Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Rašický potok

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Rašický potok, wynik okna 15.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe.

    1502002503000 km1 km2 km3 km4 km
    Profil wysokościowy cieku: od 285 do 196 m n.p.m. na 4,5 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    285 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    187 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    99 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    22 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,12

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Rašický potok, rok 2018
    2018zdjęcia z 30 wrz 2018
    Zdjęcie lotnicze cieku: Rašický potok, rok 2021
    2021zdjęcia z 7 wrz 2021
    Zdjęcie lotnicze cieku: Rašický potok, rok 2024
    2024zdjęcia z 31 lip 2024

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Rašický potok

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1
    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Rašický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 6 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 614 mg/l, tvrdá voda (20,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,968 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 94. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    58nGy/h dávkový príkon

    81. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (60 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 3,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Turiec).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    64vrtov do 3 km

    335 rozborov vody v okolí

    Z toho 64 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Tornaľa – HM-5, 5,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    15záznamov do 5 km

    8 ložísk, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    18plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 3 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • izolátor100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Rimavskej kotliny50%SR 0,0 %
    • neogén východnej časti Rimavskej kotliny a Blžská tabuľa50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénno-petrogénny100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 7,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • H50%SR 8,8 %
    • A50%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,91typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    20,6°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,68 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    614mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • WapńCa103 mg/l89. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3342 mg/l85. percentil
    • SiarczanySO486,6 mg/l85. percentil
    • MagnezMg26,9 mg/l81. percentil
    • DraslíkK5,78 mg/l79. percentil
    • ChlorkiCl23,7 mg/l74. percentil
    • SódNa14,3 mg/l69. percentil
    • FluorkiF0,137 mg/l61. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,748 mg/l90. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,72 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,178 mg/l57. percentil
    • AzotanyNO33,04 mg/l17. percentil

    Metale

    • ManganMn563 μg/l95. percentil
    • ŻelazoFe0,157 mg/l67. percentil
    • GlinAl107 μg/l63. percentil
    • CynkZn3,05 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenMo0,968 mg/kg94. percentil
    • SelenSe0,407 mg/kg78. percentil
    • WanadV80,3 mg/kg73. percentil
    • AntymonSb0,979 mg/kg70. percentil
    • ChromCr65,7 mg/kg39. percentil
    • NikielNi21,7 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,31 mg/kg35. percentil
    • ArsenAs5,53 mg/kg34. percentil
    • RtęćHg0,0769 mg/kg34. percentil
    • BizmutBi0,177 mg/kg33. percentil
    • CynkZn78,9 mg/kg30. percentil
    • KobaltCo6,74 mg/kg23. percentil
    • KadmCd0,0777 mg/kg17. percentil
    • MiedźCu16,5 mg/kg17. percentil
    • OłówPb9,12 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1 174 mg/kg77. percentil
    • TitánTi5 313 mg/kg76. percentil
    • WapńCa3,32 %69. percentil
    • ŻelazoFe2,99 %65. percentil
    • GlinAl5,94 %60. percentil
    • FosforP913 mg/kg59. percentil
    • MagnezMg0,877 %49. percentil
    • SódNa0,848 %46. percentil
    • DraslíkK1,39 %31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY36,0 mg/kg86. percentil
    • GáliumGa17,5 mg/kg78. percentil
    • BerylBe1,62 mg/kg63. percentil
    • StronciumSr147 mg/kg60. percentil
    • BorB62,0 mg/kg54. percentil
    • RubídiumRb88,7 mg/kg51. percentil
    • ZirkónZr404 mg/kg51. percentil
    • CérCe59,0 mg/kg49. percentil
    • LítiumLi26,9 mg/kg35. percentil
    • BáriumBa396 mg/kg34. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    58nGy/h vo vzduchu

