Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku Bošáčka

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

Bošáčka, wynik okna 41.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Szybki ciek Podhorský potok: szybka woda, kamieniste dno, bystrza i doły pod nimi. Typowe wody pstrągowe.

    1502002503003504000 km5 km10 km15 km
    Profil wysokościowy cieku: od 358 do 196 m n.p.m. na 16,3 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    360 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    185 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    175 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    11 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,08

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Bošáčka, rok 2017
    2017zdjęcia z 24 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Bošáčka, rok 2020
    2020zdjęcia z 28 lip 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Bošáčka, rok 2023
    2023zdjęcia z 14 sie 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Bošáčka

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku.

    • 3 i więcej wskaźników1

    Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą

    • BošáčkaBošáčka · norma niespełniona w 2 z 4 lat6 wskaźników

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • jony amonowe lub azotyny ponad normę na co najmniej jednej stacji1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Bošáčka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 23 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek86 % čiary vody

    14 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 441 mg/l, tvrdá voda (15,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,484 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 67. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    34. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Beckov (odkalisko), 1,6 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,86 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Predpolomský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    251vrtov do 3 km

    609 rozborov vody v okolí

    Z toho 251 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 2,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    2 záťaže, 13 skládok

    Najbližšia záťaž: Trenčianske Bohuslavice – areál Hydrostavu, 920 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    5 ložísk, 11 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    110plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek86%SR 72 %
    • Flyš14%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér86%
    • flyš14%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív6×
    flyšmladšia kriedalopenícke súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV60%SR 4,0 %
    • HRONIKUM20%SR 8,1 %
    • DRIETOMSKÁ TEKTONICKÁ JEDNOTKA20%SR 0,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT80%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT20%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Ílovce57%SR 2,9 %
    • Żwiry14%SR 52 %
    • Sliene a slieňovce14%SR 0,4 %
    • Vápence14%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)57%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)14%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)14%SR 0,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)14%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma východnej časti Bielych Karpát a severnej časti Myjavskej pahorkatiny75%SR 0,0 %
    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny13%SR 0,0 %
    • mezozoikum Čachtických Karpát a časti Bielokarpatského podhoria13%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,25typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    15,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    441mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3273 mg/l69. percentil
    • WapńCa79,1 mg/l68. percentil
    • MagnezMg18,6 mg/l62. percentil
    • SiarczanySO438,7 mg/l48. percentil
    • DraslíkK2,65 mg/l44. percentil
    • ChlorkiCl6,46 mg/l42. percentil
    • SódNa6,53 mg/l37. percentil
    • FluorkiF0,0775 mg/l28. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AzotanyNO39,32 mg/l70. percentil
    • FosforečnanyPO40,219 mg/l61. percentil
    • AmóniumNH40,117 mg/l52. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,85 mg/l42. percentil

