Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku VN Ožďany

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

VN Ožďany, wynik okna 15.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy: zbiornik wodny

    Wysokość terenu wzdłuż łowiska i przybliżony poziom wody.

    Zbiornik wodny To zbiornik wodny, dlatego ciek tu nie jest oceniany: woda nie ma nurtu, spadku ani nachylenia. Wykres pokazuje wysokość terenu wzdłuż łowiska.

    1941951961971981992000,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Profil wysokościowy terenu (zbiornik wodny): od 199 do 195 m n.p.m. na 0,9 km.
    Wysokość terenu wzdłuż linii łowiska, od początku (po lewej) do końca
    Poziom wody w przybliżeniu
    196 m n.p.m.
    Najniższy punkt profilu
    196 m n.p.m.
    Najwyższy punkt profilu
    198 m n.p.m.

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Wysokość jest orientacyjna (błąd kilku metrów).

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Ožďany, rok 2018
    2018zdjęcia z 9 sie 2018
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Ožďany, rok 2021
    2021zdjęcia z 7 wrz 2021
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Ožďany, rok 2024
    2024zdjęcia z 30 lip 2024

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku VN Ožďany

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • 1–2 wskaźniki1

    Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą

    • VN OžďanyVN Ožďany · norma niespełniona w 1 z 4 lat1 wskaźnik

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • żelazo od 1 mg/l1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku VN Ožďany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 481 mg/l, tvrdá voda (15,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 4,88 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    42. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 3,20 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 81. percentil (Maštínsky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    64vrtov do 3 km

    132 rozborov vody v okolí

    Z toho 64 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    21 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    11 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Lučenskej kotliny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Lučenecká kotlina100%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,64typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    15,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,68 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    481mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ChlorkiCl51,9 mg/l91. percentil
    • DraslíkK8,00 mg/l88. percentil
    • SódNa27,7 mg/l88. percentil
    • FluorkiF0,239 mg/l87. percentil
    • MagnezMg25,6 mg/l78. percentil
    • SiarczanySO453,4 mg/l64. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3233 mg/l57. percentil
    • WapńCa65,3 mg/l53. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH42,93 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,95 mg/l88. percentil
    • FosforečnanyPO40,541 mg/l83. percentil
    • AzotanyNO311,1 mg/l77. percentil

    Metale

    • ManganMn254 μg/l92. percentil
    • CynkZn18,5 μg/l85. percentil
    • ŻelazoFe0,215 mg/l77. percentil
    • GlinAl89,9 μg/l58. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn4,88 mg/kg89. percentil
    • KobaltCo10,9 mg/kg80. percentil
    • WanadV85,9 mg/kg79. percentil
    • SelenSe0,412 mg/kg79. percentil
    • BizmutBi0,273 mg/kg67. percentil
    • NikielNi28,2 mg/kg65. percentil
    • CynkZn114 mg/kg65. percentil
    • RtęćHg0,135 mg/kg62. percentil
    • OłówPb17,8 mg/kg61. percentil
    • AntymonSb0,716 mg/kg57. percentil
    • ChromCr71,9 mg/kg50. percentil
    • MiedźCu20,9 mg/kg37. percentil
    • ArsenAs5,18 mg/kg28. percentil
    • MolibdenMo0,261 mg/kg26. percentil
    • KadmCd0,0770 mg/kg17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi6 306 mg/kg88. percentil
    • GlinAl6,89 %84. percentil
    • ManganMn1 126 mg/kg74. percentil
    • FosforP1 041 mg/kg72. percentil
    • DraslíkK1,65 %71. percentil
    • ŻelazoFe3,00 %66. percentil
    • MagnezMg0,641 %18. percentil
    • WapńCa1,03 %14. percentil
    • SódNa0,653 %13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • RubídiumRb126 mg/kg95. percentil
    • BerylBe2,25 mg/kg91. percentil
    • CérCe79,2 mg/kg91. percentil
    • YtriumY37,2 mg/kg89. percentil
    • LítiumLi38,8 mg/kg86. percentil
    • GáliumGa17,7 mg/kg79. percentil
    • BáriumBa536 mg/kg78. percentil
    • ZirkónZr432 mg/kg60. percentil
    • BorB60,5 mg/kg50. percentil
    • StronciumSr111 mg/kg26. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,78 ppm71. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,24 ppm46. percentil
    • Potas (K)K1,18 %18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Hustota povrchového tepelného toku75mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Lučenecká kotlina100%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    a1 (1,5 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)b1 (3,7 km od vody)b1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a2 (4,1 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,5 km od vody)b1 (8,5 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Husiná – stavebný kameň (2,3 km od vody)Pondelok – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Husiná I – čadič tavný (5,0 km od vody)Husiná – stavebný kameň (2,3 km od vody)Pondelok – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Husiná I – čadič tavný (5,0 km od vody)Husiná I – čadič tavný (5,0 km od vody)Husiná – Hôrka – stavebný kameň (3,1 km od vody)Husiná – Kopačog – stavebný kameň (3,8 km od vody)Veľké Dravce – Čirinec – stavebný kameň (3,8 km od vody)Husiná – Cicka – stavebný kameň (3,9 km od vody)Veľké Dravce – stavebný kameň – čadič (3,8 km od vody)Veľké Dravce – stavebný kameň – čadič (3,9 km od vody)Veľké Dravce – štrkopiesky (4,0 km od vody)Nové Hony – zlievarenské piesky (4,6 km od vody)Ožďany vrt VRS 20 – keramické íly (4,8 km od vody)OZDANY – Zosuvy (2,5 km od vody)OZDANY – Zosuvy (2,6 km od vody)OZDANY – Zosuvy (2,6 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Dravce – negatívny vrt (2,0 km od vody)Veľké Dravce – negatívny vrt (2,1 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nové Hony – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Nové Hony – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Dravce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Veľké Dravce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Nové Hony – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)800m J od K317, S od obce Husina – prameň (2,1 km od vody)Ožďany c.d.118, 1.5km V od K208 – studňa (2,1 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 3,20 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 420 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 20,8 mg/lmedián 20,8 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,3 μg/lmedián 1,70 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 680 μg/lmedián 147 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 71,0 μg/lmedián 20,5 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,25 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 1,75 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 820 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa527,8 Bq/l3,53 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Husinástavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen2,3 km
    Husinástavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen2,3 km
    Husiná – Hôrkastavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen3,1 km
    Husiná – Kopačogstavebný kameňŤažené ložisko – EURO BASALT a.s.3,8 km
    Veľké Dravce – Čirinecstavebný kameňŤažené ložisko – EURO BASALT a.s.3,8 km
    Husiná – Cickastavebný kameňŤažené ložisko – EURO BASALT a.s.3,9 km
    Poniedziałektehliarske surovinyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Poniedziałektehliarske surovinyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Husiná Ičadič tavnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.5,0 km
    Husiná Ičadič tavnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.5,0 km
    Husiná Ičadič tavnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    64 vrtov v pásme 3 km, z toho 15 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 64.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m19×
    • 10–30 m42×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    RO-1inžiniersko-geologický10,0 m84437280 m
    JT-64inžiniersko-geologický15,0 m90670590 m
    JT-65inžiniersko-geologický10,0 m90670590 m
    DPS-13inžiniersko-geologický6,2 m90670600 m
    JT-63inžiniersko-geologický14,0 m90670610 m
    JT-66inžiniersko-geologický10,0 m90670660 m
    JT-67inžiniersko-geologický10,0 m90670720 m
    DPS-12inžiniersko-geologický5,9 m90670780 m
    JT-62inžiniersko-geologický16,0 m90670790 m
    JT-68inžiniersko-geologický10,0 m90670800 m
    JT-70inžiniersko-geologický15,0 m90670960 m
    1170ložiskový340,8 m76309980 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5161,5 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 543,6 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1514,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Rimavská Sobota1 łowisko · 0,9 km8VN Ožďany8

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Hron