Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Ožďany vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Ožďany, ablakpontszám 15.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1941951961971981992000,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 199-től 195 m tengerszint feletti magasságig 0,9 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    196 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    196 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    198 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Ožďany vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. aug. 9.
    VN Ožďany vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 7.
    VN Ožďany vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 30.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Ožďany vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN OžďanyVN Ožďany · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Ožďany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 3,20 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 81. percentil (Maštínsky potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    64vrtov do 3 km

    132 rozborov vody v okolí

    Z toho 64 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    21 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    11 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    a1 (1,5 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)b1 (3,6 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (3,7 km od vody)b1 (3,7 km od vody)b1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a2 (4,1 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,5 km od vody)b1 (8,5 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Husiná – stavebný kameň (2,3 km od vody)Pondelok – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Husiná I – čadič tavný (5,0 km od vody)Husiná – stavebný kameň (2,3 km od vody)Pondelok – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Husiná I – čadič tavný (5,0 km od vody)Husiná I – čadič tavný (5,0 km od vody)Husiná – Hôrka – stavebný kameň (3,1 km od vody)Husiná – Kopačog – stavebný kameň (3,8 km od vody)Veľké Dravce – Čirinec – stavebný kameň (3,8 km od vody)Husiná – Cicka – stavebný kameň (3,9 km od vody)Veľké Dravce – stavebný kameň – čadič (3,8 km od vody)Veľké Dravce – stavebný kameň – čadič (3,9 km od vody)Veľké Dravce – štrkopiesky (4,0 km od vody)Nové Hony – zlievarenské piesky (4,6 km od vody)Ožďany vrt VRS 20 – keramické íly (4,8 km od vody)OZDANY – Zosuvy (2,5 km od vody)OZDANY – Zosuvy (2,6 km od vody)OZDANY – Zosuvy (2,6 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Veľké Dravce – negatívny vrt (2,0 km od vody)Veľké Dravce – negatívny vrt (2,1 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nové Hony – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Nové Hony – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľké Dravce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Veľké Dravce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Nové Hony – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Ožďany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)800m J od K317, S od obce Husina – prameň (2,1 km od vody)Ožďany c.d.118, 1.5km V od K208 – studňa (2,1 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 3,20 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 420 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 20,8 mg/lmedián 20,8 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Maštínsky potok, 2003, 420 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,3 μg/lmedián 1,70 μg/l10 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 680 μg/lmedián 147 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 71,0 μg/lmedián 20,5 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,25 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 1,75 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 820 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa527,8 Bq/l3,53 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Husinástavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen2,3 km
    Husinástavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen2,3 km
    Husiná – Hôrkastavebný kameňŤažené ložisko – KSR – Kameňolomy SR, s.r.o., Zvolen3,1 km
    Husiná – Kopačogstavebný kameňŤažené ložisko – EURO BASALT a.s.3,8 km
    Veľké Dravce – Čirinecstavebný kameňŤažené ložisko – EURO BASALT a.s.3,8 km
    Husiná – Cickastavebný kameňŤažené ložisko – EURO BASALT a.s.3,9 km
    Hétfőtehliarske surovinyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Hétfőtehliarske surovinyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,3 km
    Husiná Ičadič tavnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.5,0 km
    Husiná Ičadič tavnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.5,0 km
    Husiná Ičadič tavnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    64 vrtov v pásme 3 km, z toho 15 hydrogeologických a 49 ostatných; s číslom archívnej správy 64.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m19×
    • 10–30 m42×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    RO-1inžiniersko-geologický10,0 m84437280 m
    JT-64inžiniersko-geologický15,0 m90670590 m
    JT-65inžiniersko-geologický10,0 m90670590 m
    DPS-13inžiniersko-geologický6,2 m90670600 m
    JT-63inžiniersko-geologický14,0 m90670610 m
    JT-66inžiniersko-geologický10,0 m90670660 m
    JT-67inžiniersko-geologický10,0 m90670720 m
    DPS-12inžiniersko-geologický5,9 m90670780 m
    JT-62inžiniersko-geologický16,0 m90670790 m
    JT-68inžiniersko-geologický10,0 m90670800 m
    JT-70inžiniersko-geologický15,0 m90670960 m
    1170ložiskový340,8 m76309980 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5161,5 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 543,6 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1514,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Rimaszombat1 horgászvíz · 0,9 km8VN Ožďany8

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam