Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku

Dziś na cieku VN Boleráz

Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków

Średnia łowisk na cieku

Niska aktywność · średnia z jednego łowiska

Liczba w nagłówku to oszacowanie dla środka cieku na podstawie pogody i pomiarów. Średnia łowisk dodatkowo uwzględnia dane satelitarne, zacienienie i geologię każdego łowiska.

Najlepsze okno dziś

15:00–17:00

VN Boleráz, wynik okna 21.

Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 04:04.

Mapa i łowiska cieku

Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr.

Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia

1445łowisk
Wybierz kategorię i zawęź wybór. Przy każdej opcji zobaczysz, ile łowisk ci zostanie.
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…

Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie.

    Profil wysokościowy: zbiornik wodny

    Wysokość terenu wzdłuż łowiska i przybliżony poziom wody.

    Zbiornik wodny To zbiornik wodny, dlatego ciek tu nie jest oceniany: woda nie ma nurtu, spadku ani nachylenia. Wykres pokazuje wysokość terenu wzdłuż łowiska.

    1002003004005000 km2 km4 km6 km8 km
    Profil wysokościowy terenu (zbiornik wodny): od 389 do 181 m n.p.m. na 9,7 km.
    Wysokość terenu wzdłuż linii łowiska, od początku (po lewej) do końca
    Poziom wody w przybliżeniu
    213 m n.p.m.
    Najniższy punkt profilu
    181 m n.p.m.
    Najwyższy punkt profilu
    389 m n.p.m.

    Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Wysokość jest orientacyjna (błąd kilku metrów).

    Teren w 3D

    Ładowanie modelu terenu 3D…

    Zdjęcia historyczne

    Zmiany otoczenia i przyrody od 2017 do 2023: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie.

    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Boleráz, rok 2017
    2017zdjęcia z 22 maj 2017
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Boleráz, rok 2020
    2020zdjęcia z 22 sie 2020
    Zdjęcie lotnicze cieku: VN Boleráz, rok 2023
    2023zdjęcia z 28 maj 2023

    Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą.

    Zanieczyszczenie wody na cieku VN Boleráz

    Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy

    Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025

    1 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku.

    • substancje szkodliwe ponad normę na co najmniej jednej stacji (metale, pestycydy, PFAS, rozpuszczalniki)1

    Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody.

    Geológia a geochémia toku VN Boleráz

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 588 mg/l, tvrdá voda (20,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,409 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 78. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    55. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Kutacie práce na kopci Jahodník (iný druh objektu), 70 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 18,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Smolenický, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    209vrtov do 3 km

    369 rozborov vody v okolí

    Z toho 146 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    5 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    10lokalít do 3 km

    2 záťaže, 8 skládok

    Najbližšia záťaž: Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreň, 2,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    23záznamov do 5 km

    9 ložísk, 14 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Wapienie i dolomity33%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • jura33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPkt
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    jurastaršia juratrlenské súvrstvie1×

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)67%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)33%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • malý zdvih33%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Żwiry100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • izolátor100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny67%SR 0,0 %
    • mezozoikum krížňanského príkrovu Malých Karpát33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátovo-karbonátogénne100%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trnavský záliv100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kwasowość wody

    pH 7,92typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Twardość wody

    20,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    588mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnezMg31,1 mg/l86. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3344 mg/l85. percentil
    • WapńCa93,7 mg/l82. percentil
    • SiarczanySO473,4 mg/l78. percentil
    • ChlorkiCl16,2 mg/l63. percentil
    • SódNa11,8 mg/l61. percentil
    • FluorkiF0,135 mg/l60. percentil
    • DraslíkK3,62 mg/l60. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,583 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,413 mg/l83. percentil
    • AzotanyNO312,3 mg/l80. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,20 mg/l70. percentil

    Metale

    • CynkZn18,0 μg/l84. percentil
    • ManganMn80,3 μg/l75. percentil
    • ŻelazoFe0,0526 mg/l24. percentil
    • GlinAl24,2 μg/l23. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,409 mg/kg78. percentil
    • OłówPb22,8 mg/kg77. percentil
    • ArsenAs9,61 mg/kg74. percentil
    • KadmCd0,307 mg/kg72. percentil
    • CynkZn126 mg/kg71. percentil
    • AntymonSb0,727 mg/kg57. percentil
    • CínSn2,66 mg/kg50. percentil
    • MolibdenMo0,343 mg/kg43. percentil
    • MiedźCu19,2 mg/kg29. percentil
    • RtęćHg0,0682 mg/kg27. percentil
    • NikielNi19,6 mg/kg27. percentil
    • BizmutBi0,154 mg/kg24. percentil
    • KobaltCo6,63 mg/kg22. percentil
    • ChromCr51,4 mg/kg18. percentil
    • WanadV53,4 mg/kg15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,70 %77. percentil
    • WapńCa3,92 %74. percentil
    • MagnezMg1,19 %71. percentil
    • ManganMn915 mg/kg57. percentil
    • FosforP798 mg/kg44. percentil
    • TitánTi4 005 mg/kg32. percentil
    • SódNa0,758 %27. percentil
    • GlinAl4,91 %23. percentil
    • ŻelazoFe2,24 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa16,3 mg/kg70. percentil
    • BáriumBa498 mg/kg69. percentil
    • LítiumLi32,7 mg/kg66. percentil
    • RubídiumRb90,7 mg/kg56. percentil
    • BorB62,1 mg/kg55. percentil
    • ZirkónZr353 mg/kg33. percentil
    • StronciumSr114 mg/kg29. percentil
    • YtriumY23,2 mg/kg27. percentil
    • CérCe50,6 mg/kg20. percentil
    • BerylBe0,820 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 44 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,69 ppm64. percentil
    • Potas (K)K1,31 %55. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,33 ppm50. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trnavský záliv100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kutacie práce na kopci Jahodník – 6 – iný druh objektu (70 m od vody)Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická to – SK200030FK (2,3 km od vody)Smolenice – areál Chemolak – SK2001000P (2,8 km od vody)Smolenická Nová Ves – trvalý (60 m od vody)Jahodník – Lošonec – nijaký (340 m od vody)Smutná II. – k.ú. Smolenice – Horné Orešany – nijaký (1,0 km od vody)Lošonec – trvalý (1,1 km od vody)Lošonec – nijaký (1,2 km od vody)Lošonec – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Smolenice – nijaký (1,5 km od vody)Majdan – Horné Orešany – občasný (2,4 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (6,4 km od vody)Lošonec – stavebný kameň (1,2 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Plavecký Peter – stavebný kameň (3,2 km od vody)Horná Krupá – horľavý zemný plyn (3,8 km od vody)Lošonec – stavebný kameň (1,2 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (2,9 km od vody)Plavecký Peter – stavebný kameň (3,2 km od vody)Horná Krupá – horľavý zemný plyn (3,8 km od vody)Trstín – stavebný kameň (4,9 km od vody)Smolenická Nová Ves – Jahodník – stavebný kameň – vápenec (50 m od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (1,5 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (1,6 km od vody)Horné Orešany – Políčko – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (2,3 km od vody)Buková -Brezina – stavebný kameň – dolomit (2,4 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – dolomit (2,8 km od vody)Horné Orešany – Olšovský mlyn – stavebný kameň – vápenec (3,3 km od vody)Plavecký Mikuláš – stavebný kameň – vápenec (3,4 km od vody)Plavecký Mikuláš – dekoračný kameň – vápenec (3,7 km od vody)Horná Krupá – zemný plyn (3,8 km od vody)Horné Orešany – Rybárňa – stavebný kameň – vápenec (4,3 km od vody)Plavecký Mikuláš – stavebný kameň – dolomit (4,5 km od vody)Prievaly – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Tmavá skala – paleontológia (1,7 km od vody)Dolina Hlboče – geomorfológia (2,1 km od vody)Plavecký Peter, Ježovka – všeobecná geológia (3,2 km od vody)Dzeravá skala – archeológia (3,7 km od vody)Kršlenica – všeobecná geológia (4,0 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Jahodník-Smolenice – negatívny vrt (110 m od vody)Smolenice-vidiek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Jahodník-Smolenice – negatívny vrt (200 m od vody)Smolenická Nová Ves – monitorovací vrt (240 m od vody)Smolenická Nová Ves – monitorovací vrt (250 m od vody)Bínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Horné Orešany – monitorovací vrt (850 m od vody)Horné Orešany – monitorovací vrt (890 m od vody)Horné Orešany – monitorovací vrt (900 m od vody)Horné Orešany – monitorovací vrt (940 m od vody)Horné Orešany – monitorovací vrt (970 m od vody)Horné Orešany – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Jahodník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Smolenice (1,7 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Plavecký Peter – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Horné Orešany-Majdán – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Plavecký Peter – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Boleráz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Boleráz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Horné Orešany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Plavecký Peter-Horné Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Plavecký Peter – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)JRD Smolenice – negatívny vrt (2,3 km od vody)JRD Smolenice – negatívny vrt (2,4 km od vody)– monitorovací vrt (2,4 km od vody)– monitorovací vrt (2,4 km od vody)– monitorovací vrt (2,5 km od vody)Horné Orešany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)– monitorovací vrt (2,5 km od vody)– monitorovací vrt (2,6 km od vody)– monitorovací vrt (2,7 km od vody)Buková-Hrudky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (240 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (280 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (430 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (550 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (590 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (640 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (660 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (710 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (800 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)Smolenice – Jahodník, 1400m VSV od K372 – prameň (50 m od vody)Smolenice, 1200m VJV od K483 Driny – prameň (620 m od vody)Lošonec – Jahodník, 950m VJV od K372 – prameň (640 m od vody)Lošonec, 2400m JV od K372 Červená – prameň (780 m od vody)Lošonec, 1700m SSV od K409 – prameň (1,3 km od vody)Smolenice, 1350m VSV od K483 Driny – prameň (1,4 km od vody)Lošonec – Polámané, 800m S od K429 – prameň (1,4 km od vody)Buková,700m S od K724 Veterlin – prameň (1,5 km od vody)Lošonec – Polámané, 500m S od K429 – prameň (1,6 km od vody)Lošonec, 1400m SZ od K429 Jasenové – prameň (1,9 km od vody)Smolenice – zámocký park, 1200m JJZ od K406 – prameň (2,0 km od vody)Prievaly, 1000m V od K439 – prameň (2,1 km od vody)Lošonec, 1250m ZSZ od K429 Jasenové – prameň (2,2 km od vody)Lošonec – Olšovský mlyn, 1100m SZ od K409 – prameň (2,6 km od vody)Horné Orešany, č.d. 175, 2200m SV od K544 – studňa (2,8 km od vody)Buková – nádrž, 1500m JV od K232 – drenáž (2,9 km od vody)Horné Orešany, č.d. 264, 2400m SSV od K544 – studňa (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 11,9 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 430 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 192 μg/lmedián 147 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: ľav. prítok Smolenického p., 50 m nad sútokom, 2000, 270 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prítok p. Smolenický, 300 m J od kóty Podvrch, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 590 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 18,0 mg/lmedián 10,5 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Smolenický, potok, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)19 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)14 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)4 vzorky, najviac 8 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)19 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)17 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-HCO34×
    • CaHCO32×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO41×
    • Ca-HCO51×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A6×
    • trieda E3×
    • trieda G3×
    • trieda B2×
    • trieda H1×
    • trieda F1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • GlinAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,250 mg/lmedián 0,0200 mg/l29 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,80 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OłówPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CynkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 664 μg/lmedián 40,0 μg/l29 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MiedźCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 1,00 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 15,0 μg/l29 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l29 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l29 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntymonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŻelazoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtęćHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa519,4 Bq/l10,1 Bq/l
    potok, rieka16,64 Bq/l6,64 Bq/l
    upravený prameň226,1 Bq/l22,0 Bq/l
    źródło527,7 Bq/l15,6 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie115,9 Bq/l15,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NazwaGatunekŤaženéUkončenieOd vody
    Kutacie práce na kopci Jahodníkiný druh objektubaryt193770 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lošonecstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.1,2 km
    Lošonecstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.1,2 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.2,9 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.2,9 km
    Plavecký Peterstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,2 km
    Plavecký Peterstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,2 km
    Horná Krupáhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – COMAG spol. s r.o.3,8 km
    Horná Krupáhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – COMAG spol. s r.o.3,8 km
    Trstínstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    209 vrtov v pásme 3 km, z toho 42 hydrogeologických a 167 ostatných; s číslom archívnej správy 146.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m40×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m17×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m55×

    Najbližšie vrty

    LokalizacjaGatunekGłębokośćArchívna správaOd vody
    Smoleniceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou62,0 m42159 131Db17.pdf50 m
    1-259 Smolenicehydrogeologický7,0 m10174850 m
    HS-1hydrogeologický33,0 m8659070 m
    Smoleniceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m28245 131Db7.pdf90 m
    Cf Bh-184ložiskový302,0 m–90 m
    Jahodník-Smolenicenegatívny vrt8,0 m63569 131Db27.pdf110 m
    Cf Bh-155ložiskový167,0 m–110 m
    Smolenice-vidiekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m59977 131Db24.pdf150 m
    Cf Bh-160ložiskový311,0 m–160 m
    Cf Bh-153ložiskový293,0 m–170 m
    Cf Bh-159ložiskový304,0 m–190 m
    Jahodník-Smolenicenegatívny vrt3,5 m63569 131Db28.pdf200 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ŹródłoGatunekTemperatura wody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 552,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalizacjaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Horné Orešany – časť Majdan – bývalá chemická továreňSK200030FK2,3 km
    Smolenice – areál ChemolakSK2001000P2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Smolenická Nová Ves100 m²1975–60 m
    Jahodník – Lošonec80 m²1975–340 m
    Smutná II. – k.ú. Smolenice – Horné Orešany50 000 m²1980monitorovaná1,0 km
    Lošonec5 000 m²1980–1,1 km
    Lošonec100 m²1990–1,2 km
    Lošonec2 500 m²1970–1,2 km
    Smolenice5 000 m²1965–1,5 km
    Majdan – Horné Orešany1 500 m²1975–2,4 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizacje i lokalizacja

    Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą

    Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś

    1. Trnawa1 łowisko · 11 km11VN Boleráz11

    Inne cieki w okolicy

    Dorzecze: Wag