2,5 km od vody)V-938 štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)5.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)1.halda pri 3.Bezmennej štôlni – 5 – halda (2,6 km od vody)2. Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Halda 2. bezmennej št. – 5 – halda (2,6 km od vody)Halda 5. bezmennej št. – 5 – halda (2,6 km od vody)3. Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)4.Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)2.halda pri 3.Bezmennej štôlni – 5 – halda (2,6 km od vody)Halda 4. bezmennej št. – 5 – halda (2,6 km od vody)V-982 pinga – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Kuchyňa- Švansbach – Antimónové rudy (2,2 km od vody)Pernek-Krížnica – Antimónové rudy (3,6 km od vody)Kuchyňa-Skalnatá – Antimónové rudy (4,3 km od vody)Pernek – Polymetalicko-drahokovové rudy (4,5 km od vody)Karol – Pyrit (4,6 km od vody)MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,6 km od vody)Kuchyňa – nijaký (830 m od vody)Pernek – stavebný kameň (3,3 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (4,8 km od vody)Pernek – stavebný kameň (3,3 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (4,9 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (1,9 km od vody)Kuchyňa – Švansbach – Sb rudy (2,2 km od vody)Rohožník – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (2,6 km od vody)Pernek – stavebný kameň – amfibolit (4,6 km od vody)Pernek – Jahodnisko – antimónové rudy (4,2 km od vody)Prístodolok – všeobecná geológia (2,6 km od vody)Vysoká – všeobecná geológia (3,9 km od vody)Pernek, Krížnica – mineralógia (4,0 km od vody)Vajarská – všeobecná geológia (4,8 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Kuchyňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Kuchyňa – monitorovací vrt (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (680 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (980 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)Kuchyňa, č.d. 488, 2100m JJz od k251 – studňa (500 m od vody)Kuchyňa, č.d. 215, 1400m JJZ od K251 – studňa (590 m od vody)Kuchyňa, 1000m Z od K 557 – prameň (790 m od vody)Kuchyňa, 900m JJZ od K518 – prameň (1,2 km od vody)Kuchyňa, č.d. 515, 900m JV od K218 – studňa (1,9 km od vody)Kuchyňa, 500m JV od K259 – prameň (2,0 km od vody)Kuchyňa – RD, 700m V od K218 – vrt (2,0 km od vody)Vývrat, 1200m S od K 518 – prameň (2,2 km od vody)Kuchyňa, 1800m JJZ od K 557 – prameň (2,3 km od vody)Vývrat, 1400m JZ od K 754 – prameň (2,8 km od vody)Kuchyňa, 500m J od K 601 – prameň (2,8 km od vody)Kuchyňa – prameň (3,0 km od vody)Rohožník 750, 232m od K545 – prameň (3,0 km od vody)300m SV od K520,6 – prameň (3,0 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 170 μg/lmedián 170 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,48 μg/lmedián 3,48 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 12,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCubežná hodnota
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 1,40 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 800 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,75 mg/lmedián 9,75 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 800 m od vody. Porovnanie: 45. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 555 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 1115 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 164 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO37×
    • Ca-SO4-HCO34×
    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A9×
    • trieda B2×
    • trieda H1×
    • trieda E1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 13,5 μg/lmedián 5,10 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 500 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 2,25 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 698 μg/lmedián 21,5 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 7,50 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    źródło415,8 Bq/l12,1 Bq/l
    studňa25,76 Bq/l4,97 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda6×
    • štôlňa5×
    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    Halda pri V-938 štôlnihaldapyritové rudy2,5 km
    V-938 štôlňaštôlňapyritové rudy2,5 km
    5.Bezmenná štôlňaštôlňakýzové rudy2,6 km
    1.halda pri 3.Bezmennej štôlnihaldakýzové rudy2,6 km
    2. Bezmenná štôlňaštôlňakýzové rudy2,6 km
    Halda 2. bezmennej št.haldakýzové rudy2,6 km
    Halda 5. bezmennej št.haldakýzové rudy2,6 km
    3. Bezmenná štôlňaštôlňakýzové rudy2,6 km
    4.Bezmenná štôlňaštôlňakýzové rudy2,6 km
    2.halda pri 3.Bezmennej štôlnihaldakýzové rudy2,6 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Pernekstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DB REAL FINANCE, s.r.o.3,3 km
    Pernekstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DB REAL FINANCE, s.r.o.3,3 km
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,8 km
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená4,9 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetaleGatunekOd vody
    Kuchyňa- ŠvansbachAntimónové rudySbmalé ložisko2,2 km
    Pernek-KrížnicaAntimónové rudySbmalé ložisko3,6 km
    Kuchyňa-SkalnatáAntimónové rudySbložiskový výskyt4,3 km
    PernekPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Agmineralogický výskyt4,5 km
    KarolPyritpyrit, arzenopyritstredné ložisko4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    71 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 58 ostatných; s číslom archívnej správy 71.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m50×
    • 10–30 m14×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Kuchyňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m82682 131Cd28.pdf140 m
    Kuchyňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m72767 131Cd12.pdf350 m
    Kuchyňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou17,0 m82682 131Cd29.pdf400 m
    vrt-5inžiniersko-geologický6,5 m12644440 m
    26inžiniersko-geologický0,8 m12644690 m
    17inžiniersko-geologický0,5 m12644790 m
    16inžiniersko-geologický1,2 m12644850 m
    25inžiniersko-geologický1,4 m126441,0 km
    23inžiniersko-geologický0,5 m126441,1 km
    14inžiniersko-geologický0,9 m126441,1 km
    39inžiniersko-geologický1,3 m126441,2 km
    24inžiniersko-geologický0,5 m126441,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadminepolárne extrahovateľné látky (NEL)51 b. (35-16)2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kuchyňa–1979–830 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Záhorie1 łowisko · 0,5 km8VN Kuchyňa8

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Dunaj