Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Ciek

Prusčanský potok

Dorzecze: WagŁososiowo-pstrągowe
łowisko
1
długość łowisk
8,7km
region
Kraj trenczyński
Zdjęcie lotnicze cieku: Prusčanský potok, z wyróżnioną linią
Niebieska linia: przebieg cieku (orientacyjnie). Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, CC BY 4,0Mapy Google

Teraz nad wodą

Dziś na cieku Prusčanský potok

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

06:00–08:00

Prusčanský potok, wynik okna 35.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy cieku

    Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody.

    Bystrina Górski potok o dużym spadku, z kaskadami i skalistym dnem. Woda jest czysta i zimna, połów wymaga ostrożnego podejścia.

    2003004005006000 km2 km4 km6 km8 km
    Profil wysokościowy cieku: od 569 do 241 m n.p.m. na 8,7 km.
    Łowiska w kolejności od najwyższego (po lewej) do najniższego. Między łowiskami może być odcinek bez łowiska, nie jest on wyświetlany.
    Najwyższy punkt
    569 m n.p.m.
    Najniższy punkt
    221 m n.p.m.
    Spadek łowiskSpadekRóżnica wysokości n.p.m. między górnym a dolnym końcem łowiska w metrach. Im większy spadek na krótszej długości, tym szybsza woda.
    347 m
    Średnie nachylenieNachylenie ciekuSpadek na kilometr w promilach (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ to wolna rzeka nizinna, 5–10 ‰ rzeka podgórska (lipień, pstrąg), powyżej 10 ‰ szybki potok.
    40 ‰
    KrętośćKrętośćDługość cieku podzielona przez odległość jego końców w linii prostej. 1,0 to ciek prosty, powyżej 1,3 wyraźnie meandruje. Meandry tworzą doły pod brzegami i płycizny na przejściach między zakolami.
    1,09

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk.

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: Prusčanský potok, rok 2017
    2017zdjęcia z 24 sie 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: Prusčanský potok, rok 2020
    2020zdjęcia z 13 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: Prusčanský potok, rok 2023
    2023zdjęcia z 14 sie 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku Prusčanský potok

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku Prusčanský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 475 mg/l, tvrdá voda (16,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,456 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 83. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 9,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Váh).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    278vrtov do 3 km

    309 rozborov vody v okolí

    Z toho 278 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    21°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 8,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    11 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    79plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,7m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry50%SR 52 %
    • Vápence50%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)50%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny50%SR 0,0 %
    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 8,39typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    16,4°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,92 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    475mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • WapńCa91,6 mg/l81. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3291 mg/l74. percentil
    • DraslíkK4,14 mg/l66. percentil
    • FluorkiF0,133 mg/l59. percentil
    • SiarczanySO442,7 mg/l53. percentil
    • MagnezMg15,5 mg/l51. percentil
    • ChlorkiCl6,36 mg/l41. percentil
    • SódNa5,85 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,256 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,181 mg/l57. percentil
    • AzotanyNO34,80 mg/l36. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,07 mg/l21. percentil

    Metale

    • GlinAl88,2 μg/l58. percentil
    • CynkZn7,06 μg/l52. percentil
    • ManganMn13,8 μg/l29. percentil
    • ŻelazoFe0,0553 mg/l25. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,456 mg/kg83. percentil
    • CynkZn136 mg/kg76. percentil
    • NikielNi31,8 mg/kg75. percentil
    • MiedźCu28,1 mg/kg66. percentil
    • KobaltCo9,42 mg/kg65. percentil
    • OłówPb17,4 mg/kg59. percentil
    • ArsenAs6,79 mg/kg52. percentil
    • BizmutBi0,199 mg/kg43. percentil
    • WanadV64,9 mg/kg42. percentil
    • ChromCr65,3 mg/kg38. percentil
    • CínSn2,28 mg/kg34. percentil
    • RtęćHg0,0756 mg/kg33. percentil
    • KadmCd0,121 mg/kg33. percentil
    • AntymonSb0,343 mg/kg16. percentil
    • MolibdenMo0,117 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • WapńCa8,34 %92. percentil
    • MagnezMg0,873 %48. percentil
    • FosforP806 mg/kg45. percentil
    • ŻelazoFe2,30 %26. percentil
    • ManganMn648 mg/kg25. percentil
    • GlinAl4,87 %22. percentil
    • TitánTi3 454 mg/kg14. percentil
    • DraslíkK1,20 %10. percentil
    • SódNa0,569 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB75,8 mg/kg84. percentil
    • StronciumSr186 mg/kg82. percentil
    • LítiumLi31,7 mg/kg62. percentil
    • RubídiumRb80,6 mg/kg30. percentil
    • GáliumGa10,8 mg/kg25. percentil
    • BerylBe0,947 mg/kg25. percentil
    • BáriumBa343 mg/kg14. percentil
    • CérCe46,6 mg/kg12. percentil
    • ZirkónZr232 mg/kg10. percentil
    • YtriumY17,3 mg/kg9. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 61 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potas (K)K1,42 %75. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,86 ppm65. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,20 ppm15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Vršatské Podhradie – Za obchodom – Vršatské Podh – nijaký (120 m od vody)Pruské – Nad Kamenicami – Pruské – občasný (430 m od vody)Bohunice – Nad obcou – Bohunice – trvalý (1,3 km od vody)Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát – trvalý (1,5 km od vody)Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát – občasný (1,5 km od vody)Krivoklát – Pri hospodárskom dvore za Tiesňavou – občasný (1,6 km od vody)Bohunice – Pri ceste medzi Bohunicami a Krivoklá – občasný (1,7 km od vody)Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa – nijaký (1,9 km od vody)Mikušovce – Nad obcou – Mikušovce pri Pruskom – trvalý (2,1 km od vody)Dúlov – Nad obcou – Dulov – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Mikušovce – osada Babinec – Mikušovce pri Prusko – nijaký (2,5 km od vody)Sedmerovec – Járok – Sedmerovec – občasný (2,9 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (8,8 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,4 km od vody)b2 (8,5 km od vody)b1 (8,5 km od vody)b1 (8,6 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)b1 (9,7 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Ilava – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (4,5 km od vody)Ilava – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Krivoklát – vápenec ostatný (2,5 km od vody)Krivoklát – vápnitý slieň (2,5 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (4,5 km od vody)Pruské – Kúty – štrkopiesky a piesky (1,1 km od vody)Prejta – štrkopiesky a piesky (3,0 km od vody)Dulov – Dolné Prúdy – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Horovce – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (4,5 km od vody)Mikušovce pri Pruskom – Skalice – stavebný kameň – vápenec (990 m od vody)Tuchyňa – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Sedmerovec – Pominovec – štrkopiesky (2,2 km od vody)Krivoklát – drahé a ozdobné kamene – vápenec (2,3 km od vody)Slavnica – štrkopiesky (3,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Púchov – Tunežic – štrkopiesky (3,2 km od vody)Červený Kameň – pyrit (3,8 km od vody)Košeca – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Vršatské bralá – všeobecná geológia (540 m od vody)Červenokamenské bradlo – všeobecná geológia (2,9 km od vody)Košeca – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Slavnické Podhorie – všeobecná geológia (4,0 km od vody)– Zosuvy (70 m od vody)KVASOV ZOSUV – Zosuvy (110 m od vody)– Blokové polia (120 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)KVASOV ZOSUV – Zosuvy (170 m od vody)KVASOV – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Blokové polia (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)KVASOV – Zosuvy (300 m od vody)VRSOLSKE PODHRAD – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)KVASOV ZOSUV – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)VRSATEC – Zosuvy (650 m od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (700 m od vody)– Blokové polia (730 m od vody)KVASOV – Zosuvy (820 m od vody)KVASOV – Zosuvy (870 m od vody)KVASOV ZOSUV – Zosuvy (1,0 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,1 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,1 km od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (1,7 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,8 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KVASOV – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KVASOV – Zosuvy (2,3 km od vody)KVASOV – Zosuvy (2,4 km od vody)CERNY KAMEN – Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,4 km od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Blokové polia (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)KVASOV – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KVASOV – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)KVASOV – Zosuvy (3,0 km od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Pruské (110 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Podvažie-Savčina (260 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Podvažie-Savčina (390 m od vody)Podvažie-Savčina (600 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Ilava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Tuchyňa – negatívny vrt (1,0 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Ilava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bohunice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa-liehovar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Bohunice n/V. