Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 15:00–17:00 Vlára, wynik okna 42. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 03:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Pomiary poziomu wody, temperatury i przepływu, pogoda przy cieku i stan z satelitów Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Wartki ciek Rzeka podgórska ze żwirowym dnem i szybkim nurtem. Tu dobrze czują się już lipień i pstrąg. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 1 z 1 łowisk z danymi SHMÚ na cieku ma na najbliższym stanowisku niespełnioną normę w co najmniej jednym wskaźniku. 1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczenie wody w dorzeczu: WagZanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,4modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 469 mg/l, tvrdá voda (15,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Meď 27,6 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 65. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 67 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 49nGy/h dávkový príkon 37. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 650 m od vody. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 4 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 14,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Horné Sŕnie-Zábava, 1200m SV od K522). 437vrtov do 3 km 349 rozborov vody v okolí Z toho 437 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 6,8 km od vody. 6lokalít do 3 km 1 záťaž, 5 skládok Najbližšia záťaž: Nemšová – vojenský útvar, 760 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 13záznamov do 5 km 10 ložísk, 3 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 51plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 2 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,43typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 15,6°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,79 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 469mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 49nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 54 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 67 mW/m². Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie-Zábava, 1200m SV od K522, 1995, 220 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie – za železničným nadjazdom, 750 m V od K543, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie – pri cementárni, 1000 m J od K485, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie – pri PD, 800 m V od K318, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie – za železničným nadjazdom, 750 m V od K543, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie – pri PD, 800 m V od K318, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horné Sŕnie – pri zel.m., 1500m JJZ od K493, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 10 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 437 vrtov v pásme 3 km, z toho 140 hydrogeologických a 297 ostatných; s číslom archívnej správy 437. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Vlára
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Stan wody na cieku
Stany wody na cieku
Stacja Status Zmiana Temperatura Horné Srnie 104 cm – Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Vlára
Woda powierzchniowa przy łowiskachnajbliższe stanowisko monitoringu SHMÚ, 2025
Najbardziej zanieczyszczone łowiskawszystkie z niespełnioną normą
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Najwyższe azotany
Profil cieku od źródła do ujścialiczba niespełnionych wskaźników w roku 2025 na stanowiskach SHMÚ
Pokaż stanowiska w tabeli (2)
Geológia a geochémia toku Vlára
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
85,5 mg/l75. percentil265 mg/l67. percentil52,2 mg/l63. percentil12,4 mg/l63. percentil3,68 mg/l60. percentil13,5 mg/l60. percentil15,9 mg/l53. percentil0,0991 mg/l41. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,221 mg/l62. percentil7,73 mg/l61. percentil2,53 mg/l34. percentil0,0441 mg/l22. percentilMetale
13,3 μg/l75. percentil123 μg/l66. percentil15,6 μg/l32. percentil0,0652 mg/l31. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
27,6 mg/kg65. percentil0,237 mg/kg61. percentil0,285 mg/kg59. percentil16,4 mg/kg55. percentil0,0914 mg/kg44. percentil23,3 mg/kg44. percentil8,01 mg/kg43. percentil88,3 mg/kg41. percentil63,6 mg/kg35. percentil0,172 mg/kg31. percentil0,270 mg/kg28. percentil2,10 mg/kg25. percentil55,9 mg/kg19. percentil4,52 mg/kg19. percentil0,238 mg/kg5. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6,12 %86. percentil0,805 %36. percentil720 mg/kg33. percentil678 mg/kg29. percentil3 746 mg/kg22. percentil0,616 %15. percentil1,21 %11. percentil4,44 %10. percentil1,92 %8. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
171 mg/kg76. percentil62,5 mg/kg56. percentil405 mg/kg51. percentil25,9 mg/kg28. percentil10,4 mg/kg23. percentil50,9 mg/kg21. percentil0,820 mg/kg19. percentil20,2 mg/kg16. percentil72,7 mg/kg15. percentil322 mg/kg9. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