    Metale

    • ŻelazoFe0,291 mg/l84. percentil
    • GlinAl222 μg/l82. percentil
    • ManganMn46,2 μg/l60. percentil
    • CynkZn6,18 μg/l46. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenMo0,484 mg/kg67. percentil
    • SelenSe0,256 mg/kg52. percentil
    • ArsenAs6,58 mg/kg50. percentil
    • AntymonSb0,597 mg/kg46. percentil
    • NikielNi23,7 mg/kg46. percentil
    • KobaltCo8,15 mg/kg45. percentil
    • OłówPb14,3 mg/kg42. percentil
    • ChromCr66,0 mg/kg39. percentil
    • MiedźCu21,2 mg/kg39. percentil
    • CynkZn86,3 mg/kg38. percentil
    • CínSn2,28 mg/kg34. percentil
    • KadmCd0,117 mg/kg32. percentil
    • RtęćHg0,0724 mg/kg30. percentil
    • BizmutBi0,166 mg/kg29. percentil
    • WanadV55,2 mg/kg18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • WapńCa4,27 %76. percentil
    • SódNa0,909 %58. percentil
    • DraslíkK1,52 %51. percentil
    • MagnezMg0,870 %48. percentil
    • ManganMn750 mg/kg39. percentil
    • TitánTi4 025 mg/kg33. percentil
    • FosforP663 mg/kg25. percentil
    • GlinAl4,95 %24. percentil
    • ŻelazoFe2,14 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB71,2 mg/kg77. percentil
    • LítiumLi32,2 mg/kg64. percentil
    • StronciumSr146 mg/kg58. percentil
    • GáliumGa13,9 mg/kg49. percentil
    • CérCe57,0 mg/kg43. percentil
    • RubídiumRb83,2 mg/kg36. percentil
    • ZirkónZr360 mg/kg35. percentil
    • YtriumY21,3 mg/kg19. percentil
    • BerylBe0,734 mg/kg16. percentil
    • BáriumBa336 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 46 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,17 ppm43. percentil
    • Potas (K)K1,29 %43. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,38 ppm27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,4°C
    • Priemerná júlová teplota17,1°C
    • Ročné zrážky775mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma50%SR 29 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Beckov – 3 – odkalisko (1,6 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – areál Hydrostavu – SK1000500P (920 m od vody)Nové Mesto nad Váhom – skládka KO Mnešice – Tušk – SK200080KF (2,4 km od vody)Zemianské Podhradie – Zemianske Podhradie – nijaký (80 m od vody)Diely – Trenčianske Bohuslavice – nijaký (100 m od vody)Grúň – Nová Bošáca – nijaký (320 m od vody)Bošáca – Kabačkech jarek – Bošáca – nijaký (680 m od vody)Dolné Ostredky – Beckov – občasný (960 m od vody)Záhumnie pri ihrisku – Beckov – občasný (1,2 km od vody)Pri Samoši – Beckov – občasný (1,6 km od vody)Skaliny – Beckov – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Za kanálom – Beckov – trvalý (2,1 km od vody)Vidové zemník – Dolné Srnie – nijaký (2,2 km od vody)Pod skalou – Beckov – nijaký (2,2 km od vody)skládka KO Mnešice – Tušková – Nové Mesto nad Vá – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Dolné Lazy – Dolné Srnie – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (2,7 km od vody)a1 (150 m od vody)a1 (160 m od vody)a1 (310 m od vody)a1 (730 m od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Beckov II – Zelená Voda I – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Beckov – Kopané – štrkopiesky a piesky (3,3 km od vody)Rakoľuby – štrkopiesky a piesky (3,5 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – 2 – stavebný kameň – vápenec (180 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – 1 – tehliarske suroviny (300 m od vody)Haluzice – 1 – stavebný kameň – vápenec (1,2 km od vody)Haluzice – 2 – stavebný kameň – dolomit (1,6 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (2,7 km od vody)Beckov – 5 – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Mnešice – 1 – stavebný kameň – vápenec (2,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek vodné dielo Drah – štrkopiesky (3,4 km od vody)Ivanovce – 1 – stavebný kameň – vápenec (4,2 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – 2 – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – 1 – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – archeológia (270 m od vody)Beckovské hradné bralo – všeobecná geológia (2,2 km od vody)Mnešice – všeobecná geológia (2,6 km od vody)SANCE – Zosuvy (130 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (170 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (180 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (180 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (200 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (210 m od vody)SANCE – Zosuvy (220 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)ZEMIANSKE PODHRADIE – Zosuvy (230 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)SANCE – Zosuvy (270 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (280 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (280 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (280 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (290 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (300 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (310 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (310 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (310 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (550 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (560 m od vody)SANCE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)SANCE – Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (620 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (620 m od vody)SANCE – Zosuvy (680 m od vody)SANCE – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)NOVA BOSACA – Svahové prúdy (840 m od vody)OBORA – Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (950 m od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)SANCE – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (1,1 km od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (1,1 km od vody)PLANINKA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)ZABUDISOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)NOVA BOSACA – Zosuvy (1,2 km od vody)PREDPOLOMA – Zosuvy (1,2 km od vody)SPANIE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KOPANICE – Zosuvy (1,3 km od vody)SANCE – Zosuvy (1,3 km od vody)HANDLIAROVSKA SKALA – Zosuvy (1,4 km od vody)OBORA – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)OBORA – Zosuvy (1,5 km od vody)ZABUDISOVA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)Zemianske Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (60 m od vody)Bošáca – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Bošáca – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Nová Bošáca – negatívny vrt (100 m od vody)Bošáca – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Nová Bošáca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Nová Bošáca – Predpoloma – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Nová Bošáca – Predpoloma – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (170 m od vody)N.Bošáca – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (200 m od vody)Nová Bošáca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (370 m od vody)Bošáca – monitorovací vrt (630 m od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (680 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Štvrto nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Štvrtok nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Štvrtok nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Štvrtok nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Štvrtok nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Beckov – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Beckov – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Štvrtok nad Váhom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Beckov – pozorovací vrt SHMÚ (1,6 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,86 μg/lmedián 0,675 μg/l20 vzoriek35 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Predpolomský potok, 2002, 380 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 600 μg/lmedián 371 μg/l17 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bošáca – ľavostranný prítok Bošáčky, pri k-233, 2004, 870 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,310 μg/lmedián 0,150 μg/l20 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bošáca – Zemplínske Podhradie, ľavostranný prítok Bošáčky, 1, 110 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbmierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 2,50 μg/l20 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bošácka, potok, 2003, 70 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 2,25 μg/l20 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 950 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 950 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,00 μg/l20 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bošáca – ľavostranný prítok potoka Bošáčka, 1900 m V od k-50, 2002, 320 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 52,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 950 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,46 μg/lmedián 0,515 μg/l20 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bošácka, potok, 2003, 80 m od vody. Porovnanie: 62. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 950 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 10,1 mg/lmedián 7,49 mg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bošáca – ľavostranný prítok Bošáčky, pri k-233, 2004, 870 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)40 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)36 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)33 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)32 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)31 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)9 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 3 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)42 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)39 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)34 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))31 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))31 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)25 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)25 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)4 vzorky, najviac 265 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MiedźCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 1,30 μg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l49 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 326 μg/lmedián 21,0 μg/l49 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0600 mg/lmedián 0,00500 mg/l49 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 8,00 μg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa717,3 Bq/l10,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie713,7 Bq/l3,80 Bq/l
    źródło825,7 Bq/l5,96 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie14,23 Bq/l4,23 Bq/l
    minerálny prameň231,6 Bq/l18,0 Bq/l
    minerálny, upravený prameň116,2 Bq/l16,2 Bq/l
    upravený prameň19,24 Bq/l9,24 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Beckovodkaliskoštrkopiesky1,6 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Nové Mesto nad Váhomštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLCE FUTURUM s. r. o.1,5 km
    Nové Mesto nad Váhomštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLCE FUTURUM s. r. o.1,5 km
    Beckov II – Zelená Voda Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie2,7 km
    Beckov – Kopanéštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K. L. K. spol. s r. o.3,3 km
    Rakoľubyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K.L.K. spol. s.r.o.3,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    251 vrtov v pásme 3 km, z toho 71 hydrogeologických a 180 ostatných; s číslom archívnej správy 251.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m137×
    • 10–30 m79×
    • 30–100 m12×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    VC-24/7inžiniersko-geologický10,0 m8536020 m
    Zemianske Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou18,5 m11837 120Bc3.pdf40 m
    VM-24/10inžiniersko-geologický11,0 m8536050 m
    Trenčianske Bohuslavicemonitorovací vrt8,0 m81105 120Da71.pdf60 m
    Bošáca – JRDúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m5580 120Da15.pdf60 m
    VC-24/6inžiniersko-geologický7,5 m8536060 m
    VT-24/4inžiniersko-geologický12,5 m8536060 m
    Bošáca – JRDúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,5 m5580 120Da14.pdf70 m
    VC-24/1inžiniersko-geologický9,0 m8536070 m
    VC-24/2inžiniersko-geologický8,5 m8536080 m
    Nová Bošácanegatívny vrt9,1 m9233 120Bc6.pdf100 m
    VC-24/5inžiniersko-geologický8,0 m85360100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný2,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514150 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Trenčianske Bohuslavice – areál HydrostavuSK1000500P920 m
    Nové Mesto nad Váhom – skládka KO Mnešice – TuškováSK200080KF2,4 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Zemianské Podhradie – Zemianske Podhradie250 m²1972–80 m
    Diely – Trenčianske Bohuslavice10 000 m²1972–100 m
    Grúň – Nová Bošáca400 m²1980–320 m
    Bošáca – Kabačkech jarek – Bošáca–1977–680 m
    Dolné Ostredky – Beckov200 m²2000–960 m
    Záhumnie pri ihrisku – Beckov–1972–1,2 km
    Pri Samoši – Beckov5 000 m²1987–1,6 km
    Skaliny – Beckov500 m²1982–1,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy109×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny80×
    • Stabilizovaný26×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova75×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S18×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00013×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Nové Mesto nad Váhom1 łowisko · 23 km32Bošáčka32

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag