Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
29100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
06:00–08:00
Pilanský potok, ablakpontszám 35.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Gyors vízfolyásPodhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.
A vízfolyás magassági profilja: 383-től 297 m tengerszint feletti magasságig 5,9 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
383 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
289 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
95 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
16 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,16
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2017felvételezve: 2017. aug. 24.2020felvételezve: 2020. aug. 2.2023felvételezve: 2023. jún. 2.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Pilanský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
84objektov do 3 km
ťažené: Fe
Najbližšie: 12.bezmenná štôlňa (štôlňa), 10 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
15 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Stroncium 1 410 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (1200m SZ od K586).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
230vrtov do 3 km
382 rozborov vody v okolí
Z toho 230 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
36°C na ústí vrtu
3 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Vyhne – H-1, výdatnosť 5,0 l/s, 9,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
12 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
37záznamov do 5 km
3 ložiská, 34 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
53plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
StronciumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 410 μg/lmedián 300 μg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2400m SZ od K586, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,30 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 50,0 μg/lmedián 25,0 μg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SZ od K586, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 27,8 mg/lmedián 13,8 mg/l6 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horné Hámre, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Pyrit (FeS₂)42 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sfalerit (ZnS)14 vzoriek, najviac 25 zŕn
Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)11 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 10 zŕn
Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)11 vzoriek, najviac 555 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 15 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-SO4-HCO31×
Ca-HCO3-NO31×
Ca-Mg-SO4-NO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B1×
trieda E1×
trieda F1×
Kovy v podzemnej vode
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 51,0 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 850 μg/lmedián 33,5 μg/l28 vzoriek11 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 410 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,600 μg/l28 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 410 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,800 μg/l28 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 8,00 μg/lmedián 2,00 μg/l28 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 480 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
4
34,4 Bq/l
20,7 Bq/l
forrás
12
28,3 Bq/l
6,44 Bq/l
výtok z banského diela
1
3,82 Bq/l
3,82 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
20,8 Bq/l
20,8 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe12×
Druhy banských objektov
štôlňa45×
halda27×
pinga, pingový ťah8×
iný druh objektu3×
šachta1×
Najbližšie staré banské diela
Név
Faj
Ťažené
Ukončenie
Od vody
12.bezmenná štôlňa
štôlňa
polymetalické rudy (Cu)
10 m
bez názvu
iný druh objektu
200 m
bez názvu
iný druh objektu
290 m
7. halda pri štôlni š.20
halda
Fe rudy
320 m
10.bezmenná štôlňa
štôlňa
Fe rudy
320 m
1.halda pri štôlni č.1
halda
Fe rudy
390 m
1.bezmenná štôlňa
štôlňa
Fe rudy
400 m
1.prepadlina
iný druh objektu
Fe rudy
410 m
Halda pri štôlni č.15
halda
polymetalické rudy (Cu)
470 m
9.bezmenná štôlňa
štôlňa
Fe rudy
490 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Veľké Pole – Zaller
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Obec Veľké Pole
2,4 km
Zsarnóca – Kalvária
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
4,6 km
Zsarnóca – Kalvária
stavebný kameň
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
4,6 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Fémek
Faj
Od vody
Veľké Pole – Píla
Polymetalické rudy
Pb, Zn, Ag
ložiskový výskyt
350 m
Horné Hámre – Moras dolina
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
ložiskový výskyt
690 m
Veľké Pole – Miškelov štál
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
760 m
Veľké Pole – Píla
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
1,2 km
Župkov
Ostatné rudy
Ag, Bi
mineralogický výskyt
2,0 km
Veľké Pole – Tomov štál
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
2,7 km
Veľké Pole – Sokolec
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
3,4 km
Malá Lehota – Rajnohov štál
Antimónové rudy
Sb
mineralogický výskyt
3,8 km
Veľké Pole – Mester
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
4,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
230 vrtov v pásme 3 km, z toho 6 hydrogeologických a 224 ostatných; s číslom archívnej správy 230.
Hĺbky vrtov
legfeljebb 10 m125×
10–30 m35×
30–100 m42×
100–300 m26×
nad 300 m1×
Najbližšie vrty
Helyszín
Faj
Mélység
Archívna správa
Od vody
J-27
inžiniersko-geologický
13,0 m
58929
10 m
J-23
inžiniersko-geologický
7,0 m
58929
30 m
J-5
inžiniersko-geologický
5,0 m
99438
50 m
Horné Hámre
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom
250,0 m
75882 122Ad12.pdf
60 m
J-10/A
inžiniersko-geologický
40,0 m
58929
70 m
J-26
inžiniersko-geologický
6,0 m
58929
70 m
J-21
inžiniersko-geologický
5,0 m
58929
80 m
J-30
inžiniersko-geologický
5,0 m
58929
90 m
J-44
inžiniersko-geologický
5,0 m
58929
90 m
J-25
inžiniersko-geologický
7,0 m
58929
90 m
J-22
inžiniersko-geologický
7,0 m
58929
100 m
J-24
inžiniersko-geologický
7,0 m
58929
100 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Hőmérséklet
Výdatnosť
Mélység
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Lukavica – Zsarnóca – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
8,0 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
9,8 km
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
9,9 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
6
4,8 km
R-3
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
5,0 km
kategória c2
minerálna voda
23-38
5-15
1
8,1 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Píla
200 m²
1948
–
170 m
Komárom – Ďulov Dvor – Veľké Pole
5 000 m²
1977
–
330 m
szennyvíztisztító – Píla
600 m²
1987
–
420 m
Veľké Pole
100 m²
1990
–
570 m
Horné Hámre
100 m²
1971
–
1,5 km
Píla
–
1985
–
1,8 km
Horné Hámre
250 m²
1972
–
1,9 km
Veľké Pole
450 m²
1948
–
2,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy42×
Blokové polia7×
Blokové rozpadliny2×
Skalné zrútenia2×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný34×
Potenciálny18×
Aktívny1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova35×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Nedostatočne doložené1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.