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Savčina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Podvažie-Savčina (1,5 km od vody)Podvažie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ilava – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Pruské-Bohunice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Tuchyňa II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,80 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1995, 170 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 180 μg/lmedián 175 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Pruské, 1200 m JJV od K333, 1995, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 590 μg/lmedián 445 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pruské, Podhradská dolina, 700 m JZ od K Veľký hrad, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,27 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1995, 170 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pruské, 1200 m JJV od K333, 30 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCumierne zvýšená
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,50 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podhradský, potok, 20 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,44 μg/lmedián 0,540 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1995, 170 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 860 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 860 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 860 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,8 mg/lmedián 8,52 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Podhradský, potok, 20 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 147 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • MiedźCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,2 μg/lmedián 0,600 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 925 μg/lmedián 58,0 μg/l25 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 59,0 μg/lmedián 11,0 μg/l25 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • GlinAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l25 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa822,1 Bq/l13,9 Bq/l
    źródło419,6 Bq/l7,18 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie122,4 Bq/l22,4 Bq/l
    upravený prameň316,9 Bq/l16,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie123,9 Bq/l23,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Pruské – Kútyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – INFINITY TRUST, s.r.o.1,1 km
    Ilavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,9 km
    Ilavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,9 km
    Krivoklátvápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Krivoklátvápnitý slieňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Prejtaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – DARJA spol. s r.o.3,0 km
    Dulov – Dolné Prúdyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň3,8 km
    Horovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.4,1 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,5 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,5 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o.4,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    278 vrtov v pásme 3 km, z toho 72 hydrogeologických a 206 ostatných; s číslom archívnej správy 278.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m124×
    • 10–30 m141×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    J-47inžiniersko-geologický6,0 m7417150 m
    J-48inžiniersko-geologický6,0 m7417150 m
    Pruskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou23,6 m24047 97Cd10.pdf80 m
    Pruskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m32899 97Cd17.pdf90 m
    Pruskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 m42594 97Cd21.pdf110 m
    Pruské8,0 m70590 97Cd34.pdf110 m
    Pruskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m19117 97Cd5.pdf130 m
    Pruskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou200,0 m31753 97Cd13.pdf170 m
    Podvažie-Savčina18,0 m70934 97Cd35.pdf260 m
    Pruskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,3 m22309 97Cd1.pdf260 m
    HV-1hydrogeologický15,0 m100586280 m
    J-46inžiniersko-geologický6,0 m74171340 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťGłębokośćChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný8,5 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,5 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,6 km
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný8,8 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 558,2 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1518,5 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 538,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Vršatské Podhradie – Za obchodom – Vršatské Podhradie–1965–120 m
    Pruské – Nad Kamenicami – Pruské–1975–430 m
    Bohunice – Nad obcou – Bohunice600 m²1970–1,3 km
    Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát400 m²1975–1,5 km
    Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát–1980–1,5 km
    Krivoklát – Pri hospodárskom dvore za Tiesňavou – Krivoklát–1985–1,6 km
    Bohunice – Pri ceste medzi Bohunicami i Krivoklátom – Bohunice400 m²1975–1,7 km
    Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa–1975–1,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy73×
    • Blokové polia6×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny39×
    • Stabilizovaný35×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova33×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00017×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Dubnica nad V1 łowisko · 8,7 km28Prusčanský potok28

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag