Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 15:00–17:00 Malachovský potok, wynik okna 32. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Bystrina Górski potok o dużym spadku, z kaskadami i skalistym dnem. Woda jest czysta i zimna, połów wymaga ostrożnego podejścia. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Wapienie i dolomity25 % čiary vody 25 % náplavy riek, 25 % mladé sedimenty Tvrdá, dobre pufrovaná voda s vápnikom a hydrogénuhličitanmi; krasové pramene. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 248 mg/l, mäkká voda (8,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Ortuť 19,1 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 41°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 79 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 24 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 43nGy/h dávkový príkon 11. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 80objektov do 3 km ťažené: Hg, As, Cu Najbližšie: Úpadnica Karol (iný druh objektu), 20 m od vody. 4vzorky so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Najviac 15 zŕn v jednej vzorke (730 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 z 7ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 5,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Malachovský potok). 1 175vrtov do 3 km 368 rozborov vody v okolí Z toho 1175 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 47°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kremnica – KŠ-1, výdatnosť 23,2 l/s, 7,2 km od vody. 6lokalít do 3 km 1 záťaž, 5 skládok Najbližšia záťaž: Banská Bystrica – bývalá galvanizovňa LOBB, 2,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 26záznamov do 5 km 13 ložísk, 13 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 110plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Wapienie i dolomity: Tvrdá, dobre pufrovaná voda s vápnikom a hydrogénuhličitanmi; krasové pramene. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,94typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 8,0°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,42 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 248mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 43nGy/h vo vzduchu rozsah 29 až 48 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 41 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 24 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 79 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Malachovský potok, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok potok Cenovo-Dolný Harmanec, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malachovský potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malachovský potok, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malachovský potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malchovský potok, 1997, 100 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malchovský potok, 1997, 100 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Malachovského potoka -Ortúty-chatová osa, 1997, 150 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 100 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 1 175 vrtov v pásme 3 km, z toho 67 hydrogeologických a 1108 ostatných; s číslom archívnej správy 1175. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Hron
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Malachovský potok
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Malachovský potok
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Malachovský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt jura staršia jura hierlatzské súvrstvie 1× kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× kvartér holocén antropogénne sedimenty: navážky, haldy a skládky 1× neovulkanity stredný miocén formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,… 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,141 mg/l62. percentil3,51 mg/l58. percentil6,05 mg/l40. percentil12,4 mg/l40. percentil6,42 mg/l37. percentil145 mg/l31. percentil26,3 mg/l28. percentil36,5 mg/l24. percentilŽiviny a organické znečistenie
1,26 mg/l95. percentil0,413 mg/l76. percentil6,36 mg/l51. percentil2,15 mg/l24. percentilMetale
11,7 μg/l70. percentil70,0 μg/l52. percentil0,0895 mg/l44. percentil8,53 μg/l17. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
19,1 mg/kg95. percentil50,6 mg/kg89. percentil32,5 mg/kg89. percentil3,79 mg/kg89. percentil185 mg/kg87. percentil14,4 mg/kg85. percentil91,8 mg/kg84. percentil10,1 mg/kg73. percentil0,297 mg/kg62. percentil0,224 mg/kg58. percentil0,376 mg/kg50. percentil0,197 mg/kg42. percentil2,43 mg/kg41. percentil16,5 mg/kg16. percentil28,9 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,73 %94. percentil3,69 %86. percentil4,92 %80. percentil6,62 %79. percentil1 037 mg/kg71. percentil4 741 mg/kg60. percentil919 mg/kg58. percentil0,717 %20. percentil1,10 %5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
