Tok

Prusčanský potok

Povodí VáhSalmonidní voda (pstruh)
revír
1
délka revírů
8,7km
kraj
Trenčínský kraj
Letecký snímek toku Prusčanský potok se zvýrazněnou čarou
Modrá čára: průběh toku (orientačně). Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Mapy Google

Právě u vody

Dnes na toku Prusčanský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Prusčanský potok, skóre okna 36.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    2003004005006000 km2 km4 km6 km8 km
    Výškový profil toku: od 569 do 241 m n. m. na 8,7 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    569 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    221 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    347 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    40 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,09

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Prusčanský potok z roku 2017
    2017snímkováno 24. 8. 2017
    Letecký snímek toku Prusčanský potok z roku 2020
    2020snímkováno 13. 8. 2020
    Letecký snímek toku Prusčanský potok z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Prusčanský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Prusčanský potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 9 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,4modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 475 mg/l, tvrdá voda (16,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Selen 0,456 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 83. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 63 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    51dávkový příkon nGy/h

    percentil 55 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    9 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Chrom 9,00 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Váh).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    278vrtů do 3 km

    309 rozborů vody v okolí

    Z toho 278 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    21°C u ústí vrtu

    4 geotermální vrty do 10 km

    Nejteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 8,5 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    12místa v okruhu 3 km

    12 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    19záznamů do 5 km

    11 ložisek, 8 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    79ploch do 3 km

    5 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu2,7m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé povznesení100%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • vnitřní pánve100%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek50%SR 20 %
    • oblast muchových hornin50%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů50%SR 71 %
    • flysch Formation50%SR 13 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 2 z 4 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk50%SR 52 %
    • Vápence50%SR 3,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Vápence)50%SR 1,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartérní a neogenní pánev Ilava50%SR 0,0 %
    • paleogénní a mezozoické z Bradlovy zóny Javorník a severovýchodní části Bílých Karpat50%SR 1,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,39typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    16,4°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,92 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    475mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa91,6 mg/lpercentil81
    • BikarbonátyHCO3291 mg/lpercentil74
    • DraslíkK4,14 mg/lpercentil66
    • FluoridyF0,133 mg/lpercentil59
    • SíranySO442,7 mg/lpercentil53
    • HořčíkMg15,5 mg/lpercentil51
    • ChloridyCl6,36 mg/lpercentil41
    • SodíkNa5,85 mg/lpercentil33

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,256 mg/lpercentil74
    • FosfátyPO40,181 mg/lpercentil57
    • DusičnanyNO34,80 mg/lpercentil36
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,07 mg/lpercentil21

    Kovy

    • HliníkAl88,2 μg/lpercentil58
    • ZinekZn7,06 μg/lpercentil52
    • ManganMn13,8 μg/lpercentil29
    • ŽelezoFe0,0553 mg/lpercentil25

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,456 mg/kgpercentil83
    • ZinekZn136 mg/kgpercentil76
    • NiklNi31,8 mg/kgpercentil75
    • MěďCu28,1 mg/kgpercentil66
    • KobaltCo9,42 mg/kgpercentil65
    • VéstPb17,4 mg/kgpercentil59
    • ArsenAs6,79 mg/kgpercentil52
    • VizmutBi0,199 mg/kgpercentil43
    • VanadV64,9 mg/kgpercentil42
    • ChromCr65,3 mg/kgpercentil38
    • CínSn2,28 mg/kgpercentil34
    • RtuťHg0,0756 mg/kgpercentil33
    • KadmiumCd0,121 mg/kgpercentil33
    • AntimonSb0,343 mg/kgpercentil16
    • MolybdenMo0,117 mg/kgpercentil5

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa8,34 %percentil92
    • HořčíkMg0,873 %percentil48
    • FosforP806 mg/kgpercentil45
    • ŽelezoFe2,30 %percentil26
    • ManganMn648 mg/kgpercentil25
    • HliníkAl4,87 %percentil22
    • TitanTi3 454 mg/kgpercentil14
    • DraslíkK1,20 %percentil10
    • SodíkNa0,569 %percentil7
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB75,8 mg/kgpercentil84
    • StronciumSr186 mg/kgpercentil82
    • LithiumLi31,7 mg/kgpercentil62
    • RubidiumRb80,6 mg/kgpercentil30
    • GalliumGa10,8 mg/kgpercentil25
    • BerylliumBe0,947 mg/kgpercentil25
    • BaryumBa343 mg/kgpercentil14
    • CeriumCe46,6 mg/kgpercentil12
    • ZirkoniumZr232 mg/kgpercentil10
    • YttriumY17,3 mg/kgpercentil9

