Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Pilanský potok, wynik okna 36. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 202 mg/l, mäkká voda (6,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 94,1 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 75 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 80 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 56nGy/h dávkový príkon 78. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 84objektov do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: 12.bezmenná štôlňa (štôlňa), 10 m od vody. 0vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 1 410 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (1200m SZ od K586). 230vrtov do 3 km 382 rozborov vody v okolí Z toho 230 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 36°C na ústí vrtu 3 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Vyhne – H-1, výdatnosť 5,0 l/s, 9,8 km od vody. 12lokalít do 3 km 12 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 37záznamov do 5 km 3 ložiská, 34 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 53plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 2 z 3 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,76typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 6,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,18 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 202mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 56nGy/h vo vzduchu rozsah 54 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 52 / 80 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 28 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 2400m SZ od K586, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 410 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 410 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 480 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 230 vrtov v pásme 3 km, z toho 6 hydrogeologických a 224 ostatných; s číslom archívnej správy 230. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Hron
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Pilanský potok
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Pilanský potok
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Pilanský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
39,1 mg/l48. percentil2,18 mg/l35. percentil5,59 mg/l31. percentil4,07 mg/l28. percentil0,0723 mg/l25. percentil8,03 mg/l24. percentil33,9 mg/l22. percentil100 mg/l19. percentilŽiviny a organické znečistenie
7,66 mg/l61. percentil0,0937 mg/l42. percentil2,84 mg/l41. percentil0,0625 mg/l31. percentilMetale
31,1 μg/l93. percentil92,6 μg/l59. percentil18,5 μg/l37. percentil0,0578 mg/l27. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
94,1 mg/kg86. percentil25,5 mg/kg82. percentil0,296 mg/kg71. percentil0,932 mg/kg69. percentil9,49 mg/kg66. percentil104 mg/kg57. percentil0,104 mg/kg51. percentil23,7 mg/kg51. percentil0,217 mg/kg51. percentil2,47 mg/kg43. percentil0,209 mg/kg41. percentil0,320 mg/kg38. percentil4,47 mg/kg18. percentil48,9 mg/kg15. percentil15,1 mg/kg13. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
5 902 mg/kg85. percentil6,73 %81. percentil3,44 %80. percentil1,38 %77. percentil1,05 %77. percentil2,51 %59. percentil920 mg/kg58. percentil709 mg/kg31. percentil1,39 %30. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
164 mg/kg72. percentil28,6 mg/kg55. percentil437 mg/kg50. percentil1,40 mg/kg49. percentil13,2 mg/kg43. percentil83,5 mg/kg37. percentil358 mg/kg35. percentil51,0 mg/kg22. percentil24,3 mg/kg20. percentil39,4 mg/kg10. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,26 ppm91. percentil8,16 ppm71. percentil1,30 %52. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 4 34,4 Bq/l 20,7 Bq/l źródło 12 28,3 Bq/l 6,44 Bq/l výtok z banského diela 1 3,82 Bq/l 3,82 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 20,8 Bq/l 20,8 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody 12.bezmenná štôlňa štôlňa polymetalické rudy (Cu) 10 m bez názvu iný druh objektu 200 m bez názvu iný druh objektu 290 m 7. halda pri štôlni š.20 halda Fe rudy 320 m 10.bezmenná štôlňa štôlňa Fe rudy 320 m 1.halda pri štôlni č.1 halda Fe rudy 390 m 1.bezmenná štôlňa štôlňa Fe rudy 400 m 1.prepadlina iný druh objektu Fe rudy 410 m Halda pri štôlni č.15 halda polymetalické rudy (Cu) 470 m 9.bezmenná štôlňa štôlňa Fe rudy 490 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Veľké Pole – Zaller stavebný kameň Ťažené ložisko – Obec Veľké Pole 2,4 km Žarnovica – Kalvária stavebný kameň Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,6 km Žarnovica – Kalvária stavebný kameň Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o. 4,6 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Veľké Pole – Píla Polymetalické rudy Pb, Zn, Ag ložiskový výskyt 350 m Horné Hámre – Moras dolina Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn ložiskový výskyt 690 m Veľké Pole – Miškelov štál Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 760 m Veľké Pole – Píla Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 1,2 km Župkov Ostatné rudy Ag, Bi mineralogický výskyt 2,0 km Veľké Pole – Tomov štál Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 2,7 km Veľké Pole – Sokolec Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,4 km Malá Lehota – Rajnohov štál Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 3,8 km Veľké Pole – Mester Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 4,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody J-27 inžiniersko-geologický 13,0 m 5892910 m J-23 inžiniersko-geologický 7,0 m 5892930 m J-5 inžiniersko-geologický 5,0 m 9943850 m Horné Hámre úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom 250,0 m 75882 122Ad12.pdf60 m J-10/A inžiniersko-geologický 40,0 m 5892970 m J-26 inžiniersko-geologický 6,0 m 5892970 m J-21 inžiniersko-geologický 5,0 m 5892980 m J-30 inžiniersko-geologický 5,0 m 5892990 m J-44 inžiniersko-geologický 5,0 m 5892990 m J-25 inžiniersko-geologický 7,0 m 5892990 m J-22 inžiniersko-geologický 7,0 m 58929100 m J-24 inžiniersko-geologický 7,0 m 58929100 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Lukavica – Žarnovica – LKC-4 35 °C 10,0 l/s 876 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 8,0 km Vyhne – H-1 36 °C 5,0 l/s 92 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 9,8 km Vyhne – H-2 36 °C 2,5 l/s 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 9,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 4,8 km R-3 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 5,0 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 8,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Píla 200 m² 1948 – 170 m Komarno – Ďulov Dvor – Veľké Pole 5 000 m² 1977 – 330 m oczyszczalnia ścieków – Píla 600 m² 1987 – 420 m Veľké Pole 100 m² 1990 – 570 m Horné Hámre 100 m² 1971 – 1,5 km Píla – 1985 – 1,8 km Horné Hámre 250 m² 1972 – 1,9 km Veľké Pole 450 m² 1948 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
30z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 410 μg/lmedián 300 μg/l6 vzoriek
OłówPbmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 3,30 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
KadmCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 50,0 μg/lmedián 25,0 μg/l6 vzoriek
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 27,8 mg/lmedián 13,8 mg/l6 vzoriek
OłówPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 51,0 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
RtęćHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
CynkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 850 μg/lmedián 33,5 μg/l28 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,600 μg/l28 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
MiedźCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,800 μg/l28 vzoriek
GlinAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,00 μg/l28 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