164 mg/kg72. percentil14,5 mg/kg54. percentil448 mg/kg54. percentil24,1 mg/kg30. percentil75,9 mg/kg20. percentil23,8 mg/kg18. percentil0,726 mg/kg15. percentil219 mg/kg9. percentil36,0 mg/kg8. percentil42,9 mg/kg7. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,45 ppm34. percentil1,09 %10. percentil5,73 ppm7. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 105/C 1 zrno 40 m 37/H 1 zrno 510 m 68/H 15 zŕn 730 m 351/A 1 zrno 960 m Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 42,0 Bq/l 42,0 Bq/l źródło 17 27,1 Bq/l 9,00 Bq/l upravený prameň 1 12,7 Bq/l 12,7 Bq/l minerálny prameň 1 68,7 Bq/l 68,7 Bq/l vrt s prelivom 1 19,6 Bq/l 19,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody Úpadnica Karol iný druh objektu Hg rudy 20 m Halda štôlne Mária halda Hg 40 m Štôlňa Mária štôlňa Hg rudy 70 m Spodná Karol štôlňa štôlňa Hg rudy 70 m Halda halda Hg 80 m Stará dobývka pinga, pingový ťah Hg rudy 80 m Štôlňa štôlňa Hg 90 m Halda halda 100 m Spodná Karol štôlňa štôlňa Hg rudy 100 m Halda halda Hg 19.storočie 150 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Malachov ortuťové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 80 m Horné Pršany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,6 km Horné Pršany stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,6 km Badín – Pod Vandekovcom stavebný kameň Ťažené ložisko – DIAN DS s.r.o. 2,1 km Iliaš II stavebný kameň Ťažené ložisko – M H R Č spol. s r.o. 2,3 km Králiky stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,5 km Králiky stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,5 km Badín – Skalica stavebný kameň Ťažené ložisko – Resale SE 3,9 km Badín – Skalica stavebný kameň Ťažené ložisko – Resale SE 4,0 km Horná Mičiná – Markov stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 4,3 km Horná Mičiná stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 4,4 km Horná Mičiná stavebný kameň Ťažené ložisko – Špeciálne cestné práce SLOVKOREKT, spol. s r.o. 4,5 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Malachov Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 400 m Malachov – Nemecký vrch Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 520 m Králiky – Farbená Arzénové rudy As mineralogický výskyt 970 m Králiky Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 1,5 km Tajov – Baničky Arzénové rudy As mineralogický výskyt 4,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody M-3 ložiskový 150,7 m 649560 m Malachov štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 450,0 m 83227 111Cc6.pdf70 m KP-12/69 ložiskový 300,0 m 3142870 m KP-7 ložiskový 300,0 m 3142880 m VSP-3/75 ložiskový 26,0 m 4232180 m VSP-10/75 ložiskový 43,0 m 4232180 m VSP-2/75 ložiskový 40,0 m 4232180 m VSP-18/75 ložiskový 26,0 m 4232180 m VSP-4/75 ložiskový 58,0 m 4232180 m VSP-8/75 ložiskový 28,0 m 4232180 m VSP-12/75 ložiskový 15,0 m 4232180 m VSP-11/75 ložiskový 38,0 m 4232180 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Badín – BL-1 24 °C 1,1 l/s 220 m SO4-HCO3-Ca-Mg nevyužívaný 5,5 km Badín – BO-10 27 °C 26,6 l/s 305 m nevyužívaný 6,9 km Kremnica – KŠ-1 47 °C 23,2 l/s 531 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 7,2 km Sielnica – BO-9 29 °C 5,5 l/s 353 m nevyužívaný 7,4 km Sielnica – BO-8 34 °C 17,7 l/s 405 m nevyužívaný 9,3 km Sielnica – KMV-1 33 °C 3,0 l/s 417 m Ca-SO4 využívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 150 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 4 380 m kategória Banská Bystrica – Štiavnička termálne kúpalisko – – 1 1,2 km KŠ-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 6,0 km kategória Kremnica termálne kúpalisko – – 1 6,5 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 3 7,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Bańska Bystrzyca – bývalá galvanizovňa LOBB SK200280FK 2,2 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody PDO Horné Pršany – Kremnička 41 969 m² 1986 monitorovaná 1,3 km Králiky 400 m² 1980 – 1,8 km Králiky – 1970 – 2,1 km Badín – 1970 – 2,1 km Králiky 150 m² 1980 – 2,2 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
26z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 190 μg/lmedián 17,5 μg/l12 vzoriek
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 33,8 mg/lmedián 25,5 mg/l12 vzoriek
MiedźCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 41,7 μg/lmedián 1,75 μg/l28 vzoriek
OłówPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,00 μg/l28 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
GlinAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,730 mg/lmedián 0,0100 mg/l28 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 31,2 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
CynkZnmierne zvýšená
najvyššie 230 μg/lmedián 1,50 μg/l28 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,00 μg/l28 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