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    51nGy/h ve vzduchu

    rozsah 44 až 61 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,42 %percentil75
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,86 ppm65. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,20 ppm15. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 382 Bq/m²43. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -10nT

    rozsah -12 až -6 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -41mGal

    zbytkový −4,4 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 63 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)203–923m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek389m a.s.l.
    • Průměrný sklon9,1°
    • Průměrná lednová teplota-3,4°C
    • Průměrná červencová teplota18,5°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Údolí Považie50%SR 1,5 %
    • Biele Karpaty50%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení75%SR 27 %
    • půdy středně náchylné k okyselení25%SR 25 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a67%SR 45 %
    • poměrně čistá půda33%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum67%SR 2,9 %
    • Neogenní33%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Vršatské Podhradie – Za obchodom – Vršatské Podh – žádný (120 m od vody)Pruské – Nad Kamenicami – Pruské – příležitostný (430 m od vody)Bohunice – Nad obcou – Bohunice – trvalý (1,3 km od vody)Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát – trvalý (1,5 km od vody)Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát – příležitostný (1,5 km od vody)Krivoklát – Pri hospodárskom dvore za Tiesňavou – příležitostný (1,6 km od vody)Bohunice – Pri ceste medzi Bohunicami a Krivoklá – příležitostný (1,7 km od vody)Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa – žádný (1,9 km od vody)Mikušovce – Nad obcou – Mikušovce pri Pruskom – trvalý (2,1 km od vody)Dúlov – Nad obcou – Dulov – nelze odhadnout (2,4 km od vody)Mikušovce – osada Babinec – Mikušovce pri Prusko – žádný (2,5 km od vody)Sedmerovec – Járok – Sedmerovec – příležitostný (2,9 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – mimo SPA (8,5 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – mimo SPA (8,5 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – mimo SPA (8,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – mimo SPA (8,8 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,4 km od vody)b2 (8,5 km od vody)b1 (8,5 km od vody)b1 (8,6 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)b1 (9,7 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Ilava – cihlové suroviny (1,9 km od vody)Tunežice – stavební kámen (4,5 km od vody)Ilava – cihlové suroviny (1,9 km od vody)Krivoklát – vápenec, jiné (2,5 km od vody)Krivoklát – vápenatá opuka (2,5 km od vody)Tunežice – stavební kámen (4,5 km od vody)Pruské – Kúty – štěrkovité písky a písky (1,1 km od vody)Prejta – štěrkovité písky a písky (3,0 km od vody)Dulov – Dolné Prúdy – štěrkovité písky a písky (3,8 km od vody)Horovce – štěrkovité písky a písky (4,1 km od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štěrkovité písky a písky (4,5 km od vody)Mikušovce pri Pruskom – Skalice – stavební kámen – vápenec (990 m od vody)Tuchyňa – cihlové suroviny (1,1 km od vody)Sedmerovec – Pominovec – štěrkovité písky (2,2 km od vody)Krivoklát – drahé a ozdobné kamene – vápenec (2,3 km od vody)Slavnica – štěrkovité písky (3,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Púchov – Tunežic – štěrkovité písky (3,2 km od vody)Červený Kameň – pyrit (3,8 km od vody)Košeca – stavební kámen – vápenec (4,5 km od vody)Vršatské bralá – obecná geologie (540 m od vody)Červenokamenské bradlo – obecná geologie (2,9 km od vody)Košeca – obecná geologie (3,6 km od vody)Slavnické Podhorie – obecná geologie (4,0 km od vody)– Sesuvy půdy (70 m od vody)KVASOV ZOSUV – Sesuvy půdy (110 m od vody)– Bloková pole (120 m od vody)– Sesuvy půdy (130 m od vody)– Sesuvy půdy (140 m od vody)KVASOV ZOSUV – Sesuvy půdy (170 m od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (230 m od vody)– Bloková pole (240 m od vody)– Sesuvy půdy (250 m od vody)– Sesuvy půdy (270 m od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (300 m od vody)VRSOLSKE PODHRAD – Sesuvy půdy (320 m od vody)– Sesuvy půdy (430 m od vody)KVASOV ZOSUV – Sesuvy půdy (470 m od vody)– Sesuvy půdy (510 m od vody)KRIVOKLAT – Sesuvy půdy (580 m od vody)– Sesuvy půdy (610 m od vody)VRSATEC – Sesuvy půdy (650 m od vody)KRIVOKLAT – Sesuvy půdy (700 m od vody)– Bloková pole (730 m od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (820 m od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (870 m od vody)KVASOV ZOSUV – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)MIKUSOVCE – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)KRIVOKLAT – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)MIKUSOVCE – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)MIKUSOVCE – Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)MIKUSOVCE – Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)KRIVOKLAT – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)MIKUSOVCE – Sesuvy půdy (1,8 km od vody)MIKUSOVCE – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)KRIVOKLAT – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Bloková pole (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)CERNY KAMEN – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Bloková pole (2,4 km od vody)KRIVOKLAT – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Bloková pole (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)KVASOV – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Pruské (110 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Podvažie-Savčina (260 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Podvažie-Savčina (390 m od vody)Podvažie-Savčina (600 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Ilava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Tuchyňa – negativní vrt (1,0 km od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Ilava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Bohunice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa-liehovar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Bohunice n/V. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Savčina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Podvažie-Savčina (1,5 km od vody)Podvažie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Ilava – monitorování vrtu (1,5 km od vody)Pruské-Bohunice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Tuchyňa II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ilava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,00 μg/lmedián 2,80 μg/l6 vzorky17 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1995, 170 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBavysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 180 μg/lmedián 175 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Pruské, 1200 m JJV od K3331995, 30 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 590 μg/lmedián 445 μg/l6 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Pruské, Podhradská dolina, 700 m JZ od K Veľký hrad1995, 20 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,27 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzorky67 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1995, 170 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Pruské, 1200 m JJV od K333, 30 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,10 μg/lmedián 1,50 μg/l6 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Podhradský, potok, 20 m od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,44 μg/lmedián 0,540 μg/l6 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1995, 170 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nosický, kanál, 860 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nosický, kanál, 860 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nosický, kanál, 860 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 19,8 mg/lmedián 8,52 mg/l6 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Podhradský, potok, 20 m od vody. Srovnání: percentil 77 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)12 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)12 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Rutil (TiO₂)12 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Anatas (TiO₂)11 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)11 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)10 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzorků, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)12 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)12 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)11 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)10 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 147 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 19,2 μg/lmedián 0,600 μg/l25 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 320 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4 925 μg/lmedián 58,0 μg/l25 vzorky8 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 59,0 μg/lmedián 11,0 μg/l25 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 970 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l25 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l25 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l25 vzorky88 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 76 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l9 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 320 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l25 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře822,1 Bq/l13,9 Bq/l
    zdroj419,6 Bq/l7,18 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování122,4 Bq/l22,4 Bq/l
    vyvinutá pružina316,9 Bq/l16,3 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování123,9 Bq/l23,9 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Pruské – Kútyštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – INFINITY TRUST, s.r.o.1,1 km
    Ilavacihlové surovinyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,9 km
    Ilavacihlové surovinyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Organizácia neurčená1,9 km
    Krivoklátvápenec, jinéZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Krivoklátvápenatá opukaZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Prejtaštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – DARJA spol. s r.o.3,0 km
    Dulov – Dolné Prúdyštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň3,8 km
    Horovceštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – ZEMPRA, s.r.o.4,1 km
    Tunežicestavební kámenVytěžené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,5 km
    Tunežicestavební kámenVytěžené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,5 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – DARJA spol. s r.o.4,5 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    278 vrtů v pásmu 3 km, z toho 72 hydrogeologických a 206 ostatních; s číslem archivní zprávy 278.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m124×
    • 10–30 m141×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m1×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    J-47inženýrsko-geologické6,0 m7417150 m
    J-48inženýrsko-geologické6,0 m7417150 m
    Pruskévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou23,6 m24047 97Cd10.pdf80 m
    Pruskévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou20,0 m32899 97Cd17.pdf90 m
    Pruskévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou16,0 m42594 97Cd21.pdf110 m
    Pruské8,0 m70590 97Cd34.pdf110 m
    Pruskévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou22,0 m19117 97Cd5.pdf130 m
    Pruskévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou200,0 m31753 97Cd13.pdf170 m
    Podvažie-Savčina18,0 m70934 97Cd35.pdf260 m
    Pruskévrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou15,3 m22309 97Cd1.pdf260 m
    HV-1hydrogeologické15,0 m100586280 m
    J-46inženýrsko-geologické6,0 m74171340 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nepoužitý8,5 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nepoužitý8,5 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nepoužitý8,6 km
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nepoužitý8,8 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 558,2 km
    kategorie b2minerální voda15-225-1518,5 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 538,5 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Vršatské Podhradie – Za obchodom – Vršatské Podhradie–1965–120 m
    Pruské – Nad Kamenicami – Pruské–1975–430 m
    Bohunice – Nad obcou – Bohunice600 m²1970–1,3 km
    Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát400 m²1975–1,5 km
    Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát–1980–1,5 km
    Krivoklát – Pri hospodárskom dvore za Tiesňavou – Krivoklát–1985–1,6 km
    Bohunice – Pri ceste medzi Bohunicami a Krivoklátom – Bohunice400 m²1975–1,7 km
    Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa–1975–1,9 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy73×
    • Bloková pole6×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny39×
    • Stabilizovaný35×
    • Aktívny5×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova33×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00017×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Dubnica nad V1 revír · 8,7 km28Prusčanský potok28

    Další toky v okolí

    Povodí Váh