Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Vlára, ablakpontszám 43. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (11 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,4modell szerinti becslés Víztípus Ca–HCO₃ Mineralizáció 469 mg/l, kemény víz (15,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Réz 27,6 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 65. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 67 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 49NGY/H dózisteljesítmény 37. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 2objektum 3 km-en belül Legközelebbi: Halda (roncs), 650 m-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 10 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 4 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Ólom 14,0 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Horné Sŕnie-Zábava, 1200m SV od K522). 437fúrás 3 km-en belül 349 vízelemzés a közelben Közülük 437-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 40°C a kútfejnél 11 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Trenčianske Teplice – V-3, hozam 12,9 l/s, 6,8 km-re a víztől. 6Telephelyek 3 km-en belül 1 környezeti terhelés, 5 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Nemšová – vojenský útvar, 760 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 13bejegyzés 5 km-en belül 10 telep, 3 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 51terület 3 km-en belül Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 5 pontjából 2-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,43tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 15,6°dH, kemény Kalcium és magnézium összege (2,79 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 469mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 49ngy/h a levegőben 46-54 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. +6nT 2-10 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -31mGal Maradék +4,6 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben 20 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 67 mW/m². A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Horné Sŕnie-Zábava, 1200m SV od K5221995, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Horné Sŕnie – za železničným nadjazdom, 750 m V od K5431995, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Horné Sŕnie – pri cementárni, 1000 m J od K4851995, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Horné Sŕnie – pri PD, 800 m V od K3181995, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Horné Sŕnie – za železničným nadjazdom, 750 m V od K5431995, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Horné Sŕnie – pri PD, 800 m V od K3181995, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Horné Sŕnie – pri zel.m., 1500m JJZ od K4931995, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Vlára, potok, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K2211995, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Vlára, potok, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: vrt1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 320 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 437 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 140 hidrogeológiai és 297 egyéb; archív jelentés számával: 437. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Vlára vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Horné Srnie 104 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Vlára vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Legmagasabb nitrátértékek
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
A(z) Vlára vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 2× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
85,5 mg/l75. percentilis265 mg/l67. percentilis52,2 mg/l63. percentilis12,4 mg/l63. percentilis3,68 mg/l60. percentilis13,5 mg/l60. percentilis15,9 mg/l53. percentilis0,0991 mg/l41. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,221 mg/l62. percentilis7,73 mg/l61. percentilis2,53 mg/l34. percentilis0,0441 mg/l22. percentilisFémek
13,3 μg/l75. percentilis123 μg/l66. percentilis15,6 μg/l32. percentilis0,0652 mg/l31. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
27,6 mg/kg65. percentilis0,237 mg/kg61. percentilis0,285 mg/kg59. percentilis16,4 mg/kg55. percentilis0,0914 mg/kg44. percentilis23,3 mg/kg44. percentilis8,01 mg/kg43. percentilis88,3 mg/kg41. percentilis63,6 mg/kg35. percentilis0,172 mg/kg31. percentilis0,270 mg/kg28. percentilis2,10 mg/kg25. percentilis55,9 mg/kg19. percentilis4,52 mg/kg19. percentilis0,238 mg/kg5. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
6,12 %86. percentilis0,805 %36. percentilis720 mg/kg33. percentilis678 mg/kg29. percentilis3 746 mg/kg22. percentilis0,616 %15. percentilis1,21 %11. percentilis4,44 %10. percentilis1,92 %8. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