7,16 ppm43. percentil2,51 ppm41. percentil1,27 %36. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 6 44,0 Bq/l 13,1 Bq/l upravený prameň 2 12,2 Bq/l 9,40 Bq/l źródło 7 25,9 Bq/l 16,1 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 16,3 Bq/l 16,3 Bq/l minerálny prameň 1 5,29 Bq/l 5,29 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda vápenec 650 m Odkalisko Dubnica nad Váhom odkalisko štrkopiesky 1,9 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Horné Srnie vápenec ostatný Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 800 m Horné Srnie vápnitý slieň Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 800 m Horné Srnie vápenec ostatný Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 820 m Horné Srnie sialitická surovina Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 820 m Horné Srnie vápnitý slieň Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 820 m Horné Srnie sialitická surovina Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 820 m Kľúčové štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol. 2,1 km Dubnica nad Váhom štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 2,5 km Dubnica nad Váhom štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 2,5 km Dubnica n/Váhom – Pažite štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ÚTES spol. s r. o. 3,4 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody JG-52/A inžiniersko-geologický 15,0 m 3830120 m V-3 inžiniersko-geologický 6,3 m 8695030 m V-6 inžiniersko-geologický 6,5 m 8746250 m Horné Srnie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,5 m 26849 97Cc2.pdf60 m V-8 inžiniersko-geologický 5,0 m 9657760 m V-7 inžiniersko-geologický – 9657760 m JG-53 inžiniersko-geologický 9,0 m 3830160 m V-6 inžiniersko-geologický 8,0 m 9657760 m Horné Sŕnie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,0 m 63568 97Cc5.pdf70 m V-5 inžiniersko-geologický 5,0 m 9657770 m Horné Sŕnie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,0 m 63568 97Cc4.pdf80 m V-5 inžiniersko-geologický 4,5 m 8746280 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Głębokość Chemický typ vody Využívanie Od vody Trenčianske Teplice – SB-1A 37 °C 2,1 l/s 130 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,7 km Trenčianske Teplice – TT-2 39 °C – 81,4 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,7 km Trenčianske Teplice – SB-1 – 2,0 l/s 122,43 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,7 km Trenčianske Teplice – SB-3 38 °C – 60 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,8 km Trenčianske Teplice – TT-1 39 °C 1,9 l/s 55 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,8 km Trenčianske Teplice – V-3 40 °C 12,9 l/s 38,4 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,8 km Trenčianske Teplice – V-2 40 °C 1,0 l/s 39,15 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,8 km Trenčianske Teplice – SB-4A 32 °C 6,0 l/s 55,4 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,8 km Trenčianske Teplice – P-1 38 °C 4,8 l/s 29,7 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,8 km Trenčianske Teplice – SB-5A 21 °C 2,0 l/s 90 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 610 m kategória Trenčianske Teplice termálne kúpalisko – – 1 7,1 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 7,1 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 2 7,7 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 8,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalizacja Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Nemšová – vojenský útvar SK1000500P 760 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Horné Srnie 600 m² 1972 – 360 m Volovce – Nemšová – 1984 monitorovaná 420 m Horné Srnie – Čakanov – Horné Srnie – 1987 – 450 m Trenčianska Teplá – 1970 – 1,4 km Trenčianska Závada 2 600 m² 1972 – 1,8 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
34z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
OłówPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 850 μg/lmedián 610 μg/l11 vzoriek
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,50 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,20 μg/lmedián 4,30 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 110 μg/lmedián 77,0 μg/l9 vzoriek
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,50 μg/lmedián 2,30 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
AntymonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,46 μg/lmedián 0,580 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 29,4 mg/lmedián 4,06 mg/l11 vzoriek
KadmCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
OłówPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
GlinAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
CynkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 192 μg/lmedián 38,0 μg/l28 vzoriek
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
MiedźCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,800 μg/l28 vzoriek
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l28 vzoriek
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