    rozsah 53 až 63 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,27 ppm88. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,04 ppm83. percentil
    • Potas (K)K1,31 %53. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,4°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Gemerská Ves, Šankovce – Železné rudy (3,5 km od vody)Gemerská Ves – Barit (3,8 km od vody)Otročok – občasný (210 m od vody)Rašice – občasný (210 m od vody)Žiar – Žiar pri Šafárikove – občasný (570 m od vody)Žiar – Žiar pri Šafárikove – občasný (980 m od vody)Otročok – občasný (1,2 km od vody)Polina – občasný (1,3 km od vody)Tornaľa – HVŠ-1 – nekúpeľný (3,9 km od vody)Tornaľa – HM-5 – nekúpeľný (5,1 km od vody)MEL-1 – l1 (7,9 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a2 (5,1 km od vody)b2 (5,4 km od vody)b3 (5,5 km od vody)a1 (5,9 km od vody)b4 (6,6 km od vody)a1 (7,1 km od vody)Tornaľa – Králik (4,9 km od vody)Behynce – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Behynce – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Gemerská Ves – sadrovec (3,6 km od vody)Gemerská Ves – barit (3,6 km od vody)Gemerská Ves – anhydrit (3,6 km od vody)Gemerská Ves – anhydrit (3,6 km od vody)Gemerská Ves – sadrovec (3,6 km od vody)Gemerská Ves – barit (3,6 km od vody)Stránska – dekoračný kameň – travertín (4,2 km od vody)Veľký Blh (vrt RK-3) – uhlie (4,7 km od vody)Chvalová I – stavebný kameň – vápenec, bridlica (4,7 km od vody)Šankovce – komplexné železné rudy (3,3 km od vody)Šankovce – medené rudy (4,4 km od vody)Gemerská Ves – mineralógia (3,0 km od vody)RASICE – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)POLINA – Blokové polia (720 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)POLINA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)VYSNE VALICE – Blokové polia (1,4 km od vody)POLINA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)Lukavica – Zosuvy (3,0 km od vody)– Blokové polia (3,0 km od vody)Rašice – negatívny vrt (60 m od vody)Otročok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Otročok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Otročok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Levkuška – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Levkuška – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Otročok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Žiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Žiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (970 m od vody)Žiar – negatívny vrt (1,0 km od vody)Žiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Otročok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Žiar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Hrkáč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Hrkáč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hrkáč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Skerešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Hrkáč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Behynce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Skerešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Behynce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Behynce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,2 km od vody)Skerešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Skerešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Skerešovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Gemerská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Gemerská Ves – negatívny vrt (2,6 km od vody)Gemerská Ves-Hrkáč – negatívny vrt (2,7 km od vody)Gemerská Ves-Hrkáč – negatívny vrt (2,7 km od vody)Gemerská Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Gemerská Ves – negatívny vrt (2,8 km od vody)Gemerská Ves-Hrkáč – negatívny vrt (2,9 km od vody)Strelnice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Gemerská Ves-Hrkáč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Strelnice – negatívny vrt (3,0 km od vody)Strelnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (140 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (180 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (390 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (440 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (450 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (480 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (500 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (540 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (560 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (600 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (610 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (640 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (640 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (790 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (790 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (790 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (990 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)v dedine pri kostole vo dvore, 2500 m VJV od k. – studňa (70 m od vody)Rašice,1800m SV od K454 – studňa (180 m od vody)Rašice,1300m SV od K336 – studňa (260 m od vody)Levkusa,650m SZ od K260 – prameň (440 m od vody)Polina,900m S od K454 – prameň (450 m od vody)Rašice K253 – studňa (540 m od vody)na svahu nad obcou, nedaleko pustatiny "Helenka" – prameň (640 m od vody)Rašická samota, v bočnej doline nad starým majer – prameň (730 m od vody)Otročok,450m JJV od K260 – prameň (790 m od vody)Žiar – vrt (940 m od vody)Otročok,500m SZ od K310 – prameň (1,1 km od vody)Žiar,900m Z od K284 – prameň (1,2 km od vody)na svahu doliny pri pastviskách, napájadlá – prameň (1,4 km od vody)V.Valice,1200m ZSZ od K336 – studňa (1,5 km od vody)Žiar,1100m VJV od K284 – prameň (1,6 km od vody)G.Ves,1000m S od K303 – prameň (1,7 km od vody)G.Ves,400m SV od K252 – prameň (1,9 km od vody)Skerešovo – vrt (2,0 km od vody)Skerešovo – vrt (2,1 km od vody)Behynce – vrt (2,2 km od vody)V.Valice,1300m JV od K482 – prameň (2,3 km od vody)V.Valice,400m V od K280 – studňa (2,3 km od vody)Skerešovo – vrt (2,3 km od vody)Skerešovo – vrt (2,4 km od vody)G.Ves,č.d.45,350m S od K190 – studňa (2,4 km od vody)Skerešovo – vrt (2,5 km od vody)Tornaľa,č.d.42,450m SZ od K181 – studňa (2,6 km od vody)Skerešovo,500m JZ od K244 – prameň (2,6 km od vody)pri ovčíne, v plytkom koryte ľavostranného príto – prameň (2,6 km od vody)Tornaľa,650m VJV od K250 – prameň (2,6 km od vody)V.Valice,700m S od K220 – studňa (2,7 km od vody)Gemer-Vinica,300m JV od K328 – studňa (2,8 km od vody)V.Kalosš,800m J od K304 – studňa (2,8 km od vody)Tornaľa,50m J od K191 – prameň (2,9 km od vody)Vysna Valice,1100m SSV od K402 – prameň (2,9 km od vody)Leváre – Kúpele, prameň Sv. Antona – prameň (3,0 km od vody)Leváre – kúpele, prameň svätého Antona T 16 – prameň (3,0 km od vody)Skerešovo,1350m SZ od K206 – prameň (3,0 km od vody)Skerešovo, 1350m SZ od K206 – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,75 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turiec, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,325 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turiec, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Otročok, 190 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Turiec, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 50,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Turiec, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 10,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Rašický potok, 2012, 250 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Turiec, 1996, 50 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Otročok, 190 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Otročok, 190 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,5 mg/lmedián 11,4 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Rašický potok, 2012, 250 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)26 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)26 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)18 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Złoto (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    221 zrno60 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)26 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)26 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)26 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)25 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)22 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)9 vzoriek, najviac 352 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO316×
    • Ca-HCO37×
    • Ca-Mg-SO4-HCO35×
    • Ca-Cl-HCO33×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×
    • Na-Cl1×
    • Mg-Cl-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H14×
    • trieda A11×
    • trieda B6×
    • trieda E3×
    • trieda D2×
    • trieda F2×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 22,3 μg/lmedián 1,10 μg/l24 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 226 μg/lmedián 30,0 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 187 μg/lmedián 34,5 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,0100 mg/l24 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa516,9 Bq/l5,11 Bq/l
    upravený prameň551,0 Bq/l7,93 Bq/l
    źródło14,53 Bq/l4,53 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,62 Bq/l2,62 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Behyncetehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená2,9 km
    Behyncetehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,0 km
    Gemerská VessadrovecLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Gemerská VesbaritLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Gemerská VesanhydritLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Gemerská VesanhydritLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Gemerská VessadrovecLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km
    Gemerská VesbaritLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,6 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetaleGatunekOd vody
    Gemerská Ves, ŠankovceŽelezné rudyFeložiskový výskyt3,5 km
    Gemerská VesBaritbaritmalé ložisko3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    64 vrtov v pásme 3 km, z toho 36 hydrogeologických a 28 ostatných; s číslom archívnej správy 64.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m39×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m12×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Rašicenegatívny vrt7,0 m35908 125Cb4.pdf60 m
    Otročokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,7 m12881 125Da14.pdf90 m
    S-4inžiniersko-geologický1,5 m8695890 m
    S-5inžiniersko-geologický1,5 m86958120 m
    LKV-25ložiskový50,0 m50815130 m
    Otročokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,2 m12881 125Da13.pdf140 m
    S-1inžiniersko-geologický1,5 m86957170 m
    S-2inžiniersko-geologický1,5 m86957200 m
    S-3inžiniersko-geologický1,5 m86957290 m
    Otročokúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,8 m12881 125Da12.pdf330 m
    S-6inžiniersko-geologický1,5 m86958350 m
    Levkuškaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m17727 125Da51.pdf400 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Tornaľa – HVŠ-118 °C20,0 l/s108 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný3,9 km
    Tornaľa – HM-519 °C–158 mCa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov5,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 544,6 km
    kategória Tornaľa – Králiktermálne kúpalisko––14,9 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1515,1 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1515,4 km
    kategória b3minerálna voda15-2216-3015,5 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5016,6 km
    MEL-1geotermálna voda55 – 80< 517,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Otročok–––210 m
    Rašice–––210 m
    Žiar – Žiar pri Šafárikove–––570 m
    Žiar – Žiar pri Šafárikove–––980 m
    Otročok–––1,2 km
    Polina–––1,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy13×
    • Blokové polia4×
    • Blokové rozpadliny1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny9×
    • Stabilizovaný7×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
    • Nedostatočne doložené2×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Tornaľa1 łowisko · 6,2 km9Rašický potok9

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Hron