171 mg/kg76. percentilis62,5 mg/kg56. percentilis405 mg/kg51. percentilis25,9 mg/kg28. percentilis10,4 mg/kg23. percentilis50,9 mg/kg21. percentilis0,820 mg/kg19. percentilis20,2 mg/kg16. percentilis72,7 mg/kg15. percentilis322 mg/kg9. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
7,16 ppm43. percentilis2,51 ppm41. percentilis1,27 %36. percentilis1 349 Bq/m²41. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső jól 6 44,0 Bq/l 13,1 Bq/l fejlett rugó 2 12,2 Bq/l 9,40 Bq/l forrás 7 25,9 Bq/l 16,1 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 1 16,3 Bq/l 16,3 Bq/l ásványrugó 1 5,29 Bq/l 5,29 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Roncs roncs mészkő 650 m Odkalisko Dubnica nad Váhom zagytározó kavicsos homok 1,9 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Horné Srnie mészkő, egyéb Aláaknázott betét – CEMMAC a.s. 800 m Horné Srnie meszes márga Aláaknázott betét – CEMMAC a.s. 800 m Horné Srnie mészkő, egyéb Aláaknázott betét – CEMMAC a.s. 820 m Horné Srnie szialitos nyersanyag Aláaknázott betét – CEMMAC a.s. 820 m Horné Srnie meszes márga Aláaknázott betét – CEMMAC a.s. 820 m Horné Srnie szialitos nyersanyag Aláaknázott betét – CEMMAC a.s. 820 m Kľúčové kavicsos homok és homok Aláaknázott betét – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol. 2,1 km Dubnica nad Váhom kavicsos homok és homok Aláaknázott betét – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 2,5 km Dubnica nad Váhom kavicsos homok és homok Aláaknázott betét – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 2,5 km Dubnica n/Váhom – Pažite kavicsos homok és homok Aláaknázott betét – ÚTES spol. s r. o. 3,4 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből JG-52/A mérnök-geológiai 15,0 m 3830120 m V-3 mérnök-geológiai 6,3 m 8695030 m V-6 mérnök-geológiai 6,5 m 8746250 m Horné Srnie keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 11,5 m 26849 97Cc2.pdf60 m V-8 mérnök-geológiai 5,0 m 9657760 m V-7 mérnök-geológiai – 9657760 m JG-53 mérnök-geológiai 9,0 m 3830160 m V-6 mérnök-geológiai 8,0 m 9657760 m Horné Sŕnie keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 14,0 m 63568 97Cc5.pdf70 m V-5 mérnök-geológiai 5,0 m 9657770 m Horné Sŕnie keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 14,0 m 63568 97Cc4.pdf80 m V-5 mérnök-geológiai 4,5 m 8746280 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Trenčianske Teplice – SB-1A 37 °C 2,1 l/s 130 m Ca-Mg-SO4 felhasználatlan 6,7 km Trenčianske Teplice – TT-2 39 °C – 81,4 m Ca-Mg-SO4 használatban 6,7 km Trenčianske Teplice – SB-1 – 2,0 l/s 122,43 m Ca-Mg-SO4 felhasználatlan 6,7 km Trenčianske Teplice – SB-3 38 °C – 60 m Ca-Mg-SO4 használatban 6,8 km Trenčianske Teplice – TT-1 39 °C 1,9 l/s 55 m Ca-Mg-SO4 felhasználatlan 6,8 km Trenčianske Teplice – V-3 40 °C 12,9 l/s 38,4 m Ca-Mg-SO4 használatban 6,8 km Trenčianske Teplice – V-2 40 °C 1,0 l/s 39,15 m Ca-Mg-SO4 használatban 6,8 km Trenčianske Teplice – SB-4A 32 °C 6,0 l/s 55,4 m Ca-Mg-SO4 felhasználatlan 6,8 km Trenčianske Teplice – P-1 38 °C 4,8 l/s 29,7 m Ca-Mg-SO4 használatban 6,8 km Trenčianske Teplice – SB-5A 21 °C 2,0 l/s 90 m Ca-Mg-SO4 használatban 6,9 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 10 610 m kategória Trenčianske Teplice termálfürdő – – 1 7,1 km kategória d1 ásványvíz 39-55 < 5 3 7,1 km kategória d2 ásványvíz 39-55 5-15 2 7,7 km kategória b1 ásványvíz 15-22 < 5 1 8,1 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Nemšová – vojenský útvar SK1000500P 760 m Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Horné Srnie 600 m² 1972 – 360 m Volovce – Nemšová – 1984 ellenőrzött 420 m Horné Srnie – Čakanov – Horné Srnie – 1987 – 450 m Trenčianska Teplá – 1970 – 1,4 km Trenčianska Závada 2 600 m² 1972 – 1,8 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
További vízfolyások a közelben
33100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 14,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,80 μg/lmedián 0,700 μg/l11 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 850 μg/lmedián 610 μg/l11 minták
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 1,50 μg/l11 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,20 μg/lmedián 4,30 μg/l11 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 110 μg/lmedián 77,0 μg/l9 minták
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 4,50 μg/lmedián 2,30 μg/l11 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,46 μg/lmedián 0,580 μg/l11 minták27 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
Legmagasabb 29,4 mg/lmedián 4,06 mg/l11 minták
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l28 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,10 μg/lmedián 0,500 μg/l28 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1 192 μg/lmedián 38,0 μg/l28 minták
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l28 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,800 μg/l28 minták
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l28 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l28 minták
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